02.09.10, 12:19
Witam,

Czy ktoś z was był już na spotkaniu indywidualnym z GH? Na spotkaniu jest do
podpisania aneks do umowy. Mnie po prostu rozbawił ten aneks a szczególnie
przyczyna podpisania aneksu : "2. SPÓŁKA na wniosek NABYWCY w porozumieniu i
za zgodą stron zmienia zapis, zawarty w umowie przedwstępnej w §7 pkt. 1:"

Na spotkaniu dowiedziałem się także że wniosek Budmaru został odrzucony.

Czy ktoś bardziej obeznany w tych tematach mógłby się wypowiedzieć.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • bujalq Re: Aneks 02.09.10, 12:26
      Wrzucę także treść aneksu :) A i data aneksu też jest fajna 02.08.2010.

1. SPÓŁKA na wniosek NABYWCY w porozumieniu i za zgodą stron zmienia zapis,
      zawarty w umowie przedwstępnej w §2 pkt. 1:

z zapisu o treści:

Na mocy Umowy SPÓŁKA wybuduje dla NABYWCY Lokal, określony w §1 ust. 6
      (powyżej), we własnym zakresie, bądź przez wybranego przez siebie podwykonawcę
      oraz sprzeda NABYWCY w wymaganej prawem formie aktu notarialnego własność Lokalu
      w stanie wolnym od obciążeń i jakichkolwiek praw osób trzecich, zaś NABYWCA
      zobowiązuje się opisany lokal nabyć. Strony zobowiązują się zawrzeć notarialną
      umowę ustanowienia odrębnej własności lokalu i sprzedaży lokalu wraz z udziałem
      we współwłasności działki gruntu po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku,
      zaświadczenia o samodzielności lokali zgodnie z wymogami ustawy z dnia 24
      czerwca 1994 roku o własności lokali oraz wypisu z kartoteki lokalu, jednak nie
      później niż w IV kwartale 2010 roku. Ponadto strony ustalają, iż akt notarialny
      umowy sprzedaży Prawa do Miejsca Garażowego jako udziału w lokalu
      niemieszkalnym zawarty zostanie najpóźniej w terminie 3 (trzech) miesięcy od
      daty założenia dla tego lokalu księgi wieczystej.

na zapis o treści:

Na mocy Umowy SPÓŁKA wybuduje dla NABYWCY Lokal, określony w §1 ust. 6
      (powyżej), we własnym zakresie, bądź przez wybranego przez siebie podwykonawcę
      oraz sprzeda NABYWCY w wymaganej prawem formie aktu notarialnego własność Lokalu
      w stanie wolnym od obciążeń i jakichkolwiek praw osób trzecich, zaś NABYWCA
      zobowiązuje się opisany lokal nabyć. Strony zobowiązują się zawrzeć notarialną
      umowę ustanowienia odrębnej własności lokalu i sprzedaży lokalu wraz z udziałem
      we współwłasności działki gruntu po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku,
      zaświadczenia o samodzielności lokali zgodnie z wymogami ustawy z dnia 24
      czerwca 1994 roku o własności lokali oraz wypisu z kartoteki lokalu, jednak nie
      później niż w I kwartale 2011 roku. Ponadto strony ustalają, iż akt notarialny
      umowy sprzedaży Prawa do Miejsca Garażowego jako udziału w lokalu
      niemieszkalnym zawarty zostanie najpóźniej w terminie 3 (trzech) miesięcy od
      daty założenia dla tego lokalu księgi wieczystej.

2. SPÓŁKA na wniosek NABYWCY w porozumieniu i za zgodą stron zmienia zapis,
      zawarty w umowie przedwstępnej w §7 pkt. 1:

z zapisu o treści:
      Strony zawrą umowę ustanowienia odrębnej własności Lokalu oraz przeniesienia na
      NABYWCĘ własności Lokalu wraz z Udziałem w Nieruchomości, Udziałem w Częściach
      Wspólnych, („Umowa Sprzedaży”), po wybudowaniu Lokalu, po uzyskaniu pozwolenia
      na użytkowanie budynku, uzyskaniu zaświadczenia o samodzielności lokali zgodnie
      z wymogami ustawy z dnia 24 czerwca 1994 roku o własności lokali oraz po
      uzyskaniu wypisu z kartoteki lokalu, jednak nie później niż w III kwartale 2010
      roku.

na zapis o treści:

Strony zawrą umowę ustanowienia odrębnej własności Lokalu oraz przeniesienia na
      NABYWCĘ własności Lokalu wraz z Udziałem w Nieruchomości, Udziałem w Częściach
      Wspólnych, („Umowa Sprzedaży”), po wybudowaniu Lokalu, po uzyskaniu pozwolenia
      na użytkowanie budynku, uzyskaniu zaświadczenia o samodzielności lokali zgodnie
      z wymogami ustawy z dnia 24 czerwca 1994 roku o własności lokali oraz po
      uzyskaniu wypisu z kartoteki lokalu, jednak nie później niż w I kwartale 2011 roku.
    • dziunit Re: Aneks 02.09.10, 14:31
      bujalq,
      z ciekawosci, podpisałeś ten aneks? jeśli tak to zaoferowali Ci jakąś
      rekompensatę w zamian?
      z góry dzięki za info.
      • rat.med Re: Aneks 02.09.10, 15:26
        Witam.
        Ja tez jestem po spotkaniu dzisiaj. I oczywiscie NIEpodpisalem i nie podpisze takiego aneksu.
        Dziunit- jesli chcesz rekompensate to musisz wystosowac do nich pismo, a oni je rozpatrza. Sami nic nie zaoferowali (spodziewalem sie tego).
        Pozdrawiam.
        • dziunit Re: Aneks 02.09.10, 16:01
          A moglby ktos dokladnie powiedziec co oni na tym spotkaniu wam powiedzieli
          odnosnie tego, ze chca zebyscie taki bezczelny aneks podpisali???? Czym to
          motywowali?
          • smile53 Re: Aneks 02.09.10, 16:08
            Tym sposobem chcą nam ograniczyć możliwości jakichkolwiek "ruchów" prawnych, skąd Oni
            się "zerwali"... SKANDAL
          • rat.med Re: Aneks 02.09.10, 17:50
            Szczerze mowiac to o aneksie nie rozmawialem :) ...bo i nie ma o czym. Trescia aneksu zajme sie pozniej w zaleznosci od ustosunkowania sie w kwestii rekompensaty.
            Spotkanie jest glownie po to aby wreczyc aneksy i zapewnic (ktory to juz raz) o zakonczeniu budowy.
            Jesli ktos musi specjalnie brac wolne w pracy to nie ma sensu marnowac dnia.
            • zweig7 Re: Aneks 03.09.10, 11:12
              Moi drodzy, propozycja jest propozycją tylko, trzymam rękę na pulsie we
              wcześniejszej sprawie i o jej efektach wkrótce Was poinformuje. Działam :)
      • bujalq Re: Aneks 03.09.10, 09:35
        Nie nie podpisałem. Ogólnie to spotkanie było bardzo miło prowadzone,
        wyjaśnienia, nowe terminy, zapewnienia, data graniczna itd. a później położyli
        mi aneks przed nosem i poprosili o podpisanie. A ja wziąłem aneks do domu,
        poprosiłem o formę elektroniczną i od razu umieściłem info na forum żeby ktoś
        się nie dał złapać.
    • fajny_boberek Re: Aneks 02.09.10, 22:23
      Dziwi mnie że tylko niektorzy z nas zostali zaproszeni do podpisania takiego aneksu. Ciekawi mnie rowniez czym sa kierowane wybory takich osob...

Zauwazylem rowniez ze sa 2 wersje ostatniego pisma od GH wysylanego mailem z 18.08.2010 Roznica jest w 1 zdaniu " Odnoszac sie do propozycji zorganizowania spotkania z Panstwa udziałem, bedziemy sie w tej sprawie kontaktowac z Panstwem indywidualnie". Na jednym widnieje na drugim nie.

Moze spotkania sa organizowane tylko z tymi którzy sie podpisali pod protokolem ze spotkania mieszkanców. I zarazem podpisal pod zdaniem o mozliwosci pozwu zbiorowego.

Sama propozycja jest oburzająca "na wniosek nabywcy" to sa jakies naduzycia :/
      • kruq_1 Re: Aneks 02.09.10, 22:43
        Witam. Sądzę, że wybór osób zapraszanych na spotkanie i do podpisania aneksu jest po prostu
        zależny od terminu podpisania ostatecznego aktu, podanego w umowach przedwstępnych, a te są
        różne.
        Jednym z terminów jest 15 września i wiadomo, że nie zostanie dotrzymany więc deweloper
        próbuje w ten sposób go przesunąć.
        Ja mam termin do 30 grudnia, więc póki co nikt mnie na spotkanie nie zapraszał.
      • green_zelus Re: Aneks 03.09.10, 11:03
        Ja mam w umowie - oddanie do użytkowania IV kwartał 2009, a ustanowienie
        odrębnej własności III kwartał 2010 (to jest dopiero różnica w terminach), i
        również zostałem zaproszony na spotkanie.
        Poza tym - czy zaproszenie na spotkanie jest wyróżnieniem?
        • hoogan Re: Aneks 03.09.10, 11:36
          cieszę się że mam umowę w fornie aktu notarialnego,

aneksować akty natarialnego raczej sie nie da :)
          nmój termin ostateczny w umowie i akcie: do 30 grudnia 2010

jak tylko przekroczą ten termin to odrazu ide do sądu !!!
          • aleksmk Re: Aneks 03.09.10, 11:49
            Myślę, że bez różnicy jest czy masz umowę w formie aktu czy bez. Mając umowę taką czy inną
            możesz bez problemu dochodzić swoich praw. Ja mam zwykłą umowę. Zgodnie z zapisem w mojej
            umowie, umowa notarialna ustanowienia odrębnej własnosci lokalu i sprzedaży lokalu ma być
            zawarta nie później niż w III kwartale 2010, czyli już niebawem:) Tylko odliczam dni do końca
            września:) Wtedy podejmuję stosowne kroki:)
              • bronik4 Re: Aneks 03.09.10, 13:53
                Na tym spotkaniu podajesz jaka kwota by Cie usatysfakcjonowała i jeżeli się
                zgodzą to ją dostajesz i podpisujesz ten aneks. Jeżeli oni na to nie przystaną
                to idziesz do sądu. Tak czy siak parę zł od nich się wyciągnie. To tylko kwestia
                dogadania się z nimi lub sprawy sądowej.. ;) Oni tyle czasu i ze wszystkim w
                ch*uja walili to teraz z nimi trzeba... Trzęsą portkami bo wiedzą jak to się
                skończy.
          • ar2ru Re: Aneks 04.09.10, 09:00
            Czesc hoogan
            ja rowniez mam umowe przedwstepna w formie aktu notarialnego. podejrzewam ze twoj akt tak
            samo jak moj zawiera uregulowanie ktore mowi ze "Wszystkie zmiany i uzupwlnienia niniejszej
            umowy wymagaja zachowania formy aktu pod rygorem niewaznosci". Aneks jest taka wlasnie
            zmiana do umowy.
            pozdrawiam
    • zweig7 Re: Aneks 03.09.10, 13:43
      Drodzy, proszę zgłoście się do mnie wszyscy co macie akty. Wpiszcie w tytule
      maila termin (datę) jaką macie zawartą mam dla Was informacje. zweig7@tlen.pl.
      Pozdrawiam
      • macy_76 Re: Aneks 04.09.10, 11:15
        Ciekawe jest to o czym piszecie. Myślę że każdy z nas będzie chciał zmienić również punkty
        dotyczące chociażby podatku VAT, który w przyszłym roku ma być wyższy.
    • magloit Re: Aneks 04.09.10, 19:34
      MOIM ZDANIEM, PODPISYWANIE ANEKSU DO UMOWY JEST TERAZ RYZYKOWNE.
      1. RZĄD CHCE WPROWADZIĆ PODATEK VAT 22%. W TEJ CHWILI PŁACIMY TYLKO 7%. CENA MIESZKANIA WZROŚNIE WTEDY O 15% - CZYLI, MIESZKANIE ZA 350 000 - 7% OBECNEGO vat-u = 325.500 X 22% VAT = 397.100 - tak będzie cena mieszkania (z vat-em 22%)
      2. DECYZJA RZĄDU MUSI ZAPAŚĆ DO KOŃCA LISTOPADA.
      3. W UMOWIE JEST ZAPIS, ŻE JEŻELI WZROŚNIE CENA VAT-u to musimy go pokryć.
      4. Podpisanie aktu notarialnego w 2011, jeżeli wzrośnie vat, jest równoznaczne z zakupem mieszkania. A co za tym idzie większy vat.
      5. Kiedy nie podpisze się aneksu, to jest możliwe, że można jeszcze sprawę wygrać. Radzę powstrzymać się do końca listopada z podpisywaniem aneksu.
      • smile53 Re: Aneks 04.09.10, 23:28
        Co do jednego się zgodzę, nie ma co się śpieszyć z podpisywaniem Aneksu.

magloit: Rząd planuje podniesienie stawki na mieszkania z 7 na 8 %, a nie 22%. Prawdopodobnie
        Ci którzy całą sumę wpłacili lub wpłacą (za zakupione mieszkanie) do końca 2010roku nie będą
        objęci podwyższeniam VATu o 1 p.p.
        Jedno jest pewne, że w rozporządzeniu ministra finansów muszą się znaleźć szczegółowe
        wyjaśnienia, czy podwyżka podatku dotyczyłaby już dokonanych wpłat na zakup nieruchomości, czy
        tylko tych kwot, które zostały do wpłacenia oraz jakie będą rozstrzygnięcia w sytuacji, gdy klient
        wpłacił już całą kwotę za mieszkanie (ze starym VAT – red.), ale nie podpisał jeszcze aktu
        notarialnego przenoszącego na niego własność... ?

Już niedługo wszystkie tego typu kwestie powinny się wyjaśnić, a tym samym do tego czasu nie
        należy się śpieszyć z podpisywanie Aneksu...
      • kruq_1 Re: Aneks 05.09.10, 00:18
        Może jestem niedoinformowany ale VAT ma wzrosnąć o punkt, czyli podstawowa stawka z 22 na
        23% a preferencyjna z 7 na 8%.
      • kruq_1 Re: Aneks 05.09.10, 02:46

magloit napisała:

> 3. W UMOWIE JEST ZAPIS, ŻE JEŻELI WZROŚNIE CENA VAT-u to musimy go pokryć.

Zapis brzmi, że jeżeli w trakcie trwania umowy zmianie ulegnie stawka VAT. Zmiana stawki nastąpi
        od 2011 roku, zatem jeżeli w umowie przedwstępnej podany jest ostateczny termin na
        wyodrębnienie lokalu np na 15 września czy 30 grudnia 2010, to absolutnie zmiana nie następuje w
        trakcie trwania umowy bo to, że deweloper się nie wyrobił to jest jego problem.

> Radzę powstrzymać się do końca listopada z podpisywaniem aneksu.
        A ja radzę nie podpisywać wcale tego aneksu bo tym samym przedłuży się termin, więc zmiana
        stawki VAT nastąpi w trakcie trwania umowy i już nie będzie przebacz, tylko różnicę trzeba będzie
        pokryć, chyba że ktoś będzie chciał odstąpić od umowy to w takim przypadku będzie mógł to
        zrobić bez żadnych konsekwencji.
        • smile53 Re: Aneks 05.09.10, 09:53
          kruq_1
          masz rację. Nie przekonają mnie żadne obietnice ze strony GH i ewentualne zwolnienie (w ramach
          rekompensaty) z płacenia za użytkowanie lokalu przez jakiś okres czasu.
          Podpisanie Aneksu wiąże się z duzym ryzykiem i póki co wielką niewiadomą... POZDRAWIAM
        • bronik4 Re: Aneks 07.09.10, 15:34
          Po prostu was się zapytają co chcecie w zamian za podpisanie aneksu. Mówcie jak największe sumy ;) Później maja to wypośrodkować i na taka kwotę się zgodzić... Ile by nie było to i tak jest za mało ;)
          • kruq_1 Re: Aneks 07.09.10, 15:52
            Ja tam mogę się zgodzić na rekompensatę w naturze :-) Jak mi dadzą jakieś wolne mieszkanko, które im jeszcze zostało to się poważnie zastanowie ;-)
            • 3_1415qr Re: Aneks 07.09.10, 16:31
              hihih w naturze mówisz :) moze dadzą Ci jakąś kompetentną A.Z.ystentkę :):):):):):)załatwi za Ciebie wszystkie sprawy migusiem :)
              • przyborp Re: Aneks 07.09.10, 16:42
                Czyżby ktoś miał czelnośc podważac kompetencje najbardziej zorganizowanej osoby z GH???
                Niemożliwe - nie da się podważac czego czego nie ma :-)
                  • dziunit Re: Aneks 09.09.10, 11:30
                    pytanie do osób, które miały już spotkanie z GH w sprawie aneksu i przedstawiły swoje warunki do podpisania tego dokumentu. Czy jest ktoś, kogo warunki zaakceptował GH?
                        • bujalq Re: Aneks 21.09.10, 21:50
                          Ja otrzymałem informację że mają zaproponować nowy aneks w którym będzie także zapisana rekompensata, w wysokości rocznego czynszu i pokrycia kosztów aktu notarialnego. Informacja ta ma być potwierdzona listownie więc czekam. Czy ktoś z was otrzymał w tej sprawie info od kogoś z GH.
                            • lucy_may2 Re: Aneks 22.09.10, 12:59
                              Mnie też zaproponowali coś takiego tyle że nie chodziło o czynsz a roczne zwolnienie z opłat za części wspólne. No i oczywiście opłata za taksę notarialną.
                                • iska24 Re: Aneks 22.09.10, 19:18
                                  Czy GH proponuje aneks tylko tym osobom które mają w umowie termin zakończenia inwestycji 2009 rok? Do mnie nikt nie dzownił, nie pisał...
                                  w umowie mam termin 30.06.2010
                                • bronik4 Re: Aneks 22.09.10, 20:01
                                  Od GH usłyszeliśmy ze podobno jak już mamy fakturę to ten podatek nas nie będzie obowiązywał ale sam nie jestem tego pewien...
                                  • macy_76 Re: Aneks 28.09.10, 20:39
                                    Dzisiaj się dowiedzieliśmy że VP obecnie nie zgadza się na poniesienie ryzyka związanego z podwyżką VAT w 2011 roku. Zatem proponuję zaczekać z podpisywaniem aneksu do listopada, albo i do grudnia, bo podpisując dzisiaj stracicie możliwość odzyskania karnych 5%, co w przypadku znacznego wzrostu VAT może komuś odbić się czkawką (strata nawet do kilkudziesięciu tysięcy)
                                    • zelasko Re: Aneks 28.09.10, 21:18
                                      jeżeli VP otrzymał ode mnie całą kasę i wystawił fakturę , to czy też mogę liczyć na jakieś profity ?
                                      czy ktoś podpisał już aneks, moja umowa z VP wygasa z końcem września, proponowali podpisanie aneksu na pewnych warunkach ale do tej pory cisza ?
                                      • setif Re: Aneks 28.09.10, 21:51
                                        Macy, nie strasz lepiej VATem, bo skąd ludzie wezmą tyle dodatkowych pieniędzy? To nie moja wina, że jest aż takie opóźnienie - wg mojej umowy to rok opóźnienia. Kasę dostali już dawno temu. Zaczynam się bać.
                                        • kruq_1 Re: Aneks 28.09.10, 22:10
                                          Spokojnie. Nawet gdyby przyszło nam dopłacać Vat to na pewno nie będzie to liczone w dziesiątkach tysięcy (no chyba, że ktoś sprawił sobie 3 czy 4 mieszkania i to te większe)
                                          Vat na mieszkania podniesie się o punkt czyli z 7 na 8%, zatem jeżeli wartość mieszkania wynosiła 300 tysięcy netto to z Vatem wynosi 321 tys a po podwyżce to będzie324 tys. zatem dopłata wyniesie 3 tysiące.
                                          Na komórki i miejsca postojowe niestety stawka wzrośnie z 7 do 23% czyli przyjmując, ze wartość komórki i miejsca netto wynosi 15 tys, daje to 16050 zł a po podwyżce 18450 czyli dopłata wyniesie 2400 zł.
                                          Razem daje to 5400 zł przy podanych warunkach.
                                              • kruq_1 Re: Aneks 28.09.10, 22:21
                                                A tak na poważnie jeszcze to wiem, że 4,5,6 czy więcej tysięcy piechotą nie chodzi ale sprawdźmy najpierw co i jak, a kiedy nadal nie wiemy to zapytajmy zamiast niepotrzebnie siać panikę. Za dużo jej już było na tym forum a o stawkach Vat i ich zmianie była już mowa i to w tym wątku.
                                                • macy_76 Re: Aneks 29.09.10, 07:08
                                                  Oto dzisiejszy link:
                                                  finanse.wp.pl/kat,104118,title,Mieszkania-zdrozeja-to-pewne,wid,12705192,wiadomosc.html?ticaid=1af86
                                                  • przyborp Re: Aneks 29.09.10, 07:51
                                                    @Kruq_1
                                                    Mała poprawka - obecnie vat na garaz to 22% nie 7%.
                                                    W przypadku podwyżki cena mieszkania powinna wzrosnąc ok 1% czyli przy mieszkaniu za 300tys brutto ok 3tys
                                                    Pozdrawiam
                                                  • smile53 Re: Aneks 29.09.10, 08:58
                                                    100% wpłacone, faktura VATwystawiona przez GH na zakup mieszkania z garażem i komórką lok. więc mogę spać spkojnie... i całe szczęście, bo żal by było oddwać kilka tysięcy złotych. POZDRAWIAM
                                                  • faked Re: Aneks 29.09.10, 09:13
                                                    no dobra. Baaardzo chciałabym żeby to była prawda, ale...
                                                    proszę zwrócić uwagę że ta teoria o wcześniejszej wpłacie jest stworzona przez pośredników Home Broker. Być może mają rację. Ja podchodzę do takich info bardzo sceptycznie bo już nie raz nacięłam się na takich poradach. Oni nie ponoszą odpowiedzialności za takie bajdurzenie więc mogą kłapać na lewo i prawo.
                                                    Jest tam też napisane że alternatywą jest zapisanie w umowie ceny brutto ale mało kto tak robi... I tego też nie łapię. Przecież każdy w umowie zapisuje cenę brutto??? Kto by się zgodził mieć w umowie tylko cenę netto?
                                                  • dziunit Re: Aneks 29.09.10, 09:34
                                                    podwyzka VAT dotyczy tylko tych, którzy zakupili mieszkania przed końcem 2010 i umowa przewidywała oddanie ich do użytku po zmianie stawki VAT, czyli w 2011. jeżeli umowa przewidywała zakończenie inwestycji w 2010 roku podwyżka takich osób nie dotyczy. Koszta wynikające z podniesienia stawki podatku VAT w przypadku przekroczenia terminu umowy przez developera muszą być pokryte przez developera.
                                                  • macy_76 Re: Aneks 29.09.10, 10:05
                                                    Dla osób które nie wpłaciły 100% istnieje jedno wyjście. Zaufać deweloperowi i w roku 2010 wpłacić 100%. Tylko kto z nas w tej chwili ufa deweloperowi ? Prawda jest taka że ani my jako nabywcy ani spółka nie chce ponosić dodatkowych kosztów. Więc jest na to tylko jedno konkretne wyjście - zaufać deweloperowi i wpłacić 100% w 2010 roku, jednakże zmieniając punkty dotyczące kar, np zmieniając 5% kary na 10% kary. To daje pewne dodatkowe zabezpieczenie i nikt nie ponosi dodatkowych kosztów.
                                                  • kruq_1 Re: Aneks 30.09.10, 00:43
                                                    Racja, mój błąd. Zapomniałem, że nasze miejsca postojowe nie stanowią integralnej części mieszkania a odrębną własność. Zatem ewentualna dopłata będzie jeszcze mniejsza :-)
                                                  • rat.med Re: Aneks 16.10.10, 15:58
                                                    Ja podpisalem.
                                                    1 rok bez czynszu i zwolnienie z oplaty(taksy) notarialnej.
                                                    Ale to i tak nie zalatwia calej sprawy i majac juz akt notarialny w reku zamierzam pozwac developera. Mam nadzieje ze nie bede sam.
                                                    Pozdrawiam.
                                                  • 3_1415qr Re: Aneks 16.10.10, 22:47
                                                    dobre! pozwiesz deelopera za to że według Twojej nowej umowy wykończył Ci mieszkanie w terminie:) a dodatkowo te terminy chciałeś przedłużyć na własną prośbę - dobre! będę trzymal kciuki. fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego...
                                                  • kruq_1 Re: Aneks 16.10.10, 23:07
                                                    Dokładnie tak. Niestety podpisując aneks związałeś sobie ręce. Nie widzę nic złego z podpisaniu aneksu, jeżeli komuś odpowiadają zaproponowane przez dewelopera warunki, nie widzę również nic złego z pozwaniu dewelopera. Każde z tych rozwiązań ma dobre i złe strony ale niestety trzeba wybrać albo jedno albo drugie.
                                                    Próby bycia "cwanym" są troszkę nie na miejscu. A co będzie jak deweloper też postanowi być "cwany" i sprzeda to Twoje mieszkanie jeszcze raz, komuś innemu? :-) To troszkę na tej samej zasadzie.
                                                  • 3_1415qr Re: Aneks 17.10.10, 07:20
                                                    zgadzam się ze podpisanie aneksu nie jest niczym złym - ja sam bym go chętnie podpisał, żeby mieć z tym spokój oraz potrzebne dokumenty do banku, tylko mam wątpliwosci i obawy co do zmiany stawki vat - i póki co przez podpisanie aneksu nie chce sobie innych wyjsc z tej sytuacji zamykać. miłego
                                                  • rat.med Re: Aneks 17.10.10, 10:43
                                                    Aneks dotyczy opoznienia budowy calego osiedla. A ja mam jeszcze odebrane/nieodebrane mieszkanie w ktorym juz pol roku usuwaja usterki a mieli na to 1 miesiac. Materialy do wykonczenia leza saobie w magazynie za ktory trzeba placic, zaliczka dla glazurnika tez przepadla i jeszcze pare innych kosztow ktore deweloper pokryje.
    • dorothy1983 Re: Aneks 17.10.10, 17:55
      Witamy wszystkich - dostaliśmy w piątek 15.10.2010r. informację, że możemy już 28.10.2010r. mieć odbiór techniczny mieszkania w budynku E - ciekawe czy to znów ściema..
      • kruq_1 Re: Aneks 17.10.10, 18:08
        Myślę, że to możliwe. Jakiś tydzień temu zrobiłem sobie wycieczkę po budynku E i część lokali nadawała się już do odbioru technicznego albo niewiele im do tego brakowało.
      • grzegorz.gwiazda Re: Aneks 18.10.10, 08:25
        W budynku E sa juz odbiory techniczne. My mielismy odbior w polowie sierpnia. W polowie wrzesnia mialem odebrac mieszkanie z usunietymi usterkami... nie odebralem.... ale.... ale miesiac pozniej, czyli ok tydzien temu odebralem mieszkanie z usunietymi usterkami i weszla mi juz ekipa od wykonczenia pod klucz. Wyburzyli w tydzien sciane, zabrali sie za przenoszenie grzejnikow i ruszyli z plytkami w lazience.

Badzmy dobrej mysli teraz :-) Mysle, ze inne mieszkania szybko pojda rowniez do przodu teraz.
        • ar2ru Re: Aneks 18.10.10, 14:48
          Poki co to jedna osoba podpisala taki aneks a przynajmniej sie do tego przyznala, natomiast wiecej osob dopytuje sie czy juz ktos to zrobil. Gdyby teraz deweloper wam zaproponowal podpisanie aneksu to jakie byly by wasze oczekiwania jako zadoscuczynienie. Wiekszosc z nas ma garaze als puste - moze poprosimy o 4 kolka jako wypelniacz ;-). A tak na powaznie to czy ktos mysli o rozwiazaniu umowy za zlamanie postanowien umowy przedwstepnej?

Pzdr
          • przyborp Re: Aneks 18.10.10, 15:08
            Co dziwnego w tym ze się ludzie dopytują o warunki aneksu, sporo ludzi ma w umowie koniec 2010 i GH im powiedział tak jak nam ze jeszcze za wczesnie i beda cos proponowac dopiero w grudniu.
          • kruq_1 Re: Aneks 18.10.10, 19:36
            Hmm... radzę precyzyjniej formułować oczekiwania bo faktycznie dostaniesz 4 kółka.... od deskorolki :-)
            A tak na poważnie to myślę, że propozycja rocznego zwolnienia z opłat oraz pokrycie kosztów podpisania aktu jest do przyjęcia, pod warunkiem zmiany zapisu dotyczącego podwyżki VATu, tak abyśmy nie byli obciążeni z tego tytułu.
        • nikowa Re: Aneks 18.10.10, 15:12
          Do nas też dzwonili aby umówić się na odbiór (budynek E). Postanowiliśmy cierpliwie czekać do otrzymania przez osiedle pozwolenia na użytkowanie.
        • dorothy1983 Re: Aneks 19.10.10, 19:06
          dzięki za słowa wsparcia - czeka nas uruchomienie środków kredytowych i obawiam się, czytając wiele opinii - że dostaną pieniądza, a my zostaniemy przez kolejne misiące na lodzie..co z tego, że inni czekają na uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, powodzenia: to nie są decyzje z dnia na dzień ...
          • smile53 Re: Aneks 11.11.10, 22:08
            Witam mieszkańców VP, czy sprawa podpisywania aneksów "umarła"... , czy ktoś z Was ma informacje nt. podpisywania aneksów i ewentaulne propozycji zadośćuczynienia za niedotrzymanie wszelkich terminów zawartych w umowach przedwstępnych? Coś czuję, że nasz "kochany" developer przyjął strategię wyczekiwania... POZDRAWIAM
    • ar2ru Re: Aneks 08.12.10, 12:06
      Wizde ze temat aneksow usna wiec moze uda mi sie obudzic nasze forum. Po poltoramiesiecznym oczekiwaniu VP zdecydowalo sie na odpowiedz na moje pismo. VP zaproponowalo roczne zwolnienie z oplat czynszowych wylkuczajac oplaty licznikowa oraz pokrycie kosztow aktu notarialnego. Nie jest to wiele jak na takie opoznienie I fakt tego ze za kilkanascie dni wzrosnie VAT. Czy ktos z was otrzymal jakies inne propozycje?

Pozdrawiam
      moze przyszly sasiad z budynku E
        • morpheus33 Re: Aneks 08.12.10, 15:51
          setif napisała:

> Mnie jeszcze nikt nie wzywał na żadne rozmowy, nie dostałam też aneksu. Może o
          > mnie zapomnieli.

dzawoniłem do nich dzisiaj. indywidualne spotkania będą jeszcze w grudniu.
          ale ...

podobno jeszcze nie wiedzą kiedy
    • morpheus33 Re: Aneks 20.12.10, 11:03
      Witam wszystkich.
      z tego co pamiętam to do końca roku a właściwie to w grudniu miały być indywidualne spotkania w związku z aneksem....

czy te spotkania odbywają się ? czy można negocjować coś więcej ??

do końca roku zostało tylko 10 dni roboczych trochę mało czasu
      • gordonblue3 Re: Aneks 22.12.10, 08:05
        Nikt z nami nie kontaktował się w tej sprawie...jeżeli nie dojdzie do spotkania, albo dojdzie i nie zgodzą się na nasze warunki niestety występujemy na drogę sądową, pzdr
        • kruq_1 Re: Aneks 22.12.10, 12:21
          Witam wszystkich. Mam termin spotkania na styczeń. Sądzę też, że VP nie tylko ze mną kontaktował się już w tej sprawie.
        • ar2ru Re: Aneks 25.12.10, 15:03
          Na moje warunki sie nie zgodzili mowiac ze wszystkim musza zaproponowac te same warunki rekompensaty co jest totalna bzdura. Obecnie sprawdzam jak ma wydladac wezwanie dewelopera do wykonania umowy. Jak to nie poskutkuje to wypowiadamy umowe. Pozdrawiam
            • doomina Re: Aneks 08.01.11, 23:46
              :) pozostawiają pseudo pieniaczy na bocznym torze mam pytanie :
              czy w temacie "aneksów" pojawiły się jakieś nowe informacje?
              • kruq_1 Re: Aneks 08.01.11, 23:53
                Wysokość rekompensaty zależy od ostatecznego terminu podpisania aktu, jaki klienci mieli w umowach. Ci z terminami do połowy ubiegłego roku otrzymali propozycję zwolnienia z opłat za czynsz oraz związanych z aktem, natomiast Ci z terminami późniejszymi tylko pokrycie kosztów aktu.
                • doomina Re: Aneks 09.01.11, 00:12
                  Czyli coś się wyklarowało:)
                  a liczyłeś może czy koszt aktu + zwolnienie z czynszu jest kwotowo adekwatne do kar przewidzianych w umowie?
                  • kruq_1 Re: Aneks 09.01.11, 01:27
                    Nie bardzo miałem na to czas poza tym nie wiem dokładnie na jakim poziomie są koszty związane z aktem, założeniem księgi i przeniesieniem własności. Jeżeli orientujesz się w tej kwestii to możesz policzyć biorąc pod uwagę fakt, że czynsz będzie na poziomie 7 zł za metr.
                    • kruq_1 Re: Aneks 09.01.11, 01:32
                      Przypuszczam, że akt jest na poziomie 4 tys ale pewności nie mam. Zresztą każdy musi sobie sam policzyć bo przecież wysokość kar zależy od ceny mieszkania a te są przecież różne.
                        • malborcio Re: Aneks 09.01.11, 13:37
                          A ciekawe ile osób ma w umowie, że podpisanie aktów nie później niż w drugim kwartale 2010 roku? Ja zawarłem uwowę w 2008 roku i mam w umowie, że podpisanie aktów nie później niż w trzecim kwartale 2010 roku. Zastanawiające jest jak nasz deweloper zabezpieczył się na wypadek takiego opóźnienia...
                                • doomina Re: Aneks 09.01.11, 19:31
                                  Skoro we wrześniu to rozumiem , że w umowie termin podpisania aktu był na koniec II kw. czy na koniec III kw. 2010r?
                                      • krystc Re: Aneks 09.01.11, 19:59
                                        Kara umowna pkus odsetki od terminu zawartego w wezwaniu do zapłty - kolejny etep po odstąpieniu od umowy. Teraz jestem na etapie wysyłania pozwu do sądu.
                                        • doomina Re: Aneks 09.01.11, 20:12
                                          Nawet nie wiem czy powinnam pytać dalej - skoro odstępujecie od umowy to domyślam się, że te wezwania o wykonanie umowy i o wypłacenie kary umownej łącznie z odsetkami nie dało żadnego efektu?
                                            • gordonblue3 Re: Aneks 11.01.11, 09:04
                                              wszelkie koszty ( akt, wpisy itp) przy kosztach mieszkania od 430 do 450 tysięcy nie przekraczają kwoty 3.600 złotych (informacje od kilku notariuszy),w przypadku załatwiania indywidualnego
                                              a w ich przypadku kiedy mają "swojego" notariusza to koszt około 3100 więc to kpina, bo większość z nas więcej pieniędzy wydaje np. na ubezpieczenie kredytu dawno już zaciągniętego, bo przecież od roku powinniśmy już mieć akty notarialne...pzdr
                                              • doomina Re: Aneks 11.01.11, 12:16
                                                Większość z nas termin aktu notarialnego miało na II połowę 2010r. i myślę, że nie byłoby większego poruszenia z tytułu "lekkiego" poślizgu gdyby.......gdyby była realna szansa, że jednak do końca obecnego kwartału WSZYSCY podpiszemy akty....
                                                • pablowskixxx Re: Aneks 11.01.11, 12:38
                                                  gorzej jak ktoś wpisze do KW obciążenie z tytułu braku rozliczenia ze strony VP z tytułu rozwiązania umowy - wtedu aktów może nie być długo ...
                                                  • malborcio Re: Aneks 19.01.11, 18:20
                                                    Temat aneksów upadł :(
                                                    Może coś nowego macie w tym temacie??
                                                    Starałem się skontaktować z JB, ale marne szanse. Bo co się odwlecze to nie uciecze.... :)
                                                  • iska24 Re: Aneks 20.01.11, 10:17
                                                    miałam spotkanie 7.01 i do 11.01 miałaam miec przedstawiona propozycję rekompensaty wraz z aneksem. do dnia dzisiejszego nic nie otrzymałam :(
                                                  • hoogan Re: Aneks 20.01.11, 10:36
                                                    a czy składałaś do nich jakieś pismo w związku z poropozycją rekompensaty czy to była tylko ustna umowa pomiędzy tobą a gh?
                                                  • malborcio Re: Aneks 18.03.11, 13:32
                                                    Witam. Czy sprawa aneksow zostala oficjalnie zamknieta?? Wszyscy juz podpisali?? Jesli tak to co zaproponowano za takie opoznienia?? Ja niestety jeszcze nie podpisalem :(
                                                    dzieki
                                                  • morpheus33 Re: Aneks 18.03.11, 13:39
                                                    sprawa została zawieszona !
                                                    to co mi zaproponowano to poprostu był jakiś mało-smieszny dowcip
                                                    rekompensata od GH nie pokrywala nawet 25% tego co stracilem przez to opóźnienie!
                                                    aneksu nie podpisałem i czekam na kolejną propozycję
                                                  • rat.med Re: Aneks 18.03.11, 13:39
                                                    Witam.
                                                    malborcio piszesz o jednym aneksie? Ja juz jestem po 2ch. A jesli nie dostane aktu do konca marca to czeka mnie 3ci.
                                                    Ale juz sie nie przejmuje. Rozlicze developera z kazdego grosza.
                                                    Pozdrawiam.
                                                  • morpheus33 Re: Aneks 18.03.11, 14:32
                                                    może podasz więcej szczegółów to chęteni skorzystam. jestem już jakiś czas po terminie z umowy i do tej pory nic konkretnego nie zostało mi zaproponowanego

z góry dzięki za jakiekolwiek info :)
                                                  • rat.med Re: Aneks 18.03.11, 15:13
                                                    Nic konkretnego nie zaproponowali. Podobno wszystkim to samo.
                                                    Przez rok zwolnienie w czynszu z oplat wspolnych i pokryja koszty taksy aktu notarialnego.
                                                    Niestety wtedy bylo juz za pozno na zerwanie umowy (za duzo srodkow wlasnych by przepadlo) ale odbije to sobie pozniej, juz pisalem wczesniej ze usuwanie usterek w mieszkaniu zajelo im 3 albo 4 miesiace.
                                                  • setif Re: Aneks 18.03.11, 21:30
                                                    Co to są opłaty z części wspólnych? Może głupie pytanie, ale mi nawet tego nie zaproponowali, jedynie opłaty notarialne. Ale nic jeszcze nie podpisywałam.
                                                  • kerajm Re: Aneks 18.03.11, 21:42
                                                    części wspólne: wywóz śmieci, oświetlenie (klatka, garaże, lampy), winda, sprzątanie klatek, ochrona itp.
          • morpheus33 Re: Aneks 04.04.11, 13:43
            podpisywanie aktów ma ruszyć w tym tygodniu, podobno najtrudniejszy jest pierwszy akt (nowa treść aktu notarialnego), kolejne akty polecą szybciej.

co do aneksu - to co uda się wynegocjować indywidualnie (rekompensata) zostanie uwzględnione w ostatecznym akcie notarialnym.

takie info dostałem od gh
          • doomina Re: Aneks 04.04.11, 13:44
            U mnie też minął w zeszłym roku a teraz aneksy już mnie nie interesują :) chcę podpisać akt notarialny a potem.....a potem się zastanowię :) :)
              • doomina Re: Aneks 04.04.11, 14:05
                Moim skromnym zdaniem uważam, że z GH żadna dyskusja nie ma sensu...tutaj zostaje już tylko i wyłącznie droga sądowa - no chyba, że kogoś zadowala pokrycie kosztów aktu notarialnego.

Popularne wątki