Dodaj do ulubionych

jak kolęda do Górale?

28.12.07, 08:49
Dlaczego w TV (głównie państwowej) że jak Boże Narodzenie to
obowiązkowo zawodzący jakieś kolędy górale itp, że niby co maja
bliżej do nieba to bardziej "święci"? Ja osobiście mam dosyć
tej "góralszczyzny", oczywiście mam pilota i 40 kanałów
polskojęzycznych ale górale w święta "robią kasę" swoimi jękami
prawie wszędzie.
Obserwuj wątek
    • paprotka-gd Re: jak kolęda do Górale? 02.01.08, 01:21
      Górole to jedyna grupa etniczna ustawicznie nie wiadomo
      czemu od czasów PRL nieustannie jest promownana w tivi.
      I to jest ciekawe zjawisko bo wychodzi na to , że jest
      tylko góralski folklor a reszta Polski to tylko miejskie
      aglomeracje .
      Zono_jarka ciesz się , że tivi nie nadaje jeszcze
      góralskich z kolęd i muzy z USA

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka