Dodaj do ulubionych

Forum "węgierski"???

07.05.06, 02:41
Od kiedy "forum" jest słowem rodzaju męskiego!?
Obserwuj wątek
    • hunpolka Re: Forum "węgierski"??? 07.05.06, 12:02
      Po pierwsze:
      Autora powyższego postu odsyłam do przeczytania netykiety. Znajdziesz ją tu:

forum.gazeta.pl/forum/1904849,62605,1617503.html
      Szczególnej uwadze polecam 2 akapity:

-"Ignoruj trolle - użytkowników, których jedynym celem jest dokuczanie i
      krytykowanie. Twoje odpowiedzi na ich posty tylko ich zachęcą do dalszej
      działalności. Wystarczy, że zgłosisz ich działalność administracji."

-"Jeśli chcesz zwrócić komuś uwagę, zrób to kulturalnie, najlepiej na adres
      prywatny. Staraj się doradzać innym, a nie wyśmiewać ich - każdy był kiedyś
      początkujący!"

Po drugie:
      Przeczytaj proszę, co napisała osoba, która założyła to forum na stronie
      głównej...
      "Zapraszam wszystkich, przede wszystkim Węgrów w Polsce ale też osoby
      zainteresowani tematem Węgier (albo Polska jeżeli jesteś na Węgrzech).
      Pozdrawiam Timea"
      Już samo imię powinno dać Ci do myślenia - jest to imię węgierskie i należy
      TYLKO chwalić, że tak dobrze zna polski (wg mnie):)

Po trzecie:
      Zwracanie komukolwiek uwagi na błędy ortograficzne - wszystko jedno mniej czy
      bardziej istotne - jest tu nie na miejscu, z kilku powodów.
      a) nie jesteśmy tutaj w szkole, w której Ty jesteś domniemanym nauczycielem,
      który wytyka błędy;
      b) zwróć proszę uwagę, że na tym forum jest dużo cudzoziemców (siłą rzeczy
      Węgrów), którzy polskiego nauczyli się - bądź uczą się ze względu na wykonywaną
      pracę i/lub któreś z rodziców jest Polakiem (Polką). Uważam, że bardzo cennym
      jest to, że mają w sobie pęd do nauki polskiego. Mieszkam w Budapeszcie i znam
      WIELE mieszanych rodzin (PL-HU), gdzie już w pierwszym pokoleniu zapomniano
      język polski, tzn. dzieci mówią już tylko po węgiersku.
      Jeszcze gorszym jest przypadek, gdzie Polki, które wyszły za mąż za Węgrów
      zapominają po kilku latach języka ojczystego i jednocześnie nie uczą się
      poprawnie węgierskiego.
      c) każdemu może zdarzyć się tzw. "literówka" w trakcie pisania, ale nawet wtedy
      najważniejsza jest sama treść przekazu;

Po czwarte:
      "forum" jest oczywiście rodz. nijakiego, ale...
      dużo zależy od tego JAK interpretujesz całe to sformuowanie:
      "Magyar-Lengyel Forum Węgierski"

"Magyar-Lengyel Forum" po węgiersku oznacza "forum węgiersko-polskie".
      Dokładniej pisze się FÓRUM, ale Węgrzy w Internecie dość często pomijają kropki
      i kreski (ékezetek) nad literami charakterystyczne dla ich języka (Polacy
      również). Jest to spowodowane tym, że niektóre programy "nie czytają" tych
      znaków - w zamian podstawiając symbole.
      Końcówka sformuowania - "Węgierski" może być interpretowana jako dodatek - dla
      Polaków, którzy nie znają węgierskiego, wskazujący że ... na tym forum można o
      wszystkim, co węgierskie.

Buziaki :))*
      ...i nie staraj się o to, żeby Ci przyszyto łatkę z napisem TROLL (złośliwiec);P

• lujzi Re: Forum "węgierski"??? 09.05.06, 00:31
        Witam,

Tak, faktycznie jestem Węgierką, która robi sporo błędów po polsku...:))
        Dziękuję Hunpolka za odpowiedż, mogę tylko się cieszyć, że rzadko spotkam
        takich ludzi jak autor pierwszego postu... chyba mi się odchciałby nauczyć się
        polskiego:))
        pozdrawiam
        Lujzi
        • timike Re: Forum "węgierski"??? 18.08.06, 14:06
          Szia,

A forumon olvastam hogy magyar vagy ;-). Nevem Timea,Kolozsvari szuletesu
          vagyok, Wroclawban elek es magyar csoportok kereseseben idultam itt
          Lengyelorszagban. Van-e e tudomasod talan magyar klubbok letezeserol? Minden
          jot, varom leveled ;-)

Timea
          • judytak Re: Forum "węgierski"??? 19.08.06, 07:07
            szia :o)

nekünk itt Varsóban van magyar egyesületünk is, meg szombat délelőtti
            foglalkozások a gyerekeknek, szoktunk kirándulni menni, ilyesmi...

Wroclaw elég messze van varsótól, az igaz, de ha van kedved, írj a privát
            címemre :o) (judytak@gazeta.pl)

Judit
    • pietia12 Re: Forum "węgierski"??? 08.05.06, 00:44
      Bardzo ladna odpowiedz, popieram. Chcialem jeszcze dodac,ze jest w zwiazku z
      nazwa forum jest nieduza komplikacja- chodzi o wyszukanie tego forum. Z taka
      nawza jest troche trudniej,ale nie jest to niemozliwe. Kiedys to forum bardzo
      by mi sie przydalo- szukalem pracy w Budapeszcie- znalazlem je dopiero pozniej.
      Bardzo mi sie podoba, to byl swietny pomysl z tym forum :)
        • hunpolka Re: magyar>lengyel 20.08.06, 11:48
          @bucniebuc: ludzie czasem piszą bardzo szybko nie zastanawiając się nad treścią
          tego CO piszą....
          Przed chwilką napisałeś jedną wielką głupotę, w gramatyce języka węgierskiego
          JEST odmiana.
          Pozdrawiam bardzo serdecznie, :o)))
          K.

A fenti „bucniebuc” hozzászólóhoz : az emberek néha nagyon gyorsan írnak, nem
          nagyon gondolkozva arról, hogy MIT írnak.
          Az előbb egy nagy butaságot írtál, igenis a magyar nyelvben VAN ragozás!
          Üdvözlöm, :o)))
          K.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka