Dodaj do ulubionych

Banki w Budapeszcie

21.12.13, 13:56
Cześć,
dostałam propozycję pracy w Budapeszcie, zaczynam w połowie stycznia.

Do tego czasu muszę założyć sobie konto w banku. Czy możecie mi polecić jakiś dobry bank? Chciałabym darmowy (w Polsce mam konto w ING - widziałam, że ten bank jest też na Węgrzech, ale nie wiem czy działają na tych samych zasadach). Jak z językiem angielskim w placówkach? Jeżeli w "zwykłych" nie mówią, to może powinnam zastanowić się nad bankiem typu Citi Bank?
Jakie dokuimenty są potrzebne do założenia konta?
Dzięki!
Obserwuj wątek
    • slea Re: Banki w Budapeszcie 25.12.13, 09:36
      Banki na Wegrzech sa drozsze niz w Polsce. Nie spotkalam sie jeszcze z darmowym kontem. Zapytaj w pracy w dziale HR czy moze nie maja umowy z jakims bankiem, wtedy jest szansa na korzystniejsze warunki.
      • gosia_j1 Re: Banki w Budapeszcie 22.01.14, 11:11
        Niestety na węgrzech w bankach płaci się za wszystko - prowadzenie konta, wypłaty z bankomatu...
        Ja założyłam konto w OTP, bo bankomaty są na każdym rogu i mam oddział pod domem, niestety jeśli chodzi o opłaty to jest to chyba najdroższy bank.

ING widziałam tylko jeden oddział w Budapeszcie.
        • tomek_wl Re: Banki w Budapeszcie 23.01.14, 09:06
          Nie wiem dlaczego nie skorzystałaś z porównywarek węgierskich kont bankowych (www.bankracio.hu/bankszamla-osszehasonlito/bankszamlak/1-atlagos-hasznalat). Można tam znaleźć optymalne rozwiązanie w zależności o Twoich wymagań w stosunku do konta.
          Trochę informacji po polsku znajdziesz na forum.wegierskie.com - jest tam temat: Zakładanie konta w węgierskim banku - jak i w jakim?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka