Dodaj do ulubionych

Ćwiczenia policji

24.10.08, 12:59
Dziś na parkingu koło targowocy ( tutaj obok cmentarza denkowskiego)
odbywały się chyba ćwiczenia policji. Policjanci w pełnym
wyposażeniu z tarczami i pałkami. Atakowani byli przez grupkę
młodzieży. Pewnie zdjęcia niedługo będą w gazetach. Z początku
myślałem, że jakaś akcja się szykuje i poświęciłem pieniądze
podatników i przez chwilę oderwałem się od pracy i popatrzyłem
sobie. Muszę powiedzieć, że dobrze że to tylko ćwiczenia były bo
policjanci zupełnie nie dawali sobie rady:)
Obserwuj wątek
    • ania7718 Re: Ćwiczenia policji 24.10.08, 14:42
      Ludziom się wydaje że policjant może wszystko ale jego ogranicza
      prawo i gdy zrobi jakiś krok to może się to obrócić przeciwko niemu
      I dlatego często się słyszy jak jakiś łoch pobił policjanta. Z
      drugiej strony jakby się zwiększyło prawa dla policji to byłyby
      głosy że są brutalni, agresywni. I tak zle i tak niedobrze.
          • unhollyseth Re: Ćwiczenia policji 24.10.08, 16:54
            Nie jestem pacyfistą. Nigdy nim nie byłem. Nie jestem patriota tylko. Ale zawsze
            uważam, że rozwiązania siłowe są mniej efektowne od innych rozwiązań. Najpierw
            środki dyplomatyczne, potem ekonomiczne a na końcu siłowe. Ale dobrze gdy
            dyplomacja i ekonomia oparte są na sile:) tak mała dygresja:)
            Co do wojska, nie ukrywajmy tego, że nie byłbym żołnierzem tylko zwykłym
            najemnikiem który za wynagrodzenie robi to co ma robić. nie idę do wojska bo
            jestem patriotą i chcę chronić ojczyzną. Dobrze płacą, jest dyscyplina (co mi
            się podoba), praca rozwija i jest ambitna i można się wykazać. To tylko praca,
            która mi pozwoli utrzymać rodzinę. Ja tak do tego podchodzę. Podobnie z policją.
            Ale zawsze czułem powołanie do służb mundurowych:) A jako policjant chciałbym
            ścigać złych ludzi:))
            • ania7718 Re: Ćwiczenia policji 24.10.08, 18:22
              Wiesz mój mąż nie jest "najemnikiem" On jest żołnierzem zawodowym
              wojska polskiego. Najemnikami można nazwać ludzi służących w Legii
              Cudzoziemskiej, tam się idzie dla kasy przede wszystkim.
              Tak nawiasem mówiąc ponieważ masz ukończone wyższe studia,w wojsku
              skończyłbyć roczny kurs oficerski i miałbyś dobrze płatną pracę i
              ciekawą dla faceta moim zdaniem.
              • unhollyseth Re: Ćwiczenia policji 24.10.08, 18:32
                Ania ale armia zawodowa jest armią najemników w takim większym uproszczeniu.
                Przecież to ludzi którzy za pieniądze będą wykonywać rozkazy. Ania napisałaś, ze
                do legii cudzoziemskiej idzie się dla kasy, a potem napisałaś mi że jakbym
                poszedł do wojska to miałbym dobrze płatna pracę....??? Czyli jednak żołnierz
                zawodowy to najemnik:P Ale to nawet Machiavelli stwierdził w księciu:)I proszę
                nie sprzeczaj się ze mną na ten temat już:)
                Tak składam do Wyższej Szkoły Oficerskiej we Wrocławiu na studium korpusu
                oficerskiego.
                  • ania7718 Re: Ćwiczenia policji 24.10.08, 18:44
                    Przepraszam za pomyłkę, szybko pisałam. I jeszcze coś odnośnie Legii
                    to oni tam mają inne inne "morale" (jeśli w ogóle mają) a żołnierz
                    służący dla ojczyzny ma inne.
                      • unhollyseth Re: Ćwiczenia policji 26.10.08, 23:18
                        strona legii Ci wszytko wyjaśni:P Język angielski wystarczy.
                        legia.cudzoziemska.free.fr/ ... pierwszy kontrakt na 5 lat. Ja bym się
                        nie rzucał na tą legię. To raczej dla ludzi, którzy nie mają celu w swoim życiu
                        i nie mają nikogo bliskiego... A jezeli pójdziesz dla samej kasy...to sami Cię
                        odrzucą przy selekcji. Trzeba odpowiednio umotywować chęć służby.
                        ps. z tą legią nie jest tak łatwo bo najpierw musisz uzyskać pozwolenie na
                        odbycie służby w legii cudzoziemskiej, w innym przypadku bez zezwolenia
                        traktowane jest to jako zdrada i karana pozbawieniem wolności
                • ania7718 Re: Ćwiczenia policji 24.10.08, 18:42
                  To jest zawód jak każdy inny i nikt nie będzie tego wykonywał za
                  darmo.Życzę powodzenia w dostaniu się do szkoły i karierze
                  oficerskiej.W jakim mundurze byś się widział?Zielonym, czy szarym
                  jak w siłach powietrznych?
    • neti69 Re: Ćwiczenia policji 24.10.08, 17:08
      Ta grupka młodzieży to członkowie STRZELCA, odgrywajacy rolę
      zwaśnionych wcześniej handlarzy, którzy w obliczu interwencji
      policji mieli zewrzeć szyki i zaatakować stróży prawa :):):)
      Raz do roku takie ćwiczenia muszą się odbyć. Szacunek dla STRZELCÓW.
      Dobrze wyszkolone chłopaki.:)
          • Gość: Dowódca Re: Ćwiczenia policji IP: *.msk.net.pl 26.10.08, 19:17
            W cwiczeniach brała udział młodzież z "Strzelca" jednostka 2013 ludzie w wieku od 15 do 25 lat w liczbie ok 30 osób. Świerzy rekruci jak i starzy wyjadacze z kilkuletnim stażem i ogromnym doświadczeniem. Zdobytym na szkoleniach odbywających się na jednostkach wojskowych prowadzonych przez oficerów WP " picasaweb.google.pl/js2013/SzkolenieCSONZ# " tu zdjęcia z szkolenia w Kielcach o podobnej tematyce "misje pokojowe" strzelcy kontra strzelcy. Dlatego niema co się dziwic ze czasami trudno sobie z nimi poradzic. Takie akcje odbywają się corocznie w zeszłym roku pod nazwa stadion 2007. Pozorowali -zresztą bardzo skutecznie grupę przyjezdnych pseudo kibiców niezadowolonych z wyniku meczu:D. Gdzie zaczęło się od okrzyków pod kierunkiem przeciwnej drużyny ,sędziów i policji. A skończyło na bezpośrednim starcia z prewencja "użyto pałek gazu strzelb gładkolufowych i granatów hukowych". Jeśli jest ktoś zainteresowany czym jeszcze zajmują się Strzelcy to zapraszam w każdy piątek na godz 16 pg4 os Stawki Ostrowiec Św lub zajrzyjcie na:

www.js2013.of.pl

w galerii znajda się wkrótce fotki z ostatniej akcji

ze strzeleckim pozdrowieniem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka