Dodaj do ulubionych

Dom Dwurodzinny

IP: 212.182.105.* 09.12.05, 20:14
Poszukuję projektów, zdjęć, informacji od znających się na rzeczy - słowem,
wszystkiego, co dotyczy domów dwurodzinnych, aczkolwiek niekoniecznie
bliźniaków. Chodzi o nowoczesny dom z poddaszem użytkowym o powierzchni ok.
200m, z dwoma niezależnymi wejściami, garażem dwustanowiskowym, dwoma
tarasami itp. Dom ten miałby pomieścić rodziców w jednej oddzielnej części
mieszkalnej + dzieci (młode małżeństwo z dziećmi w niedalekiej perspektywie:-
) Domek mógłby z zewnątrz wyglądać jak jednomieszkaniowy, ale w środku miałby
dwa oddzielne mieszkanka. jedno mniejsze, a drugie rozwojowe, wieksze. (1/3
do 2/3). Oczywiście chodzi o 2 kuchnie, 2 oddzielne łazienki itp. Całkowicie
oddizlenie, ale razem:-) Mile widizane wszelkie pomysły, podpowiedzi,
projekty, namiary. Pozdrawiam ciepło
Obserwuj wątek
      • Gość: monika Re: Dom Dwurodzinny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.05, 18:12
        Dajcie spokój z szukaniem. Najlepiej spotkać się z architektem, zajmującym sie
        domami, a nie wszystkim po kolei. I zrobić projekt indywidualny stosownie do
        potrzeb. Na rynku typówek takich projektów jest strasznie niewiele, poza tym
        potrzeby się zmienają z upływem czasu i dobrze zrobić taki projekt który
        pozwoli na jak najwięcej sposobów wykorzystać przestrzeń.
        Bo na dziś jest małżenstwo, dziecko i dziadkowie, za lat kilka może to być
        małżenstwo z przychówkiem, samodzielny młody człowiek, a dziadków jak wiadomo
        ubywa. Mam troche doswiadczeń przy projektowaniu takich domów i wiem jak
        istotne jest stworzenie możliwości niezależnych wejść, dowolnego wlączania
        pomieszczeń z jednej części do drugiej, jak usytowanie schodów jest istotne, bo
        czasami pojawia się konieczność wydzielenia poddasza jako osobnego lokalu. Nie
        mówiąc już o takich rzeczach jak określenie własności, a co za tym idzie
        dziedziczenia itd.
        Można to zrobić , ale raczej na zasadzie indywidualnego projektu.
    • aga681 Re: Dom Dwurodzinny 22.12.05, 07:28
      witam, polecam dom Murena, zawnątrz jak dworek, dwa wejścia niezależne,
      użytkowe poddasze. Ja go adaptowałam do jednorodzinnego. MTM Styl Białystok,
      Domy w stylu. mtm@mtmstyl.pl. Za odpłatnością 12 zł masz katalog i płytę z
      chyba 80 projektami a za free samą płytę. Jest tam kilka dwurodzinnych domów.
      Życzę sukcesów i wytrwałości. Pozdrawiam. Wesołych Świąt
      • aga681 Re: Dom Dwurodzinny 22.12.05, 07:30
        i co ważne - może nie będzie trzeba przerabiać projektu a ten kosztuje do końca
        roku 1700zł. Mankament - jest bez garażu ale jest suuuuuuper. pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka