Dodaj do ulubionych

pytanie do forumowiczów

29.12.04, 18:48
Witam!

Piszę pracę o relacjach międzyludzkich w internecie, a szczególnie na forach.
Chciałabym Was w związku z tym zapytać, czy znajomości zawierane poprzez net
i tylko w ten sposób podtrzymywane mają dla Was jakieś znaczenie, jaki mają
charkater? Czy np. odczuwacie tęsknotę jeśli któregoś ze znanych forumowiczów
nie ma dłuższy czas na forum, albo sami czujecie pewien brak, kiedy nie macie
możliwości zalogowania się na forum? Czy istnieje jakaś różnica w relacjach
między uczestnictwem na forach prywatnych i publicznych?
Zapraszam do refleksji :-))
Z góry dzięki!


Obserwuj wątek
    • Gość: verte Re: pytanie do forumowiczów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.04, 19:40
      Wypałuj się.Następna leniwa...
    • anahella Re: pytanie do forumowiczów 29.12.04, 21:25
      erba napisała:

      > czy znajomości zawierane poprzez net
      > i tylko w ten sposób podtrzymywane mają dla Was jakieś znaczenie, jaki mają
      > charkater? Czy np. odczuwacie tęsknotę jeśli któregoś ze znanych forumowiczów
      > nie ma dłuższy czas na forum, albo sami czujecie pewien brak, kiedy nie macie
      > możliwości zalogowania się na forum?

      Bez poznania osobistego to jest tak: ktos bywal, potem przestal i mimo, ze ja
      go czytywalam to jakos nie tesknie. Jezeli kogos poznam i polubie osobiscie to
      jest to inaczej - jak w znajomosciach zawartych w bardziej tradycyjnych
      okolicznosciach.

      > Czy istnieje jakaś różnica w relacjach
      > między uczestnictwem na forach prywatnych i publicznych?

      Na forach prywatnych nie ma chamstwa, latwiej zbanowac kogos, kto jest
      nielubiany. Netykieta jest scislej przestrzegana, zalozyciel sam ustala zasady.
      Niedawno wywalilam z mojego forum uzytkownika, ktory nie umial sie zachowac.
      Wrocil pod innym nickiem, tez wylecial. Od tego czasu wyznaczylam scisle
      zasady, ktore umiescilam na wejsciu do mojego forum.
    • Gość: verte Re: pytanie do forumowiczów IP: *.chello.pl 29.12.04, 21:26
      takja tesknie za piotrusiem, juz tyle czasu go nie bylo, brakuje mi jego
      pelnych ciepla postow i sraniu w c... ;)
    • Gość: avalon Re: pytanie do forumowiczów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.12.04, 10:53
      Na temat znajomości forum_owych nie wypowiem się, bo jestem tutaj "nowa".
      Natomiast mam znajomych internetowych, których bardzo lubię, jedyną formą
      kontaktu był internet( z niektórymi też telefon).
      Oczywiście, że takie znajomości mają znaczenie, przecież to jest zwyczajna
      forma zawierania znajomości, tęsknię gdy z ulubieńcami przez dłuższy czas nie
      mam styczności( co zdarza sie niezmiernie rzadko, bo zabieganie o bieżący
      kontakt jest obustronne).
      Zdaję sobie sprawę z tego, że tzw. anonimowość internetu powoduje zachowania
      dewiacyjne, ale znając kogoś przez parę lat, takie rzeczy można wykluczyć.
      Jest natomiast prawdą fakt, że internet pomaga ludziom nieśmiałym.
      Ale tu, jak wszędzie potrzebna jest dawka rozsądku, wtedy nie będzie
      rozczarowań.



    • Gość: kohol Re: pytanie do forumowiczów IP: *.crowley.pl 30.12.04, 10:59
      erba napisała:

      > Chciałabym Was w związku z tym zapytać, czy znajomości zawierane poprzez net
      > i tylko w ten sposób podtrzymywane mają dla Was jakieś znaczenie, jaki mają
      > charkater?

      Nijaki. Po prostu - widzę znajomy nick, wiem, że może być to jakaś autokreacja
      czy inszy bot wręcz :D ale zgadzam się na tę formę "znajomości". Staram się nie
      wchodzić w "prywaty", bo to jest forum, a nie "privat room" na czacie :D

      > Czy np. odczuwacie tęsknotę jeśli któregoś ze znanych forumowiczów
      > nie ma dłuższy czas na forum,

      Czasem odczuwam czyjś brak, ale taka jest specyfika - ludzi przychodzą i
      odchodzą.

      > albo sami czujecie pewien brak, kiedy nie macie
      > możliwości zalogowania się na forum?

      Nie. Mam czasem nadzieję, że ktoś o mnie pomyśli, ze odczuje mój brak, ale nie
      jest to w żaden sposób wiążące.

      > Czy istnieje jakaś różnica w relacjach
      > między uczestnictwem na forach prywatnych i publicznych?

      Na publicznych jest więcej głupot. Publiczne utrzymują się same. O prywatne
      trzeba dbać.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka