nuova 28.11.07, 20:31 Tak się ostatnio zastanawiałam czy ktos nosi jeszcze glany? :) Nosicie czy wyrośliście z tego typu buciorów ;) ? nie, nie mam innych problemów ;) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pawel1940 Re: czy ktoś nosi jeszcze... 28.11.07, 20:39 Hmm... Sam nie nosze, nigdy nie nosilem, mimo sympatii dla okreslonej muzyki. Ale patrzac po moich znajomych... Jest paru, wciaz wiernych glanom. Ale zdecydowanej wiekszosci stylowi pozostaly raczej po prostu fryzury w rozmaitych wariacjach na temat irokeza (tutaj rowniez i mnie sie zachciewa tak ostrzyc czasem, ale w takich bardziej lajtowych formach), szczytem ekstrawagancji jest znajomy farbujacy wlosy na granatowo. Ale co ciekawe wszyscy to mezczyzni. Tak mysle i mysle i kobiety lubiace dawniej glany obecnie juz ich nie nosza, gdzies tak z koncem liceum ostatnie powyrastaly :-). I dobrze, moja obecna wizja kobiety nie przewiduje glanow :-) (chyba nigdy nie przewidywala). Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: czy ktoś nosi jeszcze... 28.11.07, 21:15 Akurat irokez w wersji lajt jest bardzo sexy (o ile fryz. moze być sexy ;)), ale wiesz - wcale nie kojarzy mi się z glanami. Ba, nawet kojarzy mi się wręcz odwrotnie - ze stylem sportowym :)) Tak, kobieta w glanach nie wyglada kobieco ;) dlatego nazwałam to 'buciorami' ;) Odpowiedz Link Zgłoś
pawel1940 Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 10:54 Skojarzyl mi sie irokez z glanami, bo jedno i drugie kojarzy mi sie z subkultura punk :-). > Tak, kobieta w glanach nie wyglada kobieco ;) Potwierdzam :-). Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 12:09 a mnie sie juz teraz irokez kojarzy z zupełnie innym stylem :) a zatem w jakich butach (zimowych - z racji śniegu za oknem) wg Ciebie kobieta wyglada kobieco :) ? Odpowiedz Link Zgłoś
pawel1940 Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 20:26 > a mnie sie juz teraz irokez kojarzy z zupełnie innym stylem :) Znak czasow :D Poniewaz jednak wciaz zdarza mi sie przebywac w srodowisku osob zwiazanych chocby sentymentem z punk rockiem i u nich najczesciej widuje lajt-irokezy to dla mnie skojarzenie wciaz zywe :-). > a zatem w jakich butach (zimowych - z racji śniegu za oknem) wg Ciebie kobieta > wyglada kobieco :) ? No coz, pierwsze skojarzenie jakie cisnie sie na mysl to kozaki :-). Na pewno potrafia byc zarowno odpowiednie na zime, jak i kobiece. Nie przepadam jednak za bialymi. Krotkiej spodniczce i bialym rekawiczkom do kompletu tez mowimy stanowcze nie :P. Do mnie jednak bardziej niz kozaki przemawia cos innego. Jestem zwiazany emocjonalnie z gorami, stad cenie styl wygodny. Dlatego kobieta ubrana w fajne i cieple trapery tez potrafi wygladac dla mnie bardzo kobieco i pociagajaco :-). Jesli oczywiscie same buty moga decydowac o atrakcyjnosci, ale za takimi traperami czesto idzie rownie fajna i wygodna reszta garderoby. Czy to dzinsy, czy tez fajne, nie za luzne bojowki (nie mowie o takich w moro) sa dla mnie sexy do kompletu, jesli chodzi o ciuchy zimowe :-). No, a na gore to juz pelne pole do popisu. Co sadzisz? Odpowiedz Link Zgłoś
raohszana Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 20:50 Jak miło, ze ktorys sie o trapery nie czepia i o zwykłe jeansy czy bojowki :) Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 20:54 Do mnie jednak bardziej niz kozaki przemawia cos innego. Jestem zwiazany emocjonalnie z gorami, stad cenie styl wygodny. Dlatego kobieta ubrana w fajne i cieple trapery tez potrafi wygladac dla mnie bardzo kobieco i pociagajaco :-). Jesli oczywiscie same buty moga decydowac o atrakcyjnosci, ale za takimi traperami czesto idzie rownie fajna i wygodna reszta garderoby. Czy to dzinsy, czy tez fajne, nie za luzne bojowki (nie mowie o takich w moro) sa dla mnie sexy do kompletu, jesli chodzi o ciuchy zimowe :-). No, a na gore to juz pelne pole do popisu. Co sadzisz? Przede wszystkim jestem w lekkim szoku, ze jako nieliczny nie czepiasz sie jeansów i sporotwych (czy trapery sa sportowe, to nie wiem, ale na pewno nie sa eleganckie) butow :) Dla mnie dziewczyna w traperach na pewno korzystniej wygląda niz w tytułowych glanach ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
pawel1940 Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 21:05 Odpowiem zbiorczo :-). Nie czepiam sie, malo tego, bardzo lubie styl sportowo-turystyczny i uwazam go za bardzo sexi :-). Byc moze to jest troche tak, ze ubranie pokazuje troche nas samych. Byc moze widzac dziewczyne/kobiete ubrana w ten sposob czuje, ze jest troche taka jak ja, ze lubi podobne rzeczy. Ale tak sobie tylko moge sobie gdybac dlaczego. A tak naprawde to mi sie to tak po prostu podoba i juz :-). Uwazam, ze inne elementy kobiecej garderoby - spodnice, sukienki, lzejsze buty, sa odpowiedniejsze w cieplych sezonach. Za kazdym razem wzdrygam sie widzac zima dziewczyne w spodnicy, nawet jesli odslania tylko kolana (to bardzo niezdrowo nie chronic stawow, czy mowie juz jak swoja babcia? ;-)). Tylko widzicie, Wy sie dziwicie sluchajac mojej opinii. A ja sie dziwie, czy raczej pozytywnie zaskakuje, spotykajac dziewczyne ubrana w taki sposob. To rzadkie :-(. Dobra, lece, bo mi sie kolacja przypali ;-). Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 22:42 Masz rację: rzadkie to jak s-r-a-cz-k-a ;)) >czy mowie juz jak swoja babcia? ;-)). Raczej jak własny dziadek ;P Odpowiedz Link Zgłoś
pawel1940 Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 22:45 > Masz rację: rzadkie to jak s-r-a-cz-k-a ;)) A wiesz... Lubie beze i brazy :P Odpowiedz Link Zgłoś
pawel1940 Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 22:46 > Raczej jak własny dziadek ;P Ale moj dziadek nic na ten temat nie mowil :-(. Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 22:53 pawel1940 napisał: > > Raczej jak własny dziadek ;P > > Ale moj dziadek nic na ten temat nie mowil :-(. Hehhhhh, kolejny przykład, ze faceci nie lubią mówić o porażkach i słabościach;) Z tymi beżami to mnie dopadł <megalol> !!! Odpowiedz Link Zgłoś
pawel1940 Re: czy ktoś nosi jeszcze... 30.11.07, 11:13 > Hehhhhh, kolejny przykład, ze faceci nie lubią mówić o porażkach i słabościach; > ) Znow sie z Toba zgodze, glany to porazka :D > Z tymi beżami to mnie dopadł <megalol> !!! :-) Cala przyjemnosc po mojej stronie :-). Odpowiedz Link Zgłoś
virtual_woman Re: czy ktoś nosi jeszcze... 28.11.07, 21:02 Ha ! :) Ja będę nosić :D Po dwóch koncertach stwierdziłam, że czas zakosić siostrze owe buty :))) P/S Ja nigdy nie wydorośleję ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
listekklonu Re: czy ktoś nosi jeszcze... 28.11.07, 21:13 Już nie noszę. Skończyłam mniej więcej na początku studiów. Ale czuję sentyment i nie wyrzuciłam ich. Stoją sobie na pawlaczu. Ostatnio je nawet przymierzałam i sama nie wiem, jak mogłam ciągle chodzić w takich ciężkich i niewygodnych butach ;) Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: czy ktoś nosi jeszcze... 28.11.07, 21:17 "cieżkie i niewygodne", a widywałam ambitne osoby, które zakładały te buty przez okrągły rok :)) np w liceum kolezanka z grupy oznajmila, ze nosiłe je i w zimie i w lecie ;) ...ale w liceum to chyabn kiedyś tak było (wiem po sobie), że glany to jakiś sposób przynależności do danej grupy. Odpowiedz Link Zgłoś
listekklonu Re: czy ktoś nosi jeszcze... 28.11.07, 21:26 np w liceum kolezanka z grupy oznajmila, ze nosiłe je i w zimie > i w lecie ;) Też znałam takich. Na szczęście nie zdejmowali w lipcu swoich glanów w mojej obecności :> ..ale w liceum to chyabn kiedyś tak było (wiem po sobie), że glan > y > to jakiś sposób przynależności do danej grupy. Właśnie, właśnie. Nosić zwykłe półbuty to był obciach, a adidasy to już śmierć towarzyska w niektórych grupach;) Odpowiedz Link Zgłoś
new_machine Re: czy ktoś nosi jeszcze... 28.11.07, 21:32 Zawsze tylko i wylacznie :). Odpowiedz Link Zgłoś
pimpinellanisum Re: czy ktoś nosi jeszcze... 28.11.07, 21:37 Nie...juz nie. Teraz mnie to przeraza. Zalozylam swoje po kilkuletniej przerwie i malo nie przetrenowalam spadania po schodach. Tragedia, ciezkie, niewygodne, wygladajace jak buty ortopedyczne na moich chudych jak badyle nogach.;P Odpowiedz Link Zgłoś
83kimi Re: czy ktoś nosi jeszcze... 28.11.07, 21:44 Ja noszę martensy, to chyba podchodzi pod glany. Fajne buty nie tylko na koncerty, ale także na deszcz, śnieg, wycieczki, spacery itp. I żeby nie było - inne buty np. japonki też noszę. Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: czy ktoś nosi jeszcze... 28.11.07, 21:58 hehe, nie tylko chodzenie po schodach w tych butach to wyczyn ;) ..ale po kilkuletniej przerwie chyab nie pisałabym sie na założenie ich. Odpowiedz Link Zgłoś
kamelia04.08.2007 ja i to te same od 28.11.07, 22:00 7 lat, ale tylko w sezonie zimowym. Teraz nosze do spodni tylko, ale w ubiegłych sezonach nosilam do czarnej spódnicy do kolan, mialam do tegorajstopy w kolorze zielonym, niebieskim, czerwonym, fioletowym i na tych kolorowych rajstopach były czarne kabaretki. Super.... Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: ja i to te same od 28.11.07, 22:05 Nie mów, ze nie nosiłaś się li tylko na czarno? ;)) Odpowiedz Link Zgłoś
joda28 Re: ja i to te same od 29.11.07, 08:42 Ja też noszę martensy,oczywiście czasami,nieobce są mi szpilki...martensy to super wygodne buty właśnie na spacery,wycieczki.Czasem zakładam je na wyjatkową pluchę.Mój ostatni zakup-białe ósemki w czerwone śnieżynki.Są the best-wszyscy moi znajomi oszaleli na ich punkcie-to niejaki mój znak rozpoznawczy. Odpowiedz Link Zgłoś
funny_game Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 08:49 Noszę martensiaki: czarne i żółte. Kiedy się da i kiedy tylko pasują. Do kraciastej plisowanej spódniczki koniecznie :) I też nie mam innych problemów :))) Odpowiedz Link Zgłoś
marzaca Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 09:00 heh, ja nosze kazdej jesieni/zimy od x lat :) na pluche są idealne :) Odpowiedz Link Zgłoś
caesariatus Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 09:58 Już jakiś czas temu skończyłam studia, od jakiegoś czasu mam stałą pracę i nie ma mowy żebym zrezygnowała z noszenia glanów :) Są wygodne, ulubione, mam do nich sentyment i najlepiej się w nich czuję :) Oczywiście nie mam problemu z chwilową zamianą ich na japonki czy seksowne kozaczki, ale bez glanów ani rusz :) I nie sądzę żeby jeszcze przez dłuższy czas mi się to odmieniło :) Nikt nigdy nie powiedział mi, że nie wyglądam w nich kobieco - przeciwnie, podobno bardzo dobrze się komponują z moimi włosami do prawie-pupy ;) Chodzę w nich do pracy, pasują do mojego stylu ubierania się choć już d dawna nie są to czarne, długie swetry ;) I oczywiście na koncertach, na które nadal chadzam z uwielbieniem sprawdzają się najlepiej ;) Jestem babą w glanach i koniec, zmieniać tego nie zamierzam ;) Odpowiedz Link Zgłoś
promyczkowa Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 10:24 Nosiłam nosze i będę nosić (oczywiście tylko w sezonie jesień/zima). Moim, póki co, niedoścignionym szczytem marzeń są: www.glany.pl/go/_info/?id=1657Ach. Odpowiedz Link Zgłoś
promyczkowa Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 10:26 www.glany.pl/go/_info/?id=1657 Odpowiedz Link Zgłoś
funny_game Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 10:42 I po co ja zajrzałam w ten link? :/ Odpowiedz Link Zgłoś
promyczkowa Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 10:55 Te też są piękne ale to nie moje kolory. www.glany.pl/go/_info/?id=1525 www.glany.pl/go/_info/?id=2001 www.glany.pl/go/_info/?id=1820 www.glany.pl/go/_info/?id=1819 www.glany.pl/go/_info/?id=2000 www.glany.pl/go/_info/?id=1999 www.glany.pl/go/_info/?id=1799 Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 12:08 Wszystkie są ładne (oprócz tych z ćmą) :) i wam poważnie chodzi sie w takich butach wygodnie? ;) Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 12:10 trudno mi w to uwierzyc, one są bardzo wysokie i u mnie kostka była jakby cały czas zablokowana :) Odpowiedz Link Zgłoś
caesariatus Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 12:20 glany mają to do siebie, że usztywniają kostkę :) mi się marzą takie pod kolanko... :) to dopiero musi być sztywno :) Kiedyś pan ortopeda się śmiał, że mam dobre buciory, bo kostkę ładnie usztywniają :) mi w żadnych innych butach nie jest tak wygodnie jak w glanach, niezależnie od pory roku :) w innych czuję się nieswojo :) Odpowiedz Link Zgłoś
landrynkaaa1 Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 10:40 Moja kupa ma powalający zapach co wy na to?? Odpowiedz Link Zgłoś
karka831 Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 11:44 Kiedys nosilam, ale pozniej zamienilam je na oficerki:) I tak juz zostalo:)Ale uwielbiam wspominac ten czas kiedy babcia tlumaczyla mi latem" Dziecko, zaloz jakies sandalki, przeciez w tych buciorach nogi sobie odparzysz"..a ja uparcie chodzilam w nich w kazda pore roku. :) Odpowiedz Link Zgłoś
joda28 Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 11:52 Promyczkowa-obejrzałam sobie wszystkie,no i chyba skuszę się na te beżowe,są naprawdę cudne.Pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
promyczkowa Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 12:00 Ja również pozdrawiam:) Odpowiedz Link Zgłoś
modliszka24 Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 15:13 zawsze wiedziałam że to wiocha i za takie buty to PAKA Odpowiedz Link Zgłoś
raohszana Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 15:50 Nie ma to jak uszanować czyjś gust i styl... To jakie buty to nie wiocha? A wracajac do tematu głownego - no pewnie, aby nie w ciepłe dni. Za to na pluchę - lepsze niż kalosze, można się w kałuże po kostki wpakować i stopy suche. Kolor - zawsze czarne, uniwersalnie :) Co do wygody - glany typowe z bardzo grubej skory, zatem na poczatku wydaja sie bardzo sztywne - ale z czasem uczucie mija i sie 'dopasowują' :) Aha, no i niektore firmy maja modele mniej 'cięzkie' - smuklejsze, na zupełnie płaskiej podeszwie [ nosek sie nie unosi ] - i te to juz w ogole wygladaja fajnie na kobiecych nogach :) Odpowiedz Link Zgłoś
xtrin Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 21:23 nuova napisała: > Tak się ostatnio zastanawiałam czy ktos nosi jeszcze glany? :) Ależ oczywiście. Na ten przykład ja. > Nosicie czy wyrośliście z tego typu buciorów ;) ? Jak się wyrośnie to trzeba kupić większe. :) Pierwsze glany kupiłam późno w życiu, na drugim roku studiów. I od tamtej pory (a dekada mija) jest to moje standardowe obuwie noszone od września do maja. Oczywiście, zamiennie noszę i inne buty (kocham wysokie, klockowe obcasy), ale te są podstawowe. Glany są bardzo wygodne (jak się już je rozchodzi), stabilne, dobrze trzymają kostkę, świetnie trzymają się drogi i cholernie ciężko je przemoczyć. Do tego są stylowe i pasują prawie do wszystkiego. Jak można ich nie kochać? :) Odpowiedz Link Zgłoś
nuova Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 22:39 >Jak się wyrośnie to trzeba kupić większe. :) Ci, którzy nosza glany - takim juz chyba noga nie rożnie ;) Odpowiedz Link Zgłoś
mathias_sammer Re: czy ktoś nosi jeszcze... 29.11.07, 22:16 oczywiscie, ze znam takie osoby, ktore nie baczac na wiek nosza moze nie glany, ale sznurowane buciska:) lub sznurowane kozaki na obcasie:) m.s. Odpowiedz Link Zgłoś
conena ja noszę:-) 29.11.07, 23:19 co więcej - w glanach zdałam swój najważniejszy w życiu egzamin zawodowy. przynoszą mi szczęcie :-) Odpowiedz Link Zgłoś