21.09.20, 17:28
Pytanie mam do was.
Może ktoś podsunie mi jakiś prosty sposób, którego ja nie dostrzegam.
Chciałabym odnaleźć osobę, z którą straciłam kontakt. Jest to dla mnie bardzo ważne z powodu, o którym nie chciałabym pisać na forum. Dość powiedzieć, że mam momenty, że aż o pójściu do detektywa myślę suspicious
Wiem, że fb i inne takie to podstawa. Sprawdziłam i nie znalazłam. Młoda też sprawdzała, a ona jest niezła w te klocki tongue_out
Gdzie jeszcze można poszukać?
Poradźcie proszę, bo jestem w desperacji poniekąd sad
Obserwuj wątek
    • tomekzgor Re: Detektyw 21.09.20, 18:13
      W Polsce?
      Jak kobieta, to może wyszla za mąż i zmieniła nazwisko.
      Ja bym poszukał jakiegoś prywatnego dojścia na policję
      Jak znasz jakiś stary adres zamieszkania to może przez odpowiedni urząd gminy (ale też raczej nieoficjalnie) - tam mogą być informacje, gdzie się wymeldowala (chociaż niekoniecznie)
      • po-ranna-kawa Re: Detektyw 21.09.20, 19:20
        Kiedyś szukałam osoby i znalazlam, pytając znajomych tej osoby - ludzie coś tam zawsze wiedzą. Jak nawet nie sami, to wiedzą, kto może wiedzieć.

Osoba, która ma wejście na policję, na pewno może pmóc, jak masz np. PESEL to spokojnie.
        • dolores2222 Re: Detektyw 21.09.20, 20:47
          Nie mam takich danych ani wejścia na policję sad
          Znam imię i nazwisko.
          Nie znam adresu, nawet jeśli byłby to dawny adres... wiem jedynie w przybliżeniu, gdzie mieszkali. Nosz kurde w czasach, gdzie ludzie się odnajdują po wielu latach przez te różne fejsluki, ja nie mogę znaleźć żadnego śladu... sad
          • obrotowy podaje typ: 23.09.20, 12:54
            dolores2222 napisała:
            > Nie mam takich danych ani wejścia na policję sad
            > Znam imię i nazwisko.

podaje typ: - Straz Graniczna (probowalem - z dobrym skutkiem)
            oni maja te sama baze danych co Policja - a sa mniej formalni

jezeli przekonasz ktoregos z nich, ze masz czyste intencje, podasz imie, nazwisko i przyblizona chocby date urodzenia - to jezeli ta osoba mieszka w PL - ci ja znajda

za umiarkowana oplata.
        • kevinjohnmalcolm Re: Detektyw 21.09.20, 20:52
          Kawa dobrze radzi - spróbuj szukać nie wprost - najpierw znaleźć znajomych lub rodzinę tej osoby.
          Czasem bywa ciężko, sam przez parę lat szukałem kumpla z którym straciłem kontakt, znalazłem go dopiero jak założył konto na facebooku, bo nigdzie indziej w żaden sposób nie szło go znaleźć, poruszałem niebo i ziemię.
          • dolores2222 Re: Detektyw 21.09.20, 21:03
            No właśnie sęk w tym, że wspólnych znajomych mieliśmy niewielu. A pamiętam jedynie ich twarze ale nie nazwiska. Gdybym przypadkowo zobaczyła na ulicy czy na fb to może bym poznała, że to ta osoba. No ale jak szukać po wyglądzie? Przecież nie przeszukam całego polskiego fb sad
            No po prostu nie wiem, czego się chwycić kompletnie. Mam wrażenie, że jedyną możliwością byłaby ta, o której piszesz, czyli że ktoś z nich założy konto. Ale jakoś w to nie wierzę. Ja nie mam i raczej mieć nie będę...
    • gyubal_wahazar Re: Detektyw 21.09.20, 21:41
      Zdecydowana większość detektywów, to byli policjanci czy esbecy, więc przez dawnych kumpli z roboty, mają dostęp do baz operatorów komórkowych, ewidencji samochodów, a w porywach nawet skarbowego czy zusu.

W praktyce więc cała robota, to wykonanie kilku dzwonków. Spytałbym więc w kilku biurach, ile kosztuje wyciągnięcie danych z ww baz, bez żadnego biegania po mieście. Tylko oczywiście pytałbym osobiście, bo przez telefon każdy Ci odpowie, że to nielegalne.

Przyjmując orientacyjnie, że dniówka detektywa to 370 złych (300 + vat), myślę że za 500-1,000 powinni Ci to ustalić. Albo zaproponuj 500 zwrotu kosztów i drugie 500, jeśli im się uda
      • gyubal_wahazar Re: Detektyw 21.09.20, 21:49
        Albo na początek przejdź się do wielebnego. W swych przepastnych księgach powinien mieć świadectwo chrztu (data ur, imiona rodziców) a może i ślubu (nazwisko oblubienicy / oblubieńca). Oczywiście tu tajemnica jest nawet bardziej przestrzegana, ale zaprawdę powiadam Ci, nie ma na świecie tak ciężkich wrót, których by nie otworzył objuczony kuframi ze złotem, osioł
      • dolores2222 Re: Detektyw 22.09.20, 16:40
        Już o tym myślałam.
        Ale chyba dam sobie spokój.
        Może los mi mówi, że trzeba odpuścić?
        W końcu to nie jest sprawa życia i śmierci... tylko mój Kozi upór, że chciałabym sprawę doprowadzić do końca... Może czas się zacząć leczyć z tego upierdlistwa? suspicious
    • baenzai Re: Detektyw 21.09.20, 22:26
      Musisz poznać kogoś, kto ma dostęp do bazy PESEL czyli np. pracownika urzędu miasta, sądu, prokuratury, policji albo kancelarii komorniczej. smile Jednak nawet to nie gwarantuje powodzenia, bo wiele adresów w bazie jest nieaktualnych. Najlepszą bazę danych ma chyba ZUS - wystarczy, że ktoś pracuje legalnie i ZUS będzie dysponował adresem płatnika jego składek.

Wpisywałaś szukane nazwisko do Google czy tylko do wyszukiwarki FB?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka