Dodaj do ulubionych

EEG Biofeedback

28.07.06, 14:19
nasz lekarz zalecil Natalce trening Biofeedback,
dzisiaj mamy pierwsze zajecia,
troszke sie boje, ze mala zacznie panikowac jak jej podlacza do glowki
elektrody (na EEG strasznie plakala)i nic z tych zajec nie bedzie.....

czy stosowalyscie juz te metode? ja jestem strasznie ciekawa jak to wyglada,
bo wydaje mi sie to niewiarygodne aby tylko sila woli grac w jakas gre
komputerowa........

pozdr.
A
Obserwuj wątek
    • magdalen1 Re: EEG Biofeedback 28.07.06, 15:32
      Mój syn kilka razy próbował. Ale nie robiliśmy tego leczniczo, raczej
      zaspokajałam swoją i jego ciekawość. Pani była bardzo uprzejma i pozwoliła mu
      kilka razy zagrać. W trakcie widać było na wykresach poziom skupienia,
      koncentracji, był bardzo ogólny zapis EEG, stres i pare innych rzeczy. Nie
      wierzyłam jak siłą umysłu można poruszać samochód - a jednak. Sama patrzyłam z
      szeroko otwartymi oczami jak mały to robił. Miał przyczepioną tylko jedną diodę
      do główki i drugą do ucha.
      Zastanawiałam się tylko jak długo dziecko może grać w tych kilka "gier". Wydaje
      mi się, że mogą mu się znudzić. Nam się co prawda nie nudziły, ale to pewnie
      dlatego, że korzystaliśmi dzięki uprzejmości pewnej Pani.
    • kasiaceg Re: EEG Biofeedback 01.09.06, 16:02
      Witaj
      Mój Kuba 3.5 roku, jest już na drugim poziomie , czyli nie długo kończymy , ja
      osobiście jestem bardzo zadowolona, u nas był problem z mową, jak zaczynaliśmy
      mówił kilkanaście wyrazów, teraz wszystko , tylko jeszcze się sepleni , ale
      pracujemy już z logopedą, z tego co wiem, kilka treningów nie dają żadnych
      efektów , myślę że jeśli zaczełyście to trzeba dotrwać do końca, nie zawsze
      dziecko chce pracować, mój Kuba bardzo często się nudził , to wtedy można
      dziecku dać puzle do układania lub jakąś inną zabawkę przy której oczywiście
      będzie się koncentrował, też są wyniki, sama sprawdziłam . Jest oczywiście tyle
      samo zwolenników co i przeciwników, ale myślę że warto spróbować , jeśli to ma
      pomóc dziecku to chyba nawet należy, największym problemem jest to ,że to duży
      wydatek, ale cóż tak jak napisałam dla dziecka zrobimy wszystko, acha ...
      nie przejmuj się jeśli pierwszym razem Natalka nie dała się podłączyć , u nas
      tak właśnie było, ale na następnych zajęciach już z powodzeniem. Pozdrawiam i
      jeśli bys mogła to napisz jak Wam poszło , jak masz jakieś pytania bardzo
      chętnie odpowiem pisz na prywatny lub na forum .Kasia
        • kasiaceg Re: EEG Biofeedback 02.09.06, 14:31
          Witaj
          Zaczeliśmy na początku marca tylko raz w tygodniu, ale od czerwca 2razy , chcę
          to trochę przyspieszyć , zaczyna się przedszkole a zajęcia mamy na 10 , tak w
          sumie jest dobrze , dziecko wyspane, najedzone , a ja jeszcze narazie od rana
          mam czas, z tego co rozmawiałam z panią prowadzącą raz w tygodniu to minimum,
          ale koszt to za 45minut 50 zł, niestety dla mnie trochę dużo ,w sumie to trochę
          się zeszło, bo na jednym poziomie byliśmy 3do 4 razy , to też zależy jak
          dziecko pracuje, jeśli będzie bardzo aktywny to możecie być krócej, musicie się
          dogadać z panią prowadzącą , co do ceny to też jest różnie, ja jak narazie nie
          żałuje , choć do końca nie wiem ,czy to że Kuba zaczął dobrze mówić to zasługa
          trenningów , czy po prostu jego rozwój , tzn. chcę napisać że metoda jest nie
          wymierna, jeśli chodzi o przypadek mojego syna, natomiast widzałam przez ten
          czas dzieci chore na adhd i również autystyczne , efekty są rewelacyjne ,
          rodzice dziewczynki z ADHD po 5 miesiąca, od momentu rozpoczęcia
          treningów ,mogli odstawić leki , po prostu bardzo się wyciszyła,rozmawiałam z
          tymi ludżmi, są zadowoleni ,a to podobno efekty są 2 miesiące po zakończeniu
          treningów pozdrawiam jeśli macie pytania piszcie
            • kasiaceg Re: EEG Biofeedback 02.09.06, 20:46
              Witaj
              Myślę że mogłabyś zapytać swojego pediatry , Kuba otrzymał skierowanie do pani
              logopedy, która tez prowadzi gabinet EEG Biofeedback , poprosiła tylko żebyśmy
              zrobili badanie słuchu i to wszystko.My również mieszkamy w małym mieście , ale
              mamy to szczęście, że są już 2 gabinety , gdzie naprawdę treningi są do póżnych
              godzin ,na zajęcia przyjeżdzają również osoby i dzieci z pobliskich wsi więc
              coś w tym musi być, wejdż sobie na forum adhd i na innych też dużo o tym piszą
              mam nadzieję że znajdziecie taki gabinet , pozdrawiam
      • andaef Re: EEG Biofeedback 04.09.06, 13:30
        na treningo chodzimy juz okolo m-ca, przez m-c mielismy 2 x w tygodniu, od
        teraz tylko raz (niestety brak czasu, do 16 przedszkole, po nim jest tak
        zmeczona, ze treningi nie maja sensu, 0 skupienia sie :( )chodzimy tylko
        soboty,
        teraz treningi mamy finansowane przez fundusz zdrowia, niestety od pazdziernika
        bedziemy musieli placic, za 25 minut - 25zl,
        ostatni zabieg Niunka miala wedlug nowej metody, zamiast diod miala opaske, i
        nie bylo gier tylko filmy relaksujace, nastepnym ma byc jakas bajka,
        poziom skupienia byl duzo wyzszy,
        czy probowalyscie juz treningow ta metoda? daje lepsze czy gorsze efekty?
        efektow jakis wiekszych nie ma, Niunka teraz wiecej powtarza, nie wiem czy to
        zaslugo feedbacku, gammalonu, czy wszystkich zajec terapeutycznych,

pozdrwiam

AF

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka