Dodaj do ulubionych

Atrium - osiedle Zimowe Ogordy

IP: 78.8.136.* 13.05.10, 23:00
Znalazłem wydaje mi się ciekawą ofertę u dewelopera Atrium. Na
swojej stronie piszą, że zrealizowali już kilka inwestycji na
Zywcięskiej. Zna może ktoś tego dewelopera? Jakieś opinie? Czy ta
cena 4922 zł brutto to nie ściema przypadkiem?
Obserwuj wątek
      • Gość: kuba Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.10, 11:07
        Właśnie się zastanawiałem, czy te osoby, które podpisały umowę
        rezerwacyjną (a jest ich już ponad 20)wiedzą coś więcej. Przecież
        jeszcze nawet nie ma wzoru umowy wstępnej. Pod groźbą utraty 5000 zł
        zobowiązujesz się podpisać umowę o której jeszcze nic nie wiesz i do
        której Atrium może wpisać wszystko co chce.

Rzeczywiście budynek wygląda nieźle i mieszkania sa całkiem
        przyjemne, co może kusić ale ja na razie tylko obserwuję. Dopóki
        wszystko nie będzie jasne i klarowne nie będę się angażował (czyli
        pewnie wcześniej kupię coś innego).

Dodatkowo dowiedziałem się od ludzi mieszkających w budynku
        wybudowanym już przez Atrium, że z tym developerem trzeba dmuchać na
        zimne.
        Zadłużenie wobec ich wspólnoty (czynsz za nie sprzedane mieszkania)
        spłacili dopiero niedawno, bo groziła im odmowa kredytu. Wcześniej
        przez 2,5 roku nie reagowali na żadne pisma i ponaglenia.
        Dodatkowo tamtejsza wspólnota ma zamiar podać Atrium do sądu za nie
        poprawienie usterek budowlanych.
          • Gość: beżowy Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.06.10, 23:02
            przeczytałem to wszytsko co napisaliście a nie było łatwo bo dużo
            tego ale chciałem sam dopisać że byłem tam w biurze i to wszytsko co
            tu piszecie to sami powiedzieli mi nawet z tą obwodnicą to nawet mi
            mapkę wydrukowali i dali gdzie i co ma być i w sumie na niczym
            żadnym kłamstwie czy ściemnianiu nie ma ich jak złapać. nawet sami
            mowili o tym rondzie i o tej waloryzacji i umowe przedwstepna mozna
            tylko aktem podpisac i te umowe sami dali wydrukowaną od razu z
            zalacznikami i tak dalej. Ogladałem mieszkanie 50m2 z dodatkowym
            pokojem szklanym i ten dodatkowy pokoj jest za darmo i jak sie
            doliczy te metry z tego dodatkowego pokoju to jakos 4400 za metr
            wychodzi z tymi doliczonymi procentami to przy takiej cenie to nawet
            ta obwodnica mi by nie przeszkadzała. sam nie wiem co o tym myslec
            bo cena taka ze az za niska i sam nie wiem czy rezerwowac czy nie
            czy czekac pozniej.
    • grovie Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy 13.06.10, 14:26
      W tej chwili kończone są prace koncepcyjne, rozpoczęcie realizacji
      zależy od przebiegu przetargów , planowane jest na początek 2011r.
      Oś docelowo będzie dwujezdniowa, jednak najpierw wykonana zostanie
      jedna jezdnia w każdą stronę. Zakończenie przed Euro ale możliwe
      jest przedłużenie robót do sierpnia 2012 ze względu na zmianę
      przebiegu Osi w rejonie Bystrzycy. Jest to scenariusz pesymistyczny.
      Spowodowane jest to objęciem tego obszaru przez Ministerstwo
      Środowiska programem „Natura 2000”. Jak wyjaśniła Pani dyrektor
      Urbanek miasto i Rada Miejska Wrocławia byli przeciwko tej decyzji.
      Wycinka drzew nad Bystrzycą nie jest związana z planowaną Osią ani w
      jej nowym ani w starym przebiegu. Odbyło się już spotkanie z
      właścicielami terenów przez które będzie przebiegała nowa trasa Osi
      Inkubacji. Mieszkańcy mogą mieć wpływ na planowane inwestycje tylko
      na etapie wydawania decyzji środowiskowej.
      Do roku 2015 nie jest planowane przedłużenie Alei Stabłowickiej do
      ul. Królewieckiej ani Osi Inkubacji do ul. Granicznej.

• Gość: elma Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.lanet.net.pl 13.06.10, 16:16
          Wy chyba nie wiecie co tak naprawde jest problemem. Nie chodzi tutaj
          KIEDY powstawnie aleja, ale o to, że w planach jest TUŻ POD OKNAMI
          budynku. Kiedy ja byłam w biurze, nie poinformowano mnie o tym, gdy
          zapytałam - nie odpowiedziano gdzie dokładnie ona sie bedzie
          znajdować. Nie ważne czy za rok czy za 5 czy za 20 lat...Nie
          wybudują przed blokiem innych bloków tylko aleje! "śliczne" ekrany
          dźwiękoszczelne, ołów, rtęć i inne toksyczne zwiazki - prosze
          bardzo, jesli ktos nie widział jak to wpływa na układn nerwowy itd.
          to moze czas, by sie tym zainteresować. Wasza sprawa - wdychajcie
          spaliny, robicie to na własna odpowiedzialność kupując nowe
          mieszkanie na peryferiach miasta, gdzie powinno być nieco czyściej -
          za co płaci się długim dojazdem do centrum. Coś za coś, wybór należy
          do Was.
                • Gość: Bela Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.wroclaw.mm.pl 13.06.10, 18:52
                  Ale wiesz... ten plan zawiera duże błędy lokalizacyjne. Nie
                  zauważyłeś? Popatrz na ulice: Żernicka wpada w Małopolską, od
                  wschodu mniej więcej i to się zgadza. Na styku tych ulic masz to
                  nowe rondo z projektu... Ale teraz patrz w dół: tam jest
                  Częstochowska! Byleś tam kiedyś? Otóż, Czestochowska zaczyna się od
                  Kamiennogórskiej, tak samo, jak Małopolska, a Żernicka na
                  Kamiennogórskiej się kończy... No to tam, gdzie wrysowano te nowe
                  domy Atrium... już stoją domy! Pojedź, zobacz! Atrium, według tego
                  planu nie powinno być w dół na lewo pod rondem ale u góry na prawo
                  nad rondem!!!
                  Ile warte takie fałszywe plany? Sam pojedż, sprawdż.
                  • Gość: kuba Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.10, 08:40
                    Bela
                    Kompletnie nie umiesz czytać map.
                    Budynek Atrium nie leży wcale przy Kamiennogórskiej (której to ulicy
                    nie ma nawet na tym planie). Budynek Atrium leży przy nowobudowanym
                    sięgaczu równoległym do kamiennogórskiej.
                    A to, że Aleja Stabłowicka jest za blisko to popieram. Chociaż mi
                    bardziej przeszkadzała by budowa która będzie trwała ponad rok i
                    bedzie tak kurzyc, pylić i hałasować że nie będzie dało sie tam
                    wytrzymać.
                          • Gość: elm Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.internetunion.pl 14.06.10, 23:19
                            1. Budynek nie będzie usytuowany bezpośrednio przy Kamiennogórskiej, ale przy
                            drodze osiedlowej równoległej do Kamiennogórskiej. Istniejąca zabudowa będzie
                            właśnie pomiędzy tą nową drogą a Kamiennogórską.
                            2. Kamiennogórska i Małopolska to większe drogi osiedlowe - szalonego ruchu tam
                            nie ma.
                            3. Aleja Stabłowicka wielkiego ruchu generować nie będzie, bo ile może być
                            samochodów dziennie jadących z lotniska na stadion ;-) Ruch się zwiększy po
                            wybudowaniu Osi Inkubacji (na razie nie wiadomo dokładnie kiedy). Osią Inkubacji
                            ma stanowić nowy przebieg drogi krajowej 94, omijającej Leśnicę, a i nawet wtedy
                            ruch będzie się rozkładał pomiędzy Kosmonautów, Aleją Stabłowicką i Graniczną.
                            Można wspomnieć też o AOW, która przyjmie na siebie ruch tranzytowy w kierunku
                            pokrywającym się z Aleją Stabłowicką.

Prognoza ruchu:
                            www.wi.wroc.pl/html/przetargi/pliki/p_05/a/zalacznik_nr_16.pdf
                            Informacje na temat Alei Stabłowickiej i Osi Inkubacji polecam forum:
                            www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=785358
                            • Gość: Magik Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: 195.187.134.* 15.06.10, 13:28
                              Pitolisz chlopie, nie bedzie ruchu, ciekawe. Samochody beda szukac
                              naturalnej drogi omijania centrum i rowniez ta aleja bedzie pelna
                              ruchu. Poza tym, gdzie chlopie masz droge osiedloiwa dla tych domow?
                              Przeciez one sa planowane dokladnie na obecnym skrzyzowaniu
                              malopolskiej z kamiennogorska. Dokladnie na polnocno-wschodnim rogu
                              tego krzyzowania.
                              • Gość: elm Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: 194.146.120.* 15.06.10, 14:14
                                Budynek nie może być na północno-wschodnim rogu skrzyżowania Kamiennogórskiej z
                                Małopolską, ponieważ będzie na południe od Małopolskiej, widać to np. tutaj
                                rowery.eko.org.pl/imgturysta/image/aktualnosci/komentarze/234.jpg. Drogę
                                osiedlową można zobaczyć porównując to, co powyżej z aktualnym zdjęciem tego
                                terenu:
                                maps.google.com/maps?f=d&source=s_d&saddr=51.136527,16.899365&daddr=&hl=pl&geocode=&mra=dme&mrcr=0&mrsp=0&sz=17&dirflg=w&sll=51.136931,16.901253&sspn=0.003756,0.011362&ie=UTF8&t=h&z=17.
                                Na planach Aleja Stabłowicka jest dwujezdniowa, najprawdopodobniej na razie
                                będzie realizowana w wariancie ekonomicznym jako jednojezdniowa i jak
                                wspominałem bez części osi inkubacji od strony Leśnicy, z którą problem jest
                                taki, że zaplanowano ją na terenach Natura 2000.
                                Nie ulega wątpliwości, że budynek Atrium jedną stroną skierowany na aleję,
                                jednym to przeszkadza a innym nie, ważne żeby być świadomym tego co się bierze.
                                Na zachodzie Wrocławia realizowane są jeszcze inwestycje mieszkaniowe chociażby
                                na Stabłowicach czy Maślicach.

pozdrawiam
              • Gość: gerwazy Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.10, 11:44
                Zanim zaczniesz wyzywać kogoś od kretynów, to najpierw sam się
                doucz. To nie jest plan ulic, tylko plan pokazujący prognozę ruchu
                drogowego. Ulice osiedlowe, na których ruch jest tak mały, że
                niepoliczalny pewnie zostały pominięte. A Kaminnogórska za
                skrzyżowaniem z Małopolską jest już tylko osiedlową dróżką.

Ciekawe czy mocny w gębie jesteś tylko na forum, czy na żywo też byś
                był taki chętny do wyzywania ludzi od kretynów. Ten plan został
                przygotowany przez Biuro Rozwoju Wrocławia, a rysowali go ludzie
                którzy mają wiedzę większą niż ty, zapewniam Cię. Tu masz link do
                źródła:
                link
                • Gość: Kinga Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.rev.netart.pl 16.06.10, 14:12
                  Jak to czytam, to aż się za głowę łapię i ze śmiechu pękam. Macie
                  dobrą ceną, dobrą lokalizację, jeszcze z perspektywą drogi która da
                  Wam super dojazd do miasta i połowa jeszcze wydziwia, że to że
                  tamto. A pewnie większość z tych krzykaczy to nie ma ani kasy ani
                  zdolności, a Ci co mają to pewnie ledwo ledwo, ale się rzucają jakby
                  jakieś apartamenty kupowali! Normalnie szok, inni ludzie kupują np.
                  Ogrody Grabiszyńskie i na serio mają po kilka metrów do chyba
                  najbardziej ruchliwej drogi we Wrocławiu, ale nie kręcą nosem, nie
                  kozaczą, co to za oni. Bo tam kupują ludzie z klasą, którzy wydają
                  po milion złoty za mieszkanie i nie trzęsą przy tym portkami,
                  którzy rozumienią, że w mieście dobry dojazd to podstawa. A Wy tutaj
                  to pewnie połowa ze wsi przyjechała i szuka takich wiejskich
                  klimatów. Ja dziękuję za beczenie kuz i muczenie krów, wolę mieć jak
                  z dzieckiem do przedszkola się dostać, do pracy do centrum albo na
                  zakupy do jakiegoś marketu.
                    • Gość: Bela Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.wroclaw.mm.pl 16.06.10, 18:10
                      Bredzisz Kinga, jak blondynka. Nie rozumiesz, ze w centrum miasta
                      albo przy najruchliwszych skrzyzowaniach jedni szukaja mieszkan a
                      inni wola spokojne rejony, rowniez w obrebie miasta. I ci akurat
                      wybieraja min. Zlotniki. Dlatego maja prawo czuc sie rozczarowani
                      budowaniem tam akuraty ruchliwej trasy. Mieszkanie to nie tylko
                      dojazd ale tez sto innych czynnikow. Tylko zeby to pojąc trzeba nie
                      być blondzią:)
                  • Gość: elma Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.lanet.net.pl 16.06.10, 20:50
                    Kinga to co mowisz to jawna zazdrość, bo pewnie siedzisz
                    w "Ogrodach" grabiszyńskich i cieszysz się, że w białych kozaczkach
                    możesz dziecko prowadzic do przedszkola albo wozić się tramwajem.
                    Gryzie cie, że inni mają prawdziwe ogrody na Złotnikach (i nie mowie
                    tutaj o Zimowych Ogrodach, bo to akurat nie jest cudowny i idealny
                    projekt) a ty jedyne co masz (o ile masz) to balkon albo metr na
                    metr trawy? hahaha
                    • Gość: misiu Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.06.10, 11:15
                      Witam wszystkich wypowiadających się na forum widzę, że niektórzy bardzo
                      emocjonalnie dają upust swemu zdaniu, wręcz się wzajemnie obrażają, i popisują
                      swoim finansowym statusem społecznym, ale to już kwestia kultury osobistej i
                      poziomu jaki sobą każdy prezentuje...Ja może przejdę do konkretów. Na pewno
                      każdy z nas, który się tu znalazł zainteresował się inwestycją spółki Atrium i
                      chcemy sobie nawzajem pomóc w podjęciu decyzji. Na stronie internetowej
                      inwestycji: www.atrium.net.pl w zakładce Nasza oferta - Dokumenty do pobranie,
                      jest naprawdę dużo ciekawych rzeczy(zachęcam do lektury): w odpisie księgi
                      wieczystej znajdziemy: kwotę hipoteki na grunt wynoszącą 4 158 000PLN + odsetki
                      z terminem płatności do dnia 30.05.2010!!!pozwolenie na budowę jest bez
                      mediów(tzn bez budowy przyłączy) czyli media doprowadzone będą jak miasto je tam
                      wybuduje, co prawda na Złotnikach kanalizacja ładnie została do istniejących
                      budynków doprowadzona, tutaj jeszcze nie, pozostaje oczywiście kwestia samej
                      drogi dojazdowej, której deweloper na pewno sam nie wybuduje.Kwestia ceny; to
                      nie kwestia podawanej marketingowo 4922PLN przy płatności 80%/20% lub w ratach w
                      skali 17 miesięcy jej waloryzacji jakieś tam zgodnie z harmonogramem i tabelką
                      kalkulacji dostępnej na stronie. Oni po prostu w ogóle nie maja pieniędzy.
                      Wymyślili taką cenę znając średnią cenę mieszkań we Wrocławiu w podobnych
                      lokalizacjach i podobnym standardzie, obniżyli ją o 700-1000PLN za m2 bo
                      potrzebują szybko zdobyć pieniążki, żeby w ogóle coś robić i spłacić w pierwszej
                      kolejności zadłużenie za działkę - który to termin płatności już im minął.
                      Wszyscy handlowcy są świeżo zatrudnieni i biuro tanie szybko wynajęte -
                      właściciele spółki skrzętnie się ukrywają co widać w kształcie umowy
                      rezerwacyjnej, gdzie występuje nazwisko tylko Pana Handlowca jako jej
                      reprezentanta(umowa pełna jaką mi osobiście wysłali) natomiast w umowie
                      przedwstępnej jest cytuję:
                      "5.Sprzedający oświadcza, że może dokonać zbycia nieruchomości opisanej w ust. 1
                      na rzecz spółki celowej (spółki komandytowej) powołanej do realizacji
                      inwestycji. Po dokonaniu zbycia nieruchomości, prawa i zobowiązania z niniejszej
                      umowy, wraz z wpłatami Kupującego zostaną przeniesione na rzecz spółki celowej,
                      co Kupujący akceptuje. Postanowienia niniejszego ustępu 5 stanowią jednocześnie
                      nieodwołalną zgodę Kupującego na przeniesienie praw i zobowiązań z niniejszej
                      umowy na rzecz spółki celowej.
                      6.Sprzedający pisemnie powiadomi Kupującego o przeniesieniu praw i zobowiązań, o
                      którym mowa w ust. 5 oraz wskaże rachunek bankowy spółki celowej do dokonania
                      wpłat na poczet ceny sprzedaży."

Czyli asekuracja na pełnej linii- jak im nie pójdzie to położą tylko tą spółkę
                      komandytową, której kapitał wyniesie tylko kilka tysięcy.
                      Projekt wykonawczy w ogóle jeszcze nie gotowy. Zastanówcie się czemu, tak szybko
                      ruszyli ze sprzedażą, jeszcze przed wyborem wykonawcy i tak szybko każą wpłacać.
                      Dla mnie to wniosek jest jeden - brak funduszy, chcą wybudować za nasze
                      pieniądze zarobić 30-40%, w ten sposób to połowa z nas może zostać deweloperem.
                      Zobaczymy czy zrealizują harmonogram prac jak nie sprzedadzą - czyli nie dostaną
                      od nas środków na budowę. W raporcie finansowym za ubiegły rok wykazana strata,
                      a zdolność kredytowa spółki to 41 800PLN. Jak zarobili na tych inwestycja ze
                      Zwycięskiej to niech za to budują. Dobra kończę; celem moje wypowiedzi było
                      głębokie przemyślenie decyzji o zakupie mieszkania od tego dewelopera, przede
                      wszystkim na tym etapie, bo może pozytywnie zaskoczą i wszystko im się powiedzie
                      to chętnie zakupie gotowe mieszkanie zgodne z ładnymi obrazkami z wizualizacji,
                      a kwestia ceny czy jest to 4922 czy 5100 to kwestia chyba podrzędna w obliczu
                      faktu, że w ogóle tam nic nie powstanie i ludzie zostaną z kredytem na głowie
                      jak już to się w naszym pieknym mieście zdarzało:
                      wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,95327,7401988,To_mialo_byc_ekskluzywne__ciche_osiedle____Wyludzili.html
                      wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,95327,7357581,Zamiast_osiedla_marzen_sa_tylko_kredyty_do_splacenia.html
                      Pozdrawiam wszystkich i rozważnych decyzji życiowych życzę...
                      • Gość: Marcin Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.emea.ibm.com 15.11.10, 11:40
                        Dzięki, Misiu, za rzetelne spojrzenie na tą inwestycję. Sam nie mam doświadczenia w takich sprawach (mało kto kupuje po kilka mieszkań w swoim życiu, więc skąd wziąć to doświadczenie ;-), ale poważnie myślałem o zakupie kwadratu właśnie w Zimowych Ogrodach.

Dobrze, że są tacy ludzie, jak Ty, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami, abyśmy i my mogli uniknąć błędnych decyzji.
                    • Gość: elvis Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.06.10, 22:13
                      nie przesadzaj, będzie jeszcze obwodnica leśnicy, oś inkubacji i
                      obwodnica śródmiejska. A to czy AOW będzie płatna to jeszcze pieśń
                      przyszłosci. Żeby była płatna to musiałyby być jakieś bramki na
                      wjazdach i wyjazdach, a ciekawe jakby to miało funkcjonowac przy
                      tylu węzłach jakie będzie miała AOW, poza tym nigdzie tych bramek
                      nie budują. No chyba, że to ma być jakieś inne rozwiązanie, tylko
                      jakie?
            • Gość: kacper33 Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: 213.251.189.* 01.08.10, 21:25
              Bela, czy ty jesteś jakaś pomylona, czy niespelna rozumu. We
              wszytskich wątkach jedziesz po każdym deweloperze, czy ktoś Cię
              skrzywdził, czy oszukał w życiu że się tak zachowujesz? Ogarnij się
              kobieto. Normalnie myślący ludzie i tak gdzieś mają te Twoje durne
              komentarze. Jakie kolumny tirów, czy ty w ogóle wiesz o czym
              piszesz? Czy Ty w ogóle się orintujesz w sprawie? Ogarnij się albo
              przestać wypisywac takie bzdury, że aż oczy więdną jak się to czyta.
              • Gość: złotniczanin Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.10, 22:10
                Witam, przezywacie tak tą aleję stabłowicką której najprawdopodobniej wogóle nie
                będzie albo będzie za 10 lat a nikt nie skomentował wypowiedzi z 17 czerwca
                użytkownika o pseudonimie "misiek", cytuję:
                mediów(tzn bez budowy przyłączy) czyli media doprowadzone będą jak miasto je tam
                nie kwestia podawanej marketingowo 4922PLN przy płatności 80%/20% lub w ratach w
                potrzebują szybko zdobyć pieniążki, żeby w ogóle coś robić i spłacić w pierwszej
                "5.Sprzedający oświadcza, że może dokonać zbycia nieruchomości opisanej w ust. 1
                inwestycji. Po dokonaniu zbycia nieruchomości, prawa i zobowiązania z niniejszej
                6.Sprzedający pisemnie powiadomi Kupującego o przeniesieniu praw i zobowiązań, o

Projekt wykonawczy w ogóle jeszcze nie gotowy. Zastanówcie się czemu, tak szybko
                ruszyli ze sprzedażą, jeszcze przed wyborem wykonawcy i tak szybko każą wpłacać.
                Zobaczymy czy zrealizują harmonogram prac jak nie sprzedadzą - czyli nie dostaną
                wszystkim na tym etapie, bo może pozytywnie zaskoczą i wszystko im się powiedzie
                wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,95327,7401988,To_mialo_byc_ekskluzywne__ciche_osiedle____Wyludzili.html
                wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,95327,7357581,Zamiast_osiedla_marzen_sa_tylko_kredyty_do_splacenia.html

Mieszkam w tej chwili na złotnikach i do dzisiaj byłem zainteresowany kupnem
                mieszkania w tym miejscu. Mają uwagę przyciągnęła bardzo, naprawdę bardzo
                atrakcyjna cena i to, iż wszystko bardzo ładnie prezentuję się w internecie. Nie
                wiem kiedy ruszyły tam prace ale dość często przejeżdżam obok tego miejsca i tam
                naprawdę nic się nie dzieje. Teren jest ogrodzony jakąś starą blachą i w miarę
                wyrównany i to wszystko! Wczoraj kręciło się tam parę osób i jeździła 1 koparka,
                dzisiaj natomiast koparka stała z boku i nie było tam nikogo przez cały dzień!
                Szczerze mówiąc byłem dość mocno zainteresowany ofertą tego develorera ale po
                przeczytaniu przede wszystkim tego komentarzu i stwierdzeniu faktu, iż nic tak
                naprawdę się tam nie dzieje wstrzymam się w wpłatą pieniędzy i poczekam do
                przyszłego roku, pozdrawiam.
            • Gość: Przyszły mieszkani Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: 95.178.49.* 02.08.10, 14:28
              O jakich wy tirach mówicie?
              Który kierowca przy zdrowych zmysłach pojedzie łącznikiem jeśli
              kilometr dalej będzie miał AOW??? Ja się pytam.
              Pozatym czy ruch wzrośnie w stosunku do tego co teraz jest? Nie
              sądzę. A w tej chwili droga biegnie prawie pod oknami a łącznik
              będzie dalej niż obecna trasa.

Ja kupiłem mieszkanie i cieszę się że będzie ten łącznik - wkońcu
              kupuję mieszkanie w mieście a nie na wsi więc komunikacja jest mi
              potrzebna.

Jeśli ktoś poszukuje spokoju i ciszy zdala od miast to polecam
              wioski pod wrocławiem - choć i tam pewności nie ma czy za 10 lat nie
              zbudują tam jakiegos łącznika czy obwodnicy
                • Gość: Przyszły mieszkani Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: 95.178.49.* 02.08.10, 15:03
                  Oczywiscie wiem jakie są losy różnych inwestycji.
                  Są takie takie które upadły i takie które się ukończyły sukcesem.
                  Podjąłem ryzyko i kupiłem "pole" ale to moja decyzja i nic Ci do
                  tego.
                  Okaże się za rok z hakiem czy dobrze zrobiłem czy nie ale ryzyko
                  podjąłem i jestem dobrej myśli. Nie chcesz nie kupuj ale ja swoją
                  decyzję podjąłem i nic Ci do tego.
                • Gość: mieszkaniec 1234 Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.10, 15:35
                  Bela, sądzisz że wszystkie drogi we Wrocławiu są budowane tylko po
                  to aby po nich jeździły tiry? Może nawet drogi osiedlowe i alejki w
                  parkach też? Drogi są budowane po to, żeby mieszkańcom się jeździlo
                  dobrze po mieście, żeby nie było korków i żeby każdy mógł dostac się
                  z punku A do punku B nie tracąc czasu. Dla tirów są obwodnice, a nie
                  drogi miejskie łączące jedno osiedle z drugim. Wytłumacz mi SKĄD u
                  cholery mają się na tej trasie wziąść tiry? Przylecą samolotami na
                  lotnisko?

I przestań mylić pojęcia, aleja stabłowicka to jedno, a oś inkubacji
                  to drugie. Oś inkubacji będzie pełnić rolę obwodnicy, tylko, że
                  będzie przebiegać kilka km od Małopolskiej.

Zapraszm też, żebyś może kiedyś wyszła z domu i z przed komputera
                  przed którym z zamiłowaniem przesiadujesz i wybrała się na spacer po
                  mieście. Np na Złotniki i zobaczyła na jakim etapie jest obecnie
                  inwestycja i przestała pisać brednie, że nie ma nawet dziury w ziemi.
                  • Gość: Bela Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.wroclaw.mm.pl 02.08.10, 16:38
                    Aleja stabłowicka ma pełnić rolę obwodnicy Leśnicy. Taka prawda,
                    pójdzie tamtędy spory tranzyt, szczególnie, ze AOW dla ciężarowek
                    pozostanie płatna. Gdyby NIE BYŁO KONIECZNOSCI wybudowania AZ
                    CZTERPASMOWEJ ulicy, a taka będzie Aleja stabłowicka, to by jej nie
                    robiono. Aż tak szerokiej i przepustowej?
                    Powodzenia w huku i spalinach a w dodatku daleko od miasta.
                    • Gość: mieszkaniec 1234 Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.10, 16:48
                      1. Aleja Stabłowicka będzie przebiegać od lotniska do kosmonautów.
                      Jak może ona pełnić rolę obwodnicy Leśnicy??? Wytłumacz mi to
                      geograficznie? Leśnica przecież leży na zachód od jej przebiegu.

2. Aleja Stabłowicka będzie jednopasmowa, a nie dwupasmowa, sprawdź
                      sobie to lepiej.

3. AOW będzie bezpłatna. www.fakt.pl/Obwodnica-bedzie-darmowa-
                      ,artykuly,75694,1.html , również dla ciężarówek. Cieżąrówki mają
                      płacić za AOW w ramach winiety którą i tak musza mieć.

4. Dalsza dyskusja z tobą jest jak widać bezcelowa.
                        • Gość: złotniczanin Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.08.10, 22:17
                          Witam, przezywacie tak tą Aleję Stabłowicką której najprawdopodobniej wogóle nie
                          będzie albo będzie za 10 lat a nikt nie skomentował wypowiedzi z 17 czerwca
                          użytkownika o pseudonimie "misiek", cytuję:

Mieszkam w tej chwili na złotnikach i do dzisiaj byłem zainteresowany kupnem
                          mieszkania w tym miejscu. Mają uwagę przyciągnęła bardzo, naprawdę bardzo
                          atrakcyjna cena i to, iż wszystko bardzo ładnie prezentuję się w internecie. Nie
                          wiem kiedy ruszyły tam prace ale dość często przejeżdżam obok tego miejsca i tam
                          naprawdę nic się nie dzieje. Teren jest ogrodzony jakąś starą blachą i w miarę
                          wyrównany i to wszystko! Wczoraj kręciło się tam parę osób i jeździła 1 koparka,
                          dzisiaj natomiast koparka stała z boku i nie było tam nikogo przez cały dzień!
                          Szczerze mówiąc byłem dość mocno zainteresowany ofertą tego develorera ale po
                          przeczytaniu przede wszystkim tego komentarzu i stwierdzeniu faktu, iż nic tak
                          naprawdę się tam nie dzieje wstrzymam się w wpłatą pieniędzy i poczekam do
                          przyszłego roku, pozdrawiam.
                            • Gość: przyszly lokatator Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.08.10, 22:05
                              Witam wszystkich dyskutantów,

śledze wątek od jakiegoś czasu ponieważ sam zakupiłem mieszkanie w
                              kompleksie Zimowe Ogrody. Jestem też w stałym kontakcie z
                              deweloperem, oraz przyglądam się postępom prac na budowie. Podchodzę
                              do tego wyjątkowo trzeźwo i chłodno, mam świadomość pewnych ryzyk,
                              ale chcę tu sprostować kilka rzeczy: Po pierwsze, kontakt z tym
                              deweloperem jak dla mnie jest wzorowy, przesłałem mu zastrzeżenie o
                              których tu napisano i otrzynałem niezwykle rzetelne i wyczerpujące
                              odpowiedzi. Postępy prac na budowie może nie są jakieś
                              oszałamiające, ale ida do przodu. Codziennie tamtędy przejeżdżam po
                              powrocie z pracy i codziennie jest coś więcej. Dziś po południu
                              widziałem już wykopy na ok połowę budynku. Wczoraj rzeczywiście
                              niewiele się działo, jednak deszcz lał z nieba niemiłosiernie i może
                              to dlatego. Wg harmonogramu który przekazuje deweloper, stan zero ma
                              być do końca października, co przy obecnym tempie wydaje się dość
                              realne, mając na uwadze, że jeszcze 3 miesiące są do tego terminu.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to mogę wrzucić kilka aktulanych
                              fotek z budowy, gdyż jak pisałem staram się codziennie po pracy tam
                              podjechać (mam w miarę po drodze) i pstryknąć coś, do domowej
                              dokumentacji.
    • grovie Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy 27.08.10, 08:22
      na zamkniecie wszystkim dziobow, ze aleje powstanie ze 10 lat tutaj

link
      wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,87947,8290238,Nowa_droga_polaczy_wroclawski_stadion_z_lotniskiem.html

i co Bela chrzanilas ze miasto wycofalo sie z tego projektu !
          • Gość: Magik Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: 195.187.134.* 27.08.10, 13:08
            po co ta agresja? dziewczyna ma racje a czas pokaże że ją ma. W kasie miasta nie
            ma grosza na aleje stabłowicką i od wielu miesiecy sie mowi o przesunięciu tej
            budowy na lata po Euro, padały daty 2015, 1016. Teraz jednak czas wyborów,
            miasto dusi się w korkach to jeszcze niejedną radosną zapowiedź czego to miasto
            nie zbuduje usłyszymy do pazdzernika. Taka prawda.
            • Gość: Bela Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.wroclaw.mm.pl 28.08.10, 11:19
              prosze bardzo: "We wrześniu miasto ogłosi przetarg na projekt i
              budowę al. Stabłowickiej. Trasa ma być gotowa przed mistrzostwami
              Euro 2012.". Tak pisze gazeta. Zauwazcie daty: teraz informacja,
              przetarg we wrzesniu, czas na protesty potem, bedzie juz pazdzernik
              zaraz wiec wybory, po wyborach sie dowiemy, ze inwestycja jest
              przesunięta, bo nie ma na razie pieniedzy. Ale idąc do wyborów
              wybierzesz Dutkiewicza, bo obiecał aleję.
              Rżną was politycy jak chcą.
              • Gość: albercik Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy IP: *.e-wro.net.pl 12.09.10, 21:56
                Nie wiem czy ktoś wczytywał się w księgę wieczystą, ale w rozdziale o hipotekach jest informacja na temat zaciągniętego kredytu inwestycyjnego pod grunt. Ten kredyt zabezpiecza również inna nieruchomość. Sprawdziłem w księgach co to za nieruchomość i okazało się, że jest to poprzednia inwestycja na Zwycięskiej. Czy ktoś zainteresowany robił może wywiad środowiskowy wśród mieszkańców ulicy Zwycięskiej, czy załatwienie ksiąg przebiegało bez problemów? I czy jest to normalne? Z góry dzięki za odpowiedź.
                Pozdrawiam
                • papa-para Re: Atrium - osiedle Zimowe Ogordy 27.10.10, 16:39
                  Witam,
                  jestem wlascicielem mieszkania na Zwycięskiej i jestem w szoku. Nic mi nie wiadomo na temat tego, w jaki sposob Atrium mogloby zaciagac kredyty na poczet naszych budynkow, skoro nawet te mieszkania, ktorych nie udalo im sie sprzedac, przekazali glownemu wykonawcy firmie www.artbudownictwo.pl (pewnie za bezcen tudziez w ramach jakiegos innego deala). Akty notarialne byly podpisywane po przekazaniu mieszkan, a wiec pare lat temu.
                  Czy ktos z osob zainteresowanych Zimowymi Ogrodami moze mi podac numer ksiegi wieczystej Waszej inwestycji?

Pozdrawiam!