Dodaj do ulubionych

Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste użytk.

19.02.15, 19:52
Dachbub uruchomił sprzedaż domów bliźniaczych i jednorodzinnych na osiedlu Widawa.
Co sądzicie o tej inwestycji?
Domy są oczywiście pełną własnością, natomiast działka przynależna do domu jest oddana właścicielowi w wieczyste użytkowanie.
Proszę o opinie na temat zakupu domu właśnie w opcji z działką w wieczystym użytkowaniu. Jak to formalnie wygląda, opłaty roczne (itd)?
Wstępnie jestem zainteresowana zakupem, ale właśnie obawiam się tego wieczystego użytkowania.
Obserwuj wątek
  • sylwia73b Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 10.04.15, 09:23
   witam
   też mam zamiar zakupić owy domek ,sprawdzałem te użytkowanie i wygląda to tak :
   na ten rok jest zapłacone przez dach bud ,opłatę wnosi się do końca marca
   oczna opłata około 1000 zł
   lecz gmina Wrocław morze zmienić tą opłatę ,z tego co wiem optymalna podwyżka może być o 300%
   • k_m_1 Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 29.04.15, 12:56
    My z mężem również przymierzamy się do zakupu bliźniaka (jesteśmy na etapie rezerwacji i wpłaty zaliczki). W przyszłości będziemy chcieli przekształcić lub wykupić ziemię na własność.
  • marczeno Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 05.05.15, 09:38
   Jak wygląda kwestia negocjacji cen? Da radę coś zbić czy raczej trzymają się swojego? Martwi mnie ta kwestia własności działki.
   • k_m_1 Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 05.05.15, 15:03
    Nam się nie udało i z tego co słyszałam albo otwarcie mówią, że nie negocjują cen albo odsyłają do pisania pisma z powodami, dlaczego mieliby obniżyć cenę do zarządu (i raczej nikomu w ten sposób się nie udało - info od pani z marketingu dachbudu).

    Grunt można wykupić lub przekształcić (potwierdzone w urzędzie wrocławskim tak dla pewności). Dachbud podaje cenę wykupu na około 25 tyś ale z tego co się dowiedziałam cenę ustala rzeczoznawca po wycenie, a później można wybrać opcję rozłożenia tej kwoty na roczne raty albo obniżenia ceny przy jednorazowej wpłacie.

    Nas też na początku to martwiło, ale nie stać nas na bliźniaki lub szeregi, które budują we Wrocławiu więc chyba jedyna zjadliwa i możliwa opcja na zamieszkanie w domku we Wrocławiu a nie na wiosce pod.

    Każdy musi się zastanowić i przemyśleć co jest dla niego lepsze.
    • liam0 Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 08.05.15, 00:01
     Witamy sąsiadów:)
     Jest ktoś spod nr 32?
     • k_m_1 Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 08.05.15, 07:45
      Witamy :)
      Ja, mąż i synek - wczoraj byliśmy u notariusza i 32 już jest nasze :)
      A Ty jaki nr ?
      • liam0 Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 08.05.15, 11:43
       Noo to super, gratulacje :) Ja zza ściany :D 30.
       • k_m_1 Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 08.05.15, 13:29
        Oj, chyba jednak nie po sąsiedzku bo my Rzemieślnicza 32, a Ty pewnie Geodezyjna 30 ? Nasz "sąsiedni" widnieje na stronie developera dalej jako wolny więc przyjdzie trochę poczekać na sąsiada :(
       • paweljma Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 10.05.15, 23:43
        Jeżeli Geodezyjna 30, to pozdrawiam sąsiada (sąsiadkę) - my z Geodezyjnej 21 :)
        • arturpigeon Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 19.05.15, 13:30
         Do pozdrowień dołącza się geodezyjna 36 :)
      • paweljma Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 10.05.15, 23:42
       Pozdr od taty bliźniaków :-D Żona mówiła, że zgadałyście się na FB :)
       • k_m_1 Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 11.05.15, 07:52
        Tak, dokładnie - fajny przypadek :)
     • geo32 Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 03.07.15, 21:08
      My zarezerwowaliśmy geodezyjną 32 :) 2+2
  • nadzor2015 Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 08.05.15, 11:29
   Witajcie.Kilka ciekawostek dla przyszłych mieszkańców osiedla grawerskiego.Domki nr. 17,36,101 od początku były wyłączone z oferty sprzedażowej Dach-Bud. Duże działki, domki od wschodu. Domek nr. 2 od wschodu nie wzbudzał zainteresowania (dużo osób oglądało, ale jakoś nikt nie chciał się zdecydować) ponieważ znajduję się na działce obok Stacji Transformatorowej, która emituje promieniowanie niebezpieczne dla użytkowników. Dla zainteresowanych podam, że norma bezpieczna dla użytkowników odbioru energii podawana jest tylko do czasu 8 minut. Promieniowanie jest zmienne i może się zwiększać.Ponadto urządzenia Trafo emitują nie przyjemny "brzęczący" dźwięk. W pobliżu również nie wskazane jest przebywanie dłuższe osobom z zastawkami serca, chorobami reumatycznymi itd. Odnośnie drogi gminnej ul. Grawerska. Droga ta była kiedyś przejezdna. Jak niektórzy zauważyli zapewne, na końcu drogi są powbijane paliki uniemożliwiające przejazd ul. Grawerską do drogi technicznej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.Droga została zamknięta na wniosek mieszkańców ponieważ unoszący się pył oraz hałas podczas przejazdu nieutwardzoną ul. Grawerską denerwował mieszkańców. Nie wiadomo czy droga w ogóle będzie kiedyś przejezdna ponownie.Odnośnie użytkowania wieczystego działek. Tak naprawdę nie wiadomo jaka będzie podwyżka za korzystanie z działki,wszystko uzależnione jest od tego jak dana okolica będzie się rozwijała i będą rosły ceny działek w tej okolicy. Najlepiej wykupić działkę od UM, im szybciej tym lepiej. Podam przykład, że na Psim Polu Miasto zafundowało mieszkańcom kolosalną podwyżkę za wieczyste użytkowanie, podwyżka ta wyniosła 1150%. Osiedle jest bardzo ładne, warte zainteresowania. Cena bardzo atrakcyjna, to nie okolice Wrocławia, to jeszcze Wrocław. Materiały zastosowane są dobrej jakości,a Dach-Bud to solidny Deweloper.
   • 11april Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 10.05.15, 16:25
    Wiesz czemu te domki (17,36,101) były wyłączone z oferty ?
    Piszesz że domek nr 2 nie wzbudzał zainteresowania? Z tego co pamiętam to już od jakiegoś czasu jest zarezerwowany. Skąd w ogóle takie informacje o działaniu stacji transformatorowej? Zdania są dosyć podzielone co do szkodliwości. Skąd wynika twoja troska ?
  • 100aneczka Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 19.05.15, 08:11
   Witam. Czy dowiedzieliście się już, ile wynosi opłata za użytkowanie wieczyste nieruchomości oraz drogi (Geodezyjna)? Ile lat wynosi użytkowanie wieczyste? Przymierzamy się również do kupna domu, ale z tym użytkowaniem wieczystym to trochę ślisko. Również niepokoją mnie opinie o Dach-Budzie i ich fuszerkach.. Pozdrawiam :)
  • milenka83 Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 17.06.15, 12:13
   Zapraszamy wszystkich sąsiadów i zainteresowanych na forum naszego osiedla, które znajduje się pod adresem: osiedlegrawerskie.pl/
  • alicjazkrainy3 Re: Domy Osiedle Grawerskie Dachbud - wieczyste u 07.07.15, 11:11
   jeśli chodzi o uzytkowanie wieczyste to zawsze lepiej o wszystko dokładnie dopytac a potem jeszcze pojsc do notariusza żeby potwierdził i wyjaśnił wszelkie możliwe konsekwencje. Ja kiedys chodzilam we Wrocławiu do tej kancelarii notarialnej www.kancelariarejenta.pl/ i bardzo rzetelnie nas informowali, tak żeby to było jasne dla laika a nie tylko prawnika
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka