Dodaj do ulubionych

Murapol ul.Piotrkowska PILNE

IP: *.joanitow.finemedia.pl 05.03.09, 22:43
poszukuje osób które niestety zdecydowały się na zakup mieszkania od Murapola
na Piotrkowskiej we Wrocławiu. Coraz więcej słychac o ich kłopotach. Jeśli
ktoś kupił mieszkanie proszę o kontakt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: A Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.09, 18:37
      Byłam bardzo zainteresowana kupnem mieszkania przy ul. Piotrowskiej. Kiedy
      poszlam do biura wypytalam sie o wszytskie szczegoly dotyczace budowy.
      Interesowaly mnie mieszkania o powierzchni ok. 75 m2. Bardzo zainteresowala mnie
      atrakcyjna cena ok 270 tys za mieszkanie o takiej powierzchni jaką chcialam.
      Bylam zszokowana i z poczatku zachwycona. Kobieta z biura powiedziala ze
      mieszkan o takiej powierzchni zostalo juz tylko 3 wiec musze sie spieszyc.
      Powiedziala rowniez ze sa to mieskzania bezczynszowe i miesieczne oplaty beda
      wynosic wylacznie ok. 100 zl co od razu wydalo mi sie niemozliwe. Dodala rowniez
      ze w 3 etapie budowy w budynku bedzie silowania, klub fitness i sauna z ktorej
      mieszkancy oseidla beda mogli korzystac bez ograniczen za jedyne 100 zl
      poczatkowej wplaty. Wybralismy sie z narzeczonym na plac budowy, z poczatku nie
      moglismy odnalezc tego miejsca a pozneij odkryslismy wylacznie wielka dziure, z
      czego developer zarzeka sie ukonczenia inwestycji w terminie niecalego roku co
      jest NIEMOZLIWE!!! Jestem dość obeznana w średnich cenach za m2 we wroclawiu i
      nie ma zadnej firmy ktora oferowala by tak niskie ceny za mieszkania na tak
      atrakcyjnych warunkach i w tak krotkim czasie realizacji. ODRADZAM!!! Nie dajcie
      sie zwiesc. Zanim podpiszecie jaka kolwiek umowe wypytajcie o wszytskie
      szczegoly jakie sa tylko mozliwe. Pozdrawiam
          • 1protest Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE 20.03.09, 12:49
            Witam
            oczywiście, że pozwolenie na budowę można uchylić. Trwa postępowanie administracyjne mające na celu sprawdzenie, czy zostały zachowane wszystkie procedury prawa przy wydaniu pozwolenia firmie Murapol. Ponadto w sądzie administracyjnym odbędzie się wkrótce sprawa dotycząca poprawności wydania tej decyzji, ponieważ doszło do manipulacji z planem zagospodarowania przestrzennego dla terenów na których Murapol ma grunt.
            Szanowni Państwo, przypomnę ponownie, że na terenach inwestycji firmy Murapol nie ma żadnego zaopatrzenia w jakiekolwiek media i to chyba jest dla Was podstawą przemyślenia zakupu mieszkania od tej firmy. Co z tego że postawią bloki jak nie będzie prądu, wody, kanalizacji i gazu? Podłączenie bloków do mediów wymaga większych inwestycji miasta ( np. budowa nowego kolektora ściekowego, to są założenia planu zagospodarowania przestrzennego więc do istniejących źródeł nie mogą się podłączyć)- minimum dwa lata jeszcze.
    • Gość: gość13 Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.09, 22:37
      Jak tam targi w orbicie.Widziałem panienki z Murapolu, które bardzo
      ciężko pracowały aby namówic klientów na wykopaną dziurę w
      ziemi.Ludzie czy wy nie myślicie że ta firma nie wybuduje tch bloków
      bo ten teren nie nadaje się do budowy i zresztą nie mają na to kasy
      a do tego mają olbrzymi kredyt hipoteczny. Zastanówcie sie abycie
      nie stracili swoich ciężko zarobionychh i pożyczonych pieniędzy.Pa
    • Gość: Protest Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.128.107.226.static.crowley.pl 24.03.09, 16:32
      Uważajcie na firmę Murapol. Sprawa budowy zakończy się cofnięciem pozwolenia na
      budowę i Wasze kupione mieszkania nigdy nie zostaną wybudowane, a stracicie
      ciężko zarobione pieniądze. Murapol buduje niezgodnie z planem zagospodarowania.
      Jak nie wierzycie to sami sprawdźcie.

Pracownicy Murapolu mówią nieprawdę. Tylko wgląd w dokumenty da Wam pojecie w co
      chcecie się wpakować.

NIE RÓBCIE TEGO BŁĘDU!
      pozdrawiam,
      Robert
    • Gość: Jo Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.128.107.226.static.crowley.pl 29.03.09, 23:00
      Poczytajcie o perypetiach ludzi z innych miast, którzy zdecydowali się kupić mieszkania w Murapolu.

Jeśli chodzi o Stabłowice to ten teren jest kompletnie nieuzbrojony. Nie ma wody, kanalizacji, energii elektrycznej no i dróg. Murapol dostał pozwolenia na budowę bloków bez mediów! Aby doprowadzić media i wybudować drogi konieczne są duże inwestycje miasta (nic na razie nie jest zaplanowane)

Dodatkowo mieszkańcy Stabłowic protestują przeciwko budowie bloków na osiedlu gdzie jest zabudowa jednorodzinna i szeregowa. Może to spowodować, że budowa zostanie wstrzymana.

opinie o Murapolu:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=53&w=59975813
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=778&w=69867699
      nowydom.onet.pl/1,46,6,766315,2212886,235241,0,forum.html
      www.gdapolis.pl/forum/viewtopic.php?t=225
      • Gość: X Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.gprs.plus.pl 20.04.09, 20:57
        MURAPOL NIE WYBUDUJE OSIEDLA NA PIOTROWSKIEJ!!!!!!!!!!!!!
        OCKNIJCIE SIE WRESZCIE, A RACZEJ JUZ ZA POZNO BO GLUPKI POKUPOWALI
        JUZ PRAWIE WSZYSTKIE MIESZKANIA, NIE MAJA PODWYKONAWCOW BO NAWET NIE
        PLANUJA TEGO BUDOWAC JEŁOPY!!!!!!!!!!!!! JEST PRAWIE KONIEC KWIATNIA
        A TAM NIC, JUZ FUNDAMENTY POWINNY BYC WYLANE DAWNO!!!!!!!!!!!!!!!
    • grzez1313 Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE 28.04.09, 15:14
      Witam,

Zapraszam mieszkancow oraz przyszlych mieszkancow na dedykowane forum dotyczace
      inwestora Murapol we Wrocławiu:
      www.buduje.org/wroclaw-f17/
      Jezeli szukasz mieszkania, domu to zapraszam na forum deweloperow, znajdziesz
      tam forum dla konkretnego dewelopera + jego inwestycje oraz opinie mieszkancow:
      www.buduje.org
      Pozdrawiam,
      Grzesiek
      • Gość: mo Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.171.19.130.static.crowley.pl 01.05.09, 23:55
        Witam,

Jeśli chodzi o Stabłowice to bardzo polecam przeprowadzenie się w te okolice,
        cisza, zieleń do okoła, za 2-3 lata będzie stadion i olbrzymie centra handlowe
        na maślicach, jak również będzie wjazd na autostradę (ok 4-5 km od stabłowic)
        oraz wybudują alej Stabłowicką i są w trakcie budowy dużego parku (niedalego
        Piotrkowskiej), można do tego dołożyć powstanie nowego szpitalu...
        Szkoda, że nie powstaną te bloki bo ogólnie ich lokalizacja jest BARDZO DOBRA
        tylko firma chyba nie poważna.
        Jeśli ktoś planuje się tu przeprowadzić to ma w czym wybierać, ponad 10 firm
        buduje tu bloki jak również domki.
        Pozdrawiam wszystkich przyszłych mieszkańców. :-)
    • Gość: obi Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: 92.55.230.* 19.06.09, 23:25
      Witam wszystkich ! kupiłem mieszkanie w Murapolu i OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED
      KUPNEM MIESZKANIA WE FIRMIE MURAPOL. Umowa przedwstepna notarialna-nic na
      budowie sie nie dzieje odwlekam wpłate pierwszej raty owszem jest zgoda na
      miesieczne opóznienie ale wzrost ceny mieszkania o 15%.dalej nic na budowie sie
      nie dzieje. pisze pismo w odpowiedzi żądają wpłaty pierwszej raty z odsetkami
      lub sprawa sądowa i koszty(około 3600pln)
      MAM PROPOZYCJE DO TYCH CO KUPILI:POZEW ZBIOROWY: dla zainteresowanych-pisac na
      gioconda@op.pl POZDRAWIAM!
      • Gość: kami Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.isp.tvkg.net 22.06.09, 16:14
        Dziekuje za wszystkie wsze opinie kochani:) tez mocno zastanawiałam sie nad
        kupnem mieszkania tam..dzis kiedy zadzwonilam do Muropolu kobieta powiedziala ze
        maja tylko kilka mieszkan, bo reszta zostala kupiona...z tego co piszecie mogla
        klamac...
        dla tych co kupili zycze z serca powodzenia i wygranej, ktora sie Wam nalezy!!!
        pozdrawiam wszytskich!!
          • Gość: Zainteresowana Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.09, 22:39
            Witam!

Rozpatruje kupno mieszkania na osiedlu przy ulicy Piotrkowskiej, ale
            po przeczytaniu Państwa wypowiedzi jestem bliska rezygnacji.Czy
            problemy o jakich Państwo piszecie są nadal aktualne? byłam na w
            tym tyg. na budowie i wiem że sa wylane fundamenty, postaram sie
            podjechać tam w trakcie godzin pracy, moze bedzie ktos kompetentny
            do udzielenia informacji.
            Proszę o informacje jak na dzień dzisiejszy wygląda Państwa
            współpraca z tą firmą.

Pozdrawiam
            • Gość: smagur@wp.pl Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: 194.181.28.* 20.07.09, 09:46
              napisz czego się dowiedziałaś jak tylko to będzie możliwe. Cena jest jeszcze w miatrę atrakcyjna, ale cały czas słychać o problemach, które zniechęcają, a i opinie na innych forach też nie są pochlebne. Co do dostępności mieszkań to nie wiem co o tym sądzić twierdzą, że w pierwszym budynku który maja oddać do połowy 2010 roku są tylko resztki. Kolejne budynki planuja oddać odpowiednio w 2011 i 2012 roku ale ogólnie jest kicha. Mam zdjęcia fundamentów jak sobie ktoś życzy. Pozdrawiam Marcin
                • Gość: smagur@wp.p Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.mgsp.pl 20.07.09, 18:29
                  Dokładnie ceny brutto są takie:
                  4500zł/m za mieszkania od 61 do 76metrów
                  4700zł/m za 39 do 53 metry
                  4900zł/m za 28 do 39 metrów
                  5900zł/m mieszkanie z antresolą z tarasem na dachu
                  20000zł miejsce postojowe w garażu podziemnym
                  2000zł/m komórka lokatorska

Wszyscy się śmieją że to lipa, że nic z tego nie będzie i prawie pokazują placem tych co tam kupili, ale w sumie się nie dziwię bo każdy chce gdzieś mieszkać i w pewnym sensie z premedytacją ponosi ryzyko. Ja sam się zastanawiam i owszem wstrzymuję się bo jak narazie postępy pracy mi się nie podobają.
                  Dla zaintersowanych linki do fundamentów :)

fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-07/f57ac473/1.jpg.html
                  fotoo.pl/hosting-zdjec/2009-07/1fd7b138/2.jpg.html

Niech mi ktoś pokaże mieszkanie w tamtych okolicach lub innych w podobnej odległości od centrum gdzie kupię mieszkanie 3 pok za 250tyś w nowym budownictwie a z przyjemnością zrezygunję ze śledzenia tej inwestycji. Pozdrawiam Marcin
    • Gość: paweł Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.media4.pl 23.09.09, 14:02
      Ja jestem zainteresowany kupnem mieszkania na Piotrkowskiej
      przeczytałem wiele złego w necie, budowa miała sie wogóle nie
      rozpocząć ale na dzień 20 września 2009 jedna kondygnacja już jest i
      cos tam dalej robią, i komentarze troche przycichły.Teraz martwi
      mnie tylko to że stoji tam woda choć deszczu nie było prawie miesiąc
      i nie wiem jak z uzbrojeniem terenu w media może ktoś kompetentny
      napisać czy warto inwestować tam w mieszkanie ??
      • Gość: edib. Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.belf.cable.ntl.com 24.09.09, 11:19
        Mysle ,ze na pewno nie ma sensu inwestowac.Wiem z dobrych
        zrodel ,pracuje tam moj brat na tej budowie i wszystko wiem .On mimo
        to ze pracuje kilku osobom nie polecal. Tam woda zawsze bedzie sie
        zbierala mimo ze nie ma deszczu.Naprawde nie poleca ,nie!nie!
        jeszcze raz nie! Ci ktorzy wplacili maja pieniadze utopione -
        przekonacie sie!Pozdrawiam wiem duzo.duzo wiecej ale teraz zachowam
        to dla siebie moze w innym czasie.Pozdrawiam .
        • Gość: Kamyk Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.09.09, 12:56
          Kolego daj jakieś konkrety. Wiesz ludzie oszczędności życia chcą inwestować i
          nie utopić ich w jakiejś niepewnej firmie i inwestycji a Ty nic nie chcesz
          powiedzieć...
          Rzuć jakimiś konkretami i albo się to potwierdzi albo wyjaśni. Pani z biura
          jedna i druga uważają że są to przesadzone komentarze i nie należy się tym
          przejmować ale ona tam tylko sprzedają więc albo udają że nie wiedzą albo nie
          wiedzą. One mogą być niewinne albo celowo ludzi ładują na minę i mają to w dupie
          bo kasa na konto wpływa co miesiąc i prowizja od sprzedaży. Pozdrawiam!
    • Gość: gosc Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.09, 14:35
      Ja akurat mieszkam na Stablowicach od urodzenia i musze powiedziec, ze jest to bardzo ladna okolica. Sam zdecydowalem sie na mieszkanie w Stoczniowcu: wszystko z bardzo dobrych materialow, na czas, cena niezmienna, a wszelkie usterki naprawiane w ciagu tygodnia...
      Juz ok rok temu, jak pierwszy raz uslyszalem o mieszkaniach na Piotrkowskiej wszyscy ostrzegali: a ze to niepewny developer, a ze mieszkancy protestuja, a to, ze wylewaja fundamenty w weekend w nocy i nie reaguja na zadne prosby, zeby robic to w ciagu dnia, a to, ze zgoda na budowe rzekomo byla wydana na mieszkania 3kondygnacyjne i tylko niewyjasnionym do dzis sposobem na umowie widnieja rzekomo zgoda na mieszkania 5kondygnacyjne....
      Prosze tych, ktorzy jeszcze tam nie kupili mieszkania...nie wyrzucajcie w bloto swoich oszczednosci oraz marzen o wlasnym mieszkaniu!
      • Gość: walez Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 13.10.09, 17:15
        Witajcie. Macie jakies nowe wiadomosci dotyczace tej inwestycji?
        To co piszecie wyglada koszmarnie.
        Dowiedzialem sie, ze sprzedaja aktualnie mieszkania wieksze w cenie
        4500 zl/m2 i mniejsze 4900 zl/m2.
        Nic jednak nie wiem nt. cofniecia deweloperowi pozwolenia budowe, w
        zwiazku z podejrzanymi zmianami w miejscowym planie zagospodarowania
        przestrzennego.
        Co tam sie dzieje na tej inwestycji?
        • Gość: gość Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.09, 22:49
          Nic się nie dzieje.Robotnicy śmieją się na budowie .Nie wiedzą w którym roku
          zostanie zbudowany budynek czy w ogóle .Jedna ekipa już odeszła bo przez 3
          miesiące pracownicy nie mieli wypłaconych poborów a Ci też mają na dniach
          odejśc,bo wypożyczyli pracowników z TBS ale też prawdopodobnie nie mają na
          wypłaty dla nich b o Murapol nie ma pieniędzy na pobory dla pracowników.Proszę
          zobaczyć co się dzieje na budowie,jakie jest wykonanie,fundamenty stoą w dalszym
          ciągu w wodzie chociaż nie padały deszcze.Rozliczenie miałoby być zakończone po
          zbudowaniu 3 budynków co nie ma możliwości.Jeśli ktoś wpłacił to ma pieniądze
          utopione.Wystarczy jechać na Piotrkowską i porozmawiać z pracownikami. Pozdrawiam.
            • Gość: Mulopka Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: 78.131.144.* 08.12.09, 00:14
              Kochani,
              ja właśnie zrezygnowałam z pomysłu kupna - za duzo negatywów, a
              raczej same... Zobaczymy, czy dobrze podjęłam decyzję, bo chciałam
              tam mieszkać, ale mysle, ze nie nalezy sie załamywać - w końcu mają
              tam postawić jeszcze 2 bloki :)). jesli z tym nie bedzie problemu,
              załapiemy sie na 2. etap.
              • Gość: gościu Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.04.10, 15:43
                sip.um.wroc.pl/agsjarc/mapviewer.jsf
                no jak się wpłaciło to już niestety po jabłkach:) żeby za dużo kolejnych
                negatywnych opinii nie mnożyć, bo wiadomo każdy subiektywnie ocenia kontakt z
                działem handlowym i inne kwestie jak podejście do spóźnień itd itp: jedni są
                mnie cierpliwi drudzy bardziej...ja tylko chciałem ostrzec by nie napalać się na
                wymarzone mieszkanie kwestią ceny jaką murapol wymyślił. Tylko mocno to przemyśleć.
                Na wstępie mojej wypowiedzi zmieściłem link do planu miejskiego sieci
                kanalizacyjnej miasta Wrocław-jak wyraźnie tam widać Stabłowice są na bazie
                koncepcji i fizycznie dopiero będą tam zaczynają kłaść sieć, ale kiedy akurat na
                Piotrkowskiej będzie-trudno orzec(wiedząc jakie są priorytety miasta;Euro 2012,
                raczej pustki w kasie miasta i rosnące zadłużenie, a te tereny do priorytetów
                nie należą)-Pani z handlowego kłamie, że sieć jest, współczuję tym co I-etap
                wybrali jak oni będą tam mieszkać. Kwestia jak się chce mieszkać na placu budowy
                przez kilka lat to oferta murapolu pod tym kątem klienta zaspokoi-trzy bloki
                budowane koło siebie.
                Pokazać projektu wykonawczego nie chcą-czyli mam zapłacić za coś, w sumie to nie
                wiem za co...czyli jak np. ktoś pisał, że słyszy sąsiadów tzn, że murapol na
                styropianie oszczędza pod posadzką i wiele takich rzeczy.Jak natomiast ktoś jest
                dociekliwy i ich sprawdza to takiego maja w dupie i nie odpowiadają. Liczą, że
                znajdą frajerów, którym oczy ceną zmydlą i pieniążki ich wyciągną.Zatem nie
                warto w ogóle na nich tracić czasu i omijać ich z daleka. To taka moja skromna
                rada lecz każdy niech wybiera sam!
                • Gość: RomNet Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.chello.pl 05.05.10, 09:15
                  Te opóźnione w rozwoju Lachony z "działu handlowego" w Murapolu to
                  po prostu żenada! Był tam ktoś z Was? One po prostu kłamią że nie
                  kłamią! Na maile nie odpowiadają, jak się o coś konkretnie prosi to
                  milion razy odpisują że zapraszają do działu sprzedaży i zapraszają
                  i żeby się spotkać. Zero konkretów. Spotkaliśmy się z nimi i
                  najlepsza jest pani Halina która tak rozwlekle opowiada o niczym że
                  powinna zrobić karierę w polityce! I ciągle powtarza: to znaczy...
                  to znaczy... to znaczy... I zero konkretów. Każdą wypowiedzią daje
                  sobie czas na zastanowienie i ciągle powtarza to znaczy... y y y to
                  znaczy.... Zaczęło nas to nudzić i poprosiliśmy o konkrety. Bez
                  efektu. Nawet nie mają planu garażu a sprzedają miejsca parkingowe!
                  Oczywiście apropo kanalizacji nie dowiedzieliśmy się niczego bo niby
                  wszystko ok. Komu wierzyć? Ten nieszczęsny "dział handlowy" oceniam
                  w skali na 2/10. Jeden punkt za samo to że istnieje a drugi że jest
                  gdzie usiąść. Reszta to porażka.
                  • Gość: gościu Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.as.kn.pl 05.05.10, 17:48
                    kolego jak nie wiesz komu wierzyć to przejdź się do MPWiK lub do działu
                    inwestycji miejskich urzędu miejskiego(lub zadzwoń jak masz ochotę)-instytucji,
                    które powinny wiedzieć co położyły lub położą i może kiedy to zrobią, jak np. z
                    UE coś im spłynie:) konkretów nie uzyskasz bo ten cały Murapol to jedna wielka
                    ściema i podpierdółka.Wypuścili swoje akcje w 2007(od tego czasu są S.A-czytaj w
                    Monitorze Gospodarzczym), trochę kapitału w ten sposób zdobyli; wyruszyli w
                    Polskę z tego zadupia w Bielsku-Białej pokupowali działki w różnych miastach
                    Polski(Kraków, Gdańsk, Wrocław) pod zastaw kredytów i w ogóle przeinwestowali
                    dali dupy i teraz ludzi nabierają...jak można wymyślić budowę osiedla w ten
                    sposób jak na Piotrkowskiej ludzie z I etapu będą żyli na placu budowy przez
                    klika lat,(czemu tak zrobili??-bo nie mają w ogóle kasy na cokolwiek, każde
                    100tyś., które wyrwą ratuje ciągłość ich budowy-zapraszam do odwiedzin budowy,
                    porozmawiania z ekipami)myślisz, że zrobią im drogę dojazdową i uporządkują
                    teren...haha jasne. Ja np. usłyszałem od debila, który zarządza biurem we
                    Wrocławiu, że mi projektu wykonawczego całego bloku i osiedla nie pokaże bo to
                    ich własność-masakra. Jakbyśmy takowy projekt zobaczyli to każdy by nawet mało
                    na tym się znający zobaczył, gdzie jest przyłącze wody, włączenie się do sieci
                    kanalizacyjnej itp. czy są to elementy istniejące, czy projektowane i planowane.
                    Czy w ogóle projekt zawiera sposób odprowadzenia wód-tam gruntowe są bardzo
                    wysokie. Jaki w ogóle jest standard wykończenia samego bloku i mieszkań-bo ten
                    standard wykończenia co oni pokazują jako załącznik do umowy to jedno wielkie
                    gówno, nie mówiące nic.Baby z handlowego są tępe bo taka ich jest natura i może
                    specjalnie takie mają być, żeby się niczego nie dowiedzieć bo biedne same tego
                    nie wiedzą bo im też nie mówią...Sprzedają II-etap jak do skończenia I im daleko
                    i wcześniej tego nie zrobią. Ludzie opanujmy się i podejdźmy do sprawy
                    racjonalnie. Nie napalajmy się na cenę-bo faktycznie jest ciekawa,
                    lokalizacja-jak ktoś lubi spokój i dojazdy mu nie straszne to też spoko...ale
                    przez naszą naiwność takie firmy istnieją, karmią się naszymi pieniędzmi,
                    prezesi wożą dupę mercedesami, a ze swoich klientów się śmieją i mają ich dupie.
                    Omijajcie Murapol z daleka!!!!!Ja całe szczęście w porę się zorientowałem i
                    wszystkim życzę tego samego.
      • Gość: NN Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: 81.168.254.* 24.05.10, 10:53
        Murapol posiada tylko zezwolenie na budowę, ale bez przyłączy. Mają
        drugie zezwolenie na prąd, brak jest natomiast zezwolenia na
        podstawowe rzeczy takie jak woda i kanalizacja.
        Murapol najpierw chce podpisac umowę wstępną + zalicza a poźniej
        dopiero przekazać dokumenty, jak ktoś podpisze umowę wstępną to jest
        już kiepsko w ciagu 30 dni musi wpłynąć pierwsza transza.
        W bankach ma złą opinię ze względu na brak kompletnosci podstawowych
        dokumentów (pozwolenie na przyłącza)i duże opóźnienia w budowie.
        Standard wykończenia jest ponizej deweloperskiego.
        Kupno jest zbyt ryzkowne - odradzam.
        • Gość: Adam Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.05.10, 00:27
          Z moich dochodzeń, które postanowiłem zrobić z racji tego że byłem
          zainteresowany kupnem mieszkania wynika że ten cały Murapol to
          wielka ściema. Wogóle żeby z nimi się skontaktować to nie wiem co
          trzeba robić. Korespondowałem z panią Weroniką i wszystko było ok
          dopóki nie poprosiłem o dokumenty na przyłącza. Baka wysłała mi
          tylko energetykę a co z resztą, woda, kanalizacja??? Chyba się z
          choinki ona urwała. Niestety nie mogłem uzyskać tych informacji mimo
          iż pisałem kilka razy. W końcu poprosiłem o kontakt bezpośredni ale
          niestety nie uzyskałem informacji. Wkurzony poszedłem na targi
          mieszkaniowe 24 maja 2010 była zaskoczona moimi pytaniami odnośnie
          przyłączy. Ludzie, oni śmieją nam się w twarz. Pani Weronik
          odpowiedziała mi z łaską że nie muszę kupować jeśli nie chcę. Kurcze
          co za ludzie to chyba oni powinni zabiegać o klientow. Popierd... im
          się w głowach. Ba, oprócz tego powiem Wam,że byłem w wielu bankach.
          Zgadnijcie co się dowiedziałem. Większość z tych banków nie
          udzieliła kredytów ludziom ze względu na Murapol. Ludzie mieli
          zdolność kredytową jednak podstawowe zarzuty MuRAPOL MIAŁ
          NASTĘPUJĄCE: opóżnienia w budowie (ekipy byly zmieniane - Murapol im
          nie placil), brak daty wydzielenia ksiąg wieczystych mieszkań, a
          także brak pozwolenia na przyłącza!!! Nie dajcie się zrobić w balona
          tak jak ludzie przy ulicy Trauguta gdzie pozniej musieli sami robic.
          Standardowe gadki sa takie ze poczta u Pana,Pani nie działa.... bez
          komentarza. Pozdrawiam i życzę lepszego zakupu. Ja przejrzałem na
          oczy na szczescie! Good luck!
      • Gość: Murapol do gazu:) Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.as.kn.pl 26.05.10, 18:10

Nie mnożąc za dużo kolejnych
        negatywnych opinii nie mnożyć, bo wiadomo każdy subiektywnie ocenia kontakt z
        mnie cierpliwi drudzy bardziej...ja tylko chciałem ostrzec by nie napalać się na
        wymarzone mieszkanie kwestią ceny jaką murapol wymyślił. Tylko mocno to przemyśleć.
        koncepcji i fizycznie dopiero będą tam zaczynają kłaść sieć, ale kiedy akurat na
        wybrali jak oni będą tam mieszkać. Kwestia jak się chce mieszkać na placu budowy
        budowane koło siebie.
        Pokazać projektu wykonawczego nie chcą-czyli mam zapłacić za coś, w sumie to nie
        styropianie oszczędza pod posadzką i wiele takich rzeczy.Jak natomiast ktoś jest
        • Gość: mycha Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.05.10, 19:10
          Byłeś? Pytałeś? Że komentujesz...
          Aż się niedobrze robi czytając na każdym forum te same negatywne
          opinie, kopiuj- wklej i po sprawie!.
          Sieć wodno- kanalizacyjna jest doprowadzona do budynku, wszystkie
          papiery też są. W MPWiK wszystko potwierdzają, więc w czym rzecz??.

Nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni. Nawet super
          deweloper- Gant, nazywany jest Kant!!. Ludzie opamietajcie się.
              • Gość: poranek Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: 188.122.20.* 28.05.10, 12:06
                Akurat informacji z Szewskiej tutaj nie brał bym jako pewnik, a
                kwestie budowlane nie powinny byc rozpatrywane w kwesti wiary czy
                nie wiary czy za moje pieniadze wybuduja w terminie to co wybudowac
                powinni.

MPWIK udziela informacji bez potrzeby składania takowych podań, przy
                ul. Na Grobli, (być może również telefonicznie)

Czy drogą dojazdową ma być owa droga z płyt? czy jakaś konstrukcja
                zastępcza jest przewidziana?

Z tego co widziałem transport zwiazany z obsługą budowy po tej
                drodze jest realizowany przez ganta, ktory oddaje mieszkania
                ~grudnia 2010-lutego 2011, wiec raczej kwestie jakiejkolwiek budowy
                drogi w tym miejscu do czasu oddania przez ganta inwestycji będą
                raczej utrudnione.

Pozdrawiam
      • Gość: Murapol do gazu:) Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.as.kn.pl 26.05.10, 18:12
        Nie chcąc za dużo kolejnych
        negatywnych opinii mnożyć, bo wiadomo każdy subiektywnie ocenia kontakt z
        budowane koło siebie.
        • Gość: grrrrrrr Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.as.kn.pl 26.05.10, 18:16
          jak ktoś nie wierzy wierzyć to niech przejdzie się do MPWiK lub do działu
          inwestycji miejskich urzędu miejskiego(lub zadzwoni jak ma ochotę)-instytucji,
          które powinny wiedzieć co położyły lub położą i może kiedy to zrobią, jak np. z
          UE coś im spłynie:) konkretów nie uzyskamy bo ten cały Murapol to jedna wielka
          ściema i podpierdółka.Wypuścili swoje akcje w 2007, trochę kapitału w ten sposób
          zdobyli; wyruszyli w
          Polskę z tego zadupia w Bielsku-Białej pokupowali działki w różnych miastach
          Polski(Kraków, Gdańsk, Wrocław) pod zastaw kredytów i w ogóle przeinwestowali
          dali dupy i teraz ludzi nabierają...jak można wymyślić budowę osiedla w ten
          sposób jak na Piotrkowskiej ludzie z I etapu będą żyli na placu budowy przez
          klika lat,(czemu tak zrobili??-bo nie mają w ogóle kasy na cokolwiek, każde
          100tyś., które wyrwą ratuje ciągłość ich budowy-zapraszam do odwiedzin budowy,
          porozmawiania z ekipami-które zmieniają się co chwilę bo te parabasy im nie
          płacą)myślicie, że zrobią im drogę dojazdową i uporządkują
          teren...haha jasne. Ja np. usłyszałem od debila, który zarządza biurem we
          Wrocławiu, że mi projektu wykonawczego całego bloku i osiedla nie pokaże bo to
          ich własność-masakra. Jakbyśmy takowy projekt zobaczyli to każdy by nawet mało
          na tym się znający zobaczył, gdzie jest przyłącze wody, włączenie się do sieci
          kanalizacyjnej itp. czy są to elementy istniejące, czy projektowane i planowane.
          Czy w ogóle projekt zawiera sposób odprowadzenia wód-tam gruntowe są bardzo
          wysokie. Jaki w ogóle jest standard wykończenia samego bloku i mieszkań-bo ten
          standard wykończenia co oni pokazują jako załącznik do umowy to jedno wielkie
          gówno, nie mówiące nic.Baby z handlowego są tępe bo taka ich jest natura i może
          specjalnie takie mają być, żeby się niczego nie dowiedzieć bo biedne same tego
          nie wiedzą bo im też nie mówią...Sprzedają II-etap jak do skończenia I im daleko
          i wcześniej tego nie zrobią. Ludzie opanujmy się i podejdźmy do sprawy
          racjonalnie. Nie napalajmy się na cenę-bo faktycznie jest ciekawa,
          lokalizacja-jak ktoś lubi spokój i dojazdy mu nie straszne to też spoko...ale
          przez naszą naiwność takie firmy istnieją, karmią się naszymi pieniędzmi,
          prezesi wożą dupę mercedesami, a ze swoich klientów się śmieją i mają ich dupie.
          Omijajcie Murapol z daleka!!!!!Ja całe szczęście w porę się zorientowałem i
          wszystkim życzę tego samego.
              • Gość: Gość Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.10, 22:50
                W Urzędzie Miasta nikt nic nie wie o mediach typu kanalizacja, brak
                informacji o rzekomo toczącej lub majacej się toczyć budowie nitki
                kanalizacyjnej do osiedla, sprawdzono!! Ułozenie takich mediów wiąże
                się z b. duzymi kosztami.Jednoczesnie obok kanalizacji nalezy ułozyc
                odwodnienie oraz deszczówkę, która może jest drozsza od kanalizacji
                i musi obejmowac nie tylko teren samej budowy i dojazdu do niego.
                Kobieto z Murapolu czy nie wprowadzasz ludzi w błąd.A propo o jakiej
                drodze mowa?
                • Gość: poranek Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: 188.122.20.* 17.06.10, 08:00
                  mała weryfikacja:
                  - transport do obsługi inwestycji ganta jest realizowany drogą (2KD-
                  Z) znajdującą się za budynkami murapolu i ganta dojazd od strony ul.
                  starogajowej.
                  - droga dojazdowa do obu inwestycji, o której była mowa to
                  przedłużenie ul. Piotrkowskiej
                  --

- inwestycja gant'a podobno "jest" skanalizowana, bynajmniej w MPWIK
                  znajduje sie odpowiedni projekt, czego w przypadku murapolu nie ma,
                  - przy budynku murapolu znajduje sie wykop z wystającymi rurami,
                  jedna wydaje się kanalizacyjna do drugiej odprowadzana jest woda z
                  podłączonej gdzieś tam pompy, co sugerowało by ,,deszczówke"
                  - rozpoczeli budowę parkingów od strony zachodniej, i takie małe
                  pytanie pomiedzy dzialka ganta i murapolu tuż przy drodze znajduje
                  sie placyk ~20x20m teren obecnie jest rozplantowany w tym miejscu -
                  ktos wie co tam bedzie?
                  Pozdrawiam,
                  S:)
                  • Gość: GG Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.10, 08:58
                    Nie ma decyzji w sprawie kanalizacji dla Murapol,tak odpowiada Urząd
                    Miasta Nowy Targ.Nie planuje się kanalizacji , wystajace rury to
                    tylko coś co będzie przyłaczone do deszczówki, która ma rzekomo
                    być.Miasto na pewno nie wykona nic w tym roku, a nie wiadomo czy w
                    najblizszym czasie bo kasa pusta na te cele. Jesli zrobia coś sami
                    to się pytam za co?
                  • Gość: GG Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.10, 09:07
                    Na placyku może być stacja trafo, bo przecież prąd ciągneli od
                    stacji osiedla domków i to jeszcze na dziko.Popatrzcie że wody też
                    nie ma.Obudowali pacany hydrant na Jaźwińskiej .Zabudowali go
                    skrzynką.Zaś woda jest na razie jako dzierżawa hydrantu.Myślicie,że
                    kanalizacja będzie? Na placu budowy jacyś dziwnie gadający, wschodem
                    pachnie.
                      • Gość: GG Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.10, 19:17
                        Nie mozna oddac budynku do uzytkowania bez wody,gazu, kanalizacji,
                        pradu.Szczególnie w budynku wielorodzinnym. Murapol ma na razie prad
                        budowlnany, tymczasowy, poprowadzony z trafo osiedla domków
                        jednorodzinnych i nie może być wykorzystany do odbioru .Linia
                        tymczasowego pradu biegnie ścieżką, kończy się za rowem
                        melioracyjnym co widać od słupa betonowego, muszą dla osiedla
                        wybudować trafo. Nawet nie moga wykorzystać połozonych kabli,
                        ponieważ koliduje tam z projektem kanalizacj dla osiedla domków.
                        Wody też nie ma , na razie jakas prowizorka- uzytkowanie hydrantu,
                        kanalizacja w lesie, odwodnienie terenu-w lesie, droga dojazdowa-w
                        lesie Nie ma nic. A szanowna "mycha "pisze pierdoły,aż się czytać
                        nie chce.Urząd Powiatowy Nadzoru Budowlanego nie wie nic, a "mycha"
                        wie wszystko? Jakie wykonanie pytam się? Chyba na papierze-koncepcja
                        do realizacji w 2016
                        • szpiegu86 Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE 22.06.10, 21:05
                          Witam,
                          Przeczytałem cały wątek i mam wrażenie, że na tym forum wypowiadają się jedynie
                          przeciwnicy tej inwestycji - może mieszkańcy z pobliskich domków?
                          Do rzeczy... jestem zainteresowany kupnem mieszkania w budynkach stawianych
                          przez Murapol. Byłem już dwukrotnie na budowie, w tym wczoraj oglądałem
                          mieszkanie od środka. Termin oddania mieszkania na wrzesień jest według mnie
                          realny, większość prac została zrobiona, a przecież jeszcze 2-2,5 m-ca będą mieć.
                          Standard wykończenia (deweloperski) nie jest wysoki, ale każdy ma okazję to
                          zweryfikować samodzielnie. Deweloper nie ukrywa tutaj nic przed potencjalnym
                          klientem. Miejmy na uwadze cenę - 4600zł/m2. Coś kosztem czegoś... I tak jest
                          ona b. niska jak na Wrocław.
                          Co do przyłączy - nie jestem ekspertem, za chwilę pewnie rzucą się na mnie
                          "wyjadacze z forum", ale... zastanówcie się na spokojnie... kto pozwoliłby na
                          odbiór mieszkań jeżeli inwestycja nie miałaby doprowadzonych mediów? Z tego co
                          wiem ostatnie prace w tym zakresie mają być wykonane do końca lipca.
                          Podobnie kwestia drogi - aby ją zrobić musi zjechać sprzęt ciężki z budowy. Na
                          wrzesień ma być. Ma ona stanowić dojazd także do osiedla Ganta i chyba obie
                          firmy będą współdzielić się kosztami przy jej budowie.
                          Nie wydaje mi się także aby banki (szczególnie doświadczone kryzysem)
                          kredytowały zakup mieszkań od deweloperów mających problemy. Mieszkania się
                          sprzedają, więc dla banków inwestycja jest bezpieczna - dla mnie to lepsza
                          gwarancja niż przedmówcy z forum.
                          Podsumowując... Za mieszkanie mam szansę zapłacić mało, liczę się więc z pewnymi
                          minusami tej inwestycji. Jasno postawiono mi terminy realizacji, będę więc ze
                          spokojem oczekiwać oddania mieszkań.

Przy okazji pozdrawiam przyszłych sąsiadów. Gdzie oni są na tym forum? Czyżby
                          nie mieli tylu uwag będąc w środku zainteresowania?
                            • szpiegu86 Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE 26.06.10, 14:49
                              Gość portalu: Ożeł napisał(a):
                              > Jedno mnie tylko zaciekawiło... terminy odbiorów na wrzesień? My
                              > mamy termin wyznaczony na koniec lipca.

Z tego co wiem odbiory już się zaczęły. Pewnie jakaś część budynku jest na
                              dalszym stopniu zaawansowania prac i można przekazać mieszkania ich nowym
                              właścicielom.
                              Mi powiedziano wprost, że dla lokalu którym jestem zainteresowany ten termin
                              będzie na m-c wrzesień.
      • szpiegu86 Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE 26.06.10, 14:52
        Gość portalu: gosc napisał(a):

> Z całym szacunkiem, ale zastanawiam się kto chce mieszkać na pseudo-osiedlu pod
        > wrocławiem bez drogi dojazdowej za 5 tys za metr.

Osiedle jest we Wrocławiu, choć co zrozumiałe, nie jest to centrum miasta.
        Mieszkania pod Wrocławiem nie są tańsze, a często droższe od tej oferty.
        Należy pamiętać, że za chwilę to będzie jedno z lepiej skomunikowanych miejsc we
        Wrocławiu - Legnicka, Lotnicza w całości będzie dwujezdniowa. W budowie AOW,
        gdzie z osiedla będzie niedaleko do węzła przy stadionie. Część ruchu przejmie
        też tramwaj plus, który dowiezie mieszkańców znacznie dalej - dopiero od
        stadionu będą musieli przesiąść się na autobus.
          • szpiegu86 Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE 26.06.10, 20:17
            Gość portalu: maryna napisał(a):

> Ludzie od kogo wy kupujecie mieszkania.Zobaczycie jakie bedziecie miec klopoty
            > .Oni sie z was smieja.To sa oszusci

Rozumiem, że 4 banki (na 4 gdzie składałem wnioski) które dały zielone światło
            dla skredytowania mieszkania z tej inwestycji nie weryfikują dewelopera, stanu
            prawnego budowy, itp.
            Sorry, ale większość opinii na tym forum świadczy o kampanii negatywnej
            konkurencyjnych firm.
          • Gość: Piotr Kowski :) Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.chello.pl 30.06.10, 11:46
            Witam.
            Może zacznijmy od konkretów. Ma ktoś z Was pojęcie o tym co powinno
            być oraz jak i kiedy, żeby "odebrać" budynek? Wie ktoś z Was gdzie
            powinno się "uderzyć" do urzędasów i żeby zapytać o to wszystko?
            Poproszę o konkrety a sam osobiście pójde, zapytam i tutaj na forum
            przedstawię. Oczywiście że panie z "biura sprzedaży" będą kłamać bo
            są tylko sprzedawcami "towaru" i takie ich a nie inne zadanie żeby
            sprzedawać. Zarabiają jakiś tam procent więc "pchją towar do
            żyda"... Tak to już jest. To nie one odpowiadają za ten stan rzeczy.
            pomijam że są beznadziejne ale cóż...
            Jest tu jakiś budowlaniec znający się na rzeczy? Jest tu jakiś
            urzędas który wie co robić? Czy Wy i cała reszta nie pracujecie tak
            jak panie z murapolu? Wypłata na konto dziesiątego i żeby do
            następnego dotrwać i szef sie nie przypier... i klienci przychodzili
            a interes będzie się kręcił... Coś tam się pouśmiechamy, coś tam
            pościemniamy i byle do wiosny... Tak jest wszędzie! No to zacznimy
            działać a nie traćmy czasu na spieranie się na forum!
            Ja jestem pierwszy chętny do działania, mam czas i chęci działać a
            nie pier... na forum o tym co jak i gdziee a gdyby i coś tam i
            cokolwiek...
          • Gość: Piotr Kowski Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.chello.pl 30.06.10, 11:49
            Witam.
            nie pier... na forum o tym co jak i gdzie a gdyby i coś tam i
            cokolwiek...
          • africalibre Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE 26.06.10, 18:56
            I tą wąską dróżką bedą jezdzić mieszkańcy domów Murapola i trzech
            domów Ganta, to jedyny dojazd do osiedli na całe lata. Dokoła pola,
            połączenia z Lotniczą nie ma w ogóle w planach, wyjazd z tej uliczki
            jest na ulicę Świeżą, tam nie ma żadnej komunikacji miejskiej,
            trzeba przejechać Świeżą, dojeżdza się do Głównej w okolicy
            przejazdu kolejowego dopiero.
            Komunikacyjna masakra. Dla kilkuset osób lub nawet tysiąca.
            • Gość: XYZ Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.mas.abpl.pl 28.06.10, 16:10
              A teraz Murapol powinien przeprosić wszystkich państwa malkontentów, że
              postanowił wybudować bloki na uboczu, w cichej okolicy, blisko terenów
              zielonych. Sory, ale jak ktokolwiek się pofatygował i pojechał na
              budowę to wiedział, że to nie jest centrum i nie ma tam dobrej
              komunikacji (chociaż autobus dojeżdża i jest ścieżka rowerowa), bo to
              pierwszy blok w okolicy! Więc może przestaniecie narzekać i cieszcie
              się, że nie będziecie mieszkać w śmierdzącym spalinami i głośnym
              centrum!!
              • Gość: Bela Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.wroclaw.mm.pl 29.06.10, 19:08
                Co za nonsensowna wypowiedz. Mieszkanie poza centrum nie polega na
                tym, ze mieszka sie w puszczy albo na pustyni. Pracujemy, kupujemy,
                spotykamy sie, załatwiamy sprawy, wszystko dotyczy miasta. Zatem do
                miasta, do centrum, powinien być dobry dojazd, a nie ma go. Żaden
                autobus tam nie dojeżdża, nie ma zadnego przystanku w okolicy. A do
                osiedla powinien być tez dobry dojazd samochodem a nie ma go. Dojazd
                (wjazd i wyjazd, jedyny) to bedzie wąska droga z kostki, wychodząca
                na uliczkę osiedlową Świeżą a od niej dalej trzeba poruszać sie
                kawał drogi. I ta wąska droga z kostki bedzie musiala starczyć dla
                kilkuset ludzi z kilku budynków.
                • Gość: Piotr Kowski :) Re: Murapol ul.Piotrkowska PILNE IP: *.chello.pl 30.06.10, 12:03
                  Witam.
                  nie pier... na forum o tym co jak i gdziee a gdyby i coś tam i
                  cokolwiek...