Dodaj do ulubionych

OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu?

07.04.15, 15:44
w Smoleńsku?
Siedzą pod stołami i szczekają?
Wstydzą się?
Pomijając ku...kie zachowanie przedstawicieli rządu, skandal przy przygotowaniu wizyty, kryminalne zaniedbania BOR, jawnie antypolskie działania Rosjan...
to I TAK I TAK - z analizy skrzynek
widać jedno:
ŚMIAŁO SIĘ ZMIEŚCICIE mówi generał, który powinien być pośmiertnie zdegradowany...

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17713954,Katastrofa_smolenska___nowe_stenogramy__Naczelna_Prokuratura.html#MT
BURDEL na kółkach mamy.
My.
Nie Rosjanie. My. Ten cały pułk, te procedury, te jawne naruszanie wszystkich procedur, to chamstwo
Tak - to nasza armia. Polska.
WSTYD!

jeep
Obserwuj wątek
    • bambo.pl Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 17:39
      100% racja. Niestety....
    • szymi_mispanda Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 17:49
      jak dla mnie to ukazuje wlasnie te pie...ne cechy mojego narodu ktore nalezy wykorzenic i zwalczac:

      sluzalczosc,
      spolegliwosc,
      brak honoru,
      klekanie przed panem
      merdanie ogonem

      pilot-sluga sie bal postawic wprost temu cieciowi od kaczki "szefowi protokolu"

      ten caly sluzalczy "szef-protokolu" sie bal postawic albo nawet powiedziec swemu panu kaczce ze nie ma ladowania i ch...


      dokladnie te cechy idealnie ktore nakazuja polakom zqwsze miec jakiegos "Pana" jak nie ZSRR, to teraz maja US-manow i merdaja ogonkami

      kapitan powinien wstac i powiedziec - wszyscy z kabiny wy-la-la-la
      i by bylo po sprawie


      jakby galtom z dżipem byli tymi pilotami to dokładnie tak samo by było bo by się bali swojej "waadzy" powiedzeć "wypad" hehe
      • jeepwdyzlu Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 18:06
        Właśnie chciałem napisać, że zgadzam się co do słowa szymi z tobą... No i doczytałem ostatnie zdanie....
        H...ciwdupęszymi. Wygaszam cie i kończę czytać twoje posty. Szkoda...
        Jeep
        • szymi_mispanda hehe a jeszcze... 07.04.15, 18:11
          ....sobie wyobrazilem jak to wy pilotujecie kaczki tupolewa - na pokladzie moze tez by byl np. szef policji (a czemu nie? tez rowek kaczce mogl wylizac) to w czasie londowania by wam wszedl do kabiny i byscie jeszcze musieli dmuchac w alkomat buhehehe
        • wujaszek_joe Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:44
          dyskusja z misiem pandą nigdy większego sensu nie miała.
          • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:54
        • tbernard Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 08:58
          jeepwdyzlu napisał:

          > Właśnie chciałem napisać, że zgadzam się co do słowa szymi z tobą... No i doczy
          > tałem ostatnie zdanie....
          > H...ciwdupęszymi. Wygaszam cie i kończę czytać twoje posty. Szkoda...
          > Jeep

          Obraziłeś się, że prawdę napisał o skłonnościach wasalskich?

          jeepwdyzlu napisał:
          > I powinniśmy obserwować Francję - jak sprzedadzą jednak Mistrale i znów zaczną
          > sprzedawać optoelektronikę - szlaban na francuskie technologie militarne w nasz
          > ym kraju... Helikoptery, łodzie podwodne, rakiety - wszystko tylko od Amerykanów...
          > jeep

          Uważam, że tylko ktoś z umysłem wasala opiera bezpieczeństwo na sojuszach (bardzo wątpliwych jak historia pokazuje) i uzbrojeniu z importu. W tym konkretnym przypadku nawet "partner" nie próbuje dyplomatycznie ukrywać, że traktuje nas jak wasala: my do was pachołki możemy wpadać jak tylko zechcemy, zaś wy do nas tylko z wizami, które będą zależeć od widzimisię i kaprysu pana.
      • galtomone Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:02
        JA na wschod nie jezdze i nie latam, wiec już na wstępie bym powiedział, ze mnie ten kierunke zdrowotnie nie odpowiada. A tak realnie, to weź (ku-wa) zejdz ze mnie.
        Zdalem ci ostatnio kilka pytan i jakos odpowiedzi do dziś nie uslyszalem...
        • szymi_mispanda co wy jestescie tacy znerwicowani w tej polszy? 07.04.15, 19:18
          i jakich pytan?
          no ja nie czytam calego forum jak dawniej - i mam dlugie przerwy w czytaniu jak moj pan-szejk mnie wzywa, moglo mi umknoc
          • hutchence Re: co wy jestescie tacy znerwicowani w tej polsz 07.04.15, 19:57
            Przeczytaj sobie szymek książkę "Zapiski oficera armii czerwonej" Sergiusza Piaseckiego, a także "Listy z Rosji" markiza deCustine. Może trochę przestaniesz hołubić tę swołocz.
          • galtomone Re: co wy jestescie tacy znerwicowani w tej polsz 08.04.15, 08:58
            W jednym z ostatnich watkow w odpowiedzi na Twoja wypowiedz. Teraz mi sie nie chce szukac... zreszta I tak nie spodzeiwam sie sensownej odp.
            Uznajmy, ze jestes zbawca kraju - bedzie prosciej.
    • piotr33k2 Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 18:30
      spokojnie, mimo wszystko oni byli są i bedą, w myśl politycznego credo prezesa " zawsze bedziemy twierdzić że czarne to białe i na odwrót" , he he.
    • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 18:38
      Gdzie sa oryginalne nosniki danych?
      "Skrzynki" mozna oddac zlomiarzom.
      Dlaczego oryginalnych tasm i pamieci flash
      nie ma w Polsce?

      I tyle.
      Jak beda oryginaly, to bedzie diagnoza.
      Wszystko inne mozna sobie wsadzic w dupe.
      Nosnikow oryginalnych nie da sie "korygowac"
      Amen.



      • galtomone Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:04
        No tak, bo jak wtedy prokuratura zrbi znich kopie do analizy to wynik będzie innyny niż z tej kopii co sobie zrobila teraz. Bo ty czywiscie siedząc w domu nad kalwiaturem możesz latwo stwierdzić kiedy stenogram mowi prawde a kiedy nie.
        • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:12
          Nic nie zrozumiales.
          Pierd..sz cos bez sensu.
          Ja mowie o technice, ktora znam.
          Nic nie mowie o prawdzie ani o klamstwie.
          Cala reszte mozesz sobie wsadzic w otwor.

          • piotr33k2 Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:23
            człowieku polacy od razu tam na miejscu zrobili dokladne kopie z czarnych skrzynek tzn wszystkie odczyty, parametry itd itp. ruskie czarnych skrzynek i wraku nie wydaja bo oficjalnie nie zakonczyli sledztwa a nie zakonczyli ze wzgledów politycznych , tak w ogóle i naprawde czarne skrzynki po skopiowaniu i sam wrak sa z technicznego punktu widzenia dla nas już bez zanczenia i przestań pi...... glupoty .
            • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:28
              Gowno o technice wiesz.
              • wujaszek_joe Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:46
                wytłumacz nam chamie, czemu prokuratura czy komisja nie zgłaszają żadnych zastrzeżeń co do dostępu do oryginalnych nośników?
                bo ty się znasz lepiej?
                śmieszny jesteś
                • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:51
                  Klepiesz swoje i dobrze.
            • nfplakto Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 20:45
              A to ciekawe. Gazeta dzisiaj pisze, ze wtedy zrobili sampling na 11kHz, a teraz po pieciu latach udalo sie lepiej zdigitalizowac skrzynki, bo na 96kHz.
            • galtomone Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 09:02
              Zebys to nie wiem jakich argumentow uzyl to I tak nie przyzna ci racji - szkoda czasu.
              To troche jak probowac z wariatem rozmawiac, albo z kims kogo ksmici sledza... bezcelowe. On w to co pisze wierzy jak w episkopat I tyle.
              • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 10:03
                Ty galtomone o detalach technicznych masz pojecie ZEROWE.

                Powtarzasz tylko komunaly pismakow.

                Rozpowszechnianie wersji o zamachu jest
                brednia taka sama jak pier..nie o szczegolach
                coraz to innych wersji rozmow z rejestratora i
                kopiach "prawdziwszych" od oryginalow,
                bo inaczej digitalizowanych.


                I to wszystko trwa juz piec lat, baranie.
                I potrwa nastepne piec.

                I Holendrzy i Niemcy maja zupelnie inna
                metode dzialania. Sa konkretni i dokladni.
                Sa kompetentni.

                Wypisuj dalej te swoje zdurniale komentarze.
                Coraz lepiej robisz z siebie ...starczy.

                W ogole nie rozumiesz tych problemow.


                • galtomone Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 11:12
                  nazimno napisał:

                  > Ty galtomone o detalach technicznych masz pojecie ZEROWE.

                  Dlatego nie jestem bieglym, ktory publikowal raport.
                  Zas ty oczywiscie wiesz lepiej czytjac sam (uproszczony) artykul - nie ma to jak byc kanapowym ekspertem - wtedy zawsze do okola (w kazdej dziedzinie) sa sami idoci!

                  > Powtarzasz tylko komunaly pismakow.

                  Co konkretnie powtorzylem?????

                  Obceny raport potwierdza (tylko lepiej) to co wiadomo od dawna. Burdel I fakt, ze sami sobie jestesmy winni za to ze ten samolot spadl.

                  > Rozpowszechnianie wersji o zamachu jest
                  > brednia taka sama jak pier..nie o szczegolach
                  > coraz to innych wersji rozmow z rejestratora i
                  > kopiach "prawdziwszych" od oryginalow,
                  > bo inaczej digitalizowanych.

                  One jakby nie odkryly jiczego nowego.

                  > I to wszystko trwa juz piec lat, baranie.

                  Do tatusia tez tak mowisz?

                  Jestes skonczonym chamem I koncze rozmowe z toba.
                  • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 11:23
                    Ty jestes skonczonym glupcem.
                    Bez nadziei na reedukacje.

                    Rozejrzyj sie po historii badan wypadkow lotniczych i znajdz, durniu, podobny sposob
                    prowadzenia badan.

                    I zacznij samodzielnie myslec, bez pomocy
                    gownianego pismactwa.


                    • galtomone Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 11:48
                      I co.... Skonczony Chamie dojde do innych wisokow w zakresie powodu katastrofy?
                      Od dawna wszyscy myslacy ludzie wiedza, ze na pokladze byl burdel I piloci poelnili blad. Byli zle wyszkoleni, zlamali przepisy a do tego podejmowal decyzje na podstawie tego co kazali im pasazerowie.

                      Obecna ekspertyza tylko to potwierdza. Ale sama w sobie jest bez znaczenia. Tych co wierza w zamach I tak nie przekona.

                      A ze sprawa jest bardzo drazliwa I ciezko znalezc kompromis miedzy zamachem a wypadkiem to tak... bedzie to wracac jak czkawka jeszcze latami.
          • galtomone Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 09:01
            Głodnemu chleb na mysi?
            Muzykolog z wyksztalcenia.

            Znaczy, po zrobieniu nowej kopi, w odpowiedni sposob , z odpwiednim probkowaniem I po kilku miesiacah pracy ci wszyscy ludzie to klamcy I napisalai to na zlecenie?

            OK! Masz racje.
            • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 10:06
              Czy ty wiesz, co to jest zjawisko aliasingu
              w pasmie czestotliwosci akustycznych?

              G...o wiesz.
              • galtomone Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 11:08
                I to juz wystarcza do rozwiazania calej tajemnicy? :-) WOW!
                • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 11:25
                  Tylko kretynskie wnioski potrafisz formulowac.
                  Jak zwykle.
                  Szkoda czasu na te brednie.
                  • galtomone Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 11:49
                    Ty poza obrazaniem mnie nie przestawiles na razie zadnych.
                    Widac, tylko na tyle cie stac.
                    • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 12:26
                      Znow nic nie rozumiesz.

                      Zeby postawic TEZE i ja udowodnic trzeba miec
                      w reku twarde niepodwazalne dowody.
                      Oryginaly badane zdalnie to za malo.

                      Nie stawiam ZADNEJ jeszcze tezy.
                      Pokaz mi, ze stawiam, albo sie od...

                      Zadaje proste pytanie, a wszyscy pi...la w odpowiedziach zupelnie bez zwiazku z pytaniem.

                      Kwestia digitalizacji zapisow analogowych dla
                      elektronika pomiarowca prowadzi do wielu
                      pytan, bardzo konkretnych.


                      Zaden pismak tego nie zrozumie, bez znajomosci
                      metod cyfrowego przetwarzania sygnalow.

                      To wszystko, co mialem do powiedzenia.



                      • galtomone Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 12:43
                        Nawet na postawienie tezy nie masz jaj....albo własnego zdania - pitolisz jednym słowem bez sensu.
                        • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 12:56
                          Sam p..sz jak stara namolna gledzaca baba.

                          Piszesz te posty jak nakrecany kluczykiem.

                          Moze splodz cos o wierze w gusla.
                          Cud bedzie jak sie ludzie nie wq....
                          • galtomone Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 13:21
                            Tradycyjnie, sporo blota I inwektyw, zero tresci. Ale spoko - jestes juz dodany do listy. Od jutra rynsztoku ktory prezentujesz nie bede musial ogladac.
      • jureek Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:17
        nazimno napisał:

        > Gdzie sa oryginalne nosniki danych?

        W Rosji.

        > "Skrzynki" mozna oddac zlomiarzom.
        > Dlaczego oryginalnych tasm i pamieci flash
        > nie ma w Polsce?

        Z tego samego powodu, z którego oryginały pamięci flasz czarnych skrzynek Airbusa roztrzaskanego w Alpach są we Francji, a nie w Niemczech.
        • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:26
          Airbus to przedsiebiorstwo wspolne.
          Oryginalne nosniki sa w laboratorium.
          Argument jest bez sensu.
          Dwa rozne przypadki.

          • jureek Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:33
            nazimno napisał:

            > Airbus to przedsiebiorstwo wspolne.

            Co to ma do rzeczy? Samolot był niemiecki, bo latał dla niemieckiej linii lotniczej.

            > Oryginalne nosniki sa w laboratorium.

            A to laboratorium znajduje się na terenie jakiego państwa?

            > Argument jest bez sensu.
            > Dwa rozne przypadki.

            W pewnych aspektach różne, a w pewnych podobne.
            • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:42
              Wypadek bada BEA /F/. Eksperci od awioniki sa
              z jednego laboratorium - Airbusa.

              Jeden lot / GW/ byl samolotem cywilnym, drugi
              samolotem pulku lotniczego.

              Cala reszta jest belkotem pismakow.




              • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 19:48
                Pierd..nie o zamachu i innych okolocznosciach
                jest bez sensu dopoki nosniki oryginalne
                sa zamkniete w sejfach.

                I te brednie beda co pare miesiecy przedstawiane
                w coraz to nowych wersjach az do zrzygania.




                • wujaszek_joe Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 20:05
                  Te, Macierewicz, zadałem pytanie. Ale chętnie powtórzę.
                  Jak to jest, że oficjalne instytucje radzą sobie z badaniem katastrofy bez oryginałów na miejscu? I jakoś nigdy się nie skarżyły na dostęp do oryginalnych nośników.
                  • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 20:14
                    Zadaj jeszcze pare pytan idioto.
                    • jureek Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 20:38
                      nazimno napisał:

                      > Zadaj jeszcze pare pytan idioto.

                      Jak widać, pytanie okazało się zbyt trudne.
                      • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 21:11
                        A sadz sobie, co chcesz.

                        Co tydzien sensacja przez nastepne 5 lat...
                        Do zrzygania

                  • nfplakto Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 20:48
                    5 lat zajelo odczytywanie skrzybek, buahaha. Moze prokuratura sie nie zna i nie wie, ze oryginaly by sie przydaly?
      • bimota Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 12:58
        A PO CZYM POZNASZ, ZE SA ORYGINALNE ? ZWLASZCZA, ZE WLASNIE, PO 5 LATACH, ODKRYTO, ZE SA NIEZGODNE ZE SPECYFIKACJAMI... PODOBNIE JAK PILOCI, NIBY...
    • only_the_godfather Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 21:05
      Rosjanie zagrali taktycznie, wiedzieli że jak nie pozwolą nawet spróbować lądować to będzie szum polityczny i gadanie kaczego że przecież specjalnie to zrobili. Być może skoro kierowany jest akt oskarżenia faktycznie kontrola popełniła jakiś błąd, ale i tak największy błąd popełniła polska strona próbując tam lądować.
      • wujaszek_joe Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 21:14
        pozwolili na 100 metrów jedynie.
    • samspade Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 21:19
      To nie nasza armia. To nasz kraj.
      Jak mawial klasyk kamieni kupa.
      Dziadowstwo jakos to bedzie. Az w koncu sie nie uda.
      I przez 5 lat moe potrafili odsluchac tasm? Nosz qfa co to jest.
      • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 07.04.15, 22:11
        "czestotliwosc probkowania" ....noooooo...
        Profesjonalisci, hoooo hoooo ho.


        • piasek.mi.zgrzyta Jak dlugo jeszcze... 08.04.15, 11:29

          ...Prokuratura Wojskowa będzie prowadziła śledztwo i czy sądzicie, że każdy przyglądający się sceptycznie wynikom śledztwa będzie uważany przez czytelników GW za idiotę?
          • galtomone Re: Jak dlugo jeszcze... 08.04.15, 11:50
            Biorac pod uwage ile w PL trwaja sprawy proste.... ja sie nie dziwie, ze sprawa ktora prosta nie jest tyle trwa,
            Inna sprawa, ze od dawna wiadomo jak bylo - pytanie tylko kto u nas zostanie oskarzony I o co.

            W wojsku to pewnie bedzie jak wrzucenie granatu w szambo....
            • bimota Re: Jak dlugo jeszcze... 08.04.15, 12:59
              NIE IWEM CO MOZE BYC PROSTSZEGO OD ZGRANIA I ODSLUCHANIA TASM...
          • nazimno Re: Jak dlugo jeszcze... 08.04.15, 12:34
            Glupole dziela swiat na pis i na po.

            Kazdy, kto ma inna ocene rzeczywistosci
            nie pasuje tym wszystkim prymitywom
            do obrazka, ktory "musi byc prosty".

            Jesli glupola nazwiesz glupolem, to jedynym
            tego skutkiem jest obraza majestatu glupola.

            Na refleksje nie ma co liczyc.
            Ludziska chca miec w korycie prosta strawe.
            • seat1201 Re: Jak dlugo jeszcze... 08.04.15, 12:53
              A "niegłupole" jak dzielą świat?
              • nazimno Re: Jak dlugo jeszcze... 08.04.15, 12:58
                Jesli nim nie jestes, powinienes wiedziec.
                • seat1201 Re: Jak dlugo jeszcze... 08.04.15, 13:06
                  Jestem. Podpowiedz mi co zrobić?
                  • galtomone Re: Jak dlugo jeszcze... 08.04.15, 13:22
                    Niedoczekasz sie.... on tu jeszcze nic konkretnego nie napisal - tylko obraza wszystkich dookola. On chyba sam nie wie w jakiej sprawie szczeka.. ale szczekac lubi.... to szczeka.
                • galtomone Re: Jak dlugo jeszcze... 08.04.15, 13:21
                  Tradycyjnie, zero konkretow :-)
              • tbernard Re: Jak dlugo jeszcze... 08.04.15, 22:09
                seat1201 napisał(a):

                > A "niegłupole" jak dzielą świat?

                Dzielą na głupoli i na jednoelementowy zbiór mądrali.
                • nazimno Re: Jak dlugo jeszcze... 09.04.15, 15:05
                  I wyspe slodowa ducha narodowego tbernarda.
                  /amen/
          • samspade A co oznacza przyglądać się sceptycznie? 08.04.15, 13:26
            Czy uznawanie że "rozczytanie" po 5 latach czarnej skrzynki to jakaś dziwaczna i niezrozumiała rzecz?
            Czy może uznawanie na podstawie rozgotowanej parówki czy zgniecionej puszki że był zamach?
    • bimota Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 08.04.15, 12:50
      CZEGO MAJA SIE WSTYDZIC ? CHYB TEGO PANSTWA I IDIOTOW, JAK TY...
    • qqbek Kredki szykują... 08.04.15, 14:34
      ...będą malować dyplomy "inszynieruff akustykuff" potrzebne do parlamentarnego speczespołu specjalnej troski ;)
      Druga część poleciała po piwo i parówki do Biedronki.
      • nazimno Re: Kredki szykują... 08.04.15, 16:55
        A potem nastepne piec lat na dobrze platnych etatach.

        I ....sruuuuuuu....
        • qqbek Re: Kredki szykują... 08.04.15, 23:06
          Te pięć lat na dobrze (?) płatnych etatach ktoś im jednak zapewni.

          I sruuu... bo żyjemy w badziekowiakolandzie, który na takie kreatury chętnie głosuje.
    • toreon Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 09.04.15, 09:03
      Wczoraj w telewizorni jakiś menel z pisu coś tam klepał, że on "jest wciąż absolutnie przekonany że to był zamach" więc odpowiadając - zwolennicy tej teorii są i mają się dobrze.
      To się pewnie nie zmieni nawet jeśli opublikują nagranie w którym pilot mówi "kurde, chyba zaraz spadniemy" więc nie ma co się brandzlować. Temat teraz gorący ze względu na "okrągłą" rocznicę ale pewnie z czasem będzie zanikał.
      • piasek.mi.zgrzyta Prokuratorscy Nikiforzy Kryniccy 09.04.15, 11:41
        toreon napisał:

        > ...ale pewnie z czasem będzie zanikał.<

        Nie będzie zanikał dopóki to żałosne ciało prokuratorskie będzie odczytywało z kartki
        następny termin (obecnie październik) wyjaśniania sprawy z opcją do przedłużenia
        "dochodzenia w sprawie" o następne 10 lat. Oglądając te żałosne konferencje zwane
        prasowymi zbiera się na wymioty. "Może wiemy, ale dla dobra śledztwa...itd."
        Mają zajęcie na następne kilkanaście lat, żałosne dupki wojskowe. Bieda z nędzą.
        Jeżeli reszta polskiego wojska ma takie kompetencje to biedny jest nasz kraj.
        • jeepwdyzlu Re: Prokuratorscy Nikiforzy Kryniccy 09.04.15, 13:10
          Prokuratura działa u nas gorzej niż skandalicznie
          a trzymanie Seremeta (mogli go 3 razy wyjebaćnazbitypysk)
          zakrawa o zdradę....
          jeep
          • samspade Re: Prokuratorscy Nikiforzy Kryniccy 09.04.15, 13:41
            A może robią to specjalnie? W ten sposób regularnie jest napierdalanka w tv i w narodzie a ważnymi sprawami nikt się nie zajmuje.
    • panbagien Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 10.04.15, 14:38
      jeepwdyzlu to typowy przedstawiciel głupiomądrego leminga, który łyka wszystko, co mu propaganda podstawi pod nos i nic go nie zastanawia:
      - ani data ujawnienia "nowych stenogramów", wskazująca, że to typowa wrzutka mogąca być albo próbą zaognienia atmosfery w obliczu nadchodzących wyborów, albo zemstą Rosjan za obwinianie ich w pewnej części za katastrofę przez Prokuraturę,
      - ani to, że głosy zbierane są nie tylko z kokpitu, ale i salonki,
      - ani to, że gen. Błasik NIGDY wcześniej nie ingerował w decyzję pilotów,
      - ani to, że nikt tak po prostu nie mówi.

      Można by tak wymieniać długo, ale po co - głupiomądrzy i tak wierzą tylko mediom, które już dawno pokazały, że są stronąw sporze, a nie bezstronnym obserwatorem.
      • samspade Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 10.04.15, 14:51
        panbagien napisał:

        > jeepwdyzlu to typowy przedstawiciel głupiomądrego leminga, który łyka wszystko,
        > co mu propaganda podstawi pod nos i nic go nie zastanawia:
        > - ani data ujawnienia "nowych stenogramów", wskazująca, że to typowa wrzutka mo
        > gąca być albo próbą zaognienia atmosfery w obliczu nadchodzących wyborów, albo
        > zemstą Rosjan za obwinianie ich w pewnej części za katastrofę przez Prokuraturę

        A co tu może zastanawiać? Przecież wiadomo jak to działa. Grunt że jest napierdalanka

        > - ani to, że głosy zbierane są nie tylko z kokpitu, ale i salonki,

        A czemu w takim razie drzwi kokpitu były otwarte? I skąd wiesz ze nie było wtedy ludzi sposa załogi w kabinie?

        > - ani to, że gen. Błasik NIGDY wcześniej nie ingerował w decyzję pilotów,

        Skąd to wiesz?

        > - ani to, że nikt tak po prostu nie mówi.

        Nikt to odważne słowo. I jak nie mówią?

        > Można by tak wymieniać długo, ale po co - głupiomądrzy i tak wierzą tylko medio
        > m, które już dawno pokazały, że są stronąw sporze, a nie bezstronnym obserwator
        > em.

        A można by tak wymieniać z sensem czy na podstawie jakiś dowodów innych niż rozgotowana parówka? A które media nie sa stroną w sporze?
        • bimota Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 10.04.15, 14:58
          PRZEDE WSZYSTKI TRZEBA BYC DURNIEM BY SLEPO WIERZYC W STENOGRAMY MANIPULOWANE PRZEZ 5 LAT...
          • samspade Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 10.04.15, 15:24
            Ta wiara chyba nie jest aż tak ślepa. Wiadomo jaki był syf przy organizacji wizyt przy organizacji funcjionowania pułku lotniczego. Tumiwisizm zebrał swoje żniwo. Tumiwisizm wszystkich.
            • bimota Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 10.04.15, 15:44
              A CO TO MA DO RZECZY ?

              I PYTANIE CZY TO WISIMZ, CZY CELOWE DZIALANIE...
              • jeepwdyzlu Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 10.04.15, 23:39
                Bimota dalej jesteś bezrobotny?
                • bimota Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 11.04.15, 19:26
                  PRAWIE
        • panbagien Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 11.04.15, 21:48
          samspade napisał:

          > panbagien napisał:
          >
          > > - ani to, że gen. Błasik NIGDY wcześniej nie ingerował w decyzję pilotów,
          >
          > Skąd to wiesz?
          >
          > > - ani to, że nikt tak po prostu nie mówi.
          >
          > Nikt to odważne słowo. I jak nie mówią?

          Polecam ten wywiad:
          www.youtube.com/watch?v=EPs-Kop91xc
          Znajdziesz tam odpowiedzi.
    • qqbek Widziałem setki. 10.04.15, 23:42
      Tak się akurat zdarzyło, że obiad (późny) jadłem dziś pomiędzy Kolumną Zygmunta i pomnikiem Mickiewicza.
      Widziałem za szybą całe tabuny, pędzące z flagami pod pałac prezydencki.
      Myślicie, że ich jakakolwiek refleksja odnośnie "nowych" stenogramów przejęła?
      Nie, widziałem te zawzięte twarze (i dziesiątki hipsterów pykających sobie z nimi fotki)... twarze te pozbawione były śladu jakiejkolwiek refleksji. Gotowe na przyjęcie słów z mównicy.

      Obawiam się, że "kwestia Smoleńska" stała się (już dawno) typowym przypadkiem kolizji wiedzy naukowej (jak na przykład najskuteczniejsza metoda leczenia niepłodności, teoria Darwina... itd.) popartej twardymi dowodami i rzeczową argumentacją z czystą, sekciarską wiarą w "piii bzium".
      • jeepwdyzlu Re: Widziałem setki. 10.04.15, 23:46
        7% Amerykanów jest przekonanych, że Ziemia jest płaska...
        • qqbek Re: Widziałem setki. 10.04.15, 23:54
          jeepwdyzlu napisał:

          > 7% Amerykanów jest przekonanych, że Ziemia jest płaska...

          Ale akurat te 7% nie psuje mi odczuć estetycznych związanych ze słono przepłaconym obiadem przy Krakowskim ;)

          A tak całkiem serio - w wierze w płaską naturę naszego globu mniej jest złej wiary niż w wierze, że państwo Polskie spiskowało celem zarżnięcia bardzo nielubianego prezydenta (bez jakichkolwiek szans na reelekcję) z państwem, które nie do końca nas lubi.

          Poza tym te pyski naprawdę były obleśne :P A zjadłem zupę, drugie i deser, więc dwie godziny przecierpiałem na Krakowskim te widoki.
      • galtomone Re: Widziałem setki. 11.04.15, 08:14
        Tu masz 100% racji. Tych co wierza w zacham zmartwychwastaly Lech by nie przkonal.
        Juz tacy byli takze w biblii co im sie wydawalo, ze sa bardziej swieci I wiedza lepiej.
        • piasek.mi.zgrzyta Jedzenie obiadu 11.04.15, 14:54

          Wypadkowa większości naszych rządowych poczynań jest niekompetencyjna, byle jaka
          i zazwyczaj gvwniana. Na przykładzie Twojego obiadu sekwencja wydarzeń jest prosta:
          wybierasz restaurację, przeglądasz menu, wybierasz dania, przeglądasz kartę win (jeżeli
          nie prowadzisz, jesz kolejne dania z apetytem (lub nie) zamawiasz deser (lub nie),
          kawa/herbata. Prosisz o rachunek, płacisz i wychodzisz z restauracji żegnany przez
          personel. Sprawa Twojego obiadu to już historia. Zajmujesz się już dalszym życiem.

          Podobnie z katastrofą samolotu. Rozbija się. Jesteśmy przygnębieni całą sprawą.
          Mamy żałobę narodową. Komisja bada przyczyny. Prokuratura szuka ewentualnego
          niedopatrzenia czegoś. Wszyscy cierpliwie czekamy na oficjalne rezultaty badań.
          Ale, qrva mać, nie pięć lat. I nie oglądamy tych samych mord rządowych i prokuratorskich
          z wodą w ustach i bredzącymi raz tak a raz inaczej. I cykających jakieś poprawiane
          ciągle informacje. I końca badań nie widać. Może skończą w tym roku a może za kolejne
          lat pięć. Czy nie widzicie żałosnej niekomptencji tych rządowych durni? W tym tempie
          sprawa katastrofy smoleńskiej będzie z nami przez następne dziesięć lat. Amen, qrva, amen!
          • piotr33k2 Re: Jedzenie obiadu 11.04.15, 15:12
            nie pieprz głupot jak ci nawiedzenie z sekty smolenskiej, przyczyna katastrofy jest ogólnie rzecz biorac znana i wyjasniona juz kilka lat temu ,teraz dochodzą tylko szczególy kto i jak mocno naciskał żeby jednak lądowali czyli pośrednio odpowiada za katastrofe.
            • misiaczek1281 Re: Jedzenie obiadu 11.04.15, 19:55
              Nie wiem jak w innych ale w cywilnych samolotach pasażerskich drzwi kabiny pilota są zamknięte na kod i wzmocnione i nikt z pasażerów nie może tam wejść i rozmawiać z pilotem. W moim aucie gdyby mi pasażer(nawet papież - z całym szacunkiem do papieża) mówił jak mam jechać to bym mu powiedział żeby siedział cicho bo to ja tu jestem kierowcą a kierownica jest jedna i we dwóch kierować nie będziemy. Amen.
              • misiaczek1281 Re: Jedzenie obiadu 11.04.15, 20:02
                Ps. nie wiem jak tam było i nie oceniam co tam sie działo:) bez urazy :) wszelkie teorie są mi obce ....
              • galtomone Sam pilot niestety tez nie moze tam wejsc 13.04.15, 10:34
                misiaczek1281 napisał:

                > Nie wiem jak w innych ale w cywilnych samolotach pasażerskich drzwi kabiny pilo
                > ta są zamknięte na kod i wzmocnione i nikt z pasażerów nie może tam wejść i roz
                > mawiać z pilotem.
      • panbagien Re: Widziałem setki. 11.04.15, 21:45
        qqbek napisał:

        > Myślicie, że ich jakakolwiek refleksja odnośnie "nowych" stenogramów przejęła?
        > Nie, widziałem te zawzięte twarze ... twarze te pozbawione były śladu jakiejkolwiek
        > refleksji.
        > Gotowe na przyjęcie słów z mównicy.

        Zapewne tego nie zauważasz, ale niewiele się różnisz od obrazu tych ludzi, jaki stworzyłeś sobie w głowie. U Ciebie też cudowne pojawienie się "nowych" stenogramów nie wywołało najwyraźniej większej refleksji, bo nie pozwoliła Ci na to Twa gotowość na przyjmowanie słów z TVN-u, Polityki, czy Wyborczej oraz Twa zawziętość. Kierunek tej zawziętości dokładnie ten sam, tylko zwrot przeciwny.

        By lekko przewietrzyć ten zastój umysłowy polecam obejrzeć, krótki 10-minutowy filmik, który zasieje lekką niepewność co do słuszności Twych obecnych sądów:

        www.youtube.com/watch?v=pEx_u_-hVeY
        Pozdrawiam
        • qqbek Re: Widziałem setki. 11.04.15, 22:12
          Czy wy wszyscy nie rozumiecie, że nawet wersja stenogramów, w której Dowódca Sił Powietrznych nakazuje panu Protasiukowi lądowanie pod karą gwałtu analnego nie zmienia nic w ustaleniach przyczyn katastrofy (znanych oficjalnie od 3 lat, jednak ja - nawet na tym forum - dość kategorycznie podsumowałem je już prawie 5 lat temu)).
          Przyczyny te są od dawna znane - brak poszanowania dla procedur, podejście do lądowanie w warunkach które na to nie pozwalały i samobójstwo popełnione na rozkaz.

          Na zaparcia (umysłowe) polecam lekturę książek w bibliotece... ale nie sensacji Juergena Rotha, bynajmniej. Może lepiej coś na temat logiki formalnej.
          • piotr33k2 Re: Widziałem setki. 12.04.15, 00:53
            to nie jest nawet żadna nowa wersja tylko stara ale uzupelniona o nowe dokladniejsze odczyty które i tak nic nie daja do bo przebieg lotu manewry itd jest znany od kilku lat ,bezposrednio winni sa polscy piloci a posrednio błasik - kaczynscy i najmniej ale też sama obsługa lotniska . reszta czykli "mit smolęnska" to jest cyniczna sku...ała polityka jarosława kaczynskiego najwiekszej zakały wolnej polski od 90 roku . ten bydlak nawet matke by sprzedal dla korzyści politycznych .
            • edd.y Wiek chrystusowy 12.04.15, 10:24
              piotr33k2 napisał:

              > lotniska . reszta... roku . ten...tycznych .<

              Piotrze z cyferką chrystusową, czy któryś z tych nieudolnych prokuratorów jest członkiem
              twojej rodziny? Twoja opinia jest opinią półanalfabety. Masz coś z palcem czy brakiem
              wykształcenia? Podpowiem-spacja. Chooyowo się ciebie, matołku, czyta.
              • piotr33k2 Re:"enteliegent" 12.04.15, 10:44
                możesz mi co najwyżej buty czyścić półinteligencie .
                • edd.y Obuwie chrystusowe 12.04.15, 11:57

                  Masz buty? Odnoszę wrażenie, że twoim ulubionym nakryciem nogi jest sandał.
                  I skarpeta, niereformowalny matołku. Ja potrafię umieścić kropkę (.) dalej od
                  ciebie uwsteczniony stylisto . Widzisz:)
                  • piotr33k2 Re: powtarzam 12.04.15, 12:41
                    powtarzam nie dosyć że "enteliegent" to jeszcze ze słomą w butach , he he.
              • galtomone WOW! 13.04.15, 10:47
                edd.y napisał(a):

                > Chooyowo się ciebie, matołku, czyta.

                Nie wnikam w krytykę, zasluzaona czy nie.... Ale poziom kultury osobistej który zaprezentowales..... Coz... każdy z domu cos wyniosl, jak widze Ty braki w wychowaniu.
            • galtomone Zgadzam sie w 150% 13.04.15, 10:44
              Z taka ocena faktow i ich kolejnoscia a także ocena "nowych" materiałów.
              Ale to niczego nie zmienia.
              Dzis jakby Jezus pozwolil Lechowi zmartwychwstać i opowiedzieć jak było to i tak nikt by ani w cud ani w te wersje (po prawej stronie) nie uwierzyl.
              • bimota Re: Zgadzam sie w 150% 13.04.15, 12:26
                NIE WIDZA BELKI W SWOIM...
        • galtomone Re: Widziałem setki. 13.04.15, 10:41
          panbagien napisał:

          > www.youtube.com/watch?v=pEx_u_-hVeY

          Obejrzalem... ale nic to we mnie nie zasialo.
          To, ze sami odpowiadamy za katastrofe było jasne od początku.
    • a12avenger2 JwD, tam, gdzie Bożena Dykiel, Krzysztof 16.04.15, 19:32
      Stanowski i prof. Fench?!

      1. Bożena Dykiel o PO & Tusku & Bronku:
      www.fakt.pl/polityka/dykiel-krytykuje-komorowskiego-za-emerytury-i-ofe,artykuly,538680.html
      niezalezna.pl/66102-komorowski-denerwuje-znana-aktorke-dykiel-bedac-w-tvp-uderzyla-mocno-i-na-zywo
      vod.gazetapolska.pl/9802-bozena-dykiel-ostro-o-platformie-i-komorowskim

      2. Krzysztof Stanowski o powyższym oraz o kłamliwych mediach i otumanianych przez nie tzw. lemingach:
      niezalezna.pl/66033-posmolenskie-przebudzenie-dziennikarz-sportowy-o-komorowskim-newsweeku-i-tvn
      weszlo.com/2015/04/13/jak-co-wtorek-krzysztof-stanowski-107/
      weszlo.com/2015/04/15/stanowski-znowu-krotka-dogrywka/

      3. PROFESOR Fenech, o tej lewej ekspertyzie blagiera MAGISTRA Artymocicza (jak podejrzewam, brata innego blagiera Artymowicza, poznanego wcześniej zamulacza smoleńskiego, hehe):
      wpolityce.pl/smolensk/240865-tak-sie-wpada-we-wlasne-sidla-wyborcza-publikuje-eksperta-ktory-wysmiewa-nowe-odczyty-z-tupolewa
      fakty.interia.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news-miazdzaca-opinia-prof-frencha-na-temat-nowych-nagran-z-tupol,nId,1717337
      nikola.salon24.pl/641890,szok-prof-peter-french-o-stenogramach-npw-i-rmf-fm
      niezalezna.pl/66113-nieudolnie-odczytane-tasmy-potraktowano-powaznie-jest-zawiadomienie-ws-falszerstwa
      niezalezna.pl/66044-macierewicz-o-wycieku-stenogramow-skonstruowano-operacje-medialna-zeby-zabic-nadzieje
      wyborcza.pl/1,135424,17746910,Brytyjski_ekspert__Co_slychac_w_smolenskiej_mgle__.html
      wyborcza.pl/1,75476,17748592,Trudna_nauka_po_Smolensku.html

      4. Konkludując, międzynarodowa komisja śledcza oraz wrak i czarne skrzynki w Polsce, badane przez zagraniczne instytuty i ich ekspertów, są wręcz KONIECZNE...
      • a12avenger2 Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 19:36
        PS. Nazimno, mam prośbę. Z łaski swojej, przeczytaj te linki o opinii prof. Fench'a i odnieś się do tegoż. Ty chyba jako jedyny w całym tym wątku pełnym lemingów odnosisz się do sprawy merytorycznie, racjonalnie i zdroworozsądkowo.
        • crannmer O fachowosci profesora Fencha 16.04.15, 20:40
          a12avenger2 napisał:
          > opinii prof. Fench'a

          Zob.
          www.nfow.pl/viewtopic.php?t=41018&postdays=0&postorder=asc&start=75
          BTW apostrof jest zbyteczny.
          • a12avenger2 Re: O fachowosci profesora Fencha 16.04.15, 20:52
            Przeczytam z zainteresowaniem.

            > BTW apostrof jest zbyteczny.

            Wiem, ale tak lubię pisać, taką mam manierę.
        • nazimno Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 20:52
          Fench ma racje.

          Pasmo czestotliwosci analogowego sygnalu z tasmy magnetycznej ograniczone jest parametrami akustycznymi mikrofonow
          kokpitu oraz parametrami ukladu zapisu
          rejestratora. Definitywnie.


          Probkowanie sygnalu z tasmy podczas odczytu z duzo wieksza czestotliwoscia
          bez filtra antyaliasingowego spowodowac
          moze dodatkowo wzrost poziomu szumow wlasnie z powodu zjawiska aliasingu
          i dlatego nie poprawia ono niczego.
          To podlega teorii probkowania.

          Aliasing powstaje zawsze jako skutek
          probkowania i objawia sie jako pasozytniczy
          skladnik sygnalu w dziedzinie czestotliwosci.
          Jest to prosto mowiac dodatkowe zaklocenie.

          Gdyby Fench napisal cos, co "pasuje"
          pismactwu, osmieszylby sie merytorycznie.
          A pismactwo nie ma zadnych kealifikacji
          aby to wszystko zrozumic.

          Ktos podwazajacy opinie Fencha zrobi
          z siebie idiote.


          To wszystko.


          • a12avenger2 Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 20:55
            Dzięki za info, Nazimno;-)
            • crannmer Nie dziekuj za wczesnie 16.04.15, 21:06
              a12avenger2 napisał:
              > Dzięki za info, Nazimno;-)

              Nie dziekuj, bo ta wypowiedz nazimnego zawiera glownie niedomowienia i ogolniki nijak nie majace zwiazku z konkretnym tematem.
              • nazimno Re: Nie dziekuj za wczesnie 16.04.15, 21:16
                To nie sa zadne ogolniki, panie crannmer.
                To krotka opinia, a nie habilitacja.
                Proponuje reedukacje, panie crannmer.

                Slowa kluczowe:

                sampling frequency
                antialiasing filter
                aliasing effects
                quantisation noise
                non linear distortions
                magnetic tape writing head
                magnetic tape rading head
                magnetic tape recording


                I tak dalej.
                • crannmer Re: Nie dziekuj za wczesnie 16.04.15, 21:33
                  nazimno napisał:
                  > To nie sa zadne ogolniki, panie crannmer.

                  Ze to sa ogolniki, widzi kazdy z odpowiednia edukacja.

                  > Proponuje reedukacje, panie crannmer.
                  > Slowa kluczowe:

                  Zamiast stawiac zaslone dymna powiedz lepiej konkretnie, z jaka stromoscia opada charakterystyka dyskutowanego magnetofonu (rzad filtra wyswtarczy). I z pomoca tej wartosci podaj, ile wynosi tlumienie o oktawe powyzej gornej katalogowej fg.

                  A nastepnie porownaj to ze stromoscia filtra antyaliazingowego. I podaj, gdzie jest czestotliwosc graniczna tego filtra dla proponowanej przez profesora fs = 6,8 kHz.

                  A nastepnie podaj, jaka czesc dostepnego na tasmie sygnalu bedzie bezpowrotnie, a zupelnie niepotrzebnie ucieta przez filtr antyaliazingowy wlasciwy dla proponowanej przez profesora czestotliwosci.

                  Krotko i konkretnie. Bez zadymiania. To sa podstawy. Tu mozesz pokazac, ze nie wszystko zapomniales. Rzucac fachowymi haslami bez cienia zrozumienia ich znaczenia kazdy glupo potrafi.
          • crannmer Truizmy nazimnego 16.04.15, 21:13
            nazimno napisał:
            > Fench ma racje.

            Fench nie ma racji, bo zapomnial, czego sie na studiach uczyl. Nazimno rowniez zapomnial (o ile elektryke studiowal).

            > Pasmo czestotliwosci analogowego sygnalu z tasmy magnetycznej ograniczone jest
            > parametrami akustycznymi mikrofonow
            > kokpitu oraz parametrami ukladu zapisu
            > rejestratora. Definitywnie.

            Ano jest. Niemniej nie znaczy to, ze powyzej gornej granicy katalogowego pasma przenoszenia nie ma juz zadnych skladowych sygnalu.

            Czyli pierwszy truizm bez zwiazku z tematem.

            > Probkowanie sygnalu z tasmy podczas odczytu z duzo wieksza czestotliwoscia
            > bez filtra antyaliasingowego spowodowac
            > moze dodatkowo wzrost poziomu szumow wlasnie z powodu zjawiska aliasingu
            > i dlatego nie poprawia ono niczego.

            Nikt nie proponuje nadprobkowania bez filtra antyaliazingowego. Nazimno dyskutuje tutaj z tezami, ktore sam wczesniej postawil. Czyli bzdura druga.

            > To podlega teorii probkowania.

            Nastepny truizm bez zwiazku z tematem.

            > Aliasing powstaje zawsze jako skutek
            > probkowania i objawia sie jako pasozytniczy
            > skladnik sygnalu w dziedzinie czestotliwosci.
            > Jest to prosto mowiac dodatkowe zaklocenie.

            Ano zgadza sie. To prawda. Tak jak prawda jest, ze za dnia swieci slonce, a w nocy jest ciemno. Albowiem zjawisko aliazingu samo w sobie nijak nie popiera tez profesora i nie przeczy tezom jego krytykow.

            Truizm bez zwiazku z tematem.

            > Ktos podwazajacy opinie Fencha zrobi
            > z siebie idiote.

            Idiote robi z siebie osoba krytykujaca krytykow bez rzcuena nawet okiem na sama krytyke.

            > To wszystko.

            Ano niestety. Nie oczekiwalem wiecej.
            • nazimno Re: Truizmy nazimnego 16.04.15, 21:18
              Zblazniles sie , crannmer.
              To wszystko.


          • samspade Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 21:33
            A jakie to ma znaczenie?
            Czy zmienia w jakikolwiek sposob syf i burdel w pulku? Czy zmienia to cokolwiek w przygotowaniach do lotow?
            Czy zmienia to fakt ze kiedy zblizali sie do ziemi w kokpicie panowal metlik?
            • nazimno Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 21:38
              Chodzi wylacznie o metodologie badan zapisow
              ze sciezek dzwiekowych rejestratora lotu.
              Koniec.
              • crannmer Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 21:42
                nazimno napisał:
                > Chodzi wylacznie o metodologie badan zapisow
                > ze sciezek dzwiekowych rejestratora lotu.

                W przypadku tej metodologii profesor sugerujacy jako wystarczajaca dla dygitalizacji analogowego nagrania magnetofonowego czestotliwosc probkowania 6,8 kHz przy katalogowej gornej granicy pasma przenoszenia magnetofonu 3,4 kHz zdyskredytowal sie juz na wstepie.
                • nazimno Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 22:18
                  Rejestrator MARS BM nr 323025
                  rejestruje sygnaly z mikrofonow, ktorych
                  pasmo uzyteczne jest nizsze niz mozliwisci
                  toru zapisu rejestratora.

                  Ergo Fench mial racje.

                  To RMF powinien ujawnic czy uzyto zwyklego toru dzwiekowegi laptopa, czy tez
                  uzyto profesjonalnego ukladu rejestracji.

                  I do tego - w jakiej konfiguracji dla sygnalu
                  poddanego digitalizacji.

                  Czy uzyto filtrow - to tez nie jest jasne.
                  Czy kopiowano ORYGINALNY nosnik
                  czy tez "kopie" oryginalnego nosnika.


                  Czy ...


                  W ogole w mediach jest stos bredni.


                  • crannmer Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 22:29
                    nazimno napisał:
                    > Rejestrator MARS BM nr 323025
                    > rejestruje sygnaly z mikrofonow, ktorych
                    > pasmo uzyteczne jest nizsze niz mozliwisci
                    > toru zapisu rejestratora.

                    Dostales konkretne pytania o wartosci tlumienia, stromosc charakterystyki itp. Zamiast konkretnie odpowiedziec, uciekasz w watki poboczne.

                    Odpowiedz najpierw na zadane pytanie.

                    > Ergo Fench mial racje.

                    Fench podal jako wystarczajaca do probkowania sygnalu analogowego z fg = 3,4 kHz w celach pozniejszej analizy czestotliwosc fs = 6,8 kHz. I chocbys nie wiem jak to obracal, ta wypowiedzia Fench zdyskredytowal sie jako ekspert od elektroakustyki.

                    Tyle na temat aktualnej dyskusji.

                    Cala reszta nazimnowego gadania to typowa mieszanka zadymiania, patos i truizmy nie na temat.

                    > W ogole w mediach jest stos bredni.

                    To nie powod, zeby go jeszcze powiekszac.
                    • bimota Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 22:37
                      Fench podal jako wystarczajaca do probkowania sygnalu analogowego z fg = 3,4 kHz w celach pozniejszej analizy czestotliwosc fs = 6,8 kHz.

                      TO JAKA JEST KONIECZNA CZESTOTLIWOSC I DLACZEGO ?
                      • crannmer Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 23:08
                        Jesli chcemy uzyc nagrania do analizy, to trzeba nagrac wszystko, co lezy ponad szumem. Gdzie jest granica, wynika z przebiegu spadku charakterystyki przenoszenia calego toru oraz z odstepu sygnalu od szumu.

                        Nie znam danych uzytego magnetofonu, ale mozna zrobic sensowne zalozenia. Przy spadku filtra drugiego rzedu mamy stromosc 12 dB/oktawe. Natomiast SNR niech bedzie powiedzmy 40 dB. W tym przypadku charakterystyka spadnie ponizej -40 dB o ok. trzy oktawy ponad fg.

                        IMHO trzy oktawy ponad fg bedzie moze troche przesadzone, ale przynajmniej dwie trzeba by wziac. A wiec fs bedzie w takim wypadku fg * 2 * 2 * 1,1 (dodatek na skonczona stromosc filtra antyaliasingowego) * 2 (Shannon) czyli ok. 30 kHz. Filtr antyaliasingowy bedzie jakies 10% nizej.
                        • nazimno Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 23:23
                          Czlowieku.
                          Wytlumacz wiec rejestracje muzyki
                          z czestotliwoscia probkowania 44.1 kHz
                          stosujac Twoje dotychczasowe dywagacje...
                          amen
                        • bimota Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 17.04.15, 01:12
                          Jesli chcemy uzyc nagrania do analizy, to trzeba nagrac wszystko, co lezy ponad szumem.

                          ZALEZY JAKIEJ ANALIZY. NASZA POLEGA NA ZWYKLYM ODSLUCHU. TU FAKTYCZNIE 11KHZ WYDAJE SIE WYSTARCZAJACE, CHOC JA BYM DAL CONAJMNIEJ 2X WIECEJ. WSZYSTKIEGO NIGDY SIE NIE ZGRA...
                    • nazimno Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 22:58
                      Przypominam, ze pierwsza digitalizacja
                      odbyla sie z czestotliwoscia probkowania
                      ~ 11 kHz, czyli wystarczajaca dla pasma rejestratora, nawet przy uwzglednieniu
                      lagodnego spadku charakterystyki
                      czestotliwosciwej odczytu az do ok. 5.5 kHz.

                      Profesor French

                      www.jpfrench.com/staff/
                      nie popelnil bledu.


                      Twoje dywagacje nie maja znaczenia merytorycznego.

                      Czy zastosowano przy odczycie filtry (Czebyszewa, Butterwordsa, Bessela czy tez eliptyczne)
                      i czy je w ogole zastosowano - nic o tym nie wiadomo.


                      • crannmer Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 23:15
                        nazimno napisał:
                        > ~ 11 kHz, czyli wystarczajaca dla pasma rejestratora, nawet przy uwzglednieniu
                        > lagodnego spadku charakterystyki
                        > czestotliwosciwej odczytu az do ok. 5.5 kHz.

                        Nawet gdyby to byla prawda (a nia nie jest, o czym nizej), to nie jest nawet jedna oktawa nad fg. Tam jest jeszcze kupa sygnalu, ktorego checie sie pozbyc, fachoffcy.

                        > Profesor French
                        > nie popelnil bledu.

                        Popelnil ten sam blad, co nazimny. Zapomnial, ze filtr antyaliasingowy kladzie sie kilkanascie procent ponizej fs. To sa co prawda podstawy, ale kogo to obchodzi.

                        Avanti dilettanti.
                        • nazimno Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 23:18
                          Koniecznie napisz do prof. Frencha i poucz go, aby juz nie bladzil.

                          Ozloci Cie i przyjmie do Staffu.
                          • crannmer Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 23:22
                            nazimno napisał:
                            > Koniecznie napisz do prof. Frencha i poucz go, aby juz nie bladzil.

                            Argumentum ad verecundiam mozesz sobie wsadzic wiesz gdzie.
                            • nazimno Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 17.04.15, 07:33
                              Ty tez mozesz swoje teorie wsadzic.

                              To powiedz, crannmer, skad wzielo sie 44,1 kHz
                              probkowania dla nagran muzycznych, jesli Ty,
                              wyuczony czolgista, potrzebujesz az 30 kHz,
                              aby nagrac sygnal z mikrofonu, ktorego
                              pasmo konczy die na ok. 3 kHz.

                              I daj se spokoj z pouczaniem prof. Frencha.
                              W ogole dsj se spokoj.

                              • crannmer Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 17.04.15, 08:31
                                nazimno napisał:
                                > Ty tez mozesz swoje teorie wsadzic.

                                Najczestszy argument nazimnego. Wiemy, znamy.

                                > To powiedz, crannmer, skad wzielo sie 44,1 kHz
                                > probkowania dla nagran muzycznych,

                                Wzielo sie z:
                                - owczesnych mozliwosci analogowego sprzetu studyjnego
                                - zakresu widmowego dzwiekow, ktore mialy byc rejestrowane (przy instrumentach akustycznych powyzej 20 kHz praktycznie nic nie ma)
                                - zakresu slyszalnych czestotliwosci (malo ktory dorosly slyszy dobrze powyzej 16 kHz)
                                - owczesnych mozliwosci techniki cyfrowej na rynku konsumenckim
                                ...i kilku innych.

                                Wiec nawet jako pseudoargument nie mozna tego w aktualnym kontekscie uzyc, bo:
                                - mozliwosci sprzetu sa wieksze, niz fs = 6,8 kHz
                                - widmo sygnalu (mowa ludzka) wykracza znacznie poza fg = 3,4 kHz
                                - zakres do 10 kHz i wyzej jest slyszalny przez doroslych, a poza tym da sie podbic korektorem
                                - mozliwosci techniki sa znacznie wieksze

                                > jesli Ty,
                                > wyuczony czolgista, potrzebujesz az 30 kHz,
                                > aby nagrac sygnal z mikrofonu, ktorego
                                > pasmo konczy die na ok. 3 kHz.

                                To juz dyskutowalismy, ale nie zrozumiales lub olales. Zapewne jedno i drugie. Nadruk "fg = 3,4 kHz" na urzadzeniu analogowym nie oznacza, ze przy 3,5 kHz nie ma juz zadnego sygnalu. Oznacza tylko, ze przy 3,4 kHz sygnal jest slabszy o 3 dB w stosunku do srodka pasma przenoszenia. I spada dalej ze stromoscia wlasciwa dla danego toru. Przy czym stromosc spadku jest stosunkowo lagodna.

                                Przez co mamy jeszcze wartosciowe skladowe sygnalu o oktawe lub dwie powyzej katalogowej fg.

                                > I daj se spokoj z pouczaniem prof. Frencha.
                                > W ogole dsj se spokoj.

                                Tak, wiemy. Najsilniejsze argumenty masz w mordzie.
                                • nazimno Krotko 17.04.15, 11:31
                                  1.
                                  44,1 kHz (probka:16 bitow) jako czestotliwosc probkowania jest konsekwencja przyjetej normy dla plyt CD na poczatku ich wprowadzenia na rynek.
                                  Do rejestracji zgodnej z ta norma ta czestotliwosc probkowania pozwala na rejestracje
                                  dzwieku w zakresie do 16 kHz w owczesnej normie HiFi.
                                  Crannmer potrzebuje fs=30 kHz dla sygnalu ze sluchawki telefonicznaej .......chle chle chle....

                                  2.
                                  "Twoje" filtry posiadajace spadek 12 db/oktawe mona sobie tez wsadzic w ....poniewaz
                                  stosuje sie filtry znacznie skuteczniejsze, a nie jakies gowno.

                                  3. Mikrofony i uklad zapisu na tasmie rejestratora ograniczaja skutecznie pasmo do ok. 3,4 kHz, a sam rejestrator wyposazony jest w filtr na wejsciu, aby wyeliminowac skutecznie
                                  nagrywanie szumu tla akustycznego w kabinie. Oversampling przy odczycie niczego nie poprawi. NICZEGO.

                                  4. Jedynym powodem wpierd...nia sie Twojej szacownej osoby w te dyskusje jest to, ze to ja
                                  zabralem glos. Teraz nadymasz sie do tego stopnia, ze moze to byc szkodliwe dla Twojego zdrowia.

                                  5. Sampling z czestotliwoscia 11 kHz dla sygnalow z rejestratora jest wystarczajacy.

                                  6. Koniec.

                                  7. Co do mordy: odp... sie
                                  • crannmer Re: Krotko 17.04.15, 13:12
                                    nazimno napisał:
                                    > 44,1 kHz (probka:16 bitow) jako czestotliwosc probkowania jest konsekwencja prz
                                    > yjetej normy dla plyt CD na poczatku ich wprowadzenia na rynek.
                                    > Do rejestracji zgodnej z ta norma ta czestotliwosc probkowania pozwala na rejes
                                    > tracje
                                    > dzwieku w zakresie do 16 kHz w owczesnej normie HiFi.

                                    Raz, ze do 20 kHz. Dwa, ze ta przypowiastka nie ma zwiazku z tematem.

                                    > Crannmer potrzebuje fs=30 kHz dla sygnalu ze sluchawki telefonicznaej .......ch
                                    > le chle chle....

                                    Juz pisalem, do czego jest potrzebna wieksza rozdzielczosc. Kto ma oczy, ten czyta.

                                    > "Twoje" filtry posiadajace spadek 12 db/oktawe mona sobie tez wsadzic w ....pon
                                    > iewazstosuje sie filtry znacznie skuteczniejsze, a nie jakies gowno.

                                    Piszesz bez cienia wiedzy o tym, o czym piszesz. Granice pasma przenoszenia danego toru analogowego nie sa z reguly wynikiem implementacji jakichs filtrow, lecz wynikiem dzialania pasozytniczych filtrow wewnatrz toru.

                                    I te pasozytnicze filtry maja stromosc znacznie mniejsza, niz specjalne filtry antyaliazingowe do przetwarzania analogowo-cyfrowego.

                                    Tyrada o istnieniu bardziej stromych filtrow (i ich rzekoma "lepszosc" rowniez, bo filtr bardziej stromy nie jest per se zawsze i wszedzie lepszy od mniej stromego) jest bezprzedmiotowa.

                                    > 3. Mikrofony i uklad zapisu na tasmie rejestratora ograniczaja skutecznie pasmo
                                    > do ok. 3,4 kHz, a sam rejestrator wyposazony jest w filtr na wejsciu, aby wyel
                                    > iminowac skutecznie
                                    > nagrywanie szumu tla akustycznego w kabinie.

                                    Prosze o schemat. Oraz charakterystyke przenoszenia dyskutowanego magnetofonu. Bajac z palcem w nosie kazdy moze.

                                    > Oversampling przy odczycie niczego
                                    > nie poprawi. NICZEGO.

                                    Dotychczasowe bzdury pozwlaja wlasciwie ocenic wiarygodnosc tej rewelacji.

                                    > 4. Jedynym powodem wpierd...nia sie Twojej szacownej osoby w te dyskusje jest t
                                    > o, ze to ja zabralem glos.

                                    Nie. Powodem sa prawione dyrdymaly i ewidentne bzdury autorstwa nazimnego.

                                    > 5. Sampling z czestotliwoscia 11 kHz dla sygnalow z rejestratora jest wystarcza
                                    > jacy.

                                    Gdyz albowiem poniewaz?

                                    > 6. Koniec.
                                    > 7. Co do mordy: odp... sie

                                    A nie mowilem. Mocny w mordzie. I niekonsekwentny, bo mial byc koniec. I mialo byc krotko.
                                    • nazimno Nic nowego nie wniosles do dyskusji. 17.04.15, 13:24
                                      Oprocz panicznej obrony wlasnego tylka.
                                      • crannmer Re: Nic nowego nie wniosles do dyskusji. 17.04.15, 13:35
                                        nazimno napisał:
                                        > Oprocz panicznej obrony wlasnego tylka.

                                        Ja tez cie kocham, miodku.
                                        • nazimno No to sie mocno zawiodles, pedancie. 17.04.15, 13:39
                                          ...chle chle...
                                  • bimota Re: Krotko 17.04.15, 14:20
                                    PROBKOWANIE Z WIEKSZA CZESTOTLIWOSCIA TO NIE OVERSAMPLING... TAK TO JEST, JAK SIE CHCE NA SILE WYJSC NA ELOKWENTNEGO...

                                    NACZYTALISCIE SIE MADRYCH KSIAZEK I SKUPILISCIE NA JEDNEJ SPRAWIE, POMIJAJAC CHYBA ISTOTNIEJSZA....

                                    CZESTOTLIWOSC PROBKOWANIA TO NIE TYLKO KWESTIA PASMA PRZENOSZENIA, ALE WIERNOSC ODWZOROWANIA. NP. ZAMIAST SINUSOIDY MAMY SCHODKOIDE. I TO SIE WYDAJE TU WAZNIEJSZE OD TEGO CZY ZBIERZEMY JAKIES SZUMY POWYZEJ TYCH NIESZCZESNYCH 5 KHZ...

                                    PAN .PRF. TEZ CHYBA O TYM ZAPOMNIAL, TAK TO JEST JAK SIE ZA DUZO TEORETYZUJE, A ZA MALO MYSLI...
                                    • crannmer Re: Krotko 17.04.15, 14:57
                                      bimota napisał:
                                      > CZESTOTLIWOSC PROBKOWANIA TO NIE TYLKO KWESTIA PASMA PRZENOSZENIA, ALE WIERNOSC
                                      > ODWZOROWANIA. NP. ZAMIAST SINUSOIDY MAMY SCHODKOIDE. I TO SIE WYDAJE TU WAZNIE
                                      > JSZE OD TEGO CZY ZBIERZEMY JAKIES SZUMY POWYZEJ TYCH NIESZCZESNYCH 5 KHZ...

                                      Mylisz pojecia. I sam tegoz w temacie nie masz.
                                      Czestotliwosc prokowania determinuje gorna granice pasma przenoszenia. Natomiast nie jest niczym zwiazana z rozdzielczoscia kwantyfikacji uzyskanego sygnalu cyfrowego. Ktora to z kolei determinuje odstep sygnalu cyfrowego od szumu kwantowania.

                                      O schodkoidach pisza tylko ci, co z calego tematu zapamietali tylko slowa kluczowe. Schodkoida ma miejsce przed filtrem interpolacyjnym na wyjsciu przetwornika CA. Za tym filtrem (bez ktorego nie ma zadnego przetwornika CA) nie ma zadnej schodkoidy, lecz jest czysty i gladki sygnal. Jesli rozdzielczosc kwantyzacji lub czestotliwosc probkowania jest za mala, sygnal jest co najwyzej zbyt gladki. Ale nie schodkowy.

                                      > PAN .PRF. TEZ CHYBA O TYM ZAPOMNIAL, TAK TO JEST JAK SIE ZA DUZO TEORETYZUJE, A
                                      > ZA MALO MYSLI...

                                      No to wez to do siebie i nastepnym razem pomysl. W ogole. Tak dla odmiany.
                                      • bimota Re: Krotko 17.04.15, 16:40
                                        A GDZIE JA PISALEM O "ROZDZIELCZOSCI", MYSLICIELU ?

                                        Za tym filtrem (bez ktorego nie ma zadnego przetwornika CA) nie ma zadnej schodkoidy, lecz jest czysty i gladki sygnal. Jesli rozdzielczosc kwantyzacji lub czestotliwosc probkowania jest za mala, sygnal jest co najwyzej zbyt gladki. Ale nie schodkowy.

                                        PODALEM PRZYKLAD. CO ZA ROZNICA, CZY GLADKI CZY SRATKI... WAZNE, ZE INNY NIZ W ORYGINALE... A CO JESLI W ORYGINALE BEDZIE SCHODKOWY ? ZOSTANIE "WYGLADZONY" ? TO SUPER...
                                        • crannmer Re: Krotko 17.04.15, 17:57
                                          Przepraszam, ze popelnilem blad i nie tylko wyciagnalem Caps Locka z killfile, ale w dodatku wdalem sie z nim w probe dyskusji. Bedzie mi to nauczka.

                                          Plonk!
                                          • bimota Re: Krotko 17.04.15, 22:52
                                            NIE MA ZA CO. NIE TWOJA WINA, ZE BOZIA ROZUMU CI ZAOSZCZEDZILA...
                      • nazimno Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 23:16
                        Jesli stosowano filtry, to najpewniej uzyto
                        jakichs prostych filtrow aktywnych,
                        bo nie sadze, aby ich bylo stac na dobre
                        laboratoryjne filtry pasywne, ktore
                        nie wprowadzaja znieksztalcen nieliniowych.

                        • crannmer Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 23:17
                          I znowu zupelnie obok tematu.
                          Ale z uzyciem slownictwa fachowego, wiec tylko fachowiec bezsens wypowiedzi widzi.
                          • nazimno Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 23:30
                            Jasne - dla sygnalu mowy potrzebna jes fs
                            30 kHz.
                            Idz crannmer spac.
                            Glowa Ci sie przegrzala.
                            • crannmer Gdzie Nazimno jest najsilniejszy 17.04.15, 08:13
                              nazimno napisał:
                              > Jasne - dla sygnalu mowy potrzebna jes fs
                              > 30 kHz.

                              Primo nie tylko do mowy, lecz do nagrania wszystkiego, co jest na tasmie.

                              Secundo nie tylko do jednorazowego odsluchu, lecz do analizy, filtrowania, korekcji itd. itp. Gdzie wysoka rozdzielczosc jest potrzbna, zeby pracowac z sygnalem, a nie z artefaktami. I nie pozybwac sie bez powodu juz na wstepie czesci sygnalu.

                              Tertio ze pasmo telefoniczne jest ograniczone do 3,5 kHz nie znaczy, ze takie jest widmo mowy. Albowiem widmo mowy rozciaga sie do 10 kHz i wiecej.

                              Przyklad widma glosu meskiego (dla jezyka niemieckiego, ale roznice do polskiego beda na potrzeby tej dyskusji pomijalne):
                              www.univie.ac.at/muwidb/dias/scans/fri_raum_10_010.jpg
                              Inny przyklad wizualizacji widma mowy z rozkladem skladowych mowy:
                              www.wilhelm-schuster.de/images/Schall/Menschliche-Stimme-Schall-Druck.jpg
                              > Idz crannmer spac.
                              > Glowa Ci sie przegrzala.

                              Tak, juz wiemy, gdzie nazimny jest najsilniejszy i najbardziej kompetentny.
                              W mordzie.
                              • nazimno Crannmer - blaznisz sie. 17.04.15, 11:35
                                Zapis analogowy na tasmie magnetycznej rejestratora ma dynamike nie przekraczajaca
                                trzydziestuparu decybeli.

                                Nie chedoz juz wiecej.
                                Ty wydajesz sie byc silny w miejscu, ktorego nie wymienie.
                                Nie jest to glowa.
                                • crannmer Re: Crannmer - blaznisz sie. 17.04.15, 13:15
                                  nazimno napisał:
                                  > Zapis analogowy na tasmie magnetycznej rejestratora ma dynamike nie przekraczaj
                                  > aca trzydziestuparu decybeli.

                                  Zakladajac, ze to jest prawda (w co uwierze, jak zobacze oficjalne dane) odstep od trzydziestuparu do czterdziestu dB mojego zalozenia (oznaczonego zreszta jako zalozenie) jest stosunkowo maly. Dziekuje za potwierdzenie.

                                  > Nie chedoz juz wiecej.
                                  > Ty wydajesz sie byc silny w miejscu, ktorego nie wymienie.
                                  > Nie jest to glowa.

                                  No chodz, poobrazaj jeszcze troche. Nie krepuj sie. O wlasna reputacje obawiac sie juz nie musisz.
                                  • galtomone Crannmer - nie moge uwierzyc, ze jeszcze... 18.04.15, 08:28
                                    ....Ci sie chce z nim gadac.

                                    Z ciekawosci czytalem (na poczatku) dyskusje, jak I linki do tego co moiwl profesor.
                                    I masz racje, nazimno nie odpowiedział jeszcze zadnym argumentem na to co piszesz.
                                    Albo je pomija albo zaczyna z innej strony a gdy zaczal być pryparty do sciany, to tradycyjnie (dlatego wyladowal na mojej czarnej licie) zaczelo się obrażanie i inwektywy.

                                    Dlatego dizwie się, ze chce ci się kopac z koniem, bo chocbys miał w rece 100% racji i argumentow to dyskusji tej w żaden sensowny sposób nie wygrasz ani nie zakoczysz. CO najwyżej dowiesz się kolejnych (mało cenzuralnych) okreslen swojej osoby/rodziny/pogladow.
                                    • nazimno Re: Crannmer - nie moge uwierzyc, ze jeszcze... 18.04.15, 08:56
                                      Nigdy, idioto, nie dotykam rodziny.
                                      Nie klam.

                                      Zawsze dotykam IDIOTE i tylko jego samego.
                                      Crannmer naczytal sie teorii i g...o wie o realizacji
                                      technicznej .
              • samspade Chodzi chyba o popisywanie się na forum 17.04.15, 08:14
                nazimno napisał:

                > Chodzi wylacznie o metodologie badan zapisow
                > ze sciezek dzwiekowych rejestratora lotu.
                > Koniec.

                Bo jak inaczej nazwać opinie bazujące na doniesieniach medialnych.
                Bo to przekomarzanie się nie ma żadnego sensu jeżeli chodzi o wyjaśnienie sprawy.
          • bimota Re: Apel do forumowicza Nazimno... ;-) 16.04.15, 22:16
            Probkowanie sygnalu z tasmy podczas odczytu z duzo wieksza czestotliwoscia
            bez filtra antyaliasingowego spowodowac
            moze dodatkowo wzrost poziomu szumow wlasnie z powodu zjawiska aliasingu

            YYY... ZE JAK... ? MOZESZ TO DOKLADNIEJ WYJASNIC ?
            • edd.y Apel do analfabetycznego forumowicza bIMOTY 18.04.15, 08:32
              Spadaj zalosny durniu.
    • waga170 Mam pytanie do Crannmera i Nazimnego 18.04.15, 09:33
      Potrzebuje pomocy. Otoz odziedziczylem kota po swietej pmieci sasiadce ktory sie zadomowil w moim palacu i nie tylko ze objada moje koty ale bez przerwy cos mowi po swojemu.
      Dlatego mam pytanie, jakbym Wam podeslal kawalek nagranej tasmy, to bylybyscie w stanie przetlumaczyc z kociego na ludzki co on sku...syn bez przerwy powtarza? Bo wyglada mi na to ze on po syjamsku mowi z uporem o jakims zamachu na jego poprzednia Pania. Jedyne co do tej pory zrozumialem to miau aliasing, miau aliasing, mial aliasing ale mysle ze to stanowczo za malo. Please help.
      • waga170 No to se odpowiem sam 20.04.15, 10:09
        Ja Was Crannmer i Nazimno pamietam z podstawowki numer 105. Nazimno byl wyzszy a Crannmer lysy, ale wozna nie umiala ich odroznic, jedyne co pamieta to ze sie jeden drugiemu podpieprzyl pepegi w ostatnim dniu szkoly, czerwiec 1966. Koledzy forumowicze, czy macie jakies wiecej wiadomosci o tych dwoch indiwiduuach bo moja wnuczka pisze cos w rodzaju pracy, pod tytulem Polaczki nie o miedze, Polaczki o gladkosc sygnalu ze Smolenska pod katem aliasingu.
        A co do oryginalnego pytania, sam sie dowiedzialem co kot mowi, kup cos ku... na pchly!
        • nazimno Nie pij tyle. 20.04.15, 10:28
          Mozg ci sie wylasowal do reszty.
    • crannmer Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 25.04.15, 17:58
      Jako komentarz do sensu i bezsensu nowej, poszerzonej digitalizacji nagran z rejestratora dzwiekow tudziez wlasciwosci filtrow w rejestratorze MARS oraz zakresu przenoszenia calego rejestratora:

      www.nfow.pl/viewtopic.php?p=748575#748575
      Wzmiankowane zrodla:
      Opis techniczny rejestratora ze schematami.
      aviadocs.net/RLE/Mi-26T/Cd3/system/MARS-BM%28RTE%29.pdf
      Raport Artymowicza.
      www.npw.gov.pl/dokumenty/TU-154/opinia_zespolu_bieglych-1.pdf
      • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 25.04.15, 22:09
        Rosyjska dokumentacja rejestratora, strona 10,

        Nierownomiernosc charakterystyki czestotliwosciowej w pasmie 300Hz...3400Hz
        Nie wieksza, niz 12 dB

        I tyle w tym temacie.

        PS

        Pod wzgledem ukladowym elektronika ta jest
        juz tylko muzeum techniki.



        • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 25.04.15, 22:20
          Oznacza to, ze tor audio ma wlasciwosci na poziomie technologii podobnej do technologii
          stosowanej w transmisji zwyklego kanalu
          glosowego w systemie telekomunikacyjnym
          ISDN dla jednego B- kanalu.

          Podana nierownomiernosc <= 12 dB dla rejestratora stawia go w kategorii jeszcze
          nizszej - amen.

          • crannmer Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 25.04.15, 22:30
            nazimno napisał:

            > Oznacza to, ze tor audio ma wlasciwosci na poziomie technologii podobnej do tec
            > hnologii
            > stosowanej w transmisji zwyklego kanalu
            > glosowego w systemie telekomunikacyjnym
            > ISDN dla jednego B- kanalu.

            Raz, ze bzdury zupelne (porownywanie jablek nie z gruszkami, lecz z kamieniami), a dwa ze w dalszym ciagu nie na temat. Ktorym byla dygitalizacja nagrania analogowego przy pomocy znacznie wyzszej czestotliwosci probkowania.

            > Podana nierownomiernosc <= 12 dB dla rejestratora stawia
            > go w kategorii jeszcze nizszej - amen.

            Dalej nie na temat.
            • nazimno Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 25.04.15, 22:45
              Wszystko jest na temat.
              Twoje uwagi sa o kant d...
        • crannmer Wracajac do tematu 25.04.15, 22:27
          nazimno napisał:
          > Nierownomiernosc charakterystyki czestotliwosciowej w pasmie 300Hz...3400Hz
          > Nie wieksza, niz 12 dB
          > I tyle w tym temacie.

          Jako, ze dyskusja toczyla sie o sens szukania sygnalu __poza__ (glownie ponad) katalogowym obszarem przenoszenia, podawanie tutaj __dopuszczalnej__ nierownomiernosci charakterystyki ___w___ katalogowym pasmie przenoszenia jest typowym dla nazimnego gledzeniem zupelnie nie na temat.

          I z racji gledzenia nie na temat nijak nie spelnia twierdzenia cytuje "I tyle w tym temacie."

          W temacie sensu dygitalizacji materialu przy pomocy czestotliwosci probkowania wyzszych, niz 2 x katalogowa fg niestety zarowno profesor lingwistyki i fonetyki (o elektronice nic mi nie wiadomo), jak i jego samozwanczy obronca nazimny leza i kwicza.

          > Pod wzgledem ukladowym elektronika ta jest
          > juz tylko muzeum techniki.

          To nigdy nie bylo ani kwestia sporna, ani przedmiotem dyskusji o sensie badania pasma szerszego, niz cyferki z prospektu i instrukcji.
          • nazimno Re: Wracajac do tematu 25.04.15, 22:43
            Podajac link do ruskiego dokumentu strzeliles
            sobie samoboja.

            3400 Hz i nierownomiernosc toru definitywnie
            potwierdzaja racje Frencha.

            To koniec hucpy, stary.
            Nie rznij juz glupa, nic to nie da.




    • panbagien Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 09.06.15, 20:37
      jeepwdyzlu napisał:

      > w Smoleńsku?
      > Siedzą pod stołami i szczekają?
      > Wstydzą się?

      A dziś, gdy wiadomo, że wszystko było wyssane z palca, nie jest Tobie wstyd?
      • galtomone Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 09.06.15, 21:16
        panbagien napisał:

        > A dziś, gdy wiadomo, że wszystko było wyssane z palca, nie jest Tobie wstyd?

        Wszystko? Tzn. co?
        Lot do Smolenska - nie bylo?
        Blad pilotow - nie bylo?
        Trunde warunki atmosferyczne - nie bylo?
        Naciski by jednak ladowac - nie bylo?
        Zlamanie procedor dot. ladowania - nie było?
        Zle szkolenie i burdel w jednostce - nie było?

        Twierdzisz, ze tych wszystkich małych, pośrednich rzeczy, które w calosci daly efekt jaki mielismy... nie było ich?

        To co było?
        Sztuczna magla? 3 wybuchy? 6? Bateria BUK?
        • piotr33k2 Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 09.06.15, 22:43
          daj spokój, tylko ktoś ograniczony intelektualnie może wierzyc w te bzdury czyli zamach , i jestem pewien że nawet kaczynski to nie wierzy tylko ta amoralna gnida z pełna premedytacja wykorzystuje to polityczne .
        • panbagien Re: OT - Gdzie są dziś zwolennicy tezy o zamachu? 18.06.15, 08:58
          Cztery podejścia?
          Rozkazy Kaczyńskiego?
          PIjacka orgia na pokładzie?
          Błasik w kokpicie?
          ZIemia przekopana metr wgłąb?
          Współpraca lekarzy polskich i rosyjskich przy identyfikacji ciał?
          Współpraca prokuratury polskiej i rosyjskiej?
          Oddanie wraku?
          Praca na oryginalnych dowodach?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka