Dodaj do ulubionych

Jesień idzie, znów opony

01.10.20, 17:30
Dla odmiany coś motoryzacyjnego
Tym razem nie suv więc nie mogę wziąć citilanderow

Szukam wielosezonowych opon w rozmiarze 225/45r18
Indeks prędkości V lub więcej
Ważne zachowanie na mokrym czyli A albo B. I hałas optymalnie poniżej 70 dB
Nie mam ulubieńców i poza barumem mogę wziąć każda marke. Przebiegi nieduże czyli max 10-12 tyś rocznie i komplet ma starczyc na całe życie u nas czyli max 3 lata
Na razie zatrzymałem się na weatherproofach i quadraxerach ale może coś podrzucicie fajnego i jeszcze macie jakieś doświadczenia
Typowo osobowe. Raczej miękkie A nie ekstremalnie twarde
Obserwuj wątek
      • trypel Re: Jesień idzie, znów opony 02.10.20, 08:17
        No właśnie ten model wymieńilem w pierwszym poście. Ale potem czytam tekst i już wyniki nieco inne.
        I zaczynam sie wahać. Na pewno nie dam 3 tys za komplet michelinow.
        Granice ustawiam na 2.2-2.3 tys.
        Czyli wybór ograniczony ale z 10 modeli znajdę
        • galtomone Re: Jesień idzie, znów opony 02.10.20, 08:28
          Ja zapytałem gdy kupowalem w warsztacie, z ktorego od la korzystam.

Uslyszalem, wie Pan... testy testami, prawda jest taka, ze te same opony w roznych autach zachowuja sie roznie, ale moi klienci, ktorzy zdecydowali sie na Nokiany w wiekszosci sa zadowoleni. Czyli powobdnie jak w przypadku takze drozszych modeli. Tam tez nie 100% jest happy.

Cena byla rozsadna.

Nie namawiam, Twoj wybor, Twoja kasa... ale jako marka wydaja sie OK. Czy ten model tez - inna sprawa.

Moze poszukaj forum dedykowanego Twojemu modeli i zapytaj, czego nie kupowac (opon), pare modeli Ci moze odpadnie....
          • trypel Re: Jesień idzie, znów opony 02.10.20, 08:48
            Nie mogę zaglądać na forum subaru bo tam sami zboczency.
            Oni maja takie odchylenia na tym punkcie ze jeszcze by sie okazało ze JEDYNE opony nadające sie do legacy gt trzeba sprowadzać z Japonii i to droga lotnicza żeby sól morska nie zniszczyła gumy podczas podróży morskiej.
            Jak sie dowiedzą ze leje do silnika olej dla plebsu a nie millers czy cos podobnego i ze filtry mam z filtronu a nie z Japonii (jedyne właściwe) to naślą na mnie subaru-ninje
            Boje sie
            Sam muszę wybrać
            Po przeczytaniu testu wyżej zaczynam sie zastanawiać nad kumho
            Poprzedni model w teście wyszedł w połowie stawki, teraz pojawił sie nowy poprawiony Solus HA32
            Indeks do 270
            Wzmocnione
            W testach ok
            Cena zajebista
            No i (niech sobie Klemens poużywa) zajebisty wzór bieżnika
              • trypel Re: Jesień idzie, znów opony 02.10.20, 11:25
                Widzisz ile jeszcze nie wiesz o świecie
                Życie wciąż może Cię czymś zaskoczyć.
                BTW x lat temu czytałem że projektowanie atrakcyjnego bieżnika opon jest też częścią procesu tworzenia nowej opony. Być może idealny bieżnik już istnieje ale wygląda kiepsko więc nikt poza Tobą by to nie kupił.
                • vogon.jeltz Re: Jesień idzie, znów opony 02.10.20, 13:18
                  > Być może idealny bieżnik już istnieje ale wygląda kiepsko więc nikt poza Tobą by to nie kupił.

Jeśli istnieje, to nawet mniej więcej wiadomo, jak wygląda. Zauważ, że wszystkie obecne opony całoroczne mają z grubsza bardzo podobny bieżnik. Widocznie taki wzór sprawdza się (średnio) w różnych warunkach najlepiej.
                • klemens1 Re: Jesień idzie, znów opony 02.10.20, 13:55
                  trypel napisał:

> Widzisz ile jeszcze nie wiesz o świecie
                  > Życie wciąż może Cię czymś zaskoczyć.
                  > BTW x lat temu czytałem że projektowanie atrakcyjnego bieżnika opon jest też cz
                  > ęścią procesu tworzenia nowej opony. Być może idealny bieżnik już istnieje ale
                  > wygląda kiepsko więc nikt poza Tobą by to nie kupił.

Oficjalnie wypieram ze świadomości istnienie pedalstwa w takim natężeniu.
                  Uznaję, że mnie wkręcasz.

• galtomone Re: Jesień idzie, znów opony 02.10.20, 12:54
              trypel napisał:

> Nie mogę zaglądać na forum subaru bo tam sami zboczency.

Ja bym zaczal od np. Subaru US... jak czasem czegos suzkałem do siebie (typu zmiana rekacji czujnika swiatel/automatycznych swiatel) to szukalem na forach USA, bo te w PL to porazka.

Jedyne sensowne, ktore kiedys znalazlem bylo o LPG 0chyba LPG info) i forum uzytkownikow Previi.
            • agios_pneumatos Re: Jesień idzie, znów opony 02.10.20, 17:13
              trypel napisał:

> Nie mogę zaglądać na forum subaru bo tam sami zboczency.
              > Oni maja takie odchylenia na tym punkcie ze jeszcze by sie okazało ze JEDYNE op
              > ony nadające sie do legacy gt trzeba sprowadzać z Japonii i to droga lotnicza ż
              > eby sól morska nie zniszczyła gumy podczas podróży morskiej.
              > Jak sie dowiedzą ze leje do silnika olej dla plebsu a nie millers czy cos podob
              > nego i ze filtry mam z filtronu a nie z Japonii (jedyne właściwe) to naślą na m
              > nie subaru-ninje

Tak jest na forum z kreską.

> Boje sie
              > Sam muszę wybrać
              > Po przeczytaniu testu wyżej zaczynam sie zastanawiać nad kumho
              > Poprzedni model w teście wyszedł w połowie stawki, teraz pojawił sie nowy popra
              > wiony Solus HA32
              > Indeks do 270
              > Wzmocnione
              > W testach ok
              > Cena zajebista
              > No i (niech sobie Klemens poużywa) zajebisty wzór bieżnika
              >

Wszystko byle nie Nokiany, przynajmniej w wersji weatherproof, o których piszesz. Po roku sparciały mi i popękały na bokach. Sparciałe absolutnie wszystkie rowki między 'klockami', na bokach kilka sznyt. Po roku, bezmroźnej zimie i 20 000 km przebiegu. Ruska jakość. Założone na SUV.

• vogon.jeltz Re: Jesień idzie, znów opony 02.10.20, 13:13
      Ja bym brał Quadraxery. Akurat mam je w nowym nabytku w bardzo podobnym rozmiarze 215/55/18. Trudno jeszcze powiedzieć, jak się spisują w różnych warunkach, bo za krótko jeżdżę, ale ogólnie po Citilanderach mam do marki zaufanie. To był zresztą jeden z powodów, dla których kupiłem ten egzemplarz samochodu a nie inny: nowe(!) całoroczne Klebery, podczas gdy u innych sprzedawców był jakiś letni chiński szajs (czyli na dzień dobry dodatkowo 5 stów do wydania). No i wyglądają bardzo fajnie.
      • trypel Re: Jesień idzie, znów opony 02.10.20, 17:25
        Ja też jakoś zaufalem kleberowi po tych oponach
        Może faktycznie. W testach nie najgorzej. W sumie waham się pomiędzy kumho a kleberem
        Cała reszta niewiele lepsza a wyraźnie droższa
        Gość co kupował dodge'a nie wierzył że te citilandery mają już 3 lata..
    • engine8 I szczepienie na grype? 06.10.20, 00:29
      Kuran wyjasnijcie mi prosze czy to prawa jak to w PL sie szczepi..

U nas szczepienien na grype odbywa sie tak ze nie trzeba zadnej recepty czy wykupywani wlasnej szczepionki....
      Sa miejsca czy ludzie co szczepia i oni maja szczepionki - w jedych miejscach robia to za darmo w innych za jaks maj oplata ale to tak jak kupic chleb idzisz sie zaszczepic na grypw.
      A ze szczepionek jest kilka - wszytkie niby spelnija ta sam norme i maja w sonie 4 szczepionki na 4 rodzaje mutantow ale jest wiecej niz jedne producent i sa takie co sie wstrzykuje albo sprejuje do nosa...
      Ale to juz nie zmartwinie pacjenta... nie pytasz czym i jak - po prosu chcesz sie zaszczepic i cie szczepia.

Slayszalem od rodziny w Polsce ze w u was aby sie zaszczepic to najpierw trzeba miec wizyte u lekarz i ten wypisuje recpete,
      Potem z recepeta idzie sie do apteki aby wykupic (jak jest) a zakladajc ze jest i jak sie ma to dopiero ktos was musi zaszczepic - czyli co najmniej 3 wizyty?.. Lekarz + apteka + gabinet zabiegowy.
      Teraz okazuje sie ze lekarze wypisuja recepte na konkretna nazwe szczepionki a ze ich jest wiecej to teraz zalezy czy apteka wogole ma a jak ma to czy ta na ktora wypisano recepte ... i jak nie na ta to nalezy isc znow do lekarza po druga recepte? Na dodatek nie mazna tego zrobic w jeden dzizne bo lekarz nie przyjmie pacjenta 2x w tym samy dniu?
      No i mozna miec recepte - np elektorniczna i na dobra sprawe ma sie numer ale nie wie sie na co to jest i mozna sobie czekac i szukac samemu i jak sie trafi to sie okazuje ze to nie ta...
      Tzn jak Wam lekarz wypusuje recepta elktorniczna to dostajcie tylko numer bez nazwy leku?

Nie mozna isc do gabineu zabiegowego czy przychodni - powiedziec ze sie chcesz zaszczepic i oni beda miec szczeionki i cie zaszczepia uzywajc jednej i zatwierdzonych i dostepnych szczepionek?
      Tak sie przeciez kiedys na wszytko szczepilo? Nikt nie kupwal sobie szczepionki w aptece?

Nie wiem jaki powod aby isc po recpeta na szczepionke? No ale jak juz to nie moze lekarz napisac dwie nazwy albo "szczepionka na grype" i apteka d to co ma?
      Kurna czy mozna by bylo jeszcze bardziej ten system skomplikowac? Nie za bardzo mi sie chce wierzyc ze to naprawde tak jest?
      • trypel Re: I szczepienie na grype? 06.10.20, 06:23
        Ty masz jakąś dziwną rodzinę
        Albo specjalnie opowiadają takie historie żeby Ci było przyjemniej ze mieszkasz gdzie indziej
        Mój ojciec idzie do apteki i dostaje z racji wieku szczepionke za darmo
        Ja idę do medicovera i mnie szczepia od ręki za darmo
        - jakbym chciał bo nie chce
        Oczywiście jak są szczepionki bo ludziom odpierdolilo i wszyscy szczepic się chcą
        • vogon.jeltz Re: I szczepienie na grype? 06.10.20, 12:06
          > Ty masz jakąś dziwną rodzinę
          > Albo specjalnie opowiadają takie historie żeby Ci było
          > przyjemniej ze mieszkasz gdzie indziej

Obstawiam, że to ten typ, który płaci rachunki za prąd na poczcie i narzeka na kolejki. Taki mindset.
          • trypel Re: I szczepienie na grype? 06.10.20, 12:17
            Nie koniecznie
            Miałem takiego wujka (tzn mam dalej ale od 25 lat mam go w dupie)
            On od zawsze jeździł do roboty do Niemiec, i tam kurwa żebral u wszystkich, tzn kogo nie spotkał to płakał jak to w Polsce źle, jak to nie ma co jeść, bieda, ubrań nie ma, węgla nie ma, prad drogi,dzieci chore a szpitali nie ma itd
            To było jeszcze za komuny więc on tak dostawał od każdego coś. Tu pralkę, to 20 DEM a tam stare ciuchy. Kurwa raz z nim pojechałem bo miał robotę zalatwic to do dzisiaj mi wstyd za takie zachowanie.
            A potem spotkałem jeszcze parę takich osób co mi wytłumaczyły że jak się bardzo ponarzeka to w ten sposób tak dowartosciowujesz ludzi że chętnie dają.
        • engine8 Re: I szczepienie na grype? 06.10.20, 18:26
          Chyba mam dziwna rodzine... i dlatego pytam.
          Moze dzwini a moze oni mieszkja w dziwnej okolicy gdzie praktycznie wszytko jest problemem...
          Oni maja tez rozne opcje (bo moja bliska przyjaciolka ktora oni znaja ma wlasna przychodnie z apteka, znajoma ma apteke, kuzyn ma wlasna klinike z apteka we Wrocku i jest ordynatowerem w szpitalu wojskowym ale to wszytko nie zmienia prcoedur ) ale to byla dyskusja kiedy chesz po prostu sie zaszczepic na grype. Big Deal? Szczepinie na grype to cos tak nowego ze jeszcze sie proces nie ustalil?

Twoj ojciec idzi do apteki i dostaje szczepionke za darmo?
          - ale recepte musi miec? i to na wlasciwa nazwe? I do apteki musi isc a w aptece to musi byc?
          - i co z ta szczepionka potem robi? Polyka?
          - Przecietni ludzi medicovera nie maja i jedyna opcja to 400 pln prywatnie/ albo sciezka zdrowia?

Mnie glownie chodzilo o to ze szczepionka jest na recepte i ze caly proces tak skomplikowany
          Zeby normalny obywatel mogl sie zaszczepic to musi zrobic co najmniej 3 wyprawy z czesto wiecej.
          Ze lekarz nie wypisuje recepty na "Szczepinke " czy na wszytkie nazyw na rynku albo apteka wydaje zamiennik bez koniecznosci podwojnej wizyty...
          Dlaczego nie ulatwic tego ze szczepionki beda w gabinecie zabiegowym - idziesz tam i sie szczepisz...??
          Jak brakuje szczepionek to sie zapisujesz .... Jak trzeba cos zaplacici to tam placisz.
          Wyglada ze jak bylo dawniej tak i jest teraz - pacjent dla medycyny?
          • trypel Re: I szczepienie na grype? 06.10.20, 18:45
            Helol jakie wizyty? Recepty są elektroniczne.
            Na telefon. Ojciec dostał receptę od lekarza rodzinnego bo ma skończone 75 lat i jest w grupie ryzyka. Poszedł do apteki żeby ja wykupić, dowiedział się że pow 75 lat jest za darmo.
            Tyle.
      • galtomone Re: I szczepienie na grype? 06.10.20, 07:19
        engine8 napisał(a):

> Kuran wyjasnijcie mi prosze czy to prawa jak to w PL sie szczepi..

U nas sie nie szczepi, nie ma szczepionek.

> A ze szczepionek jest kilka - wszytkie niby spelnija ta sam norme i maja w son
        > ie 4 szczepionki na 4 rodzaje mutantow

> Slayszalem od rodziny w Polsce ze w u was aby sie zaszczepic to najpierw trzeba
        > miec wizyte u lekarz i ten wypisuje recpete,
        > Potem z recepeta idzie sie do apteki aby wykupic (jak jest) a zakladajc ze jest
        > i jak sie ma to dopiero ktos was musi zaszczepic - czyli co najmniej 3 wizyty?
        > .. Lekarz + apteka + gabinet zabiegowy.

Twoja rodzina widac lubi sobie komplikowac proste rzeczy.

Mozesz zadzwonic, dostac e-recepte, kupic szczepionke i zaszczepic sie sam.
        Mozesz zadzwonic i zamowic szczepionek u swojego lekarza domowego - idzisz, placisz, szczepisz sie.

Ale to jak sa szczepionki. Na razie nie ma problemu, bo szczepionek brak.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka