awalec 06.09.06, 21:53 jesli pisze sie QASH p. redaktor napisal po ang. CASH (gotowka, J.Cash) to czyta sie KASZ nie KESZ. w j. ang. nie ma regoly ze kazde "A" wymawia sie jak "E".np. wyraz CAST (kast) czyta sie z "a" a nie KEST z "e" z szacunkiem Link Zgłoś Obserwuj wątek
frequentflyer Re: ignorancja gurom 07.09.06, 16:10 popatrz, od 40 lat zarabiam - i to nieźle - na życie znajomością angielskiego, a tu pojawiasz się ty i nagle - oświecenie: Cash czyta się KASZ. Nie zająłbyś się czymś o czym masz jakieś pojęcie? jeżeli cały wybór to dla ciebie albo kast albo kest, to właśnie wspiąłeś się na próg własnej niekompetencji. nie ma w angielskim słowa - a znam tych podstawowych kilkadziesiąt tysięcy - które wymawiałoby się kest. Link Zgłoś
weronka77 Re: ignorancja gurom 07.09.06, 16:32 FAktycznie znajomosć angielskiego jest bardzo opłacalna;-))Wiem coś o tym;-) Link Zgłoś
celicaman Re: ignorancja gurom 18.06.07, 10:37 > popatrz, od 40 lat zarabiam - i to nieźle - na życie znajomością angielskiego, > a tu pojawiasz się ty i nagle - oświecenie: Cash czyta się KASZ. No widzisz, człowiek uczy sie całe życie :-) Dla niektórych native speakers np nowojorczyków gotówka to "kasz", czarny to "blak" (albo afroamerican), kot to "kat" a litera z to "zi". Link Zgłoś
simr1979 Re: ignorancja gurom 18.06.07, 11:17 celicaman napisał: > No widzisz, człowiek uczy sie całe życie :-) > Dla niektórych native speakers np nowojorczyków gotówka to "kasz", czarny > to "blak" (albo afroamerican), kot to "kat" a litera z to "zi". Eeee - nie ma się o co spierać, IMHO żadna z angielskich samogłosek, niezależnie od "miejsca natywności oryginalnego spikera", nie ma zbyt wiele wspólnego ani z polskim "a", ani z "e"...taki już ficzer tego osobliwego języka ;) Link Zgłoś
spqr5 Re: Jak to się czyta? 07.09.06, 16:25 Pytanie banalne. Nazwę tego auta czyta się "głaskaj" Co wygrałem ??? Link Zgłoś
iberia.pl Re: Jak to sie czyta z malych 17.06.07, 21:59 awalec napisał: > jesli pisze sie QASH p. redaktor napisal po ang. CASH (gotowka, J.Cash) to > czyta sie KASZ nie KESZ. w j. ang. nie ma regoly ze kazde "A" wymawia sie > jak "E".np. wyraz CAST (kast) czyta sie z "a" a nie KEST z "e" ROTFL.....a do tego nie ma regUly..:-DDDDDDDDDDD a Francuz przeczyta "keszke" :-DDDd Link Zgłoś