Dodaj do ulubionych

JAKTOSIĘCZYTA?

06.09.06, 21:53
jesli pisze sie QASH p. redaktor napisal po ang. CASH (gotowka, J.Cash) to
czyta sie KASZ nie KESZ. w j. ang. nie ma regoly ze kazde "A" wymawia sie
jak "E".np. wyraz CAST (kast) czyta sie z "a" a nie KEST z "e"

z szacunkiem
Obserwuj wątek
    • skreem Re: 07.09.06, 09:32
      Trochę podobny do Dodge'a Caliber...
    • frequentflyer Re: ignorancja gurom 07.09.06, 16:10
      popatrz, od 40 lat zarabiam - i to nieźle - na życie znajomością angielskiego,
      a tu pojawiasz się ty i nagle - oświecenie: Cash czyta się KASZ.
      Nie zająłbyś się czymś o czym masz jakieś pojęcie? jeżeli cały wybór to dla
      ciebie albo kast albo kest, to właśnie wspiąłeś się na próg własnej
      niekompetencji. nie ma w angielskim słowa - a znam tych podstawowych
      kilkadziesiąt tysięcy - które wymawiałoby się kest.
      • weronka77 Re: ignorancja gurom 07.09.06, 16:32
        FAktycznie znajomosć angielskiego jest bardzo opłacalna;-))Wiem coś o tym;-)
      • celicaman Re: ignorancja gurom 18.06.07, 10:37
        > popatrz, od 40 lat zarabiam - i to nieźle - na życie znajomością
        angielskiego,
        > a tu pojawiasz się ty i nagle - oświecenie: Cash czyta się KASZ.
        No widzisz, człowiek uczy sie całe życie :-)
        Dla niektórych native speakers np nowojorczyków gotówka to "kasz", czarny
        to "blak" (albo afroamerican), kot to "kat" a litera z to "zi".
        • simr1979 Re: ignorancja gurom 18.06.07, 11:17
          celicaman napisał:


          > No widzisz, człowiek uczy sie całe życie :-)
          > Dla niektórych native speakers np nowojorczyków gotówka to "kasz", czarny
          > to "blak" (albo afroamerican), kot to "kat" a litera z to "zi".

          Eeee - nie ma się o co spierać, IMHO żadna z angielskich samogłosek, niezależnie
          od "miejsca natywności oryginalnego spikera", nie ma zbyt wiele wspólnego ani z
          polskim "a", ani z "e"...taki już ficzer tego osobliwego języka ;)
    • spqr5 Re: Jak to się czyta? 07.09.06, 16:25
      Pytanie banalne.

      Nazwę tego auta czyta się "głaskaj"

      Co wygrałem ???
      • you2 Re: Jak to się czyta? 17.06.07, 21:13
        Nazwa denna , ale autko super
    • iberia.pl Re: Jak to sie czyta z malych 17.06.07, 21:59
      awalec napisał:

      > jesli pisze sie QASH p. redaktor napisal po ang. CASH (gotowka, J.Cash) to
      > czyta sie KASZ nie KESZ. w j. ang. nie ma regoly ze kazde "A" wymawia sie
      > jak "E".np. wyraz CAST (kast) czyta sie z "a" a nie KEST z "e"

      ROTFL.....a do tego nie ma regUly..:-DDDDDDDDDDD a Francuz przeczyta "keszke"
      :-DDDd

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka