Dodaj do ulubionych

zuzycie oleju

IP: *.multico.pl / 195.116.3.* 25.01.03, 12:55
Czy zuzycie oleju ok 0,5l/3000km to normalna sprawa? Dodam ze jest to astra
14. Czy nie powinienem zaczac sie martwic ze cos jest nie tak z silnikiem?
Samochod poza tym sprawuje sie ok - ma sile i rozkreca sie do 170 a dymienie
z rury nie jest zauwazalne.
Dziekuje.
Obserwuj wątek
    • Gość: Kicur Re: zuzycie oleju IP: *.bielsko.msk.pl 25.01.03, 15:38
      Gość portalu: rafik napisał(a):

> Czy zuzycie oleju ok 0,5l/3000km to normalna sprawa? Dodam ze jest to astra
      > 14. Czy nie powinienem zaczac sie martwic ze cos jest nie tak z silnikiem?
      > Samochod poza tym sprawuje sie ok - ma sile i rozkreca sie do 170 a dymienie
      > z rury nie jest zauwazalne.
      > Dziekuje.

Moim zdaniem tak - ale niech się wypowie ekspert.
      W każdym razie wszystko zależy przede wszystkim od warunków eksploatacji: jak
      np. eksploatacja jest intensywna, np. jechałem Focusem ok. 180 km/h przez 1000-
      2000 km full obciążonym w upale - to potrafił spalić oleju o wiele więcej niż
      Ty piszesz. W warunkach normalnych spalanie wróciło do normy.
      Pozdr.
    • adam.grabalowski Re: zuzycie oleju 25.01.03, 18:31
      Jestem spóźniony ale widzę, że pojawiły się już odpowiedzi, do których niczego
      dodawać nie trzeba. Nawiasem mówiąc prosze zajrzeć do książki auta - zwykle
      norma zużycia jest podawana. Oczywiście nie należy mylić zużycia z wyciekiem.
      • Gość: Andrzej Re: zuzycie oleju IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 26.01.03, 18:35
        W większości "japończyków" zużycie oleju (do pewnego momentu tj. grubo ponad
        100 tyś. km) jest zerowe. Rzecz ma się podobnie w nowych Polonezach (wytrzymują
        70 - 80 tyś. km, Skodach 1.3/1.4 (około 100 tyś). Może są wyjątki ale
        generalnie do pewnego momentu zużycie jest niezauważalne! Wiem z własnych
        doswiadczeń! No i oczywiście nie dotyczy to Dieseli, choć podobno
        (?) "japonczyki" diesle też nie zużywają oleju.
        Wedłu mnie jesli przebieg jest ponad 100 tyś. km to spalanie na w/w poziomie
        jest spore ale akceptowalne.
      • Gość: Frankowski Re: zuzycie oleju IP: 62.233.165.* 27.01.03, 09:36
        Nie istnieją silniki, które nie zużywają w ogóle oleju.
        Czym innym jest brak spadku poziomu tegoż, wywołany najczęściej rozrzedzaniem
        go przez benzynę, spływającą po ściankach cylindrów.
        W materiałach technicznych wielu marek jako normalne uznawane jest zużycie
        nawet do 1,5 l na 1000 km.
        Pragmatycznie patrząc, lepiej żeby poziom spokojnie spadał między wymianami
        oleju, bo to znaczy, że silnik smarowany jest w pełni zdrowym olejem, a nie
        rozcieńczonym.
        Istnieją oczywiście silniki, w których zużycie oleju jest wyjątkowo wysokie i
        trzeba je sprawdzać częściej niż zwykle (częściej niż co 500 km lub raz w
        tygodniu). Przykłady: Honda Civic Type-R (miska olejowa bez przegród oznacza,
        że przy silnych przeciążeniach bocznych i za niskim poziomie oleju smok wynurza
        się i panewki natychmiast kaputt), Subaru Impreza do przebiegu ok. 20000 km, MG
        ZT...
        Życzę małego, ale zauważalnego zużycia oleju
        • rrychu Re: dokładnie tak... 22.04.03, 11:25
          stoi w u mnie w instrukcji, do niedawna też byłem przekonany że nie bierze w
          ogóle oleju, a tu zaglądam do instrukcji wczytuje się i ...
          wyraźnie pisze że jeżeli nie jest zauważalny spadek pozomu to oznaczo to
          najprawdopodobniej rozcięczenie paliwem i dalej ostrzezenie ze klika godzin na
          autostradzie przy duzej prędkości a paliwo odparuje i poziom moze spaść poniżej
          min poziomu

ps
          BTW w Polsce na autostradzie 180km/h da sie pojechać nie dłużej niz godzinę,
          potem sie konczy.... autostrada :)
      • etom Re: zuzycie oleju 05.08.04, 21:49
        Witam
        adam.grabalowski napisał:
        > Nawiasem mówiąc prosze zajrzeć do książki auta - zwykle
        > norma zużycia jest podawana.

Nie wydaje mi sie ,ze to co podaje producent jest norma spalania oleju.
        Raczej zabezpieczaja sie w ten sposob przed ewentualnymi roszczeniami klientow.
        Inaczej trzeba by stwierdzic ,ze F126P z 1979r byl lepiej dopracowanym !!!! silnikiem niz obecnie produkowane ,bo mial podane zuzycie oleju 0.7l /1000 km
      • caerme Re: zuzycie oleju 30.01.03, 22:53
        heh
        witaj,
        saxo 1,5 d, 2,5 roku [prod '00] na razie na liczniku 85 tys km i oleju w ogole
        sie nie dolewa, bo nie ma po co, i tylko pilnowanie terminu wymiany: co ok 10
        tys km [polsysntetyk raz wytrzymal do 13 i nic sie sie dzialo - czysty byl w
        sumie]
        moze czesc silnikow jest z serii tttm...?
        pozdr
        piotrek
    • jloveyou Re: zuzycie oleju 03.02.03, 08:23
      jesli chodzi o zuzycie oleju w astrze to producent dopuszcza 1.5 litrowe
      zurzycie oleju na 1000km, także u ciebie to normalka, u mnie w aucie spalanie
      jest nieco wyższe a auto ma moc i dobre osiagi, ale auto jest typowo sportowe
      wiec przy takich motorach jest to chyba oki?!
    • sabina110 Re: zuzycie oleju clio 2.0 16 V williams 24.12.03, 07:51
      w moim williamsie spalanie oleju wynosi litr na 1.5 tysiaca , . Ale wóz ma moc
      , z rurki dymi na zimnym ale w serwisie mówią że te autka tak niestety mają
      przy wyższych przebiegach, hmmm,no cóż cos za coś, a tak wracajac do Astry to w
      książce serwisowej jest dopuszczalne zużycie do 1.5 l na 1000 km, wiem bo sanma
      jeździłam kiedys astrą, ale leju nie brała wogóle. Reasumując- nie masz co sie
      martwić bo silnik silnikowi nie równy noi zależy dużo od formy eksploatowania,
      pozdrawiam kolegów....i życzę wesołych świąt, a ha i proszę o odpowieź na mój
      post w kwestii skrzyni biegów...
    • bope Re: zuzycie oleju 05.08.04, 10:54
      witam 1y raz na forum samochodowym; jezdze rowniez opel astra, 1,4 60kM, 120
      tys km przebiegu, tez mi bierze olej; zuzywa okolo 0,4L/ 1000km, ale czasami
      wiecej, zwlaszcza kiedy mocno obciazony, dosc duza predkosc kolo 120-140km/h,
      jazda z obciazeniem, po gorach, okolo 0,8L oleju/1000km, jezdze na
      syntetycznym, castrol magnatec 5W40. Acha, mam instalacje gazowa, to tez troche
      zwieksza pobor oleju; aby mniej zuzywal trzeba jezdzic spokojnie, nie na
      wysokich obrotach, ponizej 120km/h; rowniez slyszalem ze branie oleju przez
      silnik to normalka, tylko zeby bylo umiarkowane, jesli wam bierze b. duzo,
      sprawdzcie czy dobrze dokrecony filtr oleju, zdarzylo mi sie 1 ze mechanicy
      kiepsko dokrecili i byl pobor z 1,5l/1000km; Moze inne marki i auta z mniejszym
      przebiegiem biora troche mniej;
    • robertek Re: zuzycie oleju - AX 1.1 06.08.04, 08:27
      Moja cytrynka (AX 1.1i 1990r 133 tys.km. LPG) zużywa raczej niewiele oleju,
      praktycznie jeżdżę od wymiany do wymiany (wymiana co 10 tys.km). A olej pomału
      ubywa, przed wymianą zbliża się do dolnej kreski na bagnecie. To chyba dobrze,
      prawda? Pzdr
      • kayo Re: zuzycie oleju - AX 1.1 06.08.04, 10:01
        mi przed wymianą pierścionków brał tak jak pisałem wyżej 1 litr na 10000 ale po
        wymianie pierscionków wyglądało to trochę lepiej w jeździe miejskiej 80 % i
        trsy 20 % zużycie oleju było niezauważalne, natomiast ostatnio zrobiłem 3200 km
        i po pierwszym etapie 1600 km jazda obciążonym autem po górach obroty w
        zakresie 2.700 - 4000 Rpm wziął równe 0.5 litra jak wracałem już nie górami (
        po dolewce) i wolniej wziął około 0.1-0.2 litra ale temperatura przekraczała 30
        stopni w obydwie strony, każda maszyna mechanicznawykonująca pracę musi być
        samarowana takie są prawa fizyki :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka