Dodaj do ulubionych

Kubica: Mamy większe problemy niż mistrzostwo ś...

27.04.09, 19:01
Jak BMW Sauber zmieni ten pancerny przod by wpuscic wiecej powietrza na plyte
podlogowa oraz wprowadzi przeswity pomiedzy stronami pod nosem to byc moze
dogoni to co zrobil Newy w Red Bullu. Potem mozna myslec o dyfuzerze. Na razie
jak widac inzynierowie BMW Sauber ucza sie aerodynamiki. Niestety bez
powietrza pod bolidem dyfuzer jest malo przydatny. Praca przednim skrzydlem ma
maly sens bo decyduje tylne skrzydlo (zawsze tak bylo) i tam trzeba odzyskac
tam co sie stracilo.

Jakos z moich obserwacji (zapewne to bedzie w raporcie F1 na ktory czekam)
wyglada na to ze zespoly pracuja plyta podlogowa zeby odzyskac to co starcili
na tylnym skrzydle. Po to jest dosc wysuniekta plyta w Brawnach i Red Bullu (a
takze wyciecia w Red Bullu). Podobnie McLaren wpuszcza duzo powietrza dolem.
Rezultaty widac.

Pancernik F1.09 posiada siermiezny, niski nos bez przeswitow. Jesli tam nie
bedzie zmian przede wszystkim to mysle ze mozna pozegnac sie z sezonem a F1.09
wystawic w muzeum jako przyklad marnego i kosztownego projektu aerodynamicznego.

Do Roberta i Nicka nie powinno byc zadnych zastrzezen. Jezdza najlepiej tym co
im sie da... ale niestety daje sie im kiepski bolid i oczekuje reultatu. Zal
kierowcow.
Obserwuj wątek
    • zoro_wieczorowo_poro Niech przestaną jeździć dieslem 27.04.09, 19:15
      oszczędność oszczędnością ale efekt marny
    • mgr.nauk Czemu ten Kubica jest takim łosiem? 27.04.09, 19:43
      No kto powie?
    • maklakiewicz Kubica: Mamy większe problemy niż mistrzostwo ś.. 27.04.09, 19:45
      Czy to ten sam zespół, co ustami menago niejakiego Dr'a Mario T. pod koniec
      ubiegłego sezonu poinformował, że odpuszcza sobie sezon, miejsce na podium RK,
      punkty NH, żeby popracować nad bolidem na przyszły sezon, bo w ówczesnym już i
      tak dużo zrobili i nie było sensu więcej?

      ??
      bo nie śledzę na bieżąco... a nie chciałbym broń boże z kogoś niepotrzebnie
      szydzić ;)
      • robertw18 "Punktów NH" nie odpuszczano... 27.04.09, 20:53
        Po każdych niemal zawodach w niemieckiej TV wypytywano, kiedy p. Heidfeld dogoni p. Kubicę. Niemieccy widzowie widocznie źle znosili ówczesny stan rzeczy i wiele wysiłku włożono w to, żeby p. Heidfeld lepiej wypadał. W końcu nawet nie zdobył się na to, żeby przepuścić p. Kubicę, gdy Polak wałczył o miejsce w pierwszej trójce. W wyniku tego p. Kubica spadł za p. Raikkonena (przy tej samej ilości punktów).
        A końcówkę odpuszczano również dlatego, że przy ciężkim KERS lekki Niemiec miał zyskiwać sporo. Sam p. Heidfeld o tym mówił jeszcze w okresie ostatnich wyścigów w 2008 r.
        Pozdr.
    • yanfhowah Kubica: Mamy większe problemy niż mistrzostwo ś... 27.04.09, 20:09
      JESTEM PELEN SZACUNKU DLA KUBICY,,,,ale jesli sie startuje w
      wyscigach i sie jest ustawionym na takie stwierdzenie; cyt-
      Kubica: Mamy większe problemy niż mistrzostwo świata
      ,,to po co sie startuje,,???
      • robertw18 Re: Kubica: Mamy większe problemy niż mistrzostwo 27.04.09, 21:16
        Być może przedmówca został tak nauczony, że zawodnik ma zawsze mówić, iż walczy o pierwsze miejsce.
        Nie wydaje się słuszne, choć zapewne niektórzy lubią wysłuchiwać przechwałek i "pyskówek" pomiędzy zawodnikami.
        Wydaje się, że p. Kubicy nie tylko chodziło o to, żeby rozsądnie spojrzeć na możliwości zespołu. Mógł przypominać o tym, jak to w 2008 r. wymyślano jakieś dziwne doraźne rozwiązania, które potem nie sprawdzały się na wyścigach. Obecnie może wolałby tego uniknąć...
        Pozdr.

    • info0 Dyfuzor głąbie nie dyfuzer. 27.04.09, 20:17
      Nie jesteśmy w Ameryce. W Polsce używa się stwierdzenia DYFUZOR nie dyfuzer.
      Baranie.
      • robertw18 "Dyfuzor"? Czyżby? 27.04.09, 21:02
        Oczywiście zupełnie nie przekonują wyzwiska "głąbie", "baranie" itd.
        To, że tak pisze GW nie znaczy, że jest to bezwzględnie najlepszy pomysł. Przeciwnie, GW niejednokrotnie wykazywała się słabościami językowymi.
        W języku angielskim jest "diffuser" i nie widać szczególnego powodu, żeby bardzo zmieniać brzemienie takiego "technicznego" określenia.
        Przjęliśmy "motor", "starter" i widać stąd, że obie końcówki są dopuszczalne. Więc po co zmieniać "er" na "or"?
        Wykrzykiwanie: "głąbie", "baranie" może sprawiać wrażenie właśnie jakiejś trudności w układaniu własnych a przekonujących wnioskowań.
        Pozdr.
        • info0 Re: "Dyfuzor"? Czyżby? 27.04.09, 21:04
          To teraz weź do ręki słownik języka polskiego i znajdź poprawną pisownię :).
          Dziwne nie? :P
    • cezar85 zamienie bmw na red bull'a 27.04.09, 20:21
      • satmean Re: zamienie bmw na red bull'a 27.04.09, 20:35
        tylko czy znajdzie sie chetny na zamiane ;)
        -------
        Kubica w Monaco 24 maja 2009
    • 2romki Re: Kubica: Mamy większe problemy niż mistrzostwo 27.04.09, 21:00
      pocalujta_wujta napisał:

      > Jak BMW Sauber zmieni ten pancerny przod by wpuscic wiecej powietrza na plyte
      > podlogowa oraz wprowadzi przeswity pomiedzy stronami pod nosem to byc moze
      > dogoni to co zrobil Newy w Red Bullu. Potem mozna myslec o dyfuzerze. Na razie
      > jak widac inzynierowie BMW Sauber ucza sie aerodynamiki.

      Mo to może wyjaśnij jeszcze geniusz BRAWN GP. Oni też mają niski nos i wygrali
      najwięcej wyścigów w tym roku.
    • swan_ganz własne superkomputery, własne tunele aerodynamiczn 27.04.09, 21:02
      własne fabryki, więcej o pół roku czasu niż inne teamy na
      skonstruowanie bolidu i co? I w dopę zbierają nawet od dzikusów z
      Indii a Kubicę reprezentującego znaczący koncern motoryzacyjny
      dubluje driver producenta napojów w puszkach...
      Co za blamaż....
    • robertw18 Re: Kubica: Mamy większe problemy niż mistrzostwo 27.04.09, 21:11
      Może pewne znaczenie ma i to, że BMW postawiło przede wszystkim na prace "komputerowe", a mniej niż niektóre czołowe zespoły wykorzystuje "tunel aerodynamiczny". Niektóre z nich mają bodaj po dwa takie urządzenia.
      Chyba sobie dobrze przypominam, że p. Kubica mówił, że wymyślone przy "liczydle" rzeczy raczej nie sprawdzały się w czasie poprawek wozu w ciągu 2008 r.
      Pozdr.
      • felek_zdankiewicz Re: Kubica: Mamy większe problemy niż mistrzostwo 27.04.09, 22:33
        Niemcy woleli stracić szansę na podium w zeszym roku niż pozwolić dokonać tego
        Polakowi.
        Te ich pierdoły o skoncentrowaniu się na pracy nad nowym bolidem okazały się
        słodkim pierdzeniem po wurscie i piwku.
    • noeelia racja! 27.04.09, 22:47
      chyba najmądrzejszy komentarz jaki widziałam na tym portalu! więcje takich! :)
      • jestklawo Re: racja! 28.04.09, 08:07
        pocalujta_wujta napisał:
        > Na razie
        >jak widac inzynierowie BMW Sauber ucza sie aerodynamiki.

        na przykład od ciebie? :). Pewnie dlatego mają takie wyniki

        >Niestety bez powietrza pod bolidem dyfuzer jest malo przydatny.
        >Praca przednim skrzydlem ma maly sens bo decyduje tylne skrzydlo
        (zawsze tak bylo) i tam trzeba odzyskac tam co sie stracilo.

        nie masz pojęcia do czego służy dyfuzor. O sile nacisku decyduje
        różnica ciśnień między górą i dołem nadwozia. Niskie ciśnienie pod
        spodem uzyskuje się maksymalnie zwalniając przepływ powietrza (ale
        nie do zera) między środkiem i końcem podwozia. Dyfuzor jest
        zakończeniem konstrukcji podwozia i służy do skierowania na boki
        strug "dolnego" powietrza i przez to jego maksymalne spowolnienie
      • billy.the.kid Re: racja! 28.04.09, 08:12
        No i żeby ta kubiuca nie była miszczem swiata odpuścili se dodatkowe
        sprzedanie parunastu tysięcy aytek m-ki beemwe.i pare mln.euroskóww
        w plecy.takie te śwaby zawzięte.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka