pocalujta_wujta
27.04.09, 19:01
Jak BMW Sauber zmieni ten pancerny przod by wpuscic wiecej powietrza na plyte
podlogowa oraz wprowadzi przeswity pomiedzy stronami pod nosem to byc moze
dogoni to co zrobil Newy w Red Bullu. Potem mozna myslec o dyfuzerze. Na razie
jak widac inzynierowie BMW Sauber ucza sie aerodynamiki. Niestety bez
powietrza pod bolidem dyfuzer jest malo przydatny. Praca przednim skrzydlem ma
maly sens bo decyduje tylne skrzydlo (zawsze tak bylo) i tam trzeba odzyskac
tam co sie stracilo.
Jakos z moich obserwacji (zapewne to bedzie w raporcie F1 na ktory czekam)
wyglada na to ze zespoly pracuja plyta podlogowa zeby odzyskac to co starcili
na tylnym skrzydle. Po to jest dosc wysuniekta plyta w Brawnach i Red Bullu (a
takze wyciecia w Red Bullu). Podobnie McLaren wpuszcza duzo powietrza dolem.
Rezultaty widac.
Pancernik F1.09 posiada siermiezny, niski nos bez przeswitow. Jesli tam nie
bedzie zmian przede wszystkim to mysle ze mozna pozegnac sie z sezonem a F1.09
wystawic w muzeum jako przyklad marnego i kosztownego projektu aerodynamicznego.
Do Roberta i Nicka nie powinno byc zadnych zastrzezen. Jezdza najlepiej tym co
im sie da... ale niestety daje sie im kiepski bolid i oczekuje reultatu. Zal
kierowcow.