Dodaj do ulubionych

Do użytkowników.

14.05.05, 12:21
czy ktoś mi może napisać o przyjemnościach z powodu posiadania AR bo do tej
pory czytam tu o samych problemach.
Obserwuj wątek
      • pigr Re: Do użytkowników. 14.05.05, 13:13
        Dla mnie przyjemność posiadania Alfy 156 z silnikiem 2,0 JTS i mocą 165 kM jest
        pozadyskusyjna. A oto najważniejsze elementy (kolejność przypadkowa) -
        doskonały wygląd zewnętrzny, świetne wnętrze, bardzo dobre warunki jezdne
        (przyspieszenie - 8,2 do setki; idealne trzymanie się drogi; łatwość
        prowadzenia.., w efekcie poczucie komfortu i bezpieczeństwa), niepospolitość
        marki, tudzież ogólna satysfakcja przemieszczania się tym autem. Nie wiem, jak
        inne modele (np, w 147 jest dla mnie za ciasno), ale mocna 156 (broń boże,
        silnik 1,6!!!)jest dla mnie stworzona.., aczkolwiek wiem, że są lepsze auta.
        • pigr Re: Do użytkowników. 14.05.05, 13:16
          Aha, i nie przejmuj się wiecznymi narzekaniami Użytkowników. Z Alfą trzeba
          umieć się obchodzić. Jeśli ktoś całe życie pije z blaszanych kubków, to po
          zakupie zestawu miśnieńskiej porcelany szybko zdekompletuje naczynia.
          • malgoska1 Re: Do użytkowników. 14.05.05, 16:18
            Witam.

> Jeśli ktoś całe życie pije z blaszanych kubków, to po
            > zakupie zestawu miśnieńskiej porcelany szybko zdekompletuje naczynia.

Dokładnie. Tak jak Miśnia stoi na eksponowanym miejscu w salonie za szkłem, tak
            Alfa na podośniku w warsztacie ;))

Pozdrawiam,
            Maciej Loret
        • malgoska1 Re: Do użytkowników. 14.05.05, 16:32
          pigr napisał:

> Dla mnie przyjemność posiadania Alfy 156 z silnikiem 2,0 JTS i mocą 165 kM
          > jest pozadyskusyjna.

Jak wiele innych aut typu: Lexus, Accord, BMW "3", ...

> A oto najważniejsze elementy (kolejność przypadkowa) -
          > doskonały wygląd zewnętrzny,

Czyli najważniejszą zaletę mamy już sa sobą ;))

> świetne wnętrze,

Ładne, przyjemne, przytulne - tak. Ale ergonomia, to (IMHO) do poprawienia od
          ręki...

> bardzo dobre warunki jezdne
          > (przyspieszenie - 8,2 do setki; idealne trzymanie się drogi; łatwość
          > prowadzenia.., w efekcie poczucie komfortu i bezpieczeństwa),

Zgoda.

> niepospolitość marki,

Podobna (chyba) jak np. Volvo czy Saaba. Ale gdzie Alfie do Lexusa czy Subaru.

> Nie wiem, jak inne modele (np, w 147 jest dla mnie za ciasno), ale mocna 156
          >(broń boże, silnik 1,6!!!)jest dla mnie stworzona..,

Myślę (nie siedziałem w 147), że miejsca z przodu w obu auatch jest podobna
          ilość (czyli niezbyt dużo). Znacznie gorzej jest w bagażniku, gdzie Alfy wiodą
          prym, jeśli chodzi o niewielką ilość miejsca w bagażniku.

Pozdrawiam,
          Maciej Loret
            • malgoska1 Re: Do użytkowników. 14.05.05, 17:02
              Witam.

1. Jak to gdzie? Na sobie ;)
              2. Tam, gdzie każdy Alfista - w przyczepie ;)
              3. Tam, gdzie atlas samochodowy A4 czy puszkę/butelkę z piciem czyli ...
              nigdzie ;)
              4. Piękne kobiety nie muszą się wnic ubierać ;)
              5. Bogate kobiety ciuchy mogą sobie kupić po przyjeździe na miejsce ;)
              6. itd...

Pozdrawiam,
              Maciej Loret
            • rafal.gtv Re: Do użytkowników. 14.05.05, 21:16
              karolcia59 napisała:

> o tego nie chciałam przeczytac, a gdzie ja upchnę ciuszki?

380litrów kufra AR156 starczy na sporo ciuszków , a i na zakupy zostanie
              miejsce. Niestety - typowa europaleta tam nie wejdzie :)

Miłośnicy "Rodzinnych Limuzyn o Sportowym Charakterze i Wielkiej Przestrzeni
              Bagażowej" ;) mogą znaleść coś w ofercie szacownej wytwórni samochodów
              mieszczącej się kilkadziesiąt km. na południe od przejścia granicznego Kudowa -
              Słone...
              Salony dealerskie tej marki ( w liczbie 91) zapraszają. Serwisy też...
          • nicolaromeo Re: Do użytkowników. 14.05.05, 17:17
            A Ty jeździsz w bagażniku?
            Jak tak strasznie potrzebujesz miejsca na zakupy, możesz sobie kupić ciągnik
            siodłowy i kilka naczep. Wtedy jeśli będziesz miał ponadnormalną ilość np.
            mrożonek do przewiezienia, podczepiasz chłodnie i jazda.
            • malgoska1 Re: Do użytkowników. 14.05.05, 17:21
              nicolaromeo napisał:

> A Ty jeździsz w bagażniku?

Nie sądź innych po sobie.

> Jak tak strasznie potrzebujesz miejsca na zakupy, możesz sobie kupić ciągnik
              > siodłowy i kilka naczep. Wtedy jeśli będziesz miał ponadnormalną ilość np.
              > mrożonek do przewiezienia, podczepiasz chłodnie i jazda.

Idź na całość. Wywal karoserię, jeśli będziesz miał problem, to daj znać -
              pomogę. Auto będzie znacznie lżejsze.

Pozdrawiam,
              Maciej Loret
              • nicolaromeo Re: Do użytkowników. 14.05.05, 17:25
                Karoseria jest w Alfach najladniejsza, więc wywalanie karoserii było by głupotą
                a pozatym fizyczną niemożliwością, gdyż poza przednimi błotnikami, maską
                przednią i klapa bagaznika nic już się nie da odkręcić.
                • malgoska1 Re: Do użytkowników. 14.05.05, 19:14
                  nicolaromeo napisał:

> Karoseria jest w Alfach najladniejsza, więc wywalanie karoserii było by
                  > głupotą a pozatym fizyczną niemożliwością, gdyż poza przednimi błotnikami,
                  > maską przednią i klapa bagaznika nic już się nie da odkręcić.

Pisałem Ci - idź na całość!
                  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda w ciągu tygodnia!
                  Boscha w dłoń!!! ;))

Pozdrawiam,
                  Maciej Loret
              • rafal.gtv Re: Do użytkowników. 14.05.05, 22:11
                Drogi Maćku !

Zaczynamy poruszać się w tych dywagacjach w niebezpiecznym kierunku...
                Jasne jest , że jeżeli ktoś potrzebuje dynamicznej , rodzinnej limuzyny z
                wielkim kufrem i uchwytami na kubki , to kupuje np. Skodę Octavię z dieslem.
                I kryteria pragmatyczne mamy załatwione.
                Dla mnie pojemność kufra nie ma znaczenia , na zużycie paliwa gwiżdzę ,
                usterkowości nie zauważam , mały nie jestem - fotele są znakomite i jestem
                zadowolony. Przypuszczam , że ten punkt widzenia przyjmuje większość Alfistów.
                • malgoska1 Re: Do użytkowników. 14.05.05, 22:25
                  rafal.gtv napisał:

> Drogi Maćku !

O kurde, chyba będzie ostro, bo się przymilasz ;))

> Zaczynamy poruszać się w tych dywagacjach w niebezpiecznym kierunku...

Nieeee, raczej nie.

> Jasne jest , że jeżeli ktoś potrzebuje dynamicznej , rodzinnej limuzyny z
                  > wielkim kufrem i uchwytami na kubki , to kupuje np. Skodę Octavię z dieslem.

Zapomniałeś o kieszeniach w przednich drzwiach na atlas samochodowy ;))
                  A kubki, to sobie wypraszam - ja ich nie potrzebuję.

> Dla mnie pojemność kufra nie ma znaczenia,

Rozumiem Cię. Dla mnie ma. Czasami udaje mi się zgrać urlop z żoną i
                  chcielibyśmy gdzieś wyskoczyć z małym dzieckiem. Rozumiesz - wanienka, ldówka,
                  wózek, podgrzewacz, i te sprawy...

> na zużycie paliwa gwiżdzę ,

Ja nie. Ale uważam, że te średnio 10l/100 w takim aucie, to naprawdę nie jest
                  dużo. Choć V-kę, to bym się raczej nie skusił.

> usterkowości nie zauważam ,

Jak bym czytał podręcznik marketingowców Alfy ;))

> mały nie jestem - fotele są znakomite

Ja jestem średni. Fotele są na 4 z plusem. Piątkę bym dał, gdyby miały lepsze
                  podparcie boczne.

> i jestem zadowolony.

No, ja nie mówiłem, że jestem niezadowolony. Zresztą moją żonę też trudno mi
                  przekonać do tego, by przesiadła się z miejsca kierowcy na fotel pasażera.

> Przypuszczam , że ten punkt widzenia przyjmuje większość Alfistów.

Gdybym ja miał tak bezawaryne auto jak Ty, to już byście mnie tu dawno
                  znienawidzili za codzienne pochwalne peany pod adresem Alfy ;))

Suma sumarum. Chyba by Alfa była wciąż tą samą Alfą, gdyby poprawiła tych kilka
                  drobiazgów związanych z ergonomią.

Pozdrawiam,
                  Maciej Loret
            • nicolaromeo Re: Do użytkowników. 14.05.05, 17:21
              Żeby było z sensem zrozumiane, trzeba było przeczytać to do czego była
              odpowiedź, czyli do ostatniego zdania, w którym ktoś napisał, że wie, że są
              lepsze samochody. Ja też wiem i dla mnie to jest np GTA.
              A ruskie pierogi są mdłe. A jesli są czarne to chyba troche stare.
              • malgoska1 Re: Do użytkowników. 14.05.05, 17:23
                nicolaromeo napisał:

> Żeby było z sensem zrozumiane, trzeba było przeczytać to do czego była
                > odpowiedź, czyli do ostatniego zdania, w którym ktoś napisał, że wie, że są
                > lepsze samochody. Ja też wiem i dla mnie to jest np GTA.

Żeby inni mogli rozumieć, trzeba umieć pisać i cycatować, a nie pisać na
                oślep ;)

Pozdrawiam,
                Maciej Loret
                    • nicolaromeo Re: Do użytkowników. 14.05.05, 17:59
                      Słońce właśnie powoli się chowa. Mimo to rozdraznienie to zbyt negatywnie
                      nachowane słowo.
                      Napraw jak do tej pory nie było. A nawet jeśliby były, to pieniążki wydane na
                      coś co sprawia troche radości nie sa stracone.
                    • malgoska1 Re: Do użytkowników. 14.05.05, 19:05
                      Witam.

> UUUU widzę alfiści jasyś rozdreżnieni w stresie (czyżby zabrakło po naprawach
                      > kasy na poliwo )

Ja tak mało jeżdżę (mało wydaję na paliwo), że gdyby paliwa podrożały od jutra
                      o 50%, to myślę, że wielu z nas (w tym ja) jeździłoby po znacznie mniej
                      zatłoczonych drogach ;))

Pozdrawiam,
                      Maciej Loret
                    • rafal.gtv Re: Do użytkowników. 14.05.05, 21:21
                      Nie nadużywaj liczby mnogiej - dwóch Alfistów to nie wszyscy. Poza tym koledzy
                      wcale nie są rozdrażnieni - po prostu dyplomatycznie wymienili poglądy ;)
                      Chcesz poczytać popisy rozdrażnionych - spójrz na forum ogólne.
                      Ewentualnie na podforum:
                      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=636
                      ( zachowując niezbędne środki BHP )
        • adas.kula Re: Do użytkowników. 14.05.05, 21:19
          8.2 do 100ki i 225 vmax ? to chyba jak wiozę tesciową na tylnym siedzeniu ...
          1 bieg ... 65km/h
          2 bieg ... 90km/h
          3 bieg ... 170km/h
          4 bieg ...
          na trójeczce moja alfa "łyka" 170km/h bez żadnych problemów, zamykam licznik na
          240km/h , poprzedni własciciel "przykleił się" do znajomego w Volvo na
          autostradzie w Niemczech przy 250km/h ...
          Czego chcieć wiecej ?
          • rafal.gtv Re: Do użytkowników. 14.05.05, 21:28
            Zmieniłeś na GTA ??? Gratulacje !!! Bo jeśli uważasz , że JTS osiąga 240 km/h ,
            to znaczy że oprócz potencjometra przepustnicy masz jeszcze problem z
            impulsatorem predkościomierza. ( ewentualnie przez nieuwagę założyłeś opony od
            poprzedniej 145)
            ;) ;) ;)
            • pigr Re: Do użytkowników. 14.05.05, 21:52
              Wygląda na to, iż Koleżanka zadająca pytanie dowiedziała się po całym dniu
              dywagacji, że Alfa Romeo to jeszcze ujdzie w tłoku, ale ich właściciele to
              trudny naród. Piękne to i proste uogólnienie dedykuję wszystkim specjalistom
              chorób motoryzacyjno-osobowościowych.
            • adas.kula Re: Do użytkowników. 14.05.05, 22:16
              z całym szacunkiem dla Ciebie, Rafale, poprzednio miałem AR 145 1351ccm vmax w
              papierach vmax 178km/h ... smiech na sali ... auto rozpedzało się do 195km/h z
              3 osobami na pokładzie
              • malgoska1 Re: Do użytkowników. 14.05.05, 22:30
                adas.kula napisał:

> z całym szacunkiem dla Ciebie, Rafale, poprzednio miałem AR 145 1351ccm vmax
                > w papierach vmax 178km/h ... smiech na sali ... auto rozpedzało się do
                > 195km/h z 3 osobami na pokładzie

To ta przepaść musiała być bardzo głęboka ;)
                A poważnie, to jakich przyrządów pomiarowych używałeś?

Pozdrawiam,
                Maciej Loret
                  • malgoska1 Re: Do użytkowników. 14.05.05, 22:45
                    adas.kula napisał:

> kolego sympatyczny ...

No. Nareszcie ktoś się na mnie poznał ;)

> zamień może alfe na tojote, tam przecietność jest w
                    > standardzie, a nuda w opcji ...

Cóż takiego przeciętnego jest w Avensisie (jako konkurentce 156)?

Pozdrawiam,
                    Maciej Loret
                    • pigr Re: Do użytkowników. 14.05.05, 23:15
                      Praktycznie wszystko. Począwszy od wyglądu zewnętrznego, a skończywszy na
                      ergonomii wnętrza. Samochód tak przeciętny, że nawet wśród przeciętniaków
                      wyróżnia się swą nieprzeciętną przeciętnością... Jednakowoż cały czas
                      podtrzymuję zdanie, że Alfa Romeo nie jest najlepszym samochodem świata..,
                      gdyby komuś przyszło do głowy wyciągnięcie z mej wypowiedzi takowego wniosku.
                      • malgoska1 Re: Do użytkowników. 14.05.05, 23:22
                        pigr napisał:

> Praktycznie wszystko. Począwszy od wyglądu zewnętrznego,

156 jest ładniejsza, ale Avensis również mi się podoba.

> a skończywszy na
                        > ergonomii wnętrza.

Deska rozdzielcza trochę przeładowana, plastikowe aluminium. Ale mnie się
                        podoba.

> Samochód tak przeciętny, że nawet wśród przeciętniaków
                        > wyróżnia się swą nieprzeciętną przeciętnością...

Brzmi jak odezwa SamejObrony.

> Jednakowoż cały czas
                        > podtrzymuję zdanie, że Alfa Romeo nie jest najlepszym samochodem świata..,

"Nie może to być" ;)

Pozdrawiam,
                        Maciej Loret
                        • pigr Re: Do użytkowników. 14.05.05, 23:30
                          To nie odezwa, tylko trawestacja fragmentu "Paragrafu 22". To taka książka,
                          którą napisał Joseph Heller.., ale jak przypuszczam ta infomacja Kolegi nie
                          zainteresuje, bo w końcu (wzorem poglądu na auta) książka to książka, i nie ma
                          znaczenia, o czym i kto ją napisał. Aha, na życzenie mogę wyjaśnić
                          słowo "trawestacja", jeśli zajdzie taka konieczność.
                          • malgoska1 Re: Do użytkowników. 14.05.05, 23:42
                            pigr napisał:

> To nie odezwa, tylko trawestacja fragmentu "Paragrafu 22". To taka książka,
                            > którą napisał Joseph Heller..,

Nie czytałem. Kiedyś książki połykałem. Ciekawe czy ile osób pobiło mój rekord
                            w ilości wypożyczonych książek z biblioteki szkolnej lub miejskiej? Niestety po
                            przeczytaniu paruset książek pod kołdrą, przy latarce, wzrok mi się na tyle
                            popsuł, że przestałem czytać.

> ale jak przypuszczam ta infomacja Kolegi nie
                            > zainteresuje, bo w końcu (wzorem poglądu na auta) książka to książka, i nie
                            > ma znaczenia, o czym i kto ją napisał.

Lubię takich zawodników ;)
                            A Kolega ile mikrosekund czyści ząbki? Bo wie Kolega, wg Kolegi (wzorem poglądu
                            na bazgranie, czyli malarstwo, pisarstwo, itp "sztuki") ma to pierwszorzędne
                            znaczenie dla losów Wszechświata ;)

> Aha, na życzenie mogę wyjaśnić
                            > słowo "trawestacja", jeśli zajdzie taka konieczność.

Na życzenie Kolegi, spieszę poGooglać ;)

Pozdrawiam,
                            Maciej Loret
              • rafal.gtv Re: Do użytkowników. 14.05.05, 22:37
                Adamie !
                Otóż nie...
                Wyklucza to jeden element - ogranicznik obrotów , bez którego korbowody , czy
                to boxera , czy JTS-a uległy by ukręceniu , jak zapałki. Przy przekładniach i
                nadmiarowych mocowo ( po uwzględnieniu masy , oporu CX i strat wewnętrznych )
                silnikach obroty odpowiadają mniej więcej wymienionym przez producenta
                prędkościom maksymalnym.

240km/h w klasycznie zestopniowanym JTS-ie oznaczało by ok. 8300 obr/min - ten
                silnik zaś kręci do 7250 obr/min ( nawiasem mówiąc - tej prędkości nie osiągnie
                nawet AR156/V6 195 KM...)
                195 w boxerze 1.3 osiągnięte mogło by zostać pod warunkiem zdolnoścci
                przeżycia przez ten silnik obrotów ok 7 000 ( ogranicznik ustawiony jest zaś na
                6200), pomijając już fakt , że ten dziewięćdziesięciokonny silnik dźwiga ponad
                1200 kg + załoga....

Opisane przez ciebie zjawisko wynikać może jedynie w pewnym ( niewielkim)
                stopniu z niedokladności wskazań prędkościomierza przy maksymalnych wartościach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka