Dodaj do ulubionych

Kadencja 2014-2018

01.12.14, 23:15

Jesteśmy po pierwszej Sesji Rady Gminy Dębe Wielkie. Dziś ślubowanie złożyło 14 Radnych. Wybrano Przewodniczącego Rady Gminy Dębe Wielkie. W wyborze brało udział dwóch Radnych - Mirosław Siwik uzyskał 9 głosów, Andrzej Wieczorek 5 głosów. Wybrano także Zastępcę Przewodniczącego RG. Zgłoszono dwie kandydatury. Urszula Pacyga-Glanowska uzyskała 4 głosy, a Grzegorz Wojda 10 głosów.
Wybrano składy poszczególnych Komisji i ich Przewodniczących i tak:
Komisja Rewizyjna - Elżbieta Bober
Komisja "Rolnictwa" - Renata Karpińska
Komisja "Oświaty" - Leszek Woźnica
Komisja Budżetu - Mariusz Kacperkiewicz

Radni z KWW Kalinowski Wójtem osadzili personalnie wszystkie Komisje. Została złamana niepisana tradycja, utrzymywana do tej pory: Przewodniczący Rady z Dębego, zastępca z innej miejscowości lub Przewodniczący z innej miejscowości zastępca z Dębego. Dziś około godziny 17.20 długoletnia tradycja umarła........
Dobrym zwyczajem demokracji jest aby opozycja piastowała funkcje związane z Komisją Rewizyjną. Żaden Radny opozycji nie znalazł się w składzie Komisji Rewizyjnej. Dobre zwyczaje demokracji w Gminie Dębe Wielkie umarły dziś około godziny 17.30.

Na koniec Radni uchwalili wysokość pensji wójta Gminy Dębe Wielkie. Nie znalazł uznania w oczach Radnych wniosek Radnej Urszuli Pacygi-Glanowskiej o zmniejszenie podstawy pensji z 5000 zł do 4200 zł. W wyniku głosowania Radni uchwalili wysokość pensji wójta. Pensja wynosić będzie prawie 10 000 zł brutto.
Konkluzja: Mamy jednego z najlepiej zarabiających wójtów w powiecie mińskim (inf. prasowe), łamiemy długoletnią tradycję i nie uznajemy dobrych zwyczajów demokracji.
Dobrze, że mamy takich Radnych jak: Ula Pacyga-Glanowska, Andrzej Wieczorek, Krzysztof Rudaś.
A na koniec Radny Andrzej Wieczorek poprosił o bilans otwarcia (stan budżetu, wielkość zaciągniętych kredytów, rozpoczęte inwestycje, planowane terminy zakończenia inwestycji, terminy spłaty kredytów, zobowiązania itp.)

Obserwuj wątek
      • cornelius84 Re: Kadencja 2014-2018 02.12.14, 18:59
        Godnie ale 10 tysi to jak dla mnie zdecydowanie za dużo, mimo iż rozumię iż to odpowidzialna funkcja nie jesteśmy jakąś bogatą gminą i mamy sporo zaległości do nadrobienia . W samej gminie też pracuje połowa za dużo pracowników.
        • 2gosia2410 Re: Kadencja 2014-2018 02.12.14, 19:21
          Wiadomości szybko się rozchodzą. Już wiem, co z tym bilansem - ma być informacja na kolejną sesję o stanie finansów i inwestycji.
          Z relacji tam obecnych wynika, że dwie radne głosowało przeciwko wnioskowi o przygotowanie takiej informacji. Ciekawe dlaczego? Nie mogę zrozumieć, przecież to wiedza niezbędna do tego, żeby radni mogli wypowiadać się głosując za lub przeciw kolejnym wydatkom itp.
          Radne siedziały ponoć blisko siebie i podnosiły zgodnie rękę za lub przeciw. Obserwatorzy podzielili się skojarzeniem na ocenę tego zjawiska.
          Jeżeli ktoś oglądał bajkę "Mój brat niedźwiedź", pamięta dwa łosie leżące na skale :-) .....
          Jak nazywają się samice łosia?
          :-)
        • mieszkaniec_debego Re: Kadencja 2014-2018 02.12.14, 21:36
          widze ze hasło "50%" jest bardzo modne :-)

Osobiście sądzę że przesadasz aby zwolnić połowę ludzi choć zgadzam się że zawsze można było coś przyciąć - nawet dla motywacji pozostałych.

Przy okazji - czy wiadomo kto będzie zastępcą wójta ?
                • aldona072 Re: Kadencja 2014-2018 03.12.14, 11:13
                  jesteście niedoinformowani czy tylko udajecie przecież finanse publiczne są jawne na stronie gminy Dębe Wielkie BIP w zakładkach budżetowych .Są podane wszystkie informacje dotyczące budżetu gminy, każdy radny zna te informacje oraz każdy startujący w wyborach na radnego też przed podjęciem decyzji o kandydowaniu powinien się z takimi informacjami zapoznać.
                  Możecie sobie poczytać o budżetach każdej gminy w Polsce nie tylko naszej.:) miłej lektury
                  • 2gosia2410 Re: Kadencja 2014-2018 03.12.14, 11:51
                    to wklej link do tej informacji z naszego BIP i porównaj jak są czytelne, z innymi.
                    Ja Tobie aldona072 wklejam dla porównania info o wykonaniu budżetu i info o przebiegu wykonania z innej gminy.
                    Tu masz kwartalne

www.bip.nowysacz.pl/pliki/finanse/spr_kwartalne_III_14.pdf

Tu masz półroczne:

www.nowysacz.pl/content/resources/urzad/urzad_miasta/finanse/budzet_miasta_2014/informacja_i_pol_2014.pdf

a tutaj masz nasze informacje:

www.bip.debewielkie.pl/upload/pliki/3114.PDF

I teraz życzę miłej lektury :-)

• aldona072 Re: Kadencja 2014-2018 03.12.14, 12:51
                      przeczytałam z czym ty masz problem czytaj ze zrozumieniem , nawet znalazłam jak duża jest dotacja do przedszkoli niepublicznych, mam nadzieje że w tej kadencji radni zdecydują się na budowę przedszkola gminnego.
                      • tomasz_rucinski23 Re: Kadencja 2014-2018 03.12.14, 13:48
                        Szanowna aldona072, problem przedszkoli jest do rozwiązania w bardzo prosty sposób. W czasie kampanii wyborczej mówiłem o tym. Wystarczy aby wójt ogłosił tzw, kontrakt dla przedszkoli niepublicznych. Po rozstrzygnięciu takiego konkursu przedszkola niepubliczne które wyrażą zgodę na udział w kontrakcie, będą miały identyczne warunki rekrutacji, opłat jak przedszkole gminne. Każdy będzie mógł złożyć dokumenty dziecka do takiego przedszkola, rekrutacja odbywać się będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami.
                        Przypominam, że takich przedszkoli w gminie Dębe Wielkie jest 3 (liczba dzieci, które mogą zostać przyjęta w tych placówkach to około 150 ), jeżeli i to okaże się nie wystarczające ustawodawca dopuszcza włączenie do konkursu na tzw. kontrakt punkt przedszkolne.
                        Przy zastosowaniu takiego rozwiązania problem opieki świetlicowej dla oddziałów przedszkolnych w szkołach byłby mniejszy. Na etapie rekrutacji rodzic deklaruje czy chce aby jego dziecko uczęszczało do szkoły na 5 godzin(oddział przedszkolny) , czy do przedszkola gdzie ma zapewnioną opiekę na dłużej (6.30 - 18.00). Nie ma problemu świetlic.
                        Kwestie budowy przedszkola gminnego była tematem rozważań poprzedniej Rady Gminy. Zaproponowane rozwiązania - budowa przedszkola w partnerstwie publiczno - prywatnym- miała kosztować gminę ponad 1,5 mln złotych. Jak uczy nas doświadczenie ta kwota niekoniecznie była oszacowana właściwie. Dla porównania termomodernizacja 5 budynków gminnych miała kosztować nieco ponad 5 mln, okazało się że będzie kosztować ponad 11,5 mln złotych. Ponad 100% pomyłki w wyliczeniach. Przy termomodernizacji istnieją alternatywne sposoby wykonania niezbędnych prac w budynkach objętych opracowaniem, za kwotę mniejszą niż początkowo zaplanowane ponad 5 mln złotych. W przypadku przedszkola pokazałem jakie są alternatywy. Czy uważasz, że koszty opieki przedszkolnej - zadania własnego gminy- ulegną zmniejszeniu po wybudowaniu przedszkola gminnego? Jeżeli tak uważasz to napisz o tym i przedstaw wyliczenia ...
    • mieszkaniec_debego Re: Kadencja 2014-2018 03.12.14, 23:19
      Panie Tomku,
      skoro radni opozycyjni są tacy fajni to może pan powiedzieć (bo był pan radnym i pewnie zna pan temat) ile prawdy jest w informacji z czasów kampanii o rzekomym umorzeniu przez p. Wodnicką podatku (chyba od nieruchomości) jednego z nich ? Czy to jest prawda ? Czy takie działania były zgodne z prawem ?

Pozdrawiam,
      • tomasz_rucinski23 Re: Kadencja 2014-2018 04.12.14, 09:24
        Zapewne chodzi o temat poruszony w gazetce wyborczej pana Kalinowskiego. W samym roku wyborczym (2014 do wyborów ) obecny wójt wydał decyzje o umorzeniu podatków na kwotę około 30 tysięcy złotych.
        Przedsiębiorca, o którym mowa płaci różne podatki na rzecz naszej gminy w wysokości kilkakrotności tej kwoty ( mówimy o 1 roku ). Z duża dozą prawdopodobieństwa graniczącą z pewnością stwierdzić możemy, że jego roczny podatek to wkład własny gminy w zadanie np. budowy chodnika przy ulicy Mazowieckiej w Chrośli (realizacja przed samymi wyborami)
        Te informacje powinny być zawarte w protokole z ostatniej Sesji poprzedniej RG z dnia 14.11.2014, gdyż w wolnych wnioskach poruszałem ten temat.
    • tomasz_rucinski23 Re: Kadencja 2014-2018 21.12.14, 17:13
      Komisje rewizyjne dla opozycji
      komentarz do wypowiedzi Jarosława Szostakowskiego, szefa klubu radnych PO w Warszawie*.
      Radni Platformy Obywatelskiej w Warszawie nie chcą pozwolić by na stanowisku przewodniczącego komisji rewizyjnej zasiadał przedstawicie opozycji czyli Prawa i Sprawiedliwości. To zła praktyka ? mówi Joanna Załuska dyrektor programu Masz Głos, Masz Wybór w Fundacji im. Stefana Batorego.
      Wybory samorządowe już za nami, a przed nowymi władzami pierwszy sprawdzian ? ustalanie składów komisji rewizyjnych. To bardzo ważne, ponieważ to właśnie komisje rewizyjne pozwalają radnym kontrolować działalność wójtów, burmistrzów i prezydentów, gminnych jednostek organizacyjnych (szkoły, przedszkola, domy kultury, biblioteki, ośrodki pomocy społecznej) i jednostek pomocniczych gminy (sołectwa, osiedla, dzielnice).
      Najważniejsze zadania komisji rewizyjnej:
      ? opiniowanie wykonania budżetu
      ? występowanie do rady gminy z wnioskiem o udzieleni lub nie udzielenie wójtowi, burmistrzowi lub prezydentowi absolutorium. Nie udzielenie absolutorium jest równoznaczne z podjęciem inicjatywy w sprawie odwołania wójta w drodze referendum.
      Przewodniczący komisji rewizyjnej wyznacza tematy, którymi zajmie się komisja i prowadzi jej posiedzenie - to on decyduje o tym, komu uda się dojść do głosu. W myśl zasady ?nikt nie może być sędzią we własnej sprawie? funkcji przewodniczącego komisji nie powinien sprawować radny większościowego klubu. W przeciwnym wypadku działania komisji mogą mieć charakter fasadowy. Fundacja Batorego postuluje wręcz stworzenie wymogu prawnego w tej kwestii i taki postulat zgłosi do sejmowej komisji nadzwyczajnej, której utworzenie zapowiedziała premier Ewa Kopacz, i która ma zająć się nowelizacją ustaw samorządowych. ? wyjaśnia Joanna Załuska.
      * wypowiedz cytowana w tekście Iwony Szpali w Gazecie Stołecznej 3 grudnia 2014 r.

TAK na potwierdzenie moich wywodów i odpowiedź dla tych, którzy twierdzili, że się czepiam...
    • tomasz_rucinski23 Re: Kadencja 2014-2018 21.12.14, 17:30
      Za nami II sesja RG DW.
      Przyjęto uchwały według porządku obrad. Za zmianami w WPF głosowało 11 radnych, 3 przeciw. Za zmianami w budżecie na 2015 rok za 11 radnych, 3 wstrzymało się od głosu.

W wolnych wnioskach Radna Urszula Pacyga - Glanowska odczytała pismo jednej z mieszkanek naszej gminy w sprawie nieprawidłowości występujących przy przekazywaniu informacji publicznej na stronie internetowej gminy i BIP Gminy Dębe Wielkie. Pismo zostało przekazane Przewodniczącemu RG z prośbą o dalsze prowadzenie sprawy i ew. przekazanie KR GDW.
      Wniosek Radnego Wieczorka o tzw. " bilans otwarcia" - w tej kwestii informacja zostanie udzielona na posiedzeniu Komisji RG DW w dniu 22.12.2014 o godzinie 18.00. Na tej Komisji omawiana będzie sprawa termomodernizacji budynków gminnych w formule PPP.

Informacji o terminie Komisji jakoś nie mogłem odnaleźć na stronach gminnych.
    • tomasz_rucinski23 Re: Kadencja 2014-2018 31.01.15, 13:53
      Ostatnio według informacji uzyskanych od wójta gminy Dębe Wielkie (29.01.2015) została podpisana umowa 3 x P (Partnerstwo Publiczno Prywatne) na termomodernizację budynków szkół i urzędu gminy. Nie znajduję na stronie internetowej gminy i na bip, informacji na ten temat. Dlaczego?
      Czy coś jest nie tak?
      To, że nie wykorzystano dofinansowania ze środków unijnych na termomodernizację (około 90% dofinansowania kosztów) zostało udowodnione ostatnio na wspólnej komisji RG Dębe Wielkie.
      To, że Parlament Europejski mocno dyskutuje nad programem PPP i wykorzystaniem środków unijnych zainteresowani problemem powinni wiedzieć. Spóźnione czy przedwczesne działanie naszego wójta?
      • mieszkaniec_debego Re: Kadencja 2014-2018 31.01.15, 14:18
        szanowny były kandydacie na wójta,

Też interesuję się tematem PPP w gminie i w Polsce .

Proszę abyś pan przestał rozsiewać kłamstwa na ten temat i wprowadzać atmosferę podejrzliwości.
        Po pierwsze nie będzie żadnej termomodernizacji szkół tylko termomodernizacja i remonty szkół (chyba nie umie pan czytać). Ato już wielka różnica.

Pana słowa sugerują że chodzi "o ocieplenie szkól styropianem" i nie mówi pan wszystkiego. Proszę się dokształcić, doczytać a dopiero potem zabierać głos.

Pisze pan że "Parlament Europejski mocno dyskutuje nad programem PPP". To ciekawe - poproszę o jakiś link bo pierwszy raz słyszę takie bzdury.

Pozdrawiam,
        • tomasz_rucinski23 Re: Kadencja 2014-2018 31.01.15, 18:21
          szanowny mieszkaniec_debego
          odnosząc się to pana odpowiedzi na mój wpis:
          1. nie jest moja intencją rozsiewać kłamstwa i wprowadzać atmosfery podejrzliwości. (to obecny wójt nie zorganizował debaty publicznej w tej kwestii, to obecny wójt z dużym opóźnieniem odpowiadał na moje wnioski w tej sprawie, to tej pory nie odpowiedział na pytanie zamieszczone w zakładce pytania do wójta na stronie internetowej UG Dębe Wielkie dotyczące tematyki termomodernizacji. Pytanie zamieszczone było na początku grudnia i jest pominięte w ostatnich odpowiedziach. Być może wtedy posiadał bym kompletną wiedzę na ten temat)
          2. według oficjalnego dokumentu jakim jest Uchwała Rady Gminy Dębe Wielkie
          z dnia 30 grudnia 2014 roku w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Dębe Wielkie zadanie, o którym mówimy zapisane jest jako "Termomodernizacja budynków gminnych" okres realizacji 2015 - 2028, łączne nakłady finansowe 11 715 692,62
          na lata 2015–2028 (dokument dostępny na BIP Gminy DW)
          3. Od samego początku pojawienie się pomysłu związanego z termomodernizacją zawsze używany był ten termin, pod którym ja jako radny poprzedniej kadencji rozumiałem ocieplenie styropianem, wymianę części dachów , okien, pieców to wszystko kosztować miało około 5,5 mln zł (odsyłam do poprzednich uchwał RG) dopiero po przeprowadzeniu dialogu konkurencyjnego i okazaniu się, że kwota inwestycji wzrośnie do kwoty ponad dwukrotnie większej dopowiedziano, że będą wymienione m.in. baterie umywalkowe i oprawy świetlne. To są fakty, które omawiane były na posiedzeniach komisji i na to wszystko zapewne są odpowiednie protokoły
          4. Odnośnie Parlamentu Europejskiego odsyłam na stronę www.europarl.eu. Proszę poczytać o Europejskim Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych. Proszę wejść na protokół z dnia 28 stycznia 2015 roku w punkcie 13 jest debata na temat Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych. Co prawda protokół jest bardzo lakoniczny w swej treści ale proszę uwierzyć naocznemu świadkowi tej debaty, że europosłowie dyskutowali czy program ten będzie dotyczył tylko najbiedniejszych regionów Europy czy wszystkich regionów.

Tomasz Ruciński
          • tomasz_rucinski23 Re: Kadencja 2014-2018 31.01.15, 19:45
            Na jednej z ostatnich komisji w czasie, której nowi radni dyskutowali nad projektem PPP, padło pytanie adresowane do obecnego wójta (pomysłodawcy PPP w tej formule) czy wie ile metrów kwadratowych ocieplenia zostanie położonych na remontowanych budynkach, czy wie ile metrów dachów zostanie wymienionych jaka jest konstrukcja tych dachów. Wójt odpowiedział - nie wiem. Po ponad dwóch latach planowania tej inwestycji nie były znane podstawowe dane dotyczące metrażu wykonywanych prac!!!. Taka jest rzeczywistość, więc proszę nie mówić, że wprowadzam kogoś w błąd, sieję zamęt itp
            Zostało to powiedziane publicznie, zapewne znajdzie się w protokole z tej komisji????
          • mieszkaniec_debego Re: Kadencja 2014-2018 04.02.15, 22:14
            Pan wie swoje a ja swoje.

Poza tym z tym Parlamentem Europejskim to jest pan mało przekonywujący. Najpierw Pan pisze że PE coś kwestionuje a jak proszę o szczegóły to powołuje się pan na wiadomości z trzeciej ręki i jakieś ogólne zapisy nie wiadomo o czym.

Proszę wybaczyć ale to takie puste gadanie w stylu "jedna pani powiedziała drugiej pani".

• tomasz_rucinski23 Re: Kadencja 2014-2018 06.02.15, 10:19
              Proszę Pana
              Przedstawione fakty dotyczące PPP w naszej gminie miały miejsce i nie są to wiadomości z trzeciej ręki i puste gadanie (uczestniczyłem we wszystkich oficjalnych spotkaniach RG i Komisjach RG gdzie tematem było PPP). uważam, że przyjęcie do realizacji PPP w tej formule, którą przeforsował obecny wójt jest z ekonomicznego punktu widzenia zła dla naszej gminy. Za pieniądze, które będziemy musieli płacić rocznie (prawie 900 tysięcy rocznie przez kilkanaście lat, aż do kwoty prawie 12 000 000 zł ) sukcesywnie można wyremontować budynki objęte tym programem. Przecież jak wejdzie wykonawca to te budynki też przez jakiś czas będzie remontował (może to będzie rok albo 2 lata, może więcej). Dla nas same straty finansowe, decyzja czysto pod wyborców, bez przygotowania - brak wiedzy ile metrów będzie ocieplane. Ciekawy jestem czy ostatni budynek objęty termomodernizacją nie będzie wykonywany przed następnymi wyborami.

Odnośnie PE nigdzie nie napisałem, że PE kwestionuje PPP, napisałem że szykowany jest duży program z wykorzystaniem PPP.

Proszę o wnikliwsze studiowanie przestawianych faktów i nie pisanie o pustym gadaniu w stylu "jedna pani powiedziała drugiej pani" gdy w grę wchodzą pieniądze publiczne w kwocie prawie 12 000 000 zł, a osoby decyzyjne nie zadały sobie trudu aby wejść w posiadanie informacji ile metrów kwadratowych jest do ocieplenia styropianem, ile metrów kwadratowych dachów jest do poprawy, ile baterii trzeba będzie wymienić.
              • swinski-prosiaczek Re: Kadencja 2014-2018 06.02.15, 21:33
                Przynajmniej wiadomo ze będzie pan kandydowal za cztery lata chyba ze znudzi sie panu to cale blogowanie po forach. Swoja droga straszne ma pan parcie na wójtowanie. Boli przegrana w ostatnich wyborach oj boli pana. Na pewno musi pan zmienić hit wyborczy i ta retorykę oskarzen. Proponuje tez pracować za darmo bo 50% nie chwycilo 😊
                • laik56 Re: Kadencja 2014-2018 12.02.15, 22:11
                  I bardzo dobrze że będzie kandydował,może po 8 latach Dębe się obudzi tak jak budzi się nasz kraj po 8 latach rządów Platformy.Nie wiem skąd ten zachwyt nad naszą obecną władzą skoro mamy ledwo parę "metrów" wodociągów i kanalizacji ,ani kawałka porządnego asfaltu a dzieci w szkole składają się na papier do xero.Był już taki jeden w naszym kraju który uważał że Polakom potrzebne są tylko orliki.To samo widać w naszej gminie.Zawody sportowe na pierwszym miejscu a uśmiech wodza na drugim.
                  • mieszkaniec_debego Re: Kadencja 2014-2018 12.02.15, 23:48
                    oj kłamczuszku, kłamczuszku, co ty piszesz że ledwo parę metrów wodociągi i kanalizy powstało w ciągu ostatnich 4 lat. Co ty wypisujesz że nie powstał nawet kawałek asfaltu.

Piszesz jak byś mieszkał poza obszarem naszej gminy (podobnie jak były kandydat niestety - szkoda ze to wyszło dopiero niedawno). Może w domu się zatrzasnąłeś i nie wychodziłeś od 4 lat ?

Na hali sportowej byleś i z tego co widziałem dobrze się bawiłeś bo minę miałeś bardzo wesołą.

Sport też już przeszkadza ? Masz racje niech dzieci siedzą w domu przed komputerami.
                    • tomasz_rucinski23 Re: Kadencja 2014-2018 13.02.15, 11:54
                      Z ostatniej chwili koszt termomodernizacji w PPP budynków gminnych wzrośnie o 60 000 zł - na chwilę obecną 11 775 692,62 zł.
                      Zwiększenie spowodowane jest planowanym zawarciem umowy na nadzór budowlany i sanitarny dla realizowanego zadania.

Ciekawe ile takich niespodzianek nas jeszcze czeka związanych z aneksami do umowy i innymi szczegółami (drobnymi), które nie zostały dopilnowane na etapie realizacji projektu?

To, że przegapiono programy, w których zwracano prawie 90% kosztów na termomodernizację budynków użyteczności publicznej już wiemy. To, że pomysłodawcy tego projektu (PPP) nie wiedzieli ile metrów trzeba ocieplić i nie potrafili powiedzieć o innych ważnych składowych inwestycji też wiemy.
                      Teraz dowiadujemy się, ze zapomniano zaplanować koszty związane z nadzorem nad wykonawcą.

Ciekawe co przyniesie czas? Im dalej w las tym ciemniej.

• tomasz_rucinski23 Re: Kadencja 2014-2018 13.02.15, 12:09
                      Informujemy, że Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 28 listopada 2014 r. uchwalił ustawę o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r. poz. 87), która wchodzi w życie z dniem 01.02.2015 r. [b]Powyższa nowelizacja, zmieniając art. 6k ust. 4 ustawy, likwiduje możliwość ustanawiania dopłat do opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W praktyce oznacza to, że z mocy prawa uchwalonego przez Sejm ustalone przez Radę Gminy Dębe Wielkie dopłaty przestają obowiązywać. Ma to wpływ na wysokość należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. [/b]

To taki przykład jak robi się kiełbasę wyborczą w naszej gminie. Przypominam, że uchwała RG została podjęta tuż przed wyborami samorządowymi (16 .11.2014), pomysłodawcą był obecny wójt.
                      Czy nie było wiadomo, że są planowane zmiany w Ustawie? Czy znowu przygotowuje się uchwałę a później wychodzi jak wyszło?

Ciekawe ile takich niespodzianek przed nami?
                      • swinski-prosiaczek Re: Kadencja 2014-2018 18.02.15, 23:41
                        Czy na prawdę tak trudno pogodzić się panu z przegraną w ostatnich wyborach?
                        Faktycznie - wynik wyborczy gorszy niż panny Hani a kampania była zapewne kosztowna.
                        Może powinien się Pan zastanowić dlaczego mieszkańcy naszej gminy nie poparli pana ?
                        Chyba nie posądza pan ludzi o brak myślenia i własnego zdania ? Po prostu nie akceptują tego typu polityki i haseł jakie pan głosił i i tyle.
                        • tomasz_rucinski23 Re: Kadencja 2014-2018 19.02.15, 08:04
                          szanowny swinski-prosiaczek

proszę zobaczyć, że w ustroju w którym żyjemy, w polityce mniejszej bądź większej istniej coś takiego jak opozycja.
                          Przez opozycję w polityce rozumiemy działalność mającą na celu krytykę sprawujących władzę, wytykanie ich błędów, pokazywanie rzeczy niewygodnych, przedstawienie innych alternatywnych rozwiązań.

W Wielkiej Brytanii opozycja tworzy Gabinet Cieni, tzn. wybiera osoby, które zdaniem partii opozycyjnej objęłyby odpowiednie stanowiska rządowe, po wygranych wyborach.
                          [b]Nie posiada on żadnych uprawnień, mówi tylko wyborcom, jak on zachowałby się w danej sytuacji. [u]Przywódca opozycji otrzymuje uposażenie w wysokości zbliżonej do połowy uposażenia premiera[/u].
                          [/b]

Mam wrażenie, czytając odpowiedzi, że jesteś zwolennikiem systemu monopartyjnego, z jedną rządzącą grupą ludzi, nieomylnych, bezkarnych a inne myślenie niż ta grupa jest przestępstwem.
                          W takiej sytuacji, opozycja jest nielegalna, a wszelka krytyka jest zakazana.

Krytyka rządzących to przywilej przegranych w wyborach.

• swinski-prosiaczek Re: Kadencja 2014-2018 19.02.15, 20:54
                            szanowny były kandydacie,

Ma pan chyba jakąś obsesję na punkcie wartości "50%".

Najpierw chciał pan zarabiać 50% pensji wójta a dokładniej mówiąc oddawać 50 % do jakiejś fundacji, teraz pan pisze że przywódca opozycji w Wielkie Brytanii dostaje 50% pensji premiera.

Może jeszcze pan napisze, że jako przywódcy opozycje w naszej gminie trzeba panu przyznać pensję w wysokości 50% pensji wójta (bo chyba do tego pan pije) ?

• mieszkaniec_debego Re: Kadencja 2014-2018 22.02.15, 15:47
                            Widać że ma pan za dużo wolnego czasu skoro ma pan czas pisać te swoje dziwne wywody.

Swoją drogą jak pan sobie wyobrażał pracę jako wójt naszej gminy (na pełny etat jak przypuszczam) skoro jest pan rencistą ? Z tego co mi wiadomo jednym z warunków przyznania renty jest częściowa lub czasowa niezdolności do pracy ?
                            • tomasz_rucinski23 Re: Kadencja 2014-2018 22.02.15, 19:08
                              Jeszcze zapomniał pan dodać, że mieszkam poza naszą gminą oraz to, że moja żona ma przedszkole niepubliczne, że chciałem oddać 50 % pensji wójta i wiele innych bzdur wymyślonych przez ???

Jeżeli chcesz uniknąć krytyki:
                              - nic nie mów,
                              - nic nie rób,
                              - bądź nikim.

Arystoteles
                              • mieszkaniec_debego Re: Kadencja 2014-2018 28.02.15, 22:08

Sam pan pisał na tych swoich bilbordach "o 50% pensji" a teraz udaje pan że nie pamięta ? To już doprawdy szczyt wszystkiego.
                                Na szczęście ludzie pamiętają i nie dali się nabrać na takie bajki. Za 4 lata proponuje oddać 100% pensji. albo najlepiej od razu 150%.

"Nigdy się nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą."

- Mark Twain

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka