Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy?

01.10.05, 22:30
Domyślam się że wszyscy wiedzą, ale ja nigdzie nie mogę znaleźć. Czyżby
tajemnica że obie firmy nie umieszczają takiej informacji na swoich stronach?
Czy na miesięczne jest zniżka dla studentów? I jaki jest czas przejazdu w
porannym szczycie ok. 7 rano do centrum w-wy. Z góry dzięki za wszystkie
informacje.
Pozdrawiam
Piotrek
Obserwuj wątek
    • gixera Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 02.10.05, 12:44
      Bilety podrozaly, teraz Minsk->>Wawa kosztuje 6 zl, bez wzgledu na linie. Nie
      ma juz rowniez znizek studenckich na bilety autobusowe jednorazowe. Bilet
      miesieczny studencki kosztuje 87 zl, czas przejazdu, to ok 1.10 do 1.20.
      • p1k11 Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 03.10.05, 13:23
        Dzięki bardzo. Strasznie drogo. Wydawało mi się że max 4,5 biorą.
        A z ciekawości nie orientujecie się ile kosztuje normalny miesięczny?
        120 zeta?
        Pozdrawiam
        Piotrek
        • gixera Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 03.10.05, 20:31
          chyba drugie tyle co studencki, czyli ok 170.
      • przewoz_pw Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 04.10.05, 22:16
        dla porównania bilet miesięczny-studencki (ulga 49%) na pociągi (koleje
        mazowieckie) kosztuje 69zł36gr (na trzecią strefę - możesz jeździć, gdzie ci się
        podoba do okoła Warszawy). Czas przejazdu do Śródmieścia 55 minut, lub 45 minut
        (przyspieszone)...
    • agnieszkak10 Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 02.10.05, 18:09
      tanszy byl Rapit i Rorbi Tour, pewno tez podrozaly ?
    • margot_may Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 02.10.05, 20:07
      rano w bagsach jest tłok. wsiadając na końcowych przystankach, blisko wyjazdu z
      mińska, trzeba stać. praktycznie przez całą drogę. nie najlepszy początek dnia.
      nie wiem jak jest w innych firmach.
      • margot_may Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 02.10.05, 20:10
        acha, i czas przejazdu zależy gdzie wsiadasz i gdzie wysiadasz w warszawie, czy
        w mińsku. do warszawy centrum nie jest to dłużej niż godzina.
        • maincoon Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 03.10.05, 23:32
          Dlatego ja wybieram pociąg. Płacę za bilet sześciogodzinny ze zniżką 37% 4,28zł
          i jest OK.
          • fra_szka Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 05.10.05, 08:29
            w PKSie jest tak, ze jeśli masz skończone 26 lat i jesteś studentem to mimo to
            nie obowiązuje zniżka 50% na miesięczny. Byłam niemiło zaskoczona przy kasie,
            jak piękna pani mi o tym powiedziła :(((
            • kingawoc Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 06.10.05, 00:43
              Jest to ogolnie przyjeta zasada. Pzreciez panstwo nie bedzie doplacac do
              wiecznych studentow.
              • fra_szka Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 06.10.05, 09:51
                no tak, lepiej niech dopłaca do wiecznych nierobów, a ci co chcą mieć kolejny
                fakultet niech radza sobie sami!
            • przewoz_pw Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 06.10.05, 21:38
              Tak jest w każdej chyba spółce komunikacyjnej: W Kolejach Mazowieckich, w PR, w
              ZTM itd, ponieważ jest to zwykle ulga ustawowa, za którą płaci państwo (tj. te
              50% w PKS czy 49%/37% w PKP PR/KM itd.
    • dronka Koniec zniżek? 07.10.05, 11:16
      Słyszałam, że w BAGSIE zlikwidowano bilety studenckie, zarówno te jednorazowe
      jak i miesięczne. Czy w PKSie też? A co z Rorbi czy Rapit?
      • reenaa Re: Koniec zniżek? 07.10.05, 12:11
        Miesieczne studenckie są, ludzie wejdzcie na strone
        www.bags.com.pl/index.php5?link=Gor%B1ce%20wiadomo%B6ci&id_news=6 i nie
        siejcie popłochu
        • pa.kol.p jeżdżę wiele lat koleją do Warszawy 09.10.05, 08:56
          Oczywiscie każdy wybiera to co dla niego lepsze.
          Kupuje bilet kwrtalny sieciowy .Niestety nie jestem studentem :((
          Taki bilet to 3 stówki na 3 miesiące.

          Zapraszam na forum
          • dronka Re: jeżdżę wiele lat koleją do Warszawy 19.10.05, 14:42
            Pytanie laika: czym różni się kwartalny sieciowy od zwykłego kwartalnego? A może
            nie ma różnicy? Szukałam na stronie pkp, ale nie znalazłam.
            • przewoz_pw Re: jeżdżę wiele lat koleją do Warszawy 19.10.05, 17:57
              myślę,że chodziło nie o bilet sieciowy (ważny we wszystkich pociągach grupy PKP
              na terenie kraju) ale o bilet kwartalny STREFOWY. Mińsk leży w 3-ciej strefie
              WWK i zamiast kupować bilet miesięczny (kwartalny) na odcinek Mińsk -
              Śródmieście (Powiśle, Wschodnia...) można kupić za taką samą cenę bilet
              miesięczny na 3 strefę. Na takim bilecie możesz jeździć nawet do Grodziska
              Mazowieckiego, Błonia czy Celestynowa (czyli można jeździć wszędzie w granicach
              trzeciej strefy).
              Tak w ogóle, to o bilety na pociągi podmiejskie można się dowiadywać nie na
              stronach PKP ale KM: www.mazowieckie.com.pl
              Jest cennik, objaśnienia itp.
              • dronka Re: jeżdżę wiele lat koleją do Warszawy 20.10.05, 13:42
                Dzięki za wyjaśnienie :) Jestem już posiadaczką biletu kwartalnego strefowego za
                300 zł.
                • przewoz_pw Re: jeżdżę wiele lat koleją do Warszawy 20.10.05, 13:50
                  > Dzięki za wyjaśnienie :) Jestem już posiadaczką biletu kwartalnego strefowego z
                  > a
                  > 300 zł.

                  Proszę bardzo. Trochę się jednak jeździ tymi pociągami...

                  P.W.
                  przewoz_pw
                  Pasażer kolejki podmiejskiej:
                  forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=32732
                  • gixera Re: jeżdżę wiele lat koleją do Warszawy 20.10.05, 16:32
                    hmm, niezle, ja prawie 100 miesiecznie za studencki na pks place.
    • red122 Ile kosztuje bilet w PKS/RAPIT/BAGS do Warszawy ? 10.10.05, 23:47
      Info:
      www.koleje.mazowieckie.com.pl
      www.pks-minsk.com.pl
      www.pks-sokolow.prv.pl
      www.pks.warszawa.pl
      www.rapit.webpark.pl
      www.bags.com.pl
    • c43 Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 19.10.05, 20:13
      Zastanawia mnie jedna dlaczego Bags nie wprowadzi więcej kursów to co się wrano w autobusach woła o pomstę. Dlaczego Autobusy nie mogłyby kursować np co 10 minut. Czyżby władze bojąć się upadku PKS nie pozwalają na więcej kursów BAGS`a a może BAGS nie ma możliwośći dodania dodatkowych kursów?
      • przewoz_pw Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 19.10.05, 23:13
        prawdopodobnie BAGS nie miałby czym jeździć co 10 minut. Ilość autobusów jest
        jednak ograniczona.
      • dronka Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 20.10.05, 14:48
        Moze to jest jednak nieopłacalne? W końcu potem te same autobusy wracają puste
        do Mińska.
        • c43 Re: Ile kosztuje bilet na PKS/BAGS do W-wy? 20.10.05, 20:27
          Wcale aż takie puste nie wracają. Myślę że miasto nie pozwala Bags`owi na więcej w trosce o los PKS a Bagsowi nie zależy na zwiększaniu ilośći kursów jeśli może teraz przewieźć tyle samo ludzi w mniejszej ilośći autobusów.
    • red122 RORBI-TOUR 22.10.05, 00:53
      RORBI-TOUR ma już (albo dopiero) swoją stronę internetową:
      www.rorbi.pl
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka