Dodaj do ulubionych

czy powinnam sie martwic

23.05.05, 08:54
Witam wszystkich
moja corcia ma 4,5 miesiaca i ma chyba problem z podnoszeniem glowy na
brzuszku. Wyglada to tak jakby nie wiedziala ze moze podprzec sie raczkami i
kladzie je wzdluz ciala. Rezultat jest taki ze sie nie podpiera i wyglada jak
kaczuszka na wodzie bujajaca sie w jedna i druga strone. Oczywiscie dluga tak
nie wytrzymuje...
jezeli wezme jej raczki poloze sprzodu to bez problemu trzyma glowke, dobrze
trzyma tez glowke jak jest na raczkach.
Dodam ze ud urodzenia Michasia spi na brzuszku gdyz jak spala na pleckach to
bardzo czesto wybudzaly ja ruchy jej wlasnych rak, do tej pory zdarza sie ze
spiac na pleckach budzi sie bardzo szybko tak jakby cos ja wystraszylo

prosze powiedzcie czy cos jest nie tak, ide z nia do pediatry w przyszlym
tygodniu, ale chcialabym poznac wasz opinie

dziekuje !
Obserwuj wątek
    • osmag Re: czy powinnam sie martwic 24.05.05, 19:14
      Myślę, że powinnaś poprosić o konsultacje neurologiczną. Z Twojego opisu
      wynika ,że dziecko ma jeszcze przetrwały odruch Moro ( to rozrzucanie raczek w
      leżeniu na pleckach). Zdecydowanie też powinna już umiec podpierać się na
      przedramionach, bo jak sama widzisz jest to potrzebne aby swobodnie umieć leżeć
      na brzuszku i się przy tym nie męczyć.Potrzebuje też ćwiczeń.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka