Dodaj do ulubionych

POLECAM Szczególnie

29.09.03, 22:31
www.insitestore.com/fotografika/news.html
Obserwuj wątek
    • gumista Re: POLECAM Szczególnie 30.09.03, 08:52
      Nie wiem, czy juz ktos przeczytał ten artykuł, jednak otwieram dyskusję na
      temat fotografii i komercji. Na początku (pewnei jak i wszyscy) chchiałbym
      zaznaczyc, że jestem amatorem i swoje foty robie tylko dla przyjemności
      (przynajmniej na razie). Czy w Polsce istnieje rynek komercyjny na zakup
      fotografii. Powiedziałbym tak, generalnie śluby, chrzty i inne okoliczności,
      fotografia reklamowa. Ale czy dzieła sztuki typu foty mosta i i nnych twórców
      np Pana Mitki z Krakowa (ogłaszał się niejednokrotnie np na allegro) mogą być
      przedmiotem sprzedaży i to za całkiem niezłe pieniądze. Ja myslkę może tak
      zapotrzebowanie może by i istniało na fotografie artystyczną, jednak jak na
      razie znajdujemy się na etapie rozwoju. Każdy kto ma jakies pieniądze na razie
      lokuje je w nieruchomościach, lokuje je w inwestycjach, które w najbliższej
      przyszłości moga przynieśc korzysci finansowe. Nie ma jeszcze u nas rynku
      kolekcjonerskiego wykształconego tak jak w bogatych krajach np Europy
      Zachodniej - i nie za takie pieniądze. To jedno. Inna sprawa, że osoby artyści
      moim zdaniem wokół siebie, wokół swoich prac muszą wykształcić swoistego
      rodzaju snobizm artystyczny, tzn do tego stopnia, aby np leżało w dobrym tonie
      przyjście na aukcję, gdzie wystawiane są prace. Jak to dokonać - jak najwięcej
      o tym mówić, pisać, pokazywac swoje nazwisko wszędzie gdzi etylko to możliwe.
      Jak na razie w miastach typu ...... zauważyłem, ze takim czystym snobizmem jest
      przychodzenie "elit" na premiery teatralne. I to już jest nieważne czy sztuka
      jest dobra, czy zła. Zawsze przychodza (poniekąd bo za darmo). Mam jednak takie
      pytanie - co zrobic aby kupowali, co zrobić aby wyksztalcić w śród masonerii
      nawyk i "obowiązek" kupowania sztuki - kupowania fotografii.
      Ciekawy tez jestem jakie sa relacje na zachodzie...?
      • ajon1 Re: POLECAM Szczególnie 30.09.03, 10:16
        postaram się wpaść na forum wieczorkiem,
        ale napisz o co chodzi z tą masonerią
        ajon - ex oriente lux
        • gumista Re: POLECAM Szczególnie 30.09.03, 10:20
          ok napiszę po poludniu
        • mosteczek2 Re: POLECAM Szczególnie 30.09.03, 16:24
          Też nie rozumiem co do masonerii. Ja osobiście nie mam
          nic przeciwko. Jak rozumiem Ajonie to ex oriente lux to
          jakaś aluzja do loży "Jutrzenka Wschodu"? Aj, rządzicie
          światem rządzicie... A to sobie rządźcie. Byle mądrze. hi
          hi.
          • ajon1 Re: POLECAM Szczególnie 30.09.03, 22:59
            mosteczek2 napisał:

            > Też nie rozumiem co do masonerii. Ja osobiście nie mam
            > nic przeciwko. Jak rozumiem Ajonie to ex oriente lux to
            > jakaś aluzja do loży "Jutrzenka Wschodu"? Aj, rządzicie
            > światem rządzicie... A to sobie rządźcie. Byle mądrze. hi
            > hi.

            EEEeee tam nic wielkiego, 7 stopień wtajemniczenia...
            guma też metoda wymagająca wtajemniczeń może założymy Lożę Wolnych Gumiarzy ?

            Co do rynku sztuki zgadzam się z mostem, że mimo prawie 100 lat walki o uznanie
            fotografii za sztukę z analogicznymi do innych dziedzin prawami nadal jest
            bardzo źle. Przeglądałem wczoraj regionalne wydawnictwo bogato ilustrowane
            zdjęciami, były tam zapisane wszystkie kopyrajty, wymieniono autorów tekstu,
            grafików, składaczy, koretkorów nie wspomniano słowem o autorach zdjęć, które
            stanowiły około 1/3 objętości. Takie zwyczaje dawniej powszechne panują jeszcze
            gdzie niegdzie i dziś.
            ajon
            • mosteczek2 Re: POLECAM Szczególnie 01.10.03, 00:23
              No tak... Autorzy (jesli jakoś się nie umawiali z
              wydawcami) powinni zwrócić sie do ZPAFu z prośą o zajęcie
              się ich krzywdą.
              A co do masoneriii - wolnogumiarstwo nie brzmi tak źle.
              Ja tam w sprawie tegoż to jestem dopiero na 3. stopniu
              wtajemniczenia (na 10 możliwych). Dużo jeszcze pracy, oj
              dużo...
              • gumista Re: POLECAM Szczególnie 01.10.03, 08:11
                Tomaszu nie załamuj mnie? ty na 3 poziomie na 10 możliwych? To nie PRAWDA, JA
                PROTESTUJĘ. Jesteś w cisłej czołówce jesli chodzi o gumy i to nie tylko w
                Kraju - tutaj konkurencja malutka. Jesli gumy robisz już około 10 lat a jestes
                na 3 stopniu wtajemniczenia to dziesiąty stopień dopiero za dwadzieścia kilka
                lat - czy ja dobrze liczę?
                • mosteczek2 Re: POLECAM Szczególnie 01.10.03, 10:32
                  Tak jest. Dobrze liczysz.
      • gumista Re: POLECAM Szczególnie 30.09.03, 17:50
        Sorki to nie miała byc masoneria tylko "magnateria" i w to w cudzysłowiu -
        więc prosze ten mój pierwotny tekst wymienić tym słowem. Małe wyjaśnienie do
        magnaterii - ludzie którzy maja pełno kasy i tak na prawde to nie wiedzą co z
        nią zrobić, czy kupic kolejne audi, a moze jeppa, a może i jedno i drugie i
        pojechac na polowanie na słonia. Znam takich i tak się owi zachowują - snoby
        zupełne, barachło, które pod koniec lat osiemdziesiątych wystartowało i udało
        się - teraz zgrywają WIELKICH.
        Moja wypowiedź dąży do tego aby i tutaj wykształcić pewnego rodzaju
        snobizm, a nawet w przyszłości i "obowiązek" przychodzenia na aukcje, bycia w
        galeriach na otwarciach - "bo to wypada" na zasadzie "jesli ja tan nie będę to
        stracę". Wówczas każda dziedzina sztuki odżyła by i to znaczaco, do tego
        stopnia, ze powstałby rynek kolekcjonerski z tymi kolekcjonerami z grubą sakwą
        i tymi co na przedstawieniach teatralnych, w operach siadają na
        balkonach. "Niechaj cała sala klaszcze a balkony niechaj podrzucaja złotem"
        A co do rynku zbytu na owe prace-tez tak sądzę taki rynek praktycznie
        dopiero powstaje irzeczywiście w przyszłości on będzie. Tak więc moi drodzy
        koledzy, jeśli chcecie tak jak most zyć dostatnio teraz juz trzeba zacząć
        pracować na swoją starość. hi hi i hi hih hi

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka