09.05.03, 00:49
Zastanawiam sie ostatnio nad zjawiskiem zmian - tyle sie mowi o braniu zycia
w swoje rece, technikach kontroli mysli itp. itd. a w rzeczywistosci czesto
jest tak, ze po prostu budzisz sie rano i czujesz ze jestes kims innym, ze to
jakis nowy etap. I dopiero potem to jakos racjonalnie analizujesz (albo i
nie). Czyli te zmiany-fale przebiegaja gdzies poza racjonalna kontrola
delikwenta. Czy tez tak macie?
Obserwuj wątek
    • farsa Re: ZMIANY 09.05.03, 09:12
      bukfa napisała:

      > Zastanawiam sie ostatnio nad zjawiskiem zmian - tyle sie mowi o braniu zycia
      > w swoje rece, technikach kontroli mysli itp. itd. a w rzeczywistosci czesto
      > jest tak, ze po prostu budzisz sie rano i czujesz ze jestes kims innym, ze to
      > jakis nowy etap. I dopiero potem to jakos racjonalnie analizujesz (albo i
      > nie). Czyli te zmiany-fale przebiegaja gdzies poza racjonalna kontrola
      > delikwenta. Czy tez tak macie?


      zastanawiałam się. myślę, że zmiany w moim życiu wynikają ze STRASZNIE
      poważnych decyzji. później wszystko toczy się utartymi torami, staje się
      schematyczne. ale nie, nie jest tak, że budzę się i stwierdzam: dziś czuję, że
      jestm kim innym. wciąż bowiem jestem tą samą kobietą, z tym samym garbem
      przyszości, i z decyzjami na przyszłość, które być może sprawią, że poczuję, iż
      staję się kimś innym.
      myślę tez ludziach - często sotykam takie osobowości, iż zastanawiam się, kim
      byłam PRZED ich spotkaniem. ale definiowanie, nazywanie zmian... - nie lubię
      tego.
      • Gość: bukfa Re: ZMIANY IP: *.157.59.58.Dial1.Washington1.Level3.net 09.05.03, 14:48
        Tak, oczywiscie ze racjonalne decyzje wytyczaja kierunek w ktorym potem sie
        idzie. Ale wydaje mi sie ze poza tym racjonalnym zyciem jest jeszcze wlasnie to
        pozaracjonalne, nie do konca wytlumaczalne decyzjami. Np. to my decydujemy czy
        zaczac lub skonczyc zwiazek. Ale uczucia prowadzace do tej decyzji sa czesto
        poza nasza kontrola - my sie tylko do nich dostosowujemy. Albo
        takie "natchnienie", niekoniecznie zaraz u artystow, ale u zwyklych
        smiertelnikow. Ide sobie i nagle mnie oswieca jak zabrac sie za jakas sprawe w
        zupelnie nowy sposob. I chocbyc sleczala godzinami meczac mozgownice to bym nie
        wymyslila, a tu samo przychodzi. A czasem wlasnie nie przychodzi, mimo
        najlepszych checi. Krotko mowiac chodzi mi o to ze czasem czlowiem ma iluzje
        kontroli nad swoim postepowaniem, kiedy w istocie wplyw tych niekontrolowanych
        impulsow jet znacznie glebszy niz by sie chcialo.
        • potter2 Re: ZMIANY 09.05.03, 16:14
          To jest właśnie intuicja. I faktycznie często jest tak, że zmiany w nas
          zachodzą powoli i niezauważenie dla nas samych - często to otoczenie pierwsze
          zauważ, że coś się w nas zmieniło.
    • Gość: Yotta Re: ZMIANY IP: *.ruda-slaska.sdi.tpnet.pl 09.05.03, 18:05
      może i coś w tym jest...
      człowiek próbuje, próbuje a później w nim coś pęka
      właśnie wstaje rano i rozumie więcej
      może po prostu zbyt bardzo człowiek wierzy we własne siły
      a chyba tak naprawdę nie wszytsko zależy od nas
      "to co nas spotyka przychodzi z poza nas..."
      coś w tym jest
      • Gość: Yotta Re: ZMIANY IP: *.ruda-slaska.sdi.tpnet.pl 09.05.03, 18:09
        właśnie takie olśnienia!też mnie to zawsze zadziwiało!
        pojawianie się rozwiązań w najmniej oczekiwanych momentach!
      • Gość: bukfa Re: ZMIANY IP: *.75.57.31.Dial1.Washington1.Level3.net 09.05.03, 23:24
        Gość portalu: Yotta napisał(a):

        > "to co nas spotyka przychodzi z poza nas..."

        Mozna spytac skad to cytat? Bardzo mi sie podoba.
        • Gość: Yotta Re: ZMIANY IP: *.ruda-slaska.sdi.tpnet.pl 11.05.03, 17:44
          Gość portalu: bukfa napisał(a):

          > Gość portalu: Yotta napisał(a):
          >
          > > "to co nas spotyka przychodzi z poza nas..."
          >
          > Mozna spytac skad to cytat? Bardzo mi sie podoba.

          Jest taka piosenka Mietka Szcześniaka, w której tak właśnie spiewa.
          Ale czyj jest to tekst to niestety nie wiem :-(
          • bukfa Re: ZMIANY 14.05.03, 17:09
            dzieki
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka