Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Palarnia, palacze i itd.

IP: *.3s.pl 14.09.10, 16:21
    Witam,
    mam firmę, czy muszę mieć palarnie dla palaczy, co drugi pracownik chory bo co poł h. wychodzi na peta, a może wogólę zakazać palenia i przerwy na dymka, rozliczać ich z czasu pracy nie chcę bo muszą sobie robić przerwy bo taki kodeks. Najbardziej chodzi mi o ich te zwolnienia bo takie herlaki są po tym paleniu, a mi opóźniają projekty, bo lekko przeźibiony i już zwolnienie od siostry żony lekarki. Na starość niech sobie chorują teraz mają być w formie bo im płacę.
    Obserwuj wątek
      • Gość: Paulina Re: Palarnia, palacze i itd. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.10, 20:52
        No coz racja jest po obu stronach.
        Ponoc z zakładzie pracy musi byc wydzielona palarnia - wydzielone pomieszczenie lub inne miejsce z popielniczką.
        No ale coz .. racje masz w tym, ze placisz to wymagasz. Ustal zakaz palenia w czasie pracy na terenie firmy, zrob mały postrach,ze obetniesz premie lub zmotywuj, ze jak rzucą to dostaną dodatkowy np. karnet na silownie lub cos w tym stylu.
        Roznie to zadziała... przewaznie tak, ze bedą się bać i wylezą na fajkę tylko wtedy jak ty pojedziesz na lunch ;))
      • Gość: ka-mi-la789 Re: Palarnia, palacze i itd. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.10, 21:37
        Palarni nie musisz wydzielać, możesz wprowadzić zakaz palenia (palarania jest wymagana, jeżeli takiego zakazu w przedsiębiorstwie nie ma). O ile wiem, kodeks pracy nie przewiduje przerw na papierochy, tylko jedną przerwę na posiłek (bodaj 15 minut w ciągu 8 godzin), więc nie musisz tolerować ciągłego wyłażenia z roboty. Jeżeli chcesz być wredny, to wychodzenie z siedziby firmy na papierocha możesz traktować jak samowolne opuszczenie miejsca pracy. A najlepiej po prostu nie zatrudniać nałogowców (nie wierzę, że nie znajdziesz pracowników wykwalifikowanych, a przy tym niepalących).
        • Gość: Prezes_Ryba Re: Palarnia, palacze i itd. IP: *.3s.pl 15.09.10, 13:51
          Dzięki za odpowiedź, ponoć jest tak ze jak się zatrudnia poniżej 15 sztuk, to nie trzeba robić palarni i pozwalać na peta, ja zatrudniam 30 osób, z czego pali 10. Nie lubie wprowadzać ograniczeń bo później to się przekłąda na złą atmosferę w pracy. Zrobię tak, wstępnie zakażę palenia i wtedy będą mogli tylko na te 15 min wychodzić przed budynek na fajkę, ale już ubrani. Teraz wychodzili nawet w krótkich rekawkach przy mrozie. Cześć!
          • Gość: Arletta Re: Palarnia, palacze i itd. IP: *.acn.waw.pl 15.09.10, 20:39
            Pamiętaj jeszcze, że jeśli Twoi pracownicy pracują przed komputerami, to przysługuje im także dodatkowe 5 min. przerwy co godzinę. Więc jak bedą chcieli, to na szybkiego szluga i tak wyskoczą ;-)
            Ja osobiście nie rozumiem takiego zapieniania się akurat na palaczy i pomstowania, jakimi to strasznymi są trutniami. Nie znam osób, które pracowałyby 8h ciurkiem bez chwili wytchnienia. A to herbatka, a to telefon do/od kogoś z rodziny, a to rozmowa z sąsiadem na tematy niezawodowe. Jedni taką rozmową utną sobie przy biurku, inni - na papierosie.
            A.
              • krzysztofsf Re: Palarnia, palacze i itd. 17.09.10, 12:29
                lena575 napisała:

> Mylisz się, 5 minut "przerwy" to nie jest 5 minut przerwy opd pracy ale od komp
                > utera. Po prostu pracownik musi robić coś innego.

Dokladnie.
                Np 55 minut wprowadza dokumenty, a pozniej wpina je do segregatorow - juz bez pracy z komputerem w tym czasie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka