lecimytupolewem 15.09.10, 23:16 takie hasło widziałem dzisiaj w Gdańsku, koło LOTu. Najpierw się wkurzyłem, ale potem... Bo właściwie co czeka dzisiejszych dwudziestolatków i nastolatków? Co o tym myślicie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Sales Engineer Jestem Inżynierem Sprzedaży, zarabiam 6000zł netto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.10, 23:40 W wieku 20 lat zarabiałem 3500 zł netto. Polska to RAJ. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: R Re: Jestem Inżynierem Sprzedaży, zarabiam 6000zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.10, 00:03 A emerytury masz 1000 złotych-o ile w ogóle. Poza tym fajnie będzie żyć w zbankrutowanym kraju bez opieki zdrowotnej, działających instytucji państwowych i nienawidzących się ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inzynierek Mam dopiero 6 lat doświadczenia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.10, 00:08 Nie planuję mniej zarabiać. Emerytura to będzie na dzisiejsze pieniądze z 3000-4000 + własne oszczędności + firma, którą będę prowadził. Będzie elegancko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: R Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.10, 01:37 Będzie elegancko. Gdy runie polska gospodarka-na pewno. Odpowiedz Link Zgłoś
kol.3 Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia 18.09.10, 08:16 Takie prorokowanie jak to w Polsce niczego nie będzie słyszałam już w latach 80-tych. Miało nie być budownictwa mieszkaniowego, prądu, i jeszcze paru rzeczy. Najśmieszniejsze że prorocy nadal w tej Polsce mieszkają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: boss Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia IP: 81.219.71.* 18.09.10, 10:42 Myślę, że problem z ZUS-em (emerytury!!!) jest nie do rozwiązania. Kolejne ekipy przy korycie będą co prawda próbować coś robić (czyt. podwyżki wszelakich podatków), jednak jest to działanie doraźne. Żeby jakoś konkretnie zreformować ZUS to w tej chwili jest już zdecydowanie za późno. Sytuacja z emeryturami da tak naprawdę o sobie znać w momencie gdy do emerytur dojdzie obecne pokolenie 40-50 latków. Pieniędzy na to na pewno (!!!) nie będzie. Niestety ale bardzo prawdopodobne jest bankructwo państwa polskiego, a w konsekwencji historia może zatoczyć koło (rozbiory Polski!!!). Wtedy nie pomoże nikomu nawet fakt, że jest domokrążcą (ktoś tu wyżej się napinał że jest akwizytorem). No ale nikt się tym dzisiaj nie przejmuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia IP: 80.169.242.* 18.09.10, 17:52 Wciaz mamy w Polsce olbrzymi deficyt mieszkan, zmniejszony nieco tylko masowa emigracja mlodych Polakow i Polek z Polski. A pradu zbraknie lada dzienm jak zaczna sie sypac ze starosci elektrownie wybudowane przez Bieruta, Gomulke i Gierka! Odpowiedz Link Zgłoś
kol.3 Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia 19.09.10, 09:35 Guzik prawda. Mieszkania są i stoją puste, przeceniane żeby ktoś je kupił, tylko ludzie nie mają na nie pieniędzy. Odpowiedz Link Zgłoś
popisuarka Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia 19.09.10, 23:36 Polacy ze swymi 250 euro na miesiac nie maja pieniedzy na nic. Stad tez Polska sie dzis wyludnia... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Przeciętny Polak ma 600 eur/msc, naucz się liczyć! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.10, 00:24 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Re: Przeciętny Polak ma 600 eur/msc? IP: *.Red-80-58-252.staticIP.rima-tde.net 20.09.10, 18:24 Mediana jest znacznie nizsza, a srednia nic nam nie mowi, gdyz kiedy ja zarabiam milion a ty zlotowke, to srednio mamy ok. pol miliona... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia IP: 91.200.94.* 20.09.10, 05:44 no właśnie, tylko że neistety ty nie chcesz wyjechać na Białoruś i trzymasz się pazurami dzikiego kapitalizmu, podczas gdy u Łukaszenki masz socjalny raj Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KAGAN Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia IP: *.Red-80-58-252.staticIP.rima-tde.net 20.09.10, 18:25 Socjalny raj to maja w Szwecji... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: boss Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia IP: *.adsl.inetia.pl 20.09.10, 20:41 A gdzie ty tu widzisz dziki kapitalizm pasożycie? Ciągniesz dotacje od państwa (na które WSZYSCY się składamy) i bredzisz coś o Białorusiach i kapitalizmach. Kapitalizm by był jakbyś od państwa nie dostał ani grosza do tej swojej ziemi, a i ZUS byś musiał zapłacić zamiast KRUS-u. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pracownik Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.09.10, 21:28 bo on jest przekonany że żyjemy w kapitalizmie, za PRL-u myślał, że żyje w socjalizmie. - Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia IP: 91.200.94.* 21.09.10, 07:01 a czy ktoś ci broni kupić hektary? Odpowiedz Link Zgłoś
popisuarka Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia 21.09.10, 10:30 Ja wole morgi, aronku! Gość portalu: aron napisał(a): a czy ktoś ci broni kupić hektary? Odpowiedz Link Zgłoś
kazjenka Re: Mam dopiero 6 lat doświadczenia 16.09.10, 11:59 > Nie planuję mniej zarabiać. Emerytura to będzie na dzisiejsze pieniądze z 3000- > 4000 + własne oszczędności + firma, którą będę prowadził. Będzie elegancko. Emerytura będzie wynosić 300-4000, tylko jeśli sobie na nią odkładasz (3. filar itp.). ZUS i OFE zaoferują Ci maks. 1500-2000, bo liczy się to, ile dzieci się urodzi i będzie płacić na Ciebie składki. A co do napisu, to dogłębnie się z tym zgadzam i najdalej za rok wyjeżdżam z tego kraju. Odpowiedz Link Zgłoś
truten.zenobi Re: Jestem Inżynierem Sprzedaży, zarabiam 6000zł 16.09.10, 12:11 > zarabiam 6000zł to 1500 eu, 0,8 - 1,5 m2 mieszkania... faktycznie raj... zakładam że po 50 tez będzie Ci odpowiadać praca "w ciągłym ruchu" a Twoja "mobilność" będzie odpowiadać twojemu pracodawcy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inzynierek Po 50 wbijam na ciepły dyrektorski stołek... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.10, 11:30 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PCV menedżer a ja jestem pszetstawicielem na Warszawe i okolice IP: *.chello.pl 19.09.10, 00:00 i zarabiam do łapy 15-20 tysi miesiencznie do tego premia kfartalna i fundusz reprezentacyjny na imprezy z dziwkami i chlaniem musze jakoś pszecież pszekonać do siebie kliętów czeba było się uczyć i iść na SGH na marketing w zarządzaniu a nie jakieś politechniki matoły, a teraz nażekacie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: boss Re: Jestem Inżynierem Sprzedaży, zarabiam 6000zł IP: *.adsl.inetia.pl 16.09.10, 12:28 Jak padnie gospodarka, do czego już bliżej niż dalej, to sobie będziesz mógł sprzedawać ale chyba puszki po piwie w skupie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Re: Jestem Inżynierem Sprzedaży, zarabiam 6000zł IP: 80.169.242.* 18.09.10, 17:50 Czym handlujesz? Narkotykami czy zywym towarem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jakub Re: Jestem Inżynierem Sprzedaży, zarabiam 6000zł IP: *.chello.pl 18.09.10, 22:01 Ale co to znaczy "inżynier sprzedaży"? Ja pracowałem po studiach jako Przedstawiciel Handlowy i szybko doszedłem, że to zwykły akwizytor domokrążca. Teraz żeby to robić trzeba mieć dodatkowo inż? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uuu76 Re: Jestem Inżynierem Sprzedaży, zarabiam 6000zł IP: 109.243.1.* 19.09.10, 19:54 Daleko ci do inzyniera.Jestes po prostu zwyklym oszustem,przestan sie oszukiwac,zastanow sie czy jestes komus potrzebny. Odpowiedz Link Zgłoś
losiu4 Re: "Zostając w Polsce przegrasz życie" 16.09.10, 08:13 lecimytupolewem napisał: > Co o tym myślicie? myślimy ze to bez sensu. Znaczy hasło. Bo mimo usilnych działań naszego kochanego premiera a to podateczki podnoszacego, a to kombinującego wokól pieniędzy ludzi z których pod przymusem zdzierano forse, to jednak da się zyć. Czy dałoby się lepiej? Oczywiście tak. Ale nie przy tym rządzie. Pozdrawiam Losiu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ja Zależy od otoczenia w jakim żyjesz i tyle IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.10, 11:32 Wokół mnie nikt nie narzeka, ludzie kupują nowe lub kilkuletnie samochody, budują wolnostojące domki jednorodzinne i mieszkania. Wnioskuję zatem, że mają również co jeść. Jak ktoś chce to sobie poradzi i zarobi grubo powyżej średniej, jak ktoś nie chce to zawsze znajdzie sobie "powody". Znam nawet robotników z podstawowym wykształceniem, chłopy cisną z nadgodzinami po 12h dziennie + soboty i z 2500 robotniczej pensji robią 4000. No ale taki inżynier to 4000 dostaje z bomby, za 8h pn-pt... Odpowiedz Link Zgłoś
truten.zenobi Re: Zależy od otoczenia w jakim żyjesz i tyle 16.09.10, 12:20 problem polega na tym że w np. w Niemczech bez większego problemu Niemiec znajdzie prace za 1,8 -2,5 tys. eu. a ceny nieruchomości i wielu innych dóbr są niższe lub mniej więcej takie same jak u nas. u nas dla wielu płaca 1,2 zł to marzenie... nieosiągalne marzenie ze względu na wysokie bezrobocie... jeśli ktoś sobie daje rade to dobrze, skalkulował sobie co mu się bardziej opłaca, ale dla pozostałych nic nigdy tu się nie zmieni... jedyna szansa to szukać szczęścia w świecie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: van basten Re: Zależy od otoczenia w jakim żyjesz i tyle IP: *.aboost.nl 18.09.10, 11:41 wiekszosc Polakow zarabia do 2600 zl netto, to jest 600 euro na miesiac. Powtarzam na miesiac a nie na tydzien. Ceny jedzenia, paliwa, odziezy sa podobne w calej Europie.Pytanie do tych z polskiego grajdolka, ktorzy uwazaja , ze mieszkaja w normalnym kraju. W JAKIM STANIE JEST U WAS INFRASTRUKTURA- DROGI, AUTOSTRADY, KOLEJE? Tutaj, w Holandii przejechalem ponad 10 000 km i nie widzialem ani jednej, powtarzam ani jednej dziury, co wiecej nie widzalem aby asfalt sie kruszyl przy kraweznikach, co w Polsce jest norma. W JAKIM STANIE JEST U WAS SLUZBA ZDROWIA? Tutaj , w Holandii....a zreszta nie chce mi sie nawet o tym pisac. Jak mozna porownac Europe z krajem III swiata? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Re: Zależy od otoczenia w jakim żyjesz i tyle IP: 80.169.242.* 18.09.10, 17:55 Nawet w biednej Portugalii drogi sa o niebo lepsze niz w Polsce. A z Holadia to sie mozemy rownie dobrze porownywac jak np. Papuasi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Zależy od otoczenia w jakim żyjesz i tyle IP: 91.200.94.* 19.09.10, 07:13 jeżeli komuś źle w dzikim kapitaliźmie, to poszedł won na Białoruś. Tam każdy ma pracę, miesxzkanie socjalne, przedszkole dla dziecka i komunikację publiczną da swidania tawariszczi Odpowiedz Link Zgłoś
sothink aron = lewus 19.09.10, 10:46 Przecież to ty glosowales na socjalistow z PiS, a sam jesteś na zasilkach socjalnych i twierdzisz ze Polska Solidarna (komunizm) jest lepsza od liberalnego kapitalizmu buhahahahahahahahahahahaha Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pracownik Re: Zależy od otoczenia w jakim żyjesz i tyle IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 19.09.10, 10:47 żal ci tyłek sciska bo cie na to nie stac? hahahahah Odpowiedz Link Zgłoś
czerwony.poll74 Portugalii? Lepsze drogi są nawet w Jugosławii 20.09.10, 04:43 Chociaż tam wojna była. W Polsce stworzono za to partnerstwo publiczno prywatne. Wygląda ono tak. Państwo za kasę z podatków buduje autostrady, Kulczyk i Staleksport stawiają na nich bramki i biorą haracz za przejazd do własnych kieszeni wg stawek najwyższych w Europie. Jak już nakradną, to łaskawie za część ukradzionych pieniędzy dobudują kawałek autostrady, dzięki czemu postawią kolejną bramkę i wezmą więcej kasy za przejazd. A ten wybudowany odcinek będzie jak najniższym kosztem z gó...anych materiałów, przez marnego wykonawcę, tak że za chwilę będzie do remontu, a remont trwa i trwa, bo po co się śpieszyć, bydło ma płacić, jak nie to zaprzyjaźniona Policja zrobi porządek, nie podoba się niech chodzą na piechotę. Komuno wróć, chociaż na jedną noc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: Portugalii? Lepsze drogi są nawet w Jugosławi IP: 91.200.94.* 20.09.10, 05:47 chcesz komuny to poszedł won na Białoruś. Albo do Kima. Ktoś cię tu trzyma w katolickiej Polsce? Rydzyk paszport zabrał? Balcerowicz stoi na granicy w Terespolu i nie wypuszcza? Da swidania tawariszcz. Wasz raj u Łukaszenki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Re: Portugalii? Lepsze drogi są nawet w Jugosławii IP: *.Red-80-58-252.staticIP.rima-tde.net 20.09.10, 18:28 Lepszy raj jest w Szwecji, aronku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron szwedzki socjalizm he he he IP: 91.200.94.* 21.09.10, 06:57 w Szwecji wizyta u lekarza rodzinnego kosztuje 70 zł, a na Białorusi jest za darmo, podobnie jak wszystko inne. Dlatego Kagan dziwię się dlaczego jeszcze nie wyemigrowałeś na Białoruś, tylko dajesz się wyzyskiwać Portugalczykom. Odpowiedz Link Zgłoś
popisuarka Re: szwedzki socjalizm he he he? 21.09.10, 10:32 A co to jest dla Szweda 70 zl? To mniej niz 7 zl dla Polaka! A Portugalczyow to ja wykorzystuje, a nie na odwrot... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron na Bialorusi nie ma wyzysku i lekarz za darmo IP: 109.243.163.* 21.09.10, 13:27 no ale na Bialorusi 1. zarabia sie tyle co w Szwecji, a lekarz jest za darmo 2. nikt nikogo nie wyzyskuje 3. w odroznieniu od Szwecji nie ma bezrobocia 4. w odroznieniu od Szwecji nie ma samobojstw Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pracownik Re: na Bialorusi nie ma wyzysku i lekarz za darmo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.09.10, 14:56 no ale na Bialorusi > 1. zarabia sie tyle co w Szwecji, a lekarz jest za darmo zapomniałeś wziąć tabletki?! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan Re: Portugalii? Lepsze drogi są nawet w Jugosławii IP: *.Red-80-58-252.staticIP.rima-tde.net 20.09.10, 18:27 Racja. Nawet w biednej Serbii. Komuno wróć, chociaż na jedną noc. (czerwony.poll74) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Dla kogo marzeniem jest praca za 1200? Dla knura? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.09.10, 11:54 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BiL A dlaczego mieszkania są tak drogie? IP: *.5-4.cable.virginmedia.com 19.09.10, 20:36 Gość portalu: ja napisał(a): > Wokół mnie nikt nie narzeka, ludzie kupują nowe lub kilkuletnie samochody, budu > ją wolnostojące domki jednorodzinne i mieszkania. Tak robią, ale zwróć uwagę, że ci co budują domy lub kupują mieszkania, to tak mi sie wydaje, niemam dokładnych danych, to tacy co albo przynajmniej jeden małużonek siedzi za granicą, albo oboje przez jakiś czas byli zagranicą tam natłukli kasy i z tego po przyjeździe kupują mieszkanie lub budują dom. To dlatego ceny mieszkań są w Polsce tak wysokie w porównaniu do średniej pensji. Ja znam takiego co jest za granicą tam się wogóle ożenił z irlandką, a wzioł sobie kredyt tam w banku a tu w Polsce kupił mieszkanie na wynajem, i nigdy w nim nie mieszkał, bo w Irlandi one mają socjalny domek. To znaczy co chciałem powiedzieć w Polsce widać bogactwo ale w jakiejś mierze wynika ono z tego, że dużo ludzi pracuje za granicą właśnie i transfonduje to bogactwo, właśnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kagan "Zostając w Polsce przegrasz życie" IP: 80.169.242.* 18.09.10, 17:48 Niestety, ale to dzis 100% prawda, a zawdzieczamy to dojsciu do wladzy Solidarnosci w roku 1989. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hela Re: "Zostając w Polsce przegrasz życie" IP: *.chello.pl 18.09.10, 22:05 Dopiero 20 lat po "odzyskaniu" niepodległości w tym kraju prezydentem został człowiek z wyższym wykształceniem. Co ma się tu dziać skoro najpierw był prezydentem Rosjanin, potem elektryk po zawodówce, no a potem alkoholik po maturze? Jako tako z wykształceniem wyglądał dopiero Lechu II i obecnie mąż Kaszalota. Ale i oni maja/mieli to wszystko robione za czerwonej okupacji, więc co badali na studiach? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stop tępym Helom Po 1-sze to po 15 latach, po drugie był profesorem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.10, 00:45 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aron Re: "Zostając w Polsce przegrasz życie" IP: 91.200.94.* 19.09.10, 10:29 więc po co przegrywasz to swoje życie w Polsce? Solidaruchy ci paszport zabrali? czemu nie wyjechałeś na Białoruś, gdzie Łukaszenko da ci godną pracę przy zabijaniu dziennikarzy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adam Re: "Zostając w Polsce przegrasz życie" IP: *.centertel.pl 19.09.10, 00:16 Patrząc na odpowiedzi to takie wątki czytają albo ludzie w głębokiej depresji, albo hurraoptymiści. Wiele mówiący obraz społeczeństwa. Myślę że życie w Polsce do łatwych nie należy, ale porównywanie się do najbogatszych państw nie ma sensu. Tak samo jak nie ma sensu zestawiać się z Zimbabwe. Po prostu róbmy swoje i tyle. Jak komuś tu nie wychodzi niech próbuje sił w innym miejscu. Z ogólnymi ocenami gdzie lepiej bym się jednak wstrzymał. Każdy pliszka swój ogonek chwali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Smith Re: "Zostając w Polsce przegrasz życie" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.10, 19:01 > Patrząc na odpowiedzi to takie wątki czytają albo ludzie w głębokiej depresji, > albo hurraoptymiści. Wiele mówiący obraz społeczeństwa. Piszą ekstremiści np. troll Aron, kótry tak bardzo poszedł w "liberalizm", że żyje z dotacji, tj. na koszt podatnika. Wyzywa wszystkich od lewusów a życje z socjalistycznego systemu dotowania. Głos rozsądku na forum, to głos wołającego na puszczy. Odpowiedz Link Zgłoś