Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

praca w Kanadzie ?

IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 22.05.01, 01:05
    Czesc, mam prawie 19 lat czyli jak widac jestem w kwiecie wieku. Jestem
    inteligentny, mam juz calkiem fajna prace ( mimo iz pisze jeszcze mature ;), co
    chwile wpadam na setki nowych pomyslow etc etc I sprawa jest taka, ze mimo tego
    iz mam te wszystkie dobre przymioty to nawet po studiach, w Polsce, kraju
    zapoznionym ekonomicznie jak i mentalnie moge po prostu stracic swoja szanse.
    Boje sie tego, iz nawet jak do czegos dojde, to na zachodzie w takiej samej
    sytuacji mialbym x 100 wiecej i jeszcze nikt by mi tego niezazdroscil. Dlatego
    wpadlem na pomysl zeby poszukac pracy zagranica, poczatkowo chocby na te
    wakacje, pozniej byc moze na stale. Oczywiscie umiem angielskie etc, zas na
    swoj kraj docelowy najchetniej wybralbym Kanade, jako normalniejsza wersje USA.
    W takim wiec razie czy nie wiecie czy istnieja jakies biura posrednictwa, czy
    trzeba miec jakies pozwolenia do pracy w CA etc etc etc Z gory dziekuje za
    pomoc
    Obserwuj wątek
      • Gość: TYP Re: praca w Kanadzie ? IP: 24.130.4.* 22.05.01, 10:17
        Gość portalu: TemTEK napisał(a):

> Czesc, mam prawie 19 lat czyli jak widac jestem w kwiecie wieku. Jestem
        > inteligentny, mam juz calkiem fajna prace ( mimo iz pisze jeszcze mature ;), co
        >
        > chwile wpadam na setki nowych pomyslow etc etc I sprawa jest taka, ze mimo tego
        >
        > iz mam te wszystkie dobre przymioty to nawet po studiach, w Polsce, kraju
        > zapoznionym ekonomicznie jak i mentalnie moge po prostu stracic swoja szanse.
        > Boje sie tego, iz nawet jak do czegos dojde, to na zachodzie w takiej samej
        > sytuacji mialbym x 100 wiecej i jeszcze nikt by mi tego niezazdroscil. Dlatego
        > wpadlem na pomysl zeby poszukac pracy zagranica, poczatkowo chocby na te
        > wakacje, pozniej byc moze na stale. Oczywiscie umiem angielskie etc, zas na
        > swoj kraj docelowy najchetniej wybralbym Kanade, jako normalniejsza wersje USA.
        >
        > W takim wiec razie czy nie wiecie czy istnieja jakies biura posrednictwa, czy
        > trzeba miec jakies pozwolenia do pracy w CA etc etc etc Z gory dziekuje za
        > pomoc

Nie chce cie zniechecac ale jako 19latek bez stazu pracy z USA/Kanady to raczej
        mozesz o Kanadzie zapomniec. Najlatwiej jest jezeli jestes dobry w technologii (i
        to nie ogolnej ale specyficznych dziedzinach), wtedy moglbys MOZE starac sie o
        pozwolenie na prace na podstawie tzw. pilot project.

W twoim przypadku jedyne wyjscie to pojscie na uniwersytet w Kanadzie, co wymaga
        w sumie innych papierow i pieniedzy.

Mozesz oczywiscie pojechac do Kanady sie rozejrzec co i jak jako turysta ale
        legalnej prac nie podejmiesz.

Lepiej proboj realizowac plany w Polsce i nie marnuj czasu w Kanadzie (chyba ze
        pojdziesz na uniwerek).

• Gość: steve Re: praca w Kanadzie ? IP: *.rdu.bellsouth.net 02.06.01, 06:13
            Nie wiem co rozumiesz tlumaczac Kanade jako
            normalniejsza wersje USA. Mam wielu znajomych w
            Kanadzie ze stalym pobytem i dobra praca, ale kazdy
            ktory 'ma jaja' marzy zeby wreszcie przedostac sie
            jakos do stanow.
            Mieszkam w Polnocnej Karolinie i nigdy bym sie tam
            nie przeprowadzil; nudno, standard zycia nizszy o
            polowe i ograniczone perspektywy dla dynamicznych
            i mlodych ludzi.
            Pozdrawiam, ale nie trac nad ta kwestia czasu !
            • Gość: Aska Re: praca w Kanadzie ? IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 19.07.01, 10:56
              Proponuje Ci nie wyjezdzac do Kanady, kazdy mysli ze jak tam pojedzie to
              zdziala nie wiadomo co, ale to nie prawada.Co do Stanow to wydaje mi sie ze
              jest tutaj troche latwiej o prace dla Polaka , ja mieszkam w NC mam tutaj
              rodzine i jestem w trakcie zalatwiania obywatelstwa, ale powiem Ci szczerze ze
              brakuje mi Polandu.
              Tke care and good luck :0)
            • Gość: Halina W Re: praca w Kanadzie ? IP: *.wlfdle1.on.wave.home.com 18.09.01, 14:35
              Gość portalu: steve napisał(a):

> Nie wiem co rozumiesz tlumaczac Kanade jako
              > normalniejsza wersje USA. Mam wielu znajomych w
              > Kanadzie ze stalym pobytem i dobra praca, ale kazdy
              > ktory ''ma jaja'' marzy zeby wreszcie przedostac sie
              > jakos do stanow.
              > Mieszkam w Polnocnej Karolinie i nigdy bym sie tam
              > nie przeprowadzil; nudno, standard zycia nizszy o
              > polowe i ograniczone perspektywy dla dynamicznych
              > i mlodych ludzi.
              > Pozdrawiam, ale nie trac nad ta kwestia czasu !

To juz jest tupet probowac komus wmowic, ze zycie w Polnocnej Karolinie ma wyzszy
              standard niz zycie w Kanadzie! A byles Ty kiedys w Kanadzie? Ja mieszkam w
              Kanadzie, a do Polnocnej Karoliny jezdze od lat pare razy w roku i niestety jest
              to typowa amerykanska prowincja w dodatku poludnie, ktore jak wiadomo jest
              bardziej zacofane. A Kanada od 5-ciu albo wiecej lat pod rzad, jest uznawana za
              najlepszy kraj do zycia!
              I masz racje TemTek, to jest normalniejsza wersja ameryki(nie zapominajmy o
              wydarzeniach sprzed tygodnia)!
              W zasadzie Ci co Ci tu daja porady maja racje, (nawet Pan$$$$ czesciowo), ale
              jest to w sumie dobry kraj do zycia, bezpieczny i zyczliwy. Jesli zas chodzi o te
              wszystkie przeszkody, ktorymi Cie tu strasza, to tez bez przesady, ale oczywiscie
              beda jak nie takie to inne. Moj maz skonczyl Politechnike Gdanska i jego dyplom
              zostal w pelni uznany i nie musial nigdy zdawac "tofla", a pracuje ( po 10-ciu
              latach) na wysokiej pozycji w bardzo znanym koncernie. Ja robilam tu roczny
              program podyplomowy i o "tofla" tez nikt nie pytal. Ale jezyk to podstawa!
              Pozdrowienia
            • ja-kub Do - Steve 10.12.01, 02:06
              Steve, nie orientojesz sie moze jak to naprawde jest z praca dla ludzi z
              branrzy IT? W www.monster.com jest kilkaset ofert dla mojego fachu (graphic
              designer / web designer) i zastanawiam sie czy nie szukac pracy w stanach.
              Pozdrawiam.
      • Gość: $$$$ Re: praca w Kanadzie ? IP: *.ym1.on.wave.home.com 09.06.01, 06:49
        Masz odpowiedz z pierwszej ręki.
        Kanada obecnie przyjmuje emigrantów w określonych zawodach.
        Lista zawodów jest, powinna być dostępna w ambasadzie kanadyjskiej.
        Jeżeli nie znajdziesz swojego zawodu na tej liście to możesz zrobić to tak jak
        to Rosjanie robią kupując lewe papiery.
        Lecz nie myśl, ze twoje problemy się skończą z chwila otrzymania wizy to Kanady.
        Po przyjeździe, nie ważne czy znasz dobrze angielski czy nie, będziesz musiał
        uczyć się go po kanadyjsku (około 2 lat). Wielu robi to pracując jako pizza
        boys, sprzątając żydom mieszkania, robiąc na budowie bądź roznosząc ulotki.
        Po lekcji języka angielskiego będziesz musiał zdać egzamin z języka
        angielskiego, “toefel” który cię upoważni do podjęcia egzamin upoważniającego
        cię do podjęcia pracy w swoim zawodzie. Jeżeli twój zawód nie będzie wymagał
        w/w egzaminu to będziesz musiał, wziasc kilka kursów komputerowych gdyż tu bez
        komputera się nie obejdziesz, co ci zajmie 1 do 2 lat.
        Następnie powiedzą ci ze musisz mieć kanadyjskie doświadczenie gdyż bez niego
        nikt cię nie przymnie do pracy. Ja na przykład pracowałem w Niemczech w swoim
        zwadzie i po przyjeździe do Kanady musiałem nauczy się jak pieprzyć robotę gdyż
        moje niemieckie doświadczenie było nie na czasie.
        Aby zdobyć takie doświadczenie będziesz musiał pracować za darmo dla jakiejś
        firmy.
        Tu mamy szkoły średnie, które pomagają studentom w nabyci doświadczenia
        zawodowego. Przy okazji pomagają oni emigrantom w nabyciu w/w doświadczenia pod
        warunkiem, ze będziesz zaocznym uczniem w tej szkole. I tak dostaniesz
        kanadyjski dyplom szkoły średniej jak i pierwsze doświadczenie zawodowe. (1
        semestr)
        Powiedzmy, ze jesteś zdrowa dupa I cieszysz się dużym powodzeniem wśród
        chłopców, co niewątpliwie powinno ci pomóc w znalezieniu pierwszej dorywczej
        pracy gdzie za symboliczna oplata będziesz mozolnie nabywał kanadyjskiego
        doświadczenia no i twoi współpracownicy nabędą wiedzy o dziewczynach z Polski
        oczywiście.
        Jeżeli jesteś szczęściarz to ci to zajmie następny rok. I tak po pięciu latach
        dostaniesz pierwsza pełnoetatową prace w swoim zawodzie. Twoje place zaczną
        rosnąc od dołu – powiedzmy od 25K rocznie. Będziesz płacił około 30% podatków.
        Po następnych dwóch ciężko przepracowanych latach dostaniesz list z
        ministerstwa, ze przy twoich aktualnych zarobkach w wieku 65 lat twoja
        emerytura będzie wynosiła 200 miesięcznie wiedząc ze musisz zapłacić za
        mieszkanie 800 dolarów miesięcznie. Po tak ciężko przepracowanych latach I
        podatkach płaconych dla rządu, rząd ten pomoże ci w uzyskaniu rządowego
        mieszkania dla biednych oraz dopłaci ci kilka groszy do emerytury tak abyś nie
        umarł z głodu.
        Życzę ci powodzenia no I witam w kraju J. Londona
        Daj mi żnąc jak przyjedziesz do Kanady, ponieważ mam kilka domów do sprzątania
        I szukam pracownika.
        Polish/Canadian businessmen.
        • Gość: RESZ Re: praca w Kanadzie ? IP: *.proxy.aol.com 11.06.01, 02:52
          Musisz wybaczyc temu typowi z czterema znakami dolarowymi zamiast imienia. Z
          niego taki businessman jak z babci klozetowej businesswoman. Gosc jest
          sfrustrowany, bo w Kanadzie nikt nie chce poznac sie na jego zdolnosciach,
          ktore ograniczaja sie do pisania prymitywnych postow na forum.
          Jezeli chodzi o prace w Kanadzie to jak najbardziej warto, szczegolnie jak ma
          sie 19 lat, oczywiscie dobrze byloby miec skonczona jakas szkole. W Kanadzie
          nie jest lekko, ale masz o wiele wieksze szanse ulozenia sobie zycia, szanse
          zycia na dobrym poziomie majac przecietna posade. Oczywiscie mozesz skonczyc
          jak Pan Cztery Dolary obrazony na system, ale jezeli sie nie poddasz, to
          wszystko przed Toba, czego Ci zycze.
          • Gość: Zenek Re: praca w Kanadzie ?Do TemTEK-a IP: *.ym1.on.wave.home.com 11.06.01, 14:19
            Jestes w najodpowiedniejszym czasie aby zaczac kariere w Kanadzie.Warunek
            PIERWSZY to legalna emigracja.Poza nielicznymi wyjatkami nikt Ci nie zaliczy
            polskiej wyzszej uczelni.
            Za polska mature otrzymasz 26 punktow(ukonczenie sredniej szkoly w ONTARIO i
            mozliwosc dalszego studiowania to 33PUNKTY).Musisz wiec zdobyc jeszcze
            7PUNKTOW.Obowiazkowo piec klas angielskiega lub tzw.toefl(to daje Ci 5
            PUNKTOW).W Twoim wieku mozesz to robic w normalnej szkole sredniej lub w szkole
            dla doroslych.Jesli znasz angielski to po odpowiednim egzaminie mozesz miec
            pewne klasy zaliczone.KLASE robisz w ciagu semestra tj 1/2 roku.Pozostale
            2PUNKTY to bierzesz 2 przedmioty z ktorych jestes najlepszy np:matematyka i
            chemia.Tak ze srednia szkole kanadyjska masz zalatwiona w czasie 1-2,5
            lat,zalezy od Ciebie.Nastepnie to regularne studia i kariera zawodowa ,W
            znikomym zalezna od Ciebie,bardziej od znajomosci i "Twoich lokci"
          • Gość: $$$$$$$$ Re: praca w Kanadzie ? IP: *.ym1.on.wave.home.com 11.06.01, 19:59
            Tak, tak, nie słuchaj nikogo I przyjedź jak najszybciej.
            Pomogę ci we wszystkim. Tymczasem prześlij mi swoje zdjęcie.
            Pa!

P.S. Dla ciekawości podaje, ze w Toronto mamy obecnie 8700 homoseksualistów
            zarażonych aidsem. Jeżeli to pomnożysz przez 4 to ci to da około 35 tysięcy
            homoseksualistów. To wszystko zawdzięczamy naszej słynnej na cały świat parady
            homoseksualistów organizowanej, co roku. Jedna z prowincji kanadyjskich poszła
            nawet dalej i w ostatnim tygodniu zatwierdziła związek homoseksualistów. Kanada
            przoduje jak widzisz nie tyko w gospodarce.
            Bye-bye Sweetie

Czekam na odpowiedz w dwóch wersjach: polskiej i angielskiej - zobaczymy gdzie
            robisz Sucker
              • Gość: Aga Re: praca w Kanadzie ? IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 03.07.01, 11:47
                Cześć, widzę że nie tylko Ty szukasz szczęścia w Kanadzie, ja mam 26 lat i
                jestem po studiach a mimo to nie moge znależć dobrej pracy w Polsce! Byłam w
                Kanadzie 5 miesięcy i wróciłam, żeby wszystko jeszcze przemyśleć, a teraz
                żałuję bo mogłam lepiej zostać i tam się urządzić, ale nie trace nadziei i
                chyba będę się starać o wyjazd tak jak ktoś juz chyba wspomniał na punkty,może
                ktoś ma jakiś pomysł- mój e-mail: gajgad@poczta.onet.pl
                • Gość: Marcin Re: praca w Kanadzie ? IP: 217.96.4.* 21.07.01, 12:21
                  Przed wyjazdem do Kanady proponuje zdobyc jakies wyksztalcenie wyzsze, np.
                  Master of Business Administration i oczywiscie na potwierdzenie znajomosci
                  jezyka angielskiego zdac dodatkowo egzamin LCCI III (London Chamber of Commerce
                  and Industry. Na oficjalnej stronie ambasady Kanady w Polsce (www.canada.pl)
                  mozna znalezc okreslone zasady dotyczace osob starajacych sie o status
                  niezaleznych imigrantow. Aplikat powinien zdobyc minimum 70 pkt na 100 w 9
                  etapach - punkty zdobywa sie kolejno za wiek, wyksztalcenie, doswiadczenie
                  zawodowe, znajomosc jezykow (angielski,francuski), zawod (wedlug listy), itd.
                  Zdobycie sporej liczby punktow wcale nie powinno sprawic wiekszych problemow
                  dla ambitnej i zdolnej osoby. W takim razie zycze powodzenia i wytrwalosci, w
                  Kanadzie z pewnoscia mozna osiagnac duzo wiecej i w Polsce ktora czeka duzy
                  kryzys.
        • Gość: renka Re: praca w Kanadzie ? IP: *.sympatico.ca 30.08.01, 06:17
          POPIERAM ! Ameryka dla byka, Kanada dla dziada!!!
          19 latek powinien od razu spuscic z tonu.Tu sie ciezko pracuje a raczej TYRA .
          Znam wielu Kanadyjczykow, czesc z nich pracuje z Polakami i innymi
          Europejczykami.Kanadyjczyk, chociaz z nizszym wyksztalceniem, zawsze bedzie
          szefem.Europejczyk ma UCZYC reszte.Moi sasiedzi(Irlandczycy) nie sa wyjatkiem,
          zawsze w weekendy zbieraja sie ze znajomymi i glownym tematem sa
          emigranci.Glownie obrabiaja chinczykow , ale mysle, ze sa generalnie
          przeciwko.Obawiaja sie o prace, ktora czesto traca.Bezrobocie w porownaniu ze
          Stanami jest kilkakrotnie wieksze.
      • Gość: Torbram Re: praca w Kanadzie ? IP: *.wlfdle1.on.wave.home.com 27.08.01, 04:03
        To forum to nie najlepsze miejsce na poszukiwanie rzeczowych informacji ,a o
        takie Ci chodzi.Piszesz ze jestes inteligientny i znasz angielski,wiec jaki
        masz problem podniesc sluchawke ,zadzwonic i umowic sie na rozmowe w konsulacie
        albo ambasadzie kanadyjskiej lu prosciej wejsc na strony kanadyjskiego rzadu i
        czytac,czytac,czytac.Wiele,wiele lat temu emigrowalem do Kanady z US,kosztowalo
        mnie to duzo pieniedzy i zachodu i jak sie okazlo po pierwszej wizycie w
        konsulacie,niepotrzebnie bo spelnialem wszystkie kryteria niezaleznego
        emigranta.Informacja to klucz do sukcesu.Jesli kierunek twoich studiow ma
        przyszlosc to Kanada jest doskonalym krajem ...na poczatek.Tak wiec sprez sie i
        dzialaj.Powodzenia.Nie obawiaj sie,nie jest tak zle jak to opisuje kilku
        nieszczesnikow.
        • Gość: TYP Re: praca w Kanadzie ? IP: 24.130.4.* 27.08.01, 10:09
          Gość portalu: Torbram napisał(a):

> To forum to nie najlepsze miejsce na poszukiwanie rzeczowych informacji ,a o
          > takie Ci chodzi.Piszesz ze jestes inteligientny i znasz angielski,wiec jaki
          > masz problem podniesc sluchawke ,zadzwonic i umowic sie na rozmowe w konsulacie
          >
          > albo ambasadzie kanadyjskiej lu prosciej wejsc na strony kanadyjskiego rzadu i
          >
          > czytac,czytac,czytac.Wiele,wiele lat temu emigrowalem do Kanady z US,kosztowalo
          >
          > mnie to duzo pieniedzy i zachodu i jak sie okazlo po pierwszej wizycie w
          > konsulacie,niepotrzebnie bo spelnialem wszystkie kryteria niezaleznego
          > emigranta.Informacja to klucz do sukcesu.Jesli kierunek twoich studiow ma
          > przyszlosc to Kanada jest doskonalym krajem ...na poczatek.Tak wiec sprez sie i
          >
          > dzialaj.Powodzenia.Nie obawiaj sie,nie jest tak zle jak to opisuje kilku
          > nieszczesnikow.

Nikt nie twierdzil ze to forum jest najlepszym miejscem do zbierania informacji.
          Forum jest jednym z miejsc ktore warto zwiedzic szukajac informacji. Ty piszesz
          ze dawno bardzo juz wyemigrowales do Kanady, moje pytanie jest wiec co poza
          krytyka tego forum mozesz temu chlopakowi oferowac ? Sa na tym forum ludzie
          ktorzy bardzo niedawno wyemigrowali do Kanady bedac mlodym na obecnych zasadach
          wiec nie sadzisz ze cos wartosciowego maja do dodania ?

Poza "powodznia" i krytyki forumowiczow sam naprawde nie dodales nic
          wartosciowego co mogloby temu chlopakowi pomoc.

• Gość: x ? Re: praca w Kanadzie ? IP: *.cg.shawcable.net 18.12.01, 13:54
          Torbam udzielil Tobie wlasciwej inofrmacji.
          Realizuj swoja wizje, miej dobre samopoczucie i glowe otwarta.
          Krotko - badz otwarty na wszelkie zmiany, a Twoja wizja w realizacji planow
          "nawet gory przeniesie".

A do roznych "takich czy owakich" rad (np. w kraju wiecej osiagnal?)
          zrob wlasna analize sytuacji w jakiej Ty zyjesz lub Twoje otoczenie?
          Co sie w ich zyciu zmienilo?
          Czego oczekujesz ? itd.itd.

Pamietaj znajomosc jezyka to tylko narzedzie,
          natomiast Twoj zawod i wyksztalcenie to Twoja przyszlosc!

• Gość: Adrian Re: praca w Kanadzie ? IP: 195.214.79.* 18.12.01, 14:57
        ... oj, tak czytam czytam te posty i widze wielu krzykaczy a nawet cwaniakow.
        ale podobaja mi sie wypowiedzi ... jak mialem 19 lat tez tak myslalem i dlatego
        od razu cie polubilem. w tym jest wiele prawdy i mysle ze wielu tak moze
        powiedziec. w polsce jest bylo i bedzie jeszcze przez jakis czasu bardzo trudno
        i to nie tylko biednym i nie wykszatalconym ale tez tym zdolnym i utalentowanym
        wspolziomkom. narazie nie wiadomo kiedy sie cos poprawi i tak juz od 70 lat sie
        dzieje.

decyzja jest trudna i wiele znaczaca dla ciebie, jak ja technicznie zrealizowac
        juz ci paru rozsadnie napisalo.
        majac 19 lat najwazniejszym jest pytanie czy wyjechac czy zostac.

jedz bracie, jedz. nikt tam na ciebie nie czeka i to musisz wiedziec ale staraj
        sie i badz najlepszy w tym co robisz. trudne czasy przed toba, ale to i w
        sytuacji gdy zostaniesz oraz gdy wyjedziesz. ale staraj sie, przede wszystkim
        musisz miec dobry zawod, szkole, studia oraz solidny background, na ktory moj
        tata mowil "wychowanie". jezeli to wszystko razem powiazesz uzupelniajac ciezka
        praca (ale nie na budowie, czy sprzatajac temu $$$$, ktory tak naprawde jest
        bardzo biedny) ale praca nad ksiazkami i przed LCD to dasz sobie rady i nie
        bedziesz zalowal. bedzie wiele problemow, ale problemy stwarzaja ludzie i tylko
        przez ludzi moga byc pokonane - pamietaj - a zycie jest koncertem problemow, a
        jak sie sam moglem przekonac, uklada sie to tak ze wszyscy sie cale zycie
        staraja pokonywac te problemy i to poto, azeby moc miec jeszcze wieksze
        problemy, dlatego nie przejmuj sie problemami i jedz.

do polski zawsze bedziesz mogl wrocic, podroze najbardziej ksztalcom, a kanada
        to piekny kraj.

trzymam kciuki i powodzenia
        adrian

• Gość: x? Re: praca w Kanadzie ? IP: *.tcpl.ca 18.12.01, 16:50
          Jeszcze dodam, ze majac 19 lat oraz chec poznania swiata to wielka przygoda zyciowa przed Toba.
          Poprzednik napisal:..."do Polski zawsze mozesz przyjechac"... ale rowniez mozesz caly swiat
          na przyzwoitej poziomie zwiedzic..

Uczynilem ten krok zyciowy ponad trzydziesci lat temu
          (wyobraz sobie, ze dluzej poza krajem zyje, niz w Polsce mieszkalem),
          i nie zaluje ani jednej sekundy !!!

• Gość: Artur Re: praca w Kanadzie ? IP: *.zsi.pl 19.12.01, 15:35
        Ostatnio wielu młodych ludzi stara się o wyjazd za granicę i z różnych powodów
        wcale się nie dziwię.

Prawdą jest, że każdy przypadek wyjazdu jest inny i BARDZO wiele zależy od
        twojego wykształcenia. Ja osobicie skończyłem informaykę i mogę cię zapewnić że
        w takich zawodach jak informatyk czy elektronik nie jest z wyjazdem źle.
        Zapewne prawdą jest to co mówili tu niektórzy o latach pracy na niższych
        stanowiskach "bo jeste nowy i obcy", ale nie koniecznie tak jest min. w
        wymienionych wyżej zawodach (i oczywiście nie tylko). To zależy od tego jaki
        jesteś dobry.
        W pół roku po zakończeniu studiów wielu moich kolegów pracuje za granicą i
        kilku odgrywa już kluczowe role w soich firmach.
        Odwiedziłem 2 tygodnie temu w Zurychu jednego kolegę ze studiów. Pracuje w
        firmie telekomunikacyjnej i już po kilku tygodniach pracy został tam doceniony.
        Stosunki między ludźmi w jego firmie są w ogóle OK więc o traktowaniu "gorzej"
        nie było mowy. Zarabia obecnie ok. 6000-7000 franków miesięcznie (1 frank = 2.5
        zł).
        I wcale nie robi tam znów nic kosmicznego. W Polsce mógłby o takiej pensji
        tylko pomarzyć. Już zupełnie nie wspominam o samym poziomie życia tam i
        generalnie bezpieczeństwie w porównaniu z Polską.

To co napisałem wyżej to tylko przykład. W Szwajcarii pracuje kilku inny moich
        znajomych (informayków i elektroników), jeden pracuje też w Microsoft'cie w
        Seatle (USA), kolejny się tam (do Microsoft'u) niedługo wybiera.

Chodzi mi o to że jesli jestes dobry w jakiejs dziedzinie (najlepiej w obecnie
        przez bogate kraje poszukiwanej, takiej jak wyżej wymienione, ale jest ich
        oczywiście więcej) to możesz wylatywać do Szwajcarii, Kanady, Usa i gdzie
        jeszcze chcesz pierwszym samolotem.
        Oczywicie jeli kto jest (bez urazy) "średniakiem", to już inna sprawa. Ale
        jeśli tak jak napisałeś jesteś inteligetny, to nie masz się czego obawiać.
        Wtedy to ty wybierasz se kraj i firmę w której chcesz pracować i to ty stawiasz
        warunki.

Artur,

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka