Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Praca w PSP - Straż Pożarna

IP: *.adsl.inetia.pl 19.06.12, 18:31
    Witam

Chciałbym uzyskać kilka informacji na temat rekrutacji do PSP. Z tego co słyszałem aby się dostać do służby w PSP trzeba mieć znajomości albo trzeba być wyjątkowo wysportowanym oraz posiadać niezliczoną ilość różnego typu uprawnień.

Pierwsze pytanie. Nie mam jakichkolwiek znajomości w PSP więc muszę liczyć wyłącznie na siebie. Mam wykształcenie wyższe z kierunku humanistycznego (za tydzień mam obronę:) więc za mgr dodatkowych punktów nie dostanę. Planuję iść na kurs kat. C (podobno bez tego nie ma sie jakichkolwiek szans na pracę w PSP), planuję jeszcze uzyskać uprawnienia na obsługę żurawia, kosza oraz agregata. Teraz pytanie czy po zdobyciu tego typu uprawnień jest większa szansa na zdobycie pracy w PSP?

Pytanie drugie. Czy są prowadzone szkolenia sprawności fizycznej pod kątem egzaminu sprawnościowego? Cw. typu Harvard Step-up Test czy wytrzymałościowe pod nazwą 'delfin' są trudne do wykonania w warunkach domowych.

Pytanie trzecie. Gdzie można przeprowadzić badania zdrowia pod kątem służby w PSP? Z tego co słyszałem są to bardzo szczegółowe badania, które mogą wykryć różnego typu choroby.

Jeżeli macie jeszcze jakieś wskazówki, które mogą pomóc w ubieganiu się o służbę w PSP to byłbym bardzo wdzięczny:)
    Obserwuj wątek
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka