Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Praca w PSP - Straż Pożarna

  IP: *.adsl.inetia.pl 19.06.12, 18:31
  Witam

  Chciałbym uzyskać kilka informacji na temat rekrutacji do PSP. Z tego co słyszałem aby się dostać do służby w PSP trzeba mieć znajomości albo trzeba być wyjątkowo wysportowanym oraz posiadać niezliczoną ilość różnego typu uprawnień.

  Pierwsze pytanie. Nie mam jakichkolwiek znajomości w PSP więc muszę liczyć wyłącznie na siebie. Mam wykształcenie wyższe z kierunku humanistycznego (za tydzień mam obronę:) więc za mgr dodatkowych punktów nie dostanę. Planuję iść na kurs kat. C (podobno bez tego nie ma sie jakichkolwiek szans na pracę w PSP), planuję jeszcze uzyskać uprawnienia na obsługę żurawia, kosza oraz agregata. Teraz pytanie czy po zdobyciu tego typu uprawnień jest większa szansa na zdobycie pracy w PSP?

  Pytanie drugie. Czy są prowadzone szkolenia sprawności fizycznej pod kątem egzaminu sprawnościowego? Cw. typu Harvard Step-up Test czy wytrzymałościowe pod nazwą 'delfin' są trudne do wykonania w warunkach domowych.

  Pytanie trzecie. Gdzie można przeprowadzić badania zdrowia pod kątem służby w PSP? Z tego co słyszałem są to bardzo szczegółowe badania, które mogą wykryć różnego typu choroby.

  Jeżeli macie jeszcze jakieś wskazówki, które mogą pomóc w ubieganiu się o służbę w PSP to byłbym bardzo wdzięczny:)
  Obserwuj wątek
  Inne wątki na temat:

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka