Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Problem w pracy

IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.13, 14:00
    Witam,

Mam taki problem w pracy, który sprawia że coraz częściej myślę o zwolnieniu się i poszukaniu czegoś innego. Otóż pracuję w centrali jednego z banków od około 3 lat. Wiadomo na początku chciałem się pokazać, byłem zaangażowany, darmowe nadgodziny itd. Ale grupa w ramach której pracuję od początku mnie nie akceptuje mimo że wykonuję najbardziej żmudne, czasochłonne, trudne i suma sumarum nudne zadania (wszelkiego rodzaju raportowanie związane z wykorzystaniem Excela, VBA, MS Accessa, SQL + prace analityczne związane z pewnym projektem). Czym przejawia się brak akceptacji? Otóż po pierwsze, mimo że należę do pewnej komórki biznesowej i dla niej pracuję oraz z nią się kontaktuję, zostałem kilka miesięcy temu przesadzony na drugi koniec open space'u do całkiem innego zespołu. Po drugie ostatnio szef pionu zaprosił wszystkich członków jednostki do której należę POZA MNĄ na kilkugodzinny lunch związany częściowo z projektem o którym wspomniałem. Nie rozumiem takiego zachowania w sytuacji w której wykonuję ciężką analityczną robotę w tym projekcie przesiadując po godzinach aby sprostać wymaganiom. Czuję się z tym źle, otwarcie powiem że jak frajer, którego się dyma bez mydła. Co radzicie w tej sytuacji? Zmniejszyć zaangażowanie i nie bacząc na nic wychodzić punkt 17:00? Zwolnić się w cholerę i nie robić z siebie frajera i kozła ofiarnego? W końcu trzeba mieć szacunek do samego siebie. Myślę, że z nową pracą nie byłoby jakiegoś wielkiego problemu. Tylko, że każda zmiana rodzi obawę stąd moje wątpliwości. Co byście zrobili na moim miejscu?
    Obserwuj wątek
        • Gość: PoprostuJA Re: Problem w pracy IP: *.adsl.inetia.pl 26.10.13, 21:47
          Tak jak poprzednik pracuj i szukaj,a od siebie mogę dodać rób tak jak inni robią i wal to w czapkę.Jeśli jesteś pewien swoich umiejętności i że robisz wszystko dobrze,olewaj ich.Miałem w poprzedniej robocie to samo,tylko że ja po 6 miechach stwierdziłem to co Ty,robiłem swoje i wychodziłem,ktoś miał problem ,,Czemu tak wcześnie?,, To się odpowiada (tu sobie odpowiedz co chcesz). Tyle ode mnie :)
          • Gość: Marek Re: Problem w pracy IP: *.cust.tele2.se 29.10.13, 17:32
            AAA!!!!! Bogdan Starzecki ,naganiacz z Ponnania . Bogdan Katafiarz Spicel I Kapus Marka Salamandry obaj z Ponania w Szwecji prowadza obozy pracy firma na slupa z leszna kajabud sp.zoo firma matka i siedziba Mafii w Sztokcholmie Scansale puts . Otrzegam tynkarzy firma bagno
      • Gość: Grzegorz asertywność, eskalacje, zmiana pracy, PIP mobbing IP: *.180.188.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.10.13, 15:45
        Porozmawiaj z szefem o sytuacji. Że bez sensu jest, że siedzisz oddzielnie od reszty zespołu - to zmniejsza efektywność w projekcie, bo utrudnia komunikacje i wymianę informacji. Że zaskoczyła Cię sytuacja, gdzie reszta zespołu jest zapraszana na spotkanie połączone z lunchem, na którym omawia się sprawy projektu, a ty nie. powiedz jawnie, że oczekujesz, że taka sytuacja więcej nie będzie miała miejsca.

Być może takie postawianie sprawy, pokazanie, że nie akceptujesz stosowania wobec siebie izolacji, wystarczy. Jeśli nie, to zapisuj konkretne działania, a najlepiej zbieraj dowody i za jakiś czas idź do wyższego przełożonego.

W między czasie szukaj innej pracy.

Jeśli problem nie ustąpi nawet po rozmowie z wyższym przełożonym, zmień pracę.
        Ponadto jeśli liczba i waga zebranych dowodów będzie spora, skontaktuj się z PIP i dowiedz się, czy warto składać zawiadomienie o mobbingu.
      • Gość: Bogdan Re: Problem w pracy IP: *.cust.tele2.se 29.10.13, 17:24
        AAA!!!!! Bogdan Starzecki ,naganiacz z Ponnania . Bogdan Katafiarz Spicel I Kapus Marka Salamandry obaj z Ponania w Szwecji prowadza boozy pracy firma na slupa z leszna kajabud sp.zoo firma matka i siedziba Mafii w Sztokcholmie Scansale puts . Otrzegam tynkarzy firma bagno

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka