Dodaj do ulubionych

ZWIĄZKI ZAWODOWE

25.07.09, 16:21
Tyle się tutaj naczytałam o związkach zawodowych, ale dla mnie w
dalszym ciągu to jakaś abstrakcja. Pracuję w jednym z oddziałów
regionu wielkopolskiego. Gdzie mam szukać przedstawiciela
ZZ? "Działa" jakiś w Poznaniu (w ROD)czy swoje siedlisko mają tylko
w Centrali. Może moje pytanie wyda się dośc naiwne, ale oprocz
tego,że słyszałam o ZZ - nic o nich nie wiem!!!:-(
Obserwuj wątek
    • czuk1 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 25.07.09, 22:34
      Dziwię się, że ZZ mając tu na forum nie najlepszą opinię, nie potrafią to
      miejsce dyskusji wykorzystać do rozpowszechnienia swojej
      działalności. To forum mogło by być miejscem podpowiedzi dla pracowników jak
      zachować się w sytuacji mobbingu, bezprawnych działań
      pracodawców i przełożonych.
      A taka cisza ze strony członków (choćby)zz , kiedy pracownicy piszą o sprawach
      pracowniczych, wołają o poradę... potwierdza takie jak w tym wątku opinie o
      braku obecności zz w banku.
      • robotnik_pkobp Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 27.07.09, 00:45
        Czuk przecież jak była akcja z "kromką chleba" i gromadzeniem ludzi do strajku,
        to nawet były maile słane do przewodniczącego prezia związków zawodowych o akcji
        z prośbą o wsparcie, a on za to w mediach gadał, że nic nie wie o tym aby były
        jakieś niepokoje wśród pracowników
        • czuk1 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 27.07.09, 08:51
          Ale Prezes ZZ "S" pisał kilka razy na tym forum.
          Zaś "Kromkę chleba" olali zarówno prezes jak i zz.
          Chyba skala Kromki była mała (idea nietrafiona - bo po co prezesowi worki chleba
          i to jeszcze od biednych jego pracowników ?) a zaistnienie "niepokojów z banku"
          było w mediach znikome,
          Nikt też z tego forum nie chciał podjąć się przywództwa.
          A tak naprawdę nikt nie lubi konkurencji.Jak można wymagać by zz
          podpiął się do anonimowej akcji?

A w ogóle wydaje się, że zz to forum traktują jak Małego Pikusia,
          z którym nie warto się bawić.
          • robotnik_pkobp Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 27.07.09, 09:28
            no prosze Cię - po pierwsze to "kromka chleba" się udała - nie mozna było więcej
            taką akcją wywalczyć ale za nią powinny iść następne (i tego szkoda że nie
            poszły). Po drugie, to bardziej dzięki tej akcji były wtedy wieksze (choć
            troche) podwyżki i nachylenie się(choć trochę) nad sprawami pracowników niż to
            zrobiły związki zawodowe w ostatnich 10 latach.
            I skoro mówisz o "konkurencji" to jasno teraz potwierdzasz, że ZZ nie zależy na
            pracownikach tylko na ich składkach członkowskich a prezesi będą nietykalni.
            Dodam tylko, że nie wszyscy członkowie zz olali tą akcję. Bo wypowiadało się
            tutaj co najmniej kilku, którzy zapewniali że próbowali namówić swego prezia do
            dołączenia się, a jego samego wypowiedzi tutaj nie widziałem, za to widziałem
            jego bezczelne i kłamliwe wywiady w prasie - za samo to powienien być od razu
            odwołany.
            • czuk1 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 27.07.09, 19:32
              POZOSTAŃMY PRZY SWOICH ZDANIACH.
              • okrycha Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 27.07.09, 20:57
                Dzięki "kromce chleba" podział podwyżek był sprawiedliwszy niż
                zazwyczaj.Chocby nawet ze względu na obowiązkowe "widełki".Dla mnie
                była to podwyżka rzędu 500 zł brutto.Wcześniej o takiej mogłam
                pomarzyc.Poza tym nie zgodzę się, że akcja miała niewielki odzew.W
                moim oddziale wiele osób przyłączyło się do "happeningu".Prezes
                Juszczak podczas całodniowej konwersacji z pracownikami przyznał, że
                zaskoczyła go skala akcji.I stwierdził, że dało mu to dużo do
                myślenia.
                • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 27.07.09, 21:47
                  Pamiętam jak wiele osób wieszało psy na Prezesie Juszczaku,a mnie sie teraz
                  nasuwa na myśl jedno,"Szanuj Szefa swego,możesz mieć gorszego".
                  • robotnik_pkobp Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 28.07.09, 02:19
                    Juszczak z porównaniem do prezesów z ostatnich lat faktycznie nie był najgorszy
                    ale zbyt dużo obiecywał a zbyt mało z tego wcielał w życie, a pracownicy mieli
                    już dość wciskania przez lata kitów, że jeszcze troche i będzie lepiej. Poza tym
                    lepiej walczyć o lepszego (jeśli nie jest wystarczająco dobry) niż siedzieć i
                    nic nie robić, bo się myśli że może być gorzej - ALE MOŻE BYĆ TEŻ LEPIEJ I DO
                    TEGO TRZEBA DĄŻYĆ.
                    • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 28.07.09, 07:32
                      To powiedz mi,jaki my mamy wpływ na wybór Prezesa?
                      • robotnik_pkobp Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 29.07.09, 02:44
                        nie rozumiem do czego dążysz?
                        • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 29.07.09, 07:37
                          Na pewno nie do kłótni.
      • exspres Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 30.07.09, 14:28
        Napiszę krótko ,związki w PKO BP/wszystkie/są do DUPY .
        • lukaj1953 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 30.07.09, 18:25
          zgadzam się z Expresem i myślę, że członkowie zz działających w
          naszym banku powinni pomyśleć i masowo wystąpić z nich.Przynajmniej
          zostanie kilka złotych w kieszeni(składka).Ja zrobiłem tak kilka lat
          temu i nie żałuję.W moim oddziale zz nie działają, członkowie
          wystąpili wtedy wraz ze mną.Przecież ci działacze są tylko
          działaczami i nic nie robią.Może się mylę?!może o czymś nie wiem?
          Może komuś pomogli?
          • himalajista Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 02.08.09, 09:31
            ZZ-juz dawno się wypisałam."Dupowłazy",które witają sie lewą reką,bo
            prawą trzymają stołki.Nie znam ani jednej osoby,której by pomogły!
            Ale znam dużo faktów(wszyscy je znamy)kiedy ewidentnie działają na
            szkodę pracownika i zgadzają się z pracodawcą,choc ten nie ma racji.
            Podpisują wszystko bez zastanowienia czy protestu,byle zgadzało sie
            z wolą pracodawcy....a pracownicy?! "za każdą bramą stoi 10
            chetnych".Najbardziej to widać na intrze ilu pracowników
            poszukują,bo młodzi, po przeszkoleniu w tym banku, szukają
            normalnych warunków pracy,godziwej płacy i wytrzymują tylko tyle by
            móc w CV napisać pracowałam/pracowałem w PKO BP SA".
            • chris-ki Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 04.08.09, 20:21
              Zgadzam się z przedmówcą, jakie ZZ - włażą w d... pracodawcy i w nagrodę jeżdżą
              na zagraniczne wycieczki
      • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 10.08.09, 21:07
        dziwię się, że jeszcze ludzie płacą na te związki nikt nie zlikwidował tych związków bo sami tylko dbają o siebie jak ktoś myśli, ze pomogą to są w ogromnym błędzie jadna sitwa i nic wiecej śmię nawet sądzić ,że żadna wiedza zawodowa jak też związkowa ale ogromne skupienie na własnym stołku aby go nie stracić (żałośni) miałam okazję poznać 2 Panie z zachodniopomorskiego i Panią z pomorskiego,żal Pań całkowity brak profesjonalozmu.
        • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 10.08.09, 21:16
          Chociaż nigdy do ZZ nie należałam,to wyobrażałam sobie,że Władze Związkowe
          wybierają sami pracownicy.Więc czegoś tu nie rozumiem,jak mogą się utrzymywać na
          tych popłatnych stołkach ludzie,którzy nic,słownie nic nie robią dla
          pracowników?Proszę ,niech mi to ktoś wytłumaczy.
          • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 10.08.09, 22:02
            dowiaduje się człowiek w momencie kiedy potrzebuje, bo wczęniej jak głupi płaci i ewentualnie na jakąś integrację pojedzie.A Panie tak mają bajer opracowany, że do ostatniej chwili mówią, że pomogą, że będzie dobrze a czlowiek w szoku jak go np; zwolnią a obiecują ,że bezie dobrze to pokornie czeka , a Panie do dnia 30 litopada przetrzymały mnie i powiedziały, że przykro ale niestety nie.A Pani przewodnicząca to nawet skrzynki nie ma mailowej,a zatępca jest 2w Bydboszczy i czeka się pokornie po 1,5 miesiąca od Pań na odpowiedz(oczywiście negatywną).
            • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 10.08.09, 22:10
              No ludzie kochani!!!!To po co WAM/NAM takie ZZ?Przepędźmy ich w cholerę,przecież
              oni z nas ,nie my z nich -żyjemy.
              • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 10.08.09, 22:54
                Ja już nie mam szansy, bo mnie Firma przepędzila.Pozdrawiam
              • lukaj1953 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 11.08.09, 18:22
                a dlaczego ta przewodnicząca nie ma poczty?!Nie umieczytać???
                • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 11.08.09, 18:58
                  może sprawna inaczej ????
                  • czuk1 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 11.08.09, 19:32
                    Ile jest związków w PKO BP ? Jeden?
                    • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 11.08.09, 22:25
                      Czy wszyscy mówimy o Pani HH?
                      • czuk1 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 12.08.09, 08:31
                        Podziwiam trwanie członków przy HH.
                        • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 20:17
                          Tak sobie myślę,że Pani HH/która powinna już dawno być na emeryturze/będzie się
                          tego stołka trzymała dożywotnio.Syna już ustawiła/ma sieć Agencji na Śląsku/to
                          teraz pewnie zacznie wnuki ustawiać.I po tośmy 5 lat wojnę prowadzili?A Ci
                          związkowscy płacą te składki i płacą,żeby dostać na ten worek kartofli
                          jesienią.Ludzie przejrzyjcie na oczy.
                      • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 12.08.09, 16:15
                        TAK mówimy o Pani HH,ale Pani AK tez jest milusińska i bardzo sprytna.Pozdrawiam
          • zatroskany007 ZWIĄZKI ZAWODOWE 12.08.09, 16:15
            Masz rację, wybierają pracownicy będący członkami związku
            zawodowego, tak zwani delegaci. Szkopuł polega na tym, że delegatów
            wskazują Panie Przewodniczące Związku. Na ostatnich wyborach była
            jakaś próba odświeżenia składu krajówki, ale bunt został skutecznie
            stłumiony. Warto pilnować płatnych stołków i innych profitów,
            przypisanych do tych stołków.
            • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 12.08.09, 16:24
              No to faktycznie panie nie do ruszenia a szkoda bo i nie młode a ni doświadczone przez życie to pytanie jak mogą zrozumieć matkę z dzieckiem(ich dzieci chowały się w większości z Państwowe pieniądze -przedszkola) a samotnych też nie zrozumią że wszystko trzeba zapłacić z jednej kieszeni.A może tak z tymi samotnymi to odrazu do gazu, bo swoje zrobili i dawali sobie radę to teraz niech pod PKO rękę wystawią a co tam, że byli i może są jeszcze dobrzy ale starzy.Pozdrawiam
              • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 12.08.09, 17:07
                Zapomniałam dopisać że Panie ZZ, które znam to 2 z zachodniopomorskiego to naczelniczki i jedna kiedyś byla ale teraz jest Dyrektorką to za kim te Panie saną w szeregu oczywiste za pracodawcą a nie pracownikiem.Pozdrawiam
                • agus1974 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 08:31
                  Przecież to co jabp2008 opisałaś to jest oczywisty konflikt interesów
                  !!!
                  Czas przestać płacić składki i rozpędzić to towarzystwo wzajemnej
                  adoracji. Jak Ci ludzie mogą po tym z czystym sumieniem patrzeć innym
                  współpracownikom prosto w oczy? Naprawdę już od kilku lat jedynym
                  tematem o jakim się słyszy w kontekście ZZ to ich słynne już na cały
                  kraj wyjazdy do Juraty !!! Nie pamiętam ani jednej sytuacji aby
                  związki zawodowe w czymkolwiek pomogły. Ubiegło roczne podwyżki to w
                  100% zasługa akcji kromka chleba. Po co płacić składki na nierobów ?
                  Niech upublicznią dowody swojej pracy na rzecz poprawy bytu
                  pracowników PKO BP. Ale wiem że tego nie zrobią bo takie dowody po
                  prostu nie istnieją !

• himalajista Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 08:56
                    Mogliby jedynie opublikować instrukcję pt "Jak zaszkodzić
                    pracownikowi, by wejść pracodawcy w tyłek",bo to im najlepiej
                    wychodzi.Popatrzcie na pielęgniarki-co roku akcja! bo mało zarabiają.
                    A na zaświadczeniu, jak przyjdą po kredyt,to mało która ma poniżej
                    1900 netto.Ja mam w tym największym polski banku 1700! A nasze
                    wypracowne zyski idą....wiecie na co.Między innymi na imprezy ZZ.
              • lukaj1953 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 12.08.09, 19:52
                wiadomość z ostatniej chwili - zz jadą na balangę do Zakopca.Koszty
                delegacji pokryje bank (o ile dobrze pamiętam to chyba początek
                września- na 5 dni
                • kropkowiec Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 12.08.09, 23:22
                  Może szanowne związki zaczną na intrze wystawiać protokoły ze swoich tak "burzliwych" spotkań z pracodawcą. O co i jak walczyły. Pewnie protokoły mieściły by się na karteczce modnego w firmie formatu A5. Było by pytanie kogoś z zarządu i odpowiedź w zależności od pytania tak albo nie i tyle w temacie.
                  Bo jakoś nie chce mi się wierzyć by były toczone jakieś dyskusje szczególnie na bardzo drażliwe tematy.
                  Rodzi się pytanie co przez pięć dni będą tam robić w Zakopcu ???
                  Czyżby to była nagroda za zaakceptowanie terminu i wysokości podwyżek w 2009 roku ? Bo podejrzewam, że omówienie i ewentualne zaakceptowanie wszystkich spraw, które będą poruszane to zajmie góra jeden dzień z obiadem i kolacją włącznie.
                  PS.Bawcie się dobrze w zimowej stolicy szanowne członkinie i szanowni członkowie związków zawodowych.
                  • wszystko_na_sprzedaz Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 20:18
                    kropkowiec napisał:
                    > Rodzi się pytanie co przez pięć dni będą tam robić w Zakopcu ???

To nie wiesz co będą robić??? Korzystać z walorów uzdrowiskowych, wszak Pani HH jest emerytką. To jest też odpowiedź na zagadnienie dotyczące posiadania mejla. Pani HH nie jest już pracownikiem banku więc nie może mieć służbowego adresu poczty email.
                    • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 20:24
                      Wow,i znów sie czegoś dowiedziałam.Emerytka,ale pewnie na całym etacie w
                      ZZ.KURNA,TO JUŻ NIE MA MŁODYCH LUDZI W TYM BANKU,KTÓRZY MOGLIBY PIASTOWAĆ TO
                      STANOWISKO?ALBO O CZYMŚ NIE WIEM.TO ONA JEST,CZY NIE JEST PRZEWODNICZĄCĄ?PROSZĘ
                      UŚWIADOMCIE MNIE.
                      • wszystko_na_sprzedaz Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 20:45
                        Oczywiście, że jest przewodniczącą i oczywiście,
                        że jest emerytem PKOwskim.
                        • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 20:49
                          Żyć nie umierać,i za co?W takim układzie to można włazić Dyrektorom i Prezesom
                          do 4 liter.
                        • agus1974 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 20:54
                          No to jak się z tą kobietą kontaktować? Co to za przewodniczący ZZ z
                          którym utrudniony jest jakikolwiek kontakt?
                          Co ona może widzieć o sytuacji ludzi w Oddziałach jak siedzi z
                          wnukami w domu?
                          Czas tą kobietę wysłać wreszcie faktycznie na emeryturę tą związkową
                          również !!!
                          Nic o nas bez nas !!! Ona już nie jest jednym z nas, a za to układa
                          się z pracodawcą działając ewidentnie na szkodę pracowników. Może
                          przydała by się jakaś kontrola w tych niby naszych ZZ. Powiedzcie mi
                          kto sprawuje nadzór nad czym takim jak ZZ? Do kogo się zwrócić o taką
                          kontrolę ? Chyba czas to zrobić bo nas tu ewidentnie robią w jajo.
                          • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 21:00
                            To się nadaje do telewizji.Rzeczywiście,co ona może wiedzieć o naszych
                            bolączkach.To jest po prostu KUKŁA w rękach tej góry.Przecież za tę
                            kasiorę,którą bierze nie będzie bronić pracowników.Miałam z Nią przyjemność
                            ,albo i nieprzyjemność mieć do czynienia.Powiem szczerze,może i miała dobre
                            intencje,ale raczej mi zaszkodziła.Za dużo by opowiadać,ale nie mam o Niej
                            dobrego zdania,sorry Pani HH.
                            • czuk1 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 21:16
                              Przecież od co najmniej 10 - ciu lat funkcjonuje (nadal chyba na etacie PKO BP)
                              przewodnicząca "dożywotnia" ( HH ). Wszystko co piszą o niej forumowicze jest
                              znane. I co....?
                              Nadal jest taki ułomny zz, są członkowie tego zz, jest stały elektorat Pani HH ?
                            • agus1974 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 21:22
                              Faktycznie trzeba to jakoś medialnie nagłośnić. Niech sobie Ci
                              związkowcy ustalą Związki Zawodowe Emerytów PKO BP i nie sobie w nich
                              rządzą jak chcą. A w Naszym imieniu - mówię tu o całej PKOwskiej
                              rodzinie pracowników - niech głos zabiera ktoś z nas kto wie co w
                              trawie piszczy i co nas - Pracowników tego banku najbardziej boli.
                              Czas przerwać ten zaklęty krąg wzajemnej adoracji. Przez te wszystkie
                              lata obecne ZZ nie wykazały się troską o zwykłego pracownika PKO.
                              Czas ujawnić wpływy ze składek, wypłaty , prezenty , odprawy i
                              skorelować to z wkładem pracy na rzecz pracowników - ten obraz ujawni
                              niezdrowy i niewydajny układ trwający od wielu lat.
                              Niech ZZ ujawnią ile osób z władz i członków to pracownicy a ile to
                              emeryci - te liczby też dadzą do myślenia. Podać jeden przykład jak
                              emeryci się ustawili w ZZ? Wystarczy przypomnieć "bardzo uczciwy"
                              podział akcji pracowniczych zaproponowany przez nasze kochane ZZ.
                              Dalej im mało?
                              • exspres Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 21:34
                                Dobrze by było zainteresować media tym tematem . Potrafią nagłośnić sprawę gdy
                                my nie mamy przebicia.
                                • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 13.08.09, 22:04
                                  Ludzie z Warszawy,Wam łatwiej takie rzeczy nagłośnić,my z prowincji,co?w jakiś
                                  lokalnych szmatławcach mamy opisywać takie rzeczy?Kto to będzie czytał?Tak dalej
                                  być nie może,KOMUNA się skończyła.
                              • czuk1 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 09:03
                                Aguś ?! ..... emerytką może być przewodnicząca ZZ. Choć i to układ
                                bez pojęcia. Ale jak już wymyślasz ZZ Emerytów to pomyśl po co i na co mieliby
                                istnieć emeryci w strukturze zz banku ? My mamy swojego chlebodawcę (raczej
                                kromko dawcę) i jest nim ZUS.
                                Z bankiem łączy nas sentyment.
                                Skoncentrujcie się na działalności zz istniejących , ich ożywieniu póki jeszcze
                                zz w tym banku mogą cokolwiek znaczyć, załatwić.
                                Tylko przez działanie zz a nie przez strajk czy kromki chleba można poprawić
                                sytuację pracowników banku.
                                Ale to już ostatni dzwonek.
                                • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 21:34
                                  Jak to możliwe?Zwalnia się ludzi w przedziale wieku 50-55,którzy wiadomo pracy
                                  nigdzie nie dostaną,a na takich stanowiskach jak przewodnicząca ZZ trzyma się
                                  osoby urodzone w czasie II wojny światowej.Nie,Ludzie ,nie wytrzymam.Może i ta
                                  Pani ma jakieś zasługi dla tego banku,ale sorry ja o nich nie wiem,chociaż tu
                                  pracuję 36 lat.Przecież Ona już bierze emeryturę!!!!!!!Jak WY Członkowie tych
                                  Związków możecie na to pozwolić?Niech sobie kobieta odpoczywa,ale niech już
                                  spasuje,dość tego,niech rządzą MŁODZI!!!!!!!!Rządzą,dużo powiedziane,niech wezmą
                                  sprawy w swoje ręce,może coś się zmieni na lepsze,czego im życzę.Pozdrawiam.
                                  • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 21:56
                                    Ale z tego wynika ,że kobity nawet nie są solidarne jako kobiety bo każda z nich by sprZedala swą koleżankę w wieku 50-55 ,pomino że te 2 Panie związkowe z zachodniopomorskiego chyba mają przeszło 50, same chyba aię pazurami muszą trzymać a nie bronić kogokolwiek.Wstyd kobiety !!!!Myślę, że młodsze są bardziej solidarne.Ale nadzieja jest fortuna kołem się toczy, chyba wiecznie nie będą kadydować, może ustąpią młodym.Pozdrawiam
                                    • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 22:07
                                      Popieram Cię ,jasne,niech MŁODZI przejmą stery,tu potrzeba świeżej krwi.Chętnie
                                      się zapiszę do ZZ,ale takich z prawdziwego zdarzenia.Ja za te składki nie
                                      potrzebuję żadnych kartofli na zimę,ja pragnę ,aby w/w broniły nas przed mobberami.
                                  • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 22:27
                                    WLaśne należę do tych co te Panie" pomogły ".Fajnie się zostaje z niczym po 34latach pracy(w tym 15 latPKO)uczciwej zaangażowanej pracy, ze ścieżką awansów i ani nie jest sie emerytem Pko-wskim poprostu nikim.Nie wspomnę w jakich okolicznościach , zero etyki ,jakieś fatum zmowa Pań>Przełożona krajowa ZZ i przewodnicząca wydziałowa(wielokrotność funjcji) ale chyba tak można ??? Już prawie rok szukam pracy zero efektu nikt mnie nie chce w wieku za monet55 lat.Pozdrawiam
                                    • mloda_duchem54 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 22:50
                                      Nie masz pojęcia jak Ci współczuję,ja przed 3 laty też miałam wylecieć z tego
                                      banku za długie L4,ale się nie poddałam,poruszyłam niebo i ziemię,i choć już
                                      miałam wypowiedzenie,to w ZUS-ie ubłagałam zdolność,co było ewenementem,i
                                      wróciłam do pracy.Jestem dziadem,tak dziadem,do i z pracy muszę jeździć
                                      taksówką,bo z powodu schorzenia kręgosłupa nie dojdę nawet do przystanku.Mogę
                                      pracować na siedząco,ale mój kręgosłup to wrak.Nie chcę wcale,żeby się nade mną
                                      ktoś rozczulał.Ja muszę pracować do 60-tki na emeryturę,chcę czy nie chcę.Chęci
                                      są ,zdrowia nie ma.I co z tym zrobić?36 lat tu pracuję i mam nadzieję,że dotrwam
                                      do emerytury.W tym banku człowiek się liczy jak jest piękny i młody,a potem to
                                      tylko do piachu.
                                      • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 23:08
                                        Pani młoda duchem Zyczę dużo zdrowia i wytrwalości .Moje już się nie wróci, a zyc bez pieniędzy jakoś musimy.Bo to co dali w listopadzie to polowę fiskus zabrał, nawet panie nie pomogły aby przedłużyć mi pracę 3 miesiące wtedy bym miala 35lat i to co odproadzilam mialam bym na życie.Nawet nie wiem czy Panie ZZ takie bez serca czy nie wiem co,mam takie dni ,że nie wiem z kim ja pracowałam????.Jeszcze raz życzę dużo zrowia również młoda .Pozdrawiam
    • lukaj1953 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 12.08.09, 19:54
      oczywiście oddział, z którego jedzie uczestnik!(chodzi o pokrycie
      kosztów delegacji)
      • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 12.08.09, 21:05
        A mozę ktoś by Panią ZZ podpowiedział, żeby sobie poczytały tą stronę.Ale nie wiem czy one na tyle bystre aby znależć tą stronę???.Pozdrawiam
    • lidersprzedazy2 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 08:49
      W naszym oddziale (2 Gorzów) jest przedstawiciel związków zawodowych
      Pani Ewa T. Super babka. W razie pytań lub jakiejkolwiek pomocy
      szczerze mogę ją polecić.Pozdrawiam.
      • czuk1 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 09:08
        Lider sprzedaży. Wybacz. To jest zły pomysł i nietrafne polecenie.
        To z całego regionu pokrzywdzeni mają jeździć do babki do Gorzowa ?
        W istniejącej sytuacji w banku (tego mobbingu i nieprawidłowości) tylko
        utworzenie nowych zz w każdym oddziale albo lepiej umocnienie NSZZ "S", przez
        utworzenie Komisji Oddziałowych, w każdym oddziale a następnie prawne działania
        (jak inni robią) może sytuację szybko poprawić.
        • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 14:30
          Czuk1 trafiona obserwacja.Pozdrawiam
      • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 14:28
        Ja raczej nie polecam tej Pani.Jak miła to tak podporzątkowana swoim przelożonym, a sprawdzisz dopiero to jak będziesz naprawdę na zakręcie.Pozdrawiam
      • ad_2009 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 23:12
        CZYTAM I OCZY PRZECIERAM ZE ZDUMIENIA , O KIM TY PISZESZ? JAKA SUPER
        BABKA ? CHYBA NIE PRACUJEMY W TYM SAMYM ODDZIALE ? TA PANI ZNANA
        JEST Z TEGO ŻE ZAŁATWI KAŻDEMU KOMU TYLKO CHCE ZAPOMOGĘ ,ZORGANIZUJE
        PIKNIK NA KTÓRYM OBECNOŚC I "ŚWIETNA" ZABAWA JEST OBOWIĄZKOWA
        (NAJBLIŻSZY JUŻ WE WRZESNIU).PANI ET JEST PRZEWODNICZĄCĄ ZZ W 2
        ODDZIALE OD ZAWSZE TJ. ZE 20 LAT ALBO I DŁUŻEJ I DOPÓKI ZGADZA SIĘ
        WE WSZYSKIM Z DYREKTOREM JEJ POSADA PRZEWODNICZĄCEJ I NACZELNIKA
        WYDZIAŁU OPERACJI JEST NIE ZAGROŻONA.
        A TAK NA MARGINESIE MOŻE KTOS Z CZŁONKÓW ZZ NAPISZE KIDY BYŁ NA
        ZEBRANIU I ODDAŁ SWÓJ GŁOS NA PANIĄ ET? JA TAKICH FAKTÓW NIE PAMIETAM
        I SZCZERZE NIE POLECAM SUPER BABKI Z O 2 GORZÓW I ZAPEWINIAM ŻE NIE
        JESTEM W SWOJEJ OCENIE ODOSOBNIONY/A
        • ad_2009 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 23:15
          TO JEST MOJA ODPOWIEDŹ NA WPIS lidersprzeazy2
        • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 14.08.09, 23:56
          Odpowiedz do ad1.Prawda właśnie ta Pani tak załatwiała tzn pomogła, że mnie wywalili i jeszcze jest jedna Pani w Szczecinie, która uczestniczy przy zwolnieniach pracowników i trzyma Dyrektora za rękę a nie Pracownika.Te Panie są Naczelnikami więc jak mogą zrozumieć pracowników. Pozdrawiam
          • skuter44 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 15.08.09, 10:06
            Można dodać jeszcze zjawiska: "manipulowania" przez zz dyrektorami regionów i
            "sterowania" w sprawach kadrowych dyrektorami oddziałów,
            dzielenia załogi na swoich i resztę (czytaj "dyrektorowych"), nieobiektywnego
            opiniowania decyzji organizacyjnych w oddziałach,
            obrony swoich (aż do stworzenia z nich świętych krów) i każdego pracownika (tez
            obiboka) dla zasady (wbrew prawu, logice i interesowi firmy),wytworzenia
            sytuacji nieformalnych ale faktycznych kierowników oddziałów.
            Wszystko to ..... zamiast wypełniania roli zz:
            - egzekwowania od pracodawcy dobrych warunków płacowych i warunków
            pracy załogi,
            - obrony krzywdzonych pracowników i zwalczania w zarodku zjawiska
            mobbingu... gdziekolwiek by nie powstał),
            - inicjowanie zmian w banku procentujących podnoszeniem jego
            pozycji na rynku bankowym; poprzez likwidację kolejek,
            uproszczenie procedur, uatrakcyjnienie oferty i usprawnienie
            organizacji banku.
            Stan zz w banku jest patologiczny stąd pracownicy (jako całość) nie widzą
            działalności zz a jeśli widzą to tak jak piszą na tym forum -
            na pojedynczych przykładach.
            • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 17.08.09, 10:33
              Ponarzekaliśmy i nawet parę spostrzeżeń rzuciliśmy i pewnie na tym sie skończy, a Panią ZZ jak się dobrze wiodło tak dale będzie im dobrze. A może ktoś by im pomógł, żeby odpoczeły od ludzkich problemów, bo to też jest bardzo męczące a pomoc z ich strony niewykonalna.Pozdrawiam
              • czuk1 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 22.08.09, 03:29

Ponarzekaliśmy i nawet parę spostrzeżeń rzuciliśmy i pewnie na tym się skończy -
                pisze jabp2008.

Temat dla pracowników i banku jest jednak ważny .... i nie musi się
                kończyć. Tym bardziej, że wątek nie został doprowadzony do konkluzji
                a nawet na dobrą sprawę ..... konkretnie nie rozpoczęty. Brak propozycji i
                organizacji działań nt. rozwoju zz w banku.
                • skuter44 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 30.08.09, 07:34
                  To jedna z głównych uwag do ZW<ZAW napisana, gdzie indziej , przez kogoś innego,
                  ale wczoraj,

nie miałbym pretensji jakby nasze kurewskie ZZ, takiego porozumienia w ogóle nie
                  podpisały. Podwyżek by nie było, ale godność zachowana.
                  • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 31.08.09, 23:01
                    No to ciekawe czy nasze ZZ już gotowe do integracji w Zakonanem.
                    Proponuję aby w trakcie obrad i integracji pomyślaly przez chwilę
                    o tych co nie udało się pomóc i zostawiły bez srodków do życia a przecież tak bardzo chciały (odprawa to jest sprawa jednorazowa pomoc, a w moim przypadku większość zabrał fiskus ).Życzę panią aby nie musiały się znależć w takiej sytuacji pewnie sprawowane funkcje mają dożywotnie.
                    Pozdrawiam
                    • antoni142 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 01.09.09, 14:09
                      Bardzo łatwo jest krytykować ZZ ale czy ktokolwiek z nas coś więcej
                      zdiałał. Przecież można założyć druga organizację związkową. Prawda
                      jest taka, że w nas samych brak solidarności. Niech każdy z reką na
                      sercu przyzna się ile razy wobec zwolnionej koleżanki zachował sie
                      po świńsku.Sama byłam świadkiem jak zwolniony pracownik był
                      traktowany jak trędowaty. Wręcz bano się z nim rozmawiać przed
                      kierownictwem. Tak naprawdę brak pracy powoduje, że jesteśmy mało
                      solidarni. I nawet jeżeli ktoś znas był w ZZ to i tak by nic więcej
                      nie zdziałał. Jest jedna rada musimy się sami zorganizować i walczyć
                      o należne prawa łącznie z Sądami Pracy. Przecież mój kolega jak
                      słusznie podał Bank do Sądu Pracy nie mógł znaleść świadków.
                      • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 01.09.09, 16:32
                        Antoni142 napewno masz rację ale jak wiesz ludzie się boją ja się nie bałam i stanełam w obronie osoby do zwolnienia to ta osoba i tak była zwolniona a ja nie wiem dlaczego?? do kompletu być może to było przyczyną??? do dziś nie wiem dlaczego a nie byłam planowana(to wiem napewno), a ZZ płacimy składki nie poto aby panią dobrze się wiodło tylko żeby broniły, a panie predewszystkim dbają osiebie.Pozdrawiam
                        • antoni142 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 02.09.09, 08:39
                          Jedna osoba nic nie zdziała, siła tkwi w masie i solidarności,
                          przecież nie moga wszystkich zwolnić. W wysoko uprzemysłowionych
                          krajach o silnych ZZ pracownicy dawno się zorganizowali.Mają swój
                          fundusz pracowniczy. W przypadku zwolnienia pracownika przynajmniej
                          przez jakiś czas dostaje pieniądze od ZZ. ZZ w Polsce sa tak
                          upolitycznione, że pomoc dla pracownika jest na szarym końcu,
                          przeważnie jest to przedsionek do kariery. Przecież do władz ZZ
                          powini być wybrani wykształceni ludzie znający prawo a nie jak w
                          przypadku naszego Banku dominuje populizm.Najważniejsze to przełamać
                          strach. Pozdrawiam
                          • czuk1 OŻYWIĆ ZWIĄZKI ZAWODOWE 02.09.09, 12:05
                            Forum może być zaczynem zmian na polu ochrony praw pracowniczych, do zmian na
                            bankowej mapie "uzwiązkowienia". Potrzebna jest najpierw baza danych
                            o rozmieszczeniu zz na terenie kraju oraz uznanie pracowników dużej roli i
                            możliwości zz a także determinacja pracowników banku by na forum podjąć
                            działania różne związane z ożywieniem zz .
                            Potem można robić wysiłek by znikły białe plamy (brak zz i członków zz) na tej
                            mapie, poprzez:
                            1 wariant - wejście zz na terenach na których nie działają i prężne
                            tam zadziałanie,
                            2 wariant - utworzenie nowego zz - i rozwinięcie jego działalności
                            na terenach na których brak jest zz (nie będzie tam oporu zz
                            istniejących a jest duże zapotrzebowanie na ochronę
                            prawną pracowników)a występuje tam także zapotrzebowanie na
                            działalność zz. Gdyby na forum takie konkretne działania (dla utworzenia nowego
                            zz na terenach wolnych od zz) zostały podjęte - nawet gdy będą one nieskuteczne
                            - SPOWODUJE TO NA PEWNO OŻYWIENIE DZIAŁALNOŚCI ISTNIEJĄCYCH ZZ (bo zagrożonych
                            powstaniem
                            "konkurencji").
                            To jest kolejna moja podpowiedź. Biadolenia czas powinien minąć.
                            Jest możliwość wyjścia ze stanu bezsilności.
                            Bez kilku przywódców-organizatorów nawet takich bezpiecznych działań
                            na forum (niestety) nie przeprowadzimy.
                            • antoni142 Re: OŻYWIĆ ZWIĄZKI ZAWODOWE 02.09.09, 12:29
                              Popieram w 100%. Wśród bankowców napewno jest wielu wykształconych,
                              mądrych i bezinteresownych ludzi, którzy sobie z problemem poradzą.
                              Tylko nie trzeba się bać.A ludzi niereformowalnych należałoby się
                              pozbyć z Banku bo oni są na rękę tym niedouczonym dyrektorom i
                              ostoją podsycania strachu.To przez ich warcholstwo Polska zawsze
                              pozostanie zacofana a awans Polaka za granicą to zmywak.Pozdrawiam
                              • antoni142 Re: OŻYWIĆ ZWIĄZKI ZAWODOWE 02.09.09, 12:33
                                Oczywiście niereformowalni to nie tylko dyrektorzy bo walka z nimi
                                to walka z wiatrakami, tylko szeregowi pracownicy donoszący na
                                współpracowników, a za 100 złotych więsej gotowi dyrektora pocałować
                                w rękę.Ci są najgorsi.Pozdrawiam
                                • czuk1 Re: OŻYWIĆ ZWIĄZKI ZAWODOWE 02.09.09, 13:32
                                  czytaj - jak przełamać strach.
                                  czytaj - posty moje, na tym wątku , z 2 września.
                            • polon.1 Re: OŻYWIĆ ZWIĄZKI ZAWODOWE 02.09.09, 19:14
                              Obawiam się , że powstanie nowego zz nie będzie żadną konkurencją
                              dla starego, raczej będzie musiał współpracować.
                              • czuk1 Re: OŻYWIĆ ZWIĄZKI ZAWODOWE 02.09.09, 20:17

Łatwiej jest "współdziałać" w gronie 2 związków (mocniejszego i słabszego) niż w
                                gronie 3 związków, z których trzeci mógłby szybko stać się najsilniejszym w
                                banku(lub przynajmniej znaczącym) zz.

Nie rozumiem zwrotu -"raczej będzie musiał współpracować" ?
                                A zz w stoczniach współpracują ? A nszz "S" w banku czy nie jest najmocniejszy
                                (choć nie największy?)

To pracodawca musi współpracować ze wszystkimi zz.
                                • antoni142 Re: OŻYWIĆ ZWIĄZKI ZAWODOWE 03.09.09, 08:32
                                  Masz rację.Przecież tą kwestię reguluje prawo.
                                • polon.1 Re: OŻYWIĆ ZWIĄZKI ZAWODOWE 03.09.09, 18:52
                                  Nawet NSZZ "S" w naszym banku musi się konsultować ze związkiem,
                                  któremu przewodniczy wspomniana wcześniej pani H.H. W sprawach
                                  takich jak redukcje etatów, zmiany regulaminu pracy, bunusy, kwota
                                  podwyżek, itp. oba związki muszą mówić jednym głosem, zająć to samo
                                  stanowisko, dlatego napisałem że nawet jak powstanie nowy zz to musi
                                  współpracować ze starymi.
                                  • czuk1 Re: OŻYWIĆ ZWIĄZKI ZAWODOWE 03.09.09, 19:36

Polon. Zrozumiałem teraz Twój post. Masz rację. Współpraca 2 czy współpraca 3 zz
                                    - to niewielka różnica dla spraw pracowniczych.
          • doradca-0 ZWIĄZKI ZAWODOWE 19.09.09, 19:55
            odp. jabp2008: jest nieprawdą, że Pani w Szczecinie jest
            naczelnikiem; jest to pracownik Centrum Kadr i Płac Centrali w
            Warszawie; tylko rodzi się pytanie jak ta Pani ma reprezentować
            interesy pracowników szczecińskiej jedynki sama będąc
            przedstawicielem pracodawcy? chytry plan wymyślili i wygodną
            sytuację ma dyrekcja kadr Centrali oraz dyrekcja szczecińskiej
            jedynki; swój człowiek podpisze wszystko i będzie czuwał nad
            spokojem w oddziale; może jestem ograniczona bo nie mogę pojąć jakim
            sposobem taka sytuacja powstała: czy zmanipulowane były wybory, czy
            też rzeczywiście związkowcy jedynki wybrali tę Panią?
            • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 19.09.09, 22:56
              Doradca -0 Nie chodzi o jedynkę, ale jednostkę specjalistyczną i równocześnie jest w krajowych ZZi jest naczelnikiem i jest przewodniczącą wydziałową ZZ.Pewnie mówimy o dwóch róznych osobach a otej co pisałam nawewno jest(była?) jak się na dzień dzisiejszy nie zmieniło więc obstawa jest z każdej strony w zachodniopomorskim a Gorzów też Pani naczelnik i reprezentująca ZZ nie wieczy czy krajowa( wcześniej też były opinie na temat tej Pani).Pozdrawiam
              • doradca-0 ZWIĄZKI ZAWODOWE 22.09.09, 17:47
                Dziękuję za wyjaśnienie, nie zmienia to w sumie mojej krytycznej
                opinii o patologii, jaka panuje w związkach zawodowych. Szarym
                pracownikom tylko mydli się oczy pozornymi działaniami związkowymi.
                Mając gwarancję ochrony prawnej przed zwolnieniem z pracy, można być
                butnym, zarozumiałym i nieuprzejmym, chciażby jak ta Pani z Kadr o
                której poprzednio pisałam, zajmująca się sprawami socjalnymi.
                • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 22.09.09, 20:07
                  Doradco-0
                  napisałam swoja opinię wielokrotnie na forum ale co z tego,że są żenujace, że brak profesjonalizmu z ich strony i ich dzialanie skierowane na trzymanie własnych stołków.Pozdrawiam
                  • kropkowiec Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 23.09.09, 16:19
                    A tak apropo wiecie może (co ja mówię wiedzę to chyba tylko uczestnicy
                    posiadają)albo czy były jakieś przecieki o czym albo nad czym związki debatowały
                    przez tydzień na początku miesiąca w zimowej stolicy naszego pięknego kraju ?
                    Pewnie się dowiemy na początku nowego roku o tym jak to po ciężkich walkach z
                    pracodawca związki znów osiągnęły jakiś "wielki" sukces ;)
                    • jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 24.09.09, 14:05
                      Nie ulega wątpliwości, ze napewno miło spędziły czas.A może trzeba by było zacząć wymagać informacji na bieżąco o działaniu i podjętych decyzjach, bo kto płaci skłdki???.Pracodawca jak wypłaca wynagrodzenie to trzeba się wykazać pracą.Dlaczego te Panie są nie do ruszenia i nie można ich rozliczyć z czegokolwiek dręczy mnie to pytanie ????.Ja naprzykład posiadam całą korespondecję pism i emali(takich jak echo bez odpowiedzi)do Pań ZZ
                      łącznie z dopominaniem się odpowiedzi jakakolwiek ona by była.Pozdrawiam
                      • czuk1 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 27.09.09, 10:09
                        Zgłoś to teraz Prezesowi w wątku zawieszonym, który jest jako drugi na forum i
                        dotyczy "propozycji zmian w banku".
                        Niech Prezes wie z kim pracuje i kto pracownikom nie pomaga (czytaj - szkodzi).

• jabp2008 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 27.09.09, 10:49
                          Nie wiem czy Pan Prezes weźnie pod uwagę spostrzeżenia pracownika któremu "Panie ZZ pomogły" i od roku szuka pracy a,że jest "młoda" to pewnie przyjdzie te 5lat być na socjalu(żenujące) czy bedzie miał czas aby zajmować się tym co zrobili poprzednicy -wątpię tyle ,że na bieżąco będzie może bardziej uważny co wokół się dzieje.Pozdrawiam
    • bru-no Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 03.09.09, 19:23
      czy nakładany na Oddział i na pracowników plan na kwartał, jest a
      jeśli nie to czy powinien być uzgadniany ze związkami zawodowymi?
      Jajestem za tym, by był, ale niestety to nie od nas zależy, tylko
      czy mogło by zależeć od zw.zawodowych???? TAk jak np. podwyżki, albo
      raczej ich brak.,...
      • czuk1 Re: ZWIĄZKI ZAWODOWE 03.09.09, 19:32
        Twoja propozycja jest za daleko idąca i nierealna(wg mnie). Nie będę uzasadniał
        tej opinii.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka