Dodaj do ulubionych

WARTOŚCIOWANIE STANOWISK

30.06.11, 19:48
Zadowoleni po przeczytaniu maili?

Napiszcie jakie są minimalne pensje przy waszych kategoriach!

U mnie C2, minimum to 3500
Obserwuj wątek
  • fotograf82 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 30.06.11, 20:14
   ban-cor napisał:

   > Zadowoleni po przeczytaniu maili?
   >
   > Napiszcie jakie są minimalne pensje przy waszych kategoriach!
   >
   > U mnie C2, minimum to 3500

   Hej

   Weź mnie nie załamuj... jak C2 3500zł, ja mam minimum na C2 1800!! Słyszycie 1800!! 3500 to Wawa chyba, zobaczcie jak zarabia reszta Polski...
   • bitachon Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 30.06.11, 20:32
    ta akcja to wielka lipa !!!

    trzeba było ludziom pokazać, że podwyżki im się nie należą
    w sposób doskonale specjalistyczny, wyszukany i dystyngowany - to po prostu kompromitacja

    ciekawe kto jest spirytus mowens tej hucpy?
    przecież jesteśmy po mistrzowsku wydymani

    a zyski ogromne i dywidenda nadzwyczaj duża (1,9zł) - to naszym kosztem!
   • ababa0101 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 06.07.11, 22:12
    Ale daliśmy się sprowokować. Dobry informatyk dostał nasze dane wraz z naszymi stawkami i napisał program, aby pokazać, że podwyżki o jakie walczymy to wielkie ZERO, bo okazuje się, że wszyscy zarabiamy i tak za dużo. Podzieli bonusa tak, aby zabrać nie wiem za co,
    a swoim pupilom dać i jeszcze im mało to wymyślili wartościowanie. Przykrywka do oszukiwania pracowników.
    No i tak to mróweczki i żołnierzyki zasuwajmy jeszcze więcej, bo zarabiacie za dużo,
    a Królowe i księżniczki pracują za dużo( większość to pracuje ?- o nie dzwoni ale nie do klientów-tylko pogaduszki) przez 4-5 godzin, a potem do domku i im się należy podwyżka., bo zarabiają za mało
    W tym banku tego jeszcze nie było , ale będzie jeszcze gorzej, bo na te pensje dla naszych
    moberów będziemy musieli zapracować.
    Kto ma możliwość to niech wieje co sił z tego banku.

  • butterfly48 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 04.07.11, 22:57
   C3 1500 ZŁ małe miasto, jestem asystentem Dyrektora, w porównaniu z pensją mojego przełożonego super moje stanowisko zostało wycenione. Jest mi bardzzzo przykro.W zakres moich obowiązków wchodzi bardzo dużo zadań, nie tylko parzenie kawy, uwierzcie. Zarabiam tyle że nie mam zdolności kredytowej i nie mogę dostać kredytu mieszkaniowego.... Nie spodziewałam się niczego ale sposób w jaki zostaliśmy potraktowani jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Widzę reakcje ludzi z mojego oddziału którym baaardzo spadła motywacja do pracy. Wartościowanie odniosło odwrotny skutek...
  • under-class Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 05.07.11, 19:10
   moje minimum 2700, mojego bezpośredniego przełożonego 7200.
   Nie zazdroszczę.. niech ma..
   tylko krew mnie zalewa, że pożytku z niej żadnego.. żadnej pomocy, żadnego oparcia, nic,.. zero zainteresowania tym co się robi i jakim kosztem.
  • pracownikwo Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 05.07.11, 20:37
   to jest jakiś żart, Naczelnik WO ma B3 czyli 4500 brutto w dużym mieście, tyle co doradca MIŚ, przy takich zadaniach jakie realizuje to jest chyba nie wartościowanie ale dobijanie leżącego. W czym naczelnik WO jest gorszy od reszty kierowników przy zarządzaniu kilkunastoosobowym składem pracowników?
  • niewolnica.pko Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 05.07.11, 22:37
   Jestem totalnie wkurzona, 22 lat pracy, wyzsze wykształcenie , dordca I detal -1,800,00 brutto C2. kolega 18 lat lat pracy, średnie wykszałcenie doradca II 2,700,00 brutto C1. Wszysko przez stopień doradcy. Dyrektorowi oddziału nie chciało sie pofatygowac - popracowac i złozyc wniosek o podwyższenie stopnia (chociaż wielokrotnie obiecywał to zrobić). Muszę zaznaczyć, że pracowałam na wielu stanowiskach takze kierowniczych, dłuzej pracuje w kredytach konsumpcyjnych, mam wiele wiecej obowiazków od kolegi i to sie nie liczy.
   Czy przed całym tym wartosciowaniem stanowisk nie powinni dyrektorzy być zobligowani do zrobienia porzadku ze stanowiskami pracy w oddziałach, tak aby stopień doradcy odzwierciedlał faktyczny stan rzeczy - wykształcenie , staż pracy ,zakres obowiazków, doswiadczenie i inne. Teraz jest już za późno. nikt nam nie wyrówna straconej szansy na podwyżkę . I to mnie właśnie wkurza.
   • zzzig Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 05.07.11, 23:17
    Masz rację. Od czego do diabła są kadry, te całe CKP, DPE i inne, że od lat nie potrafią wypracować jasnego systemu stanowisk, ścieżki awansu itd. Nadal króluje wolna amerykanka - kto ma lepsze układy, ten idzie w górę. Jak nie masz układów, to możesz siedzieć na jednym stanowisku latami i tylko wysłuchiwać pięknych obietnic przełożonych. Kolejna kwestia to podpisywanie tych awansów przez dyrektorów - no tutaj to już w ogóle można się poczuć jak w zakładach bukmacherskich. A jak już wreszcie jakimś cudownym zrządzeniem losu zostaniesz kochany pracowniku awansowany, twój przełożony uściśnie ci dłoń i powie parę miłych słów - twoja gra zaczyna się od nowa... Ponieważ w naszej firmie awans nie zawsze równa się podwyżka płacy. Niestety tak wygląda rzeczywistość. I niech szefostwo nie ściemnia, że nie wie o co chodzi. Bo wie doskonale i stara się taki stan rzeczy podtrzymywać jak najdłużej.
   • lukaj1953 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 06.07.11, 05:39
    pracuję baaardzo długo w tym banku i na różnych stanowiskach pracowałem, ale żeby mnie tak dowartościował ktoś i dał B 2 i 5400- tego się nie spodziewałem.20 lat kier/dyrektor ekspozytura/OC małe miasto!!Plany wyższe niż w powiecie O C i do tego wszystkie biznesy do obsługi!!
    • vranix Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 06.07.11, 08:15
     lukaj1953 napisała:

     > pracuję baaardzo długo w tym banku i na różnych stanowiskach pracowałem, ale że
     > by mnie tak dowartościował ktoś i dał B 2 i 5400- tego się nie spodziewałem.20
     > lat kier/dyrektor ekspozytura/OC małe miasto!!Plany wyższe niż w powiecie O C
     > i do tego wszystkie biznesy do obsługi!!

     do wszystkich kwękających - nie wypowiem sie czy na pewno was prawidlowo zwartościowano, tylko mała uwaga - czytanie ze zrozumieniem ma kolosalną przyszlość.

     Było napisane: zwartościowano stanowiska a nie osoby, dlatego staż i wykształcenie nie mają tu większego znaczenia, a jeśli ktoś uważa, żejego kompetencje są większe, powinien pomyśleć o zmianie stanowiska.

     tylko tyle.
     • meil_23 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 06.07.11, 08:34
      i tu się w pełni zgadzam ze swoim przedmówcą, niestety gro pracowników naszego banku nie wyłączając również kadry kierowniczej ma poważne problemy z umiejętnością interpretowania nawet bardzo prostych tekstów, w związku z czym najlepszą receptą będzie: mniej narzekać a więcej pracować i dalej się uczyć,powodzenia
     • niewolnica.pko Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 06.07.11, 08:40
      vranix czytam ze zrozumieniem (uwaga twoja jest nie na miejscu). chodziło mi o to, że dyrektorzy powinni wczesniej , biorac pod uwagę wykształcenie staż i inne parametry, sprawdzić jaki stopień ma dany doradca i podwyższyć temu kto ma za niski (nie biorąc pod uwagę koneksji, układów i lubię albo nie lubię danego doradcy pracownika). W tej chwili w naszym oddziale stopień doradcy nie odzwierciedla jego wiedzy itd. Dopiero wtedy powinno nastąpic wartościowanie stanowisk. o tym powinni przypomnic ci "z góry".
      Przez to "drobne" uchybienie dla wielu z nas podwyżka przeszła koło nosa. I to mnie własnie wkurza.
      Swoja drogą też chciałabym mieć podstawę 5.400,00. A zapewniam cie, ze doswiadczenie i wiedze posiadam bardzo duże. Wtedy nawet bym nie zagladała na forum, siedziałbym i liczyłabym moja ogromna podwyżkę.
     • salvea Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 06.07.11, 20:42
      A ja proponuje aby teraz do tych zwartościowanych stanowisk dopisac co dany człowiek na danym stanowisku powinien wiedzieć i umieć. Bo mam wrażenie, że te dwie rzeczy nie idą ze sobą w parze.
      Bo np. taki kasjer dysponent, chyba najniżej w tej całej hierarchii i najgorzej opłacany. Ale wiedze i umiejętności musi mieć bardzo duże i to z dziedziny powiedziałabym wykraczajacej poza jego kompetencje.
      A żeby było śmieszniej to jeszcze powienien sie rozdwoić i roztroić na swoim stanowisku i to dosłownie..
     • 69eyes Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 07.07.11, 21:11
      > Było napisane: zwartościowano stanowiska a nie osoby, dlatego staż i wykształce
      > nie nie mają tu większego znaczenia,

      No i błąd... Wartościowane jest stanowisko ale łącznie z niezbędnym wykształceniem i doświadczeniem co oznacza, że niektóre osoby nie pasują do swoich stanowisk. Nie zostało to uporządkowane i zarzuty osób, które o tym pisały są słuszne.

      > mała uwaga - czytanie ze zrozumieniem ma kolosalną przyszlość.

      Prawda. Trenuj dalej...

      • vranix Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 08.07.11, 07:05
       69eyes napisał:

       > > Było napisane: zwartościowano stanowiska a nie osoby, dlatego staż i wyks
       > ztałce
       > > nie nie mają tu większego znaczenia,
       >
       > No i błąd... Wartościowane jest stanowisko ale łącznie z niezbędnym wykształcen
       > iem i doświadczeniem co oznacza, że niektóre osoby nie pasują do swoich stanowi
       > sk. Nie zostało to uporządkowane i zarzuty osób, które o tym pisały są słuszne.
       >
       > > mała uwaga - czytanie ze zrozumieniem ma kolosalną przyszlość.
       >
       > Prawda. Trenuj dalej...

       sam(a) trenuj.
       kopernik ciagle nie zyje - mozna podsumowac twoje rewelacje.

       oczywiscie ze na kazdym stanowisku jest wymagany jakis minimalny staz i wyksztalcenie. co z tego? w tym watku i okolicznych sporo jest tekstow w stylu:"mam 20 lat doswiadczenia a moje minimum pensji to....". sorry, najwyrazniej nie ma to wiekszego znaczenia, bo moze minimum to zaledwie rok, podobnie z kwalifikacjami zupelnie niewymaganymi na danym stanowisku - w niczym one nie wplynely na ocene.
       • w10m Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 08.07.11, 21:36
        vranix napisał:


        > sam(a) trenuj.
        > kopernik ciagle nie zyje - mozna podsumowac twoje rewelacje.
        >
        > oczywiscie ze na kazdym stanowisku jest wymagany jakis minimalny staz i wykszta
        > lcenie. co z tego? w tym watku i okolicznych sporo jest tekstow w stylu:"mam 20
        > lat doswiadczenia a moje minimum pensji to....". sorry, najwyrazniej nie ma to
        > wiekszego znaczenia, bo moze minimum to zaledwie rok, podobnie z kwalifikacjam
        > i zupelnie niewymaganymi na danym stanowisku - w niczym one nie wplynely na oce
        > ne.
        >
        >
        >

        a Twoj stolek w DPE jak zwartosciowano? wiesz jak dzialal zespol wartosciujacy? jaka mial wiedze? jakie byly wytyczne? podziel sie z nami ta wiedza
       • 69eyes Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 09.07.11, 00:03
        >kopernik ciagle nie zyje - mozna podsumowac twoje rewelacje

        Czyli wg Ciebie napisałem coś tak oczywistego z czym nie można się nie zgodzić... No aż tak to nie... Nie przesadzaj, zawsze można podyskutować ;)

        > najwyrazniej nie ma to wiekszego znaczenia, bo moze minimum to zaledwie rok

        No właśnie, dobre spostrzeżenie (najwyraźniej, może). Wiemy że wykształcenie, staż itp. ma znaczenie ale nie wiemy jakie bo kryteria niby są ale są tajne. Tu nie pomoże nawet umiejętność czytania ze zrozumieniem. To jakaś paranoja. Niby wartościowane jest stanowisko ale do stanowiska przypisany jest człowiek spełniający określone wymagania. Przypisania dokonuje przełożony ze względu na kryteria, których pewnie też nie zna (?) bo są tajne. Ostatecznie to przełożony dokonuje wartościowania pracownika wg. nieznanych kryteriów. Dziwisz się ludziom, że ich szlag trafia? Przeżyłem już tu kilku prezesów i zarządów ale takich jaj nie pamiętam...
  • pokrzywa38 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 06.07.11, 21:27
   doradca z funkcją kasjera,oddział typu C,2700zł.Myślę sobie,czy to wypisywanie coś zmieni.Po raz kolejny ktoś zgarnął dużą kasę,pytanie tylko w jakim celu.Możę odpowiedzią jest ostatnie zdanie z listu ,jaki dostaliśmy w związku z naszym "dowartościowaniem". Powinniśmy odpowiednio zaplanować własną karierę.Ironiczne podsumowanie tego,jak się nas traktuje a my pozwalamy na takie traktowanie. Największy bank,wysokie miejsca w przeróżnych rankingach,wysokie zyski a wypracowane przez murzynów, którzy powinni hymny pochwalne wznosić pod niebiosa za to,że mają pracę.
   • ababa0101 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 06.07.11, 22:26
    Ale daliśmy się sprowokować. Dobry informatyk dostał nasze dane wraz z naszymi stawkami i napisał program, aby pokazać, że podwyżki o jakie walczymy to wielkie ZERO, bo okazuje się, że wszyscy zarabiamy i tak za dużo. Podzieli bonusa tak, aby zabrać nie wiem za co,
    a swoim pupilom dać i jeszcze im mało to wymyślili wartościowanie. Przykrywka do oszukiwania pracowników.
    No i tak to mróweczki i żołnierzyki zasuwajmy jeszcze więcej, bo zarabiacie za dużo,
    a Królowe i księżniczki pracują za dużo( większość to pracuje ?- o nie dzwoni ale nie do klientów-tylko pogaduszki) przez 4-5 godzin, a potem do domku i im się należy podwyżka., bo zarabiają za mało
    W tym banku tego jeszcze nie było , ale będzie jeszcze gorzej, bo na te pensje dla naszych
    moberów będziemy musieli zapracować.
    Kto ma możliwość to niech wieje co sił z tego banku.

    Poleć znajomemu
    Poprzedni
    Sortuj:

    drzewko

    Pokaż wszystkie
    Następny

    WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - ban-cor 30.06.11, 19:48
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - fotograf82 30.06.11, 20:14
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - bitachon 30.06.11, 20:32
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - ababa0101 06.07.11, 22:12
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - salvea 30.06.11, 21:36
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - zzzig 30.06.11, 21:40
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - gruby_jonek 30.06.11, 21:48
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - drugi-dorotta 30.06.11, 22:09
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - prezes_23 30.06.11, 22:56
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - zuzazuzka 30.06.11, 23:20
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - lukaj1953 01.07.11, 20:02
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - zzzig 01.07.11, 20:36
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - pko.okp 02.07.11, 17:06
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - zzzig 02.07.11, 20:25
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - pinesska44 01.07.11, 20:35
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - naczelnawok 02.07.11, 17:48
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - 0jaczylinikt 03.07.11, 20:44
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - gregstone 03.07.11, 21:08
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - butterfly48 04.07.11, 22:57
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - welmax76 05.07.11, 18:02
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - under-class 05.07.11, 19:10
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - pokemon73 05.07.11, 19:56
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - aldi100 05.07.11, 20:02
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - pracownikwo 05.07.11, 20:37
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - dragomir6 05.07.11, 20:40
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - kazimierzwolny 05.07.11, 21:40
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - niewolnica.pko 05.07.11, 22:37
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - marynia.pl 05.07.11, 22:53
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - zzzig 05.07.11, 23:17
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - niewolnica.pko 05.07.11, 23:03
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - lukaj1953 06.07.11, 05:39
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - vranix 06.07.11, 08:15
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - meil_23 06.07.11, 08:34
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - niewolnica.pko 06.07.11, 08:40
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - salvea 06.07.11, 20:42
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - aniela40 06.07.11, 20:56
    Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK - pokrzywa38 06.07.11, 21:27

    Nie powiadamiaj o nowych wpisach

    Inne wątki na temat:

    jest

    Ostatnio odwiedzane wątki

    WARTOŚCIOWANIE STANOWISK (36)
    CZAS LETNI (1)
    WARTOŚCIOWANIE STANOWISK (2)
    Buksa travel (121)
    naczelnicy detalu sprowadzeni do parteru (33)

    Zagłosuj na stronę krapkowickiego gimn... (1)
    plany 3Q (7)
    CZEKAMY NA MAILE W PONIEDZIAŁEK O PODW... (17)
    ZWIĄZEK ZAWODOWY PRACOWNIKÓW BANKU PKO... (77)
    no i przyszły podwyżki (30)

    wyczyść

    rozwiń
    Losowe w tej kategorii

    Ustawienia Wyloguj
    ababa0101

    Ulubione fora
    Ulubione wątki

    + dodaj zdjęcia Twoje: Posty Zdjęcia

    Posty: Przyjaciół Nieprzyjaciół
    Forum Praca

    Praca przez internet!!!!!!!!!!
    Forum Pracowników PKO BP SA
    DORABIANIE PRZEZ INTERNET
    PILOCI WYCIECZEK
    zarabianie w internecie

    Jak zarobić przez internet??
    Forum dla CRA
    CASTODRAMAT
    PROJEKT DOBRA TURYSTYKA
    Forum pracowników KREDYT BANKU

    więcej » Załóż forum
    Nakarm Pajacyka
    REKLAMY GOOGLE

    Lokata Bankowa 8%
    na 2 mies. bez "podatku Belki" Załóż przez Internet !
    getinonline.pl/GetinBank
    Opieka dla Osób Starszych
    Legalne zarobki do 1200€ w tym ZUS! Także praca tymczasowa - w wakacje.
    Promedica24.pl/Praca-Opieka-Wakacje
    Wybierz OFE do 10 lipca
    Zapisz się przed losowaniem. Bezpośredno bez kłopotów !
    AmplicoOFE.pl

    • pracqpa Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 06.07.11, 22:49
     dyskutujecie o tych podwyżkach a jesteście pewni, że w ogóle dostaniecie te pieniądze i kiedy? Ja słyszałem, że one będą przyznawane po pozytywnej ocenie pracownika, czyt. jeżeli Twoje wyniki sprzedażowe są na odpowiednim poziomie (np. min. 100%). A jak nie masz to ci szef wyznaczy cele i czas - 3-6 m-cy.
    • salvea Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 07.07.11, 21:50
     bez_podwyzki napisał:

     > no to gratuluję. u nas doradca z f.kasjera oddział C minimum 1800 hehe. Tyle s
     > amo co kasjer

     A co? Kasjer już jest gorszy? Wiedze musi mieć taką samą co doradca i jeszcze kasa na głowie.
      • salvea Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 07.07.11, 22:34
       Ale tak można było zrozumieć gdy porównałeś doradce z funkcją kasjera z kasjerem. A tak naprawdę jeden i drugi robi to samo. Z tą różnicą, że ten pierwszy ma troszke inne uprawnienia w alnovie.
       • dragomir6 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 07.07.11, 22:38
        Rozmarzyłam się... Jakby to było, gdyby u nas w C kasjer robił to samo, co doradca.... Kredyty firmowe, kredyty vip, przyjmowanie wszelkiego rodzaju spraw spadkowych, polecenia zagraniczne, "obróbka" techniczna kredytów mieszkaniowych plus odsyłanie wszelkich spraw trudnych do doradców....
         • takiego_nie_bylo Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 08.07.11, 21:50
          Ciągle wypisujecie że Wam się coś nie podoba, a może napiszcie co zrobiliście, aby to zmienić bo odnoszę wrażenie, że na tych komentarzach i narzekaniu po kątach się kończy... Pracuje w PKO 4 lata i to jest chyba maksymalny okres dla kogoś kto ma swój punkt widzenia swoją dumę i ambicję, reszta żeby utrzymać swój stołek da się zeszmacić jak tylko to możliwe - żałosne, że można siebie aż tak nie szanować... Przechodząc do wątku wartościowania stanowisk to parodia, po pierwsze to dane o kategorii stanowiska i minimum wynagrodzenia są poufne przez co nie można się powołać na rozbieżność ocen pomiędzy stanowiskami a jak wiadomo różnice są ogromne i nie wynikają ze sposobu oceny opisanego na intrze - hmm to tak jakby ktoś po drodze sam pogubił się w tym co wymyślił...pominę już rozbieżności takie jak różne oceny tych samych stanowisk w identycznym wydziale w jednym Oddziale - dużo można tu na ten temat pisać...... a po trzecie to wiele pracowników ma wynagrodzenie zbyt niskie w porównaniu do swojego stanowiska i wielu z kolei ma zbyt wysokie - i tu już musi być wzięte pod uwagę wartościowanie pracowników - i co z tego skoro osoby które nie posiadają wiedzy która wymagana jest na ich stanowisku zostaną ocenione wysoko przez np swoich przełożonych bo tak naprawdę korzystają z wiedzy i doświadczenia innych przypisując sobie ich zasługi. Z jednej strony szkoda mi osób które pracują w PKO kilkanaście lat i rzeczywiście mają duże doświadczenie, wiedzę i kompetencje a nikt tego nie docenia a z drugiej strony w jakiejś części sami są sobie winni bo nie walczyli o poprawę swojego losu i siedzieli cicho.
          • lukaj1953 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 09.07.11, 14:57
           ja też nie pamiętam takich jaj, a przeżyłem wielu prezesów.Było źle, ale żeby aż tak!Ktoś powiedział,że sami jesteśmy sobie winni.Nie do końca, bo zawsze obiecywali,że będzie lepiej,czekałem na to trochę za długo, bo ponad trzy dekady i teraz szlag mnie trafia na to całe wartościowanie.
   • marynia.pl Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 06.07.11, 23:50
    zapomniałam dodać wszystkie biznesy -dowartościowanie Super-gdyby nie konto Bankier nie
    łapię się na konto za ZERO za 31 lat pracy -po co byly złudzenia i marzenia o podwyżkach......
    Pozdrowienia dla..................
   • bestmartusia2007 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 07.07.11, 22:55
    Ja dostałam podwyżkę. Tak naprawdę to się spodziewałam :). Mam długi staż, wykształcenie, cały czas się dokształcam, pracuję na MSP- kategoria B3.
    Oczywiście podwyżkę minimalną-liczyłam na ciut wiecej.
    Przeszłam rozmowę z moim przełożonym: realizacja PPI , pozytywnie oceniłam siebie i swoją pracę. I na szczęscie dyr też mnie tak ocenia.
    W moim oddziale wyszło tak, że większość zarabia wiecej niż powinno. Smutne.
    Razem przekraczajmy granice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • takiego_nie_bylo WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 08.07.11, 21:52
     Ciągle wypisujecie że Wam się coś nie podoba, a może napiszcie co zrobiliście, aby to zmienić bo odnoszę wrażenie, że na tych komentarzach i narzekaniu po kątach się kończy... Pracuje w PKO 4 lata i to jest chyba maksymalny okres dla kogoś kto ma swój punkt widzenia swoją dumę i ambicję, reszta żeby utrzymać swój stołek da się zeszmacić jak tylko to możliwe - żałosne, że można siebie aż tak nie szanować... Przechodząc do wątku wartościowania stanowisk to parodia, po pierwsze to dane o kategorii stanowiska i minimum wynagrodzenia są poufne przez co nie można się powołać na rozbieżność ocen pomiędzy stanowiskami a jak wiadomo różnice są ogromne i nie wynikają ze sposobu oceny opisanego na intrze - hmm to tak jakby ktoś po drodze sam pogubił się w tym co wymyślił...pominę już rozbieżności takie jak różne oceny tych samych stanowisk w identycznym wydziale w jednym Oddziale - dużo można tu na ten temat pisać...... a po trzecie to wiele pracowników ma wynagrodzenie zbyt niskie w porównaniu do swojego stanowiska i wielu z kolei ma zbyt wysokie - i tu już musi być wzięte pod uwagę wartościowanie pracowników - i co z tego skoro osoby które nie posiadają wiedzy która wymagana jest na ich stanowisku zostaną ocenione wysoko przez np swoich przełożonych bo tak naprawdę korzystają z wiedzy i doświadczenia innych przypisując sobie ich zasługi. Z jednej strony szkoda mi osób które pracują w PKO kilkanaście lat i rzeczywiście mają duże doświadczenie, wiedzę i kompetencje a nikt tego nie docenia a z drugiej strony w jakiejś części sami są sobie winni bo nie walczyli o poprawę swojego losu i siedzieli cicho.
  • antonipko Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 10.07.11, 10:44
   Wygląda na to, że zrobiono pracowników w konia. Wyszło, że pesja doradcy w mieście powiatowym może według wartościujących oscylować wokół najniższej krajowej, czyli te stanowiska nie wymagają żadnego wykształcenia ani kwalifikacji!
   Dochodzi do tego podejrzenie graniczące z pewnością o arogancję i ignorancję osób wykonujących wartościowanie.
   Na arogancję wskazują ostatnie odpowiedzi dotyczące wartościowania na Intrze, które sugerują zmianę pracy, jak się coś komuś nie podoba. Wskazuje na to także zdanie o możliwości planowania kariery na podstawie przeprowadzonego wartościowania. Jakim cudem, skoro poziomy płacowe są tajne (to także informacja z tej strony)? Dlaczego są tajne i kto o tym zadecydował? Jakim konkretnie dokumentem te poziomy utajniono. Proszę o numer pisma, datę i kto je podpisał!
   Na ignorancję osób wartościujących wskazuje podział na miasta duże i powiatowe. Okazuje się, że Pruszcz Gd. jest miastem dyżym, a 200 tysięczne miasto wojewódzkie takie jak Toruń, już nie jest! W dodatku w opisie dużych miast jest zupełny pokaz ignorancji, gdyż w definicji dużych miast jest napisane, że są to "miasta z siedzibą wojewody oraz Gorzów, Bydgoszcz", itd. No przepraszam, ale w Gorzowie i Bydgoszczy są siedziby wojewodów, zapewne miało być
   "miasta z siedzibą wojewody oraz Zielona Góra i Toruń", itd. Najwyraźniej do wartościowania stanowisk niepotrzebne są kwalifikacje na poziomie podstawówki, gdyż o tym jakie są w Polsce miasta wojewódzkie uczą już wtedy. Teraz nie ma się kto przyznać do błędu, a pisać na bezimiennego maila nie ma sensu.
   Wieloletni proces wartościowania okazał się gniotem merytorycznym, który ma jedynie wytłumaczyć plebsowi, że kadra kierownicza powinna mieć pensje na poziomie kilkuset procent pensji zwykłego pracownika. Co ciekawe, już chyba w marcu o tym, że podwyżki w PKO dostanie około 4 tysiące na 27 tysięcy pracowników i to głównie dyrektorzy i zarząd, wiedział portal Puls Biznesu, a nas zwodzono do lipca, aby w sezonie urlopowym rozmyć szum niezadowolenia pracowników.
   PKO wie jak dowartościować pracowników, oj wie!
   • zzzig Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 10.07.11, 12:59
    masz całkowitą rację z tą arogancją i niekompetencją. chciałbym znać z nazwiska skład wspaniałego zespołu d/s wartościowania i kto bezpośrednio jest odpowiedzialny jest za umieszczanie "odpowiedzi na pytania" na Intrze. czy te odpowiedzi są autoryzowane przez któregoś z szanownych dyrektorów ? czy jest to radosna twórczość jakiejś pani Basi czy pana Waldka ?
    po drugie, tajnością danych można wytłumaczyć wszystko, ale czemu ta tajność ma służyć - tego nie wiemy, a nasza firma to nie CIA czy choćby ABW.

    moim zdaniem, za cały ten genialny proces ktoś powinien odpowiedzieć stanowiskiem.
    • takiego_nie_bylo Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 10.07.11, 15:14
     tak żenujące, że aż mi się o tym nie chce myśleć bo dawno nikt tak nie zdemotywował do pracy, cóż widać że PKO dąży do tego aby pracownikami były jakieś matoły bez wykształcenia (bo i takich sporo) bez doświadczenia, które nie mają swojego zdania a za takie ,,warunki" pracy w ogień skoczą hahhahaahha.
     Standardem jest że wprowadza się nowe procedury nowe funkcjonalności, a później już po wprowadzeniu wszystkiego w życie okazuje się że jednak jest to niedopracowane i klops. Czy tak ciężko sprawdzić wszystko zanim się ogłosi oficjalnie, tak to jest jak czymś zajmują się ludzie nie mający bladego pojęcia o tym co robią!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Później oczywiście nie ma winnego, a wszystko zamiast zostać ulepszonym pozostaje na starym poziomie. A panie Basie dostają za błędy grubą kasę.
     Tak samo będzie z wartościowaniem pracowników.
     Całe to śmieszne wartościowanie stanowisk przynajmniej zmotywowało mnie do zmiany pracy hurrrrra :D
  • rozleniowiony Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 10.07.11, 12:19
   Wartościowanie stanowisk owszem wykonały kaderki z M. na czele ale pisaninę i klepanie danych zapewniał Bezpiecznik ... przecież bezpiecznik jest przewodniczącym obronności mobbingowej wiec tylko On mógł tak spier...lić sprawę.
  • cclbn Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 10.07.11, 16:49
   Mam pytanie odnośnie tego wykresu, który otrzymaliśmy - czego dotyczą te 3 poziomy na wykresie (dolny, środkowy i górny)? Wydawało mi się, że chodzi tu o miejsce świadczenia pracy natomiast nie mogę znikąd otrzymać potwierdzenia tej informacji:/( a pisałam już oczywiście w tej sprawie na dedykowanego wartościowaniu maila).
   Byłabym wdzięczna za odpowiedź.
   • takiego_nie_bylo Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 10.07.11, 21:45
    wykres dotyczy Twojego wynagrodzenia tzn na jakim poziomie jest Twoja pensja w odniesieniu do rynku, dolna granica wskazuje jaka jest minimalna płaca na zajmowanym przez Ciebie stanowisku, środkowa kreska to średnia a górnej maksymalnej stawki nie podano..... kropeczka wskazuje gdzie znajdujesz się Ty tzn Twoje wynagrodzenia
  • sas102 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 10.07.11, 23:38
   powiem tak ze ten co wymyślał tą wycenę powinien popracować dzień na naszych stanowiskach.
   nie mają pojęcia co my robimy. Porównują nasza stanowiska do innych banków ale czy zakres obowiązku dupki od tabelek porównują bo chyba nie.
   Powie tak ze nasz bank zrobił się bankiem od prognoz, od tabelek i innych prognoz.
   Władze i inne rzeczy mają osoby które nie mają pojęcia o naszej pracy tylko teorie.
   pozdr.
   pracownik z 17 letnim stażem

   • aga3-0 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 11.07.11, 18:57
    pracuje w pko bp 5 lat -dwa razy byłam na konwencie sprzedawców za najlepszą sprzedaż - wiadomo za to jeździ się do hotelu ossa. od dwoch lat jestem kierownikiem w boip i pracowalam za 3000 tyś brutto. miałam ppi 150 %. zapiepszałam jak motorek bo jak człowiek jest samotna matka to każda kasa się przydaje. dowartościowali mnie w koncy dostalam 7200 brutto i nie mogę narzekać warto było tak się poświęcić.
  • sas102 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 10.07.11, 23:50
   z specjalista informatyka na sprzątaczkę :)
   I jeszcze usłyszanemu ze jeśli chce awansować to muszę wykończyć kolegę wyżej.
   Jeszcze jedno pytanie do dupków od wyceny.
   czym się różnią stanowiska w dermatynach choć robią to samo ale różnią się nazwami departamentów.
   • pokemon73 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 12.07.11, 08:53
    Widać, że po wycenie panuje niezadowolenie i rozczarowanie wśród pracowników. Nie może być tak, że kierownik zarabia 2x więcej od pracownika. Niedługo przełoży się to na wyniki sprzedażowe i wynik finansowy Banku. Może jak te wskaźniki spadną w kolejnych kwartałach to zostaną wprowadzone zmiany do wartościowania, które wreszcie docenią pracowników. Została podana minimalna płaca na danym stanowisku ale to nadal nie jest siatka płac. Powinny być jeszcze kryteria stażu pracy, wykształcenia.
    • zzzig Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 12.07.11, 18:32
     żeby tylko kierownik zarabiał 2x więcej od zwykłego pracownika! znam takie przypadki, że w tym samym pokoju siędzą dwie osoby na takich samych stanowiskach i jedna zarabia ponad 2x tyle co druga. takich przypadków z tego co słychać jest mnóstwo.
     • qween1 Re: WARTOŚCIOWANIE STANOWISK 12.07.11, 22:14
      z tego co się zorientowałam to kierownicy VIP, Miś i Hipotek zostali nieźle docenieni, nawet 10 tys w dużych miastach .... niech się zbytnio nie cieszą bo ponoć mają im dowalić tą planóakie plany ...cóż muszą się wykazać ....
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka