Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  praca w korporacji

  09.05.21, 19:07
  Hej, nigdy nie pracowałam w większej firmie a dostałam ofertę pracy w korporacji w Katowicach. Trochę mnie to zaskoczyło bo bardzo szybko to poszło. Okazuje się , że że nie dość, że to praca na zmiany i znalazłam również nieprzychylne komentarze nt. tej firmy w internecie, głównie dotyczące szefostwa, wyzysku itp. Jestem po 40, podejrzewam że załoga może być dużo młodsza i jest tam wyścig szczurów. Zastanawiam się czy nie lepiej się z tego wycofać,czy w ogóle dam radę?.
  Obserwuj wątek
   • snajper55 Re: praca w korporacji 10.05.21, 14:46
    jo.ankaz napisała:

    > Hej, nigdy nie pracowałam w większej firmie a dostałam ofertę pracy w korporacj
    > i w Katowicach. Trochę mnie to zaskoczyło bo bardzo szybko to poszło. Okazuje s
    > ię , że że nie dość, że to praca na zmiany i znalazłam również nieprzychylne ko
    > mentarze nt. tej firmy w internecie, głównie dotyczące szefostwa, wyzysku itp.
    > Jestem po 40, podejrzewam że załoga może być dużo młodsza i jest tam wyścig szc
    > zurów. Zastanawiam się czy nie lepiej się z tego wycofać,czy w ogóle dam radę?.

    No weź, wycofać się? A dlaczego masz nie spróbować? Zawsze możesz zrezygnować a doświadczenie w korpo zawsze może się przydać. Idź zdobywać doświadczenia. Może Ci się spodoba? Bycie seniorem w pracy nie jest złe. Coś o tym wiem, mam 66 lat i dwa lata temu zacząłem pracę w nowej firmie, w której wszyscy są młodsi ode mnie, a większość - znacznie młodsi. :D 40 lat? Jesteś młodym człowiekiem. :)

    S.
   • truten.zenobi Re: praca w korporacji 25.05.21, 06:14
    1. z reguły korpo to większa specjalizacja, określony zakres obowiązków i ustalone godziny pracy. a wyścig szczurów - zależy od organizacji, szefa i tego czy dasz się w to wkręcić.
    2. nieprzychylne komentarze - różnie bywa ale nawet w najlepszej organizacji, dziale i z najlepszym szefem zawsze się znajdzie taki który ma dużo do powiedzenia i jest ekspertem albo w unikaniu pracy albo potrafi wszystko spieprzyć.
    zobacz komentarze tu na forum kto najwięcej marudzi? kto nic nie robi, kombinuje, eskaluje roszczenia.
    3. a pracą "w młodym dynamicznym zespole" się ie przejmuj. gro młodych to dzieci internetu - była "niepracująca szlachta" raczej nie stanowi konkurencji. a jeśli trafisz na osoby kompetentne to są z reguły ogarnięte i nie ma problemu ze współpracą
   • xara12345 Re: praca w korporacji 17.06.21, 09:41
    Jak dla mnie, skoro sa nieczbyt przycyhlne opinie, a zatrudnienie przeszlo tak gladko, to trzeba podejsc do tematu bardziej otwarcie i miec zapaloną czerwoną lampke;) takie firmy, które mają różne szemrane opinie wcale nie musza być z zalozenia złe, ale wiadomo, lepiej dmuach na zimne. Zatem moja rada - idz,m sprawdz ale wez pod uwage, ze może byc róznie;)

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka