Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    do kadrowca

    09.11.04, 14:37
    Czy jeśli pracuje się ponad 3 lata i obowiązuje 1-miesięczny okres
    wypowiedzenia, to czy można go skrócić do min. tylko na zasadzie porozumienia
    stron, czy jest coś takiego jak rozwiązanie umowy bez okresu wypowiedzenia,
    jak można dokonać takiego rozwiązania umowy?
    Bardzo proszę o odpowiedź
    Obserwuj wątek
      • Gość: odpowiadajacy Re: do kadrowca IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.04, 14:49
        tak,mozna natychmiastowo rozwiazac umowe o prace podajac przyczyne , która
        wskazuje naruszenie praw i obowiazków pracownika/pracodawcy art 52-55.k.p.
      • Gość: Foxy Re: do kadrowca IP: *.emu.int.pl / *.int.pl 09.11.04, 21:15
        Wiesz po 3 latach okres wypowiedzenia to 3 m-ce, wiec cos nie gra.Rozwiazanie
        umowy za porozumieniem stron moze sie odbyc prawie natychmiast i nie trzeba
        podawac zadnego powodu.
      • weekenda Re: do kadrowca 09.11.04, 22:31
        Cześć Beo !
        Jeśli pracujesz u jednego pracodawcy ponad 3 lata i masz umowę zawartą na czas
        nieokreślony to masz 3 miesięczny okres wypowiedzenia. W takiej sytuacji
        pracownik jest w o tyle lepszym położeniu, że nie musi uzasadniać przyczyny
        wypowiedzenia. Pracodawca ma obowiązek wskazać przczynę wypowiedzenia.

        Każdą umowę można rozwiązać na mocy porozumienia stron nawet z dnia na dzień -
        ale jak sam tytuł wskazuje - musisz mieć na to zgodę pracodawcy.

        Możesz również wypowiedzieć umowę o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia
        jeśli firma w sposób rażący narusza prawa pracownicze wobez Ciebie jako
        pracownika lub inne prawa, które gwarantuje Ci prawo pracy. Jest to
        forma "dyscyplinarki" z tą różnicą, że to Ty jesteś stroną pokrzywdzoną.
        Następnym Twoim krokiem powinno być złożenie pozwu do sądu pracy bo jeśli firma
        łamie prawo i masz na to dowody to należy Ci się odszkodowanie.

        No i musisz pamietać, że w każdym przypadku, jeśli to pracownik rozwiązuje
        umowę o pracę, to nie należy mu się zasiłek dla bezrobotnych.
        pzdr!

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka