Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Ulga odsetkowa

    22.04.05, 20:49
    Mam pytanie, kupiłem mieszkanie w bloku od osoby prywatnej, czy prawdą jest,
    że nie mogę odliczyć odsetek od kredytu zaciągniętego na zakup tego
    mieszkania? Mieszkanie zakupione bylo w roku 2003 i miało status
    własnościowego spółdzielcze.
    Obserwuj wątek
      • eksperci.gumulka Re: Ulga odsetkowa 25.04.05, 15:02
        Niestety to prawda, nie będzie Pan mógł skorzystać z tej ulgii.
        Ulag ta dotyczy kredytu na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie
        własnych potrzeb mieszkaniowych, związanej z:
        1) budową budynku mieszkalnego albo
        2) wniesieniem wkładu budowlanego lub mieszkaniowego do spółdzielni
        mieszkaniowej na nabycie prawa do nowo budowanego budynku mieszkalnego albo
        lokalu mieszkalnego w takim budynku, albo
        3) zakupem nowo wybudowanego budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w
        takim budynku od gminy albo od osoby, która wybudowała ten budynek w wykonywaniu
        działalności gospodarczej, albo
        4) nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową
        (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia
        niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstanie samodzielne
        mieszkanie spełniające wymagania określone w przepisach prawa budowlanego.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka