Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Pit od pracodawcy.

IP: *.klaudyny.waw.pl 20.01.06, 15:56
    Zakonczylam wspolprace z poprzednim pracowdawca w listopadzie-do tej pory nie
    mam od nich pitu za ten okres-wyjezdzam i chcialam sie rozliczyc w tym
    iesiacu.Do kiedy mieli czas zeby mi to przyslac?jak to wyglada?
    prosze o info
    Obserwuj wątek
        • kamcia_79 Re: Pit od pracodawcy. 20.01.06, 17:04
          pracodawca musi wystawic pit do 15 dnia nastepnego miesiąca , kiedy dostałes ost
          wypłate. Czyli jesli wypłate za listopad miałes 30.XI to pit do 15 grudnia, a
          jesli wypłata była np 10.XII to do 15 stycznia. Chyba nic nie pomyliłam:)))
              • utunia Re: Pit od pracodawcy. 20.01.06, 18:32
                Jeżeli chodzi o pit do rozliczenia rocznego: Pit-11 lub 8b prcodawca musi go
                wystawić do końca lutego. Pozostaje Ci tylko poprosic księgową o wcześniejsze
                wystawienie...
                • kamcia_79 Re: Pit od pracodawcy. 22.01.06, 13:24
                  Jeżeli obowiązek poboru przez płatników zaliczek na podatek ustał w ciągu roku,
                  płatnicy są zobowiązani sporządzić informację PIT-11 i przekazać ją podatnikowi,
                  czyli zwolnionemu pracownikowi oraz urzędowi skarbowemu, którym kieruje
                  naczelnik urzędu skarbowego właściwy według miejsca zamieszkania podatnika, lub
                  urzędowi skarbowemu, którym kieruje naczelnik urzędu skarbowego właściwy w
                  sprawach opodatkowania osób zagranicznych. Termin do złożenia informacji PIT-11
                  został określony w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Z jej
                  przepisów wynika, że należy tego dokonać do dnia 15 miesiąca następującego po
                  miesiącu, w którym pobrana została ostatnia zaliczka.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka