Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

kilkaset CV w miesiąc

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.01.07, 15:53
    w tym miesiącu wysłałam 400cv.
    Mam w związku z tym pytanie - czy pracodawców moze odstraszać "działalność
    gospodarcza" w CV?
    Obserwuj wątek
      • marcin_czwa Re: kilkaset CV w miesiąc 01.01.07, 20:27
        Co do działalności gosp. to nie wiem. A z tymi CV to chyba lekka przesada.
        Dostosowywałaś je jakoś czy "z automatu" słałaś ? Bo wiesz nieraz lepsza jest
        jakość, a nie ilość. Mniemam, że nie nieraz, ale prawie zawsze.
          • megi1974 Re: kilkaset CV w miesiąc 02.01.07, 14:57
            Moim zdaniem bez sensu jest wysyłanie CV na zasadzie "na ilość -byle więcej".

Na twoim miejscu wolałabym przed wysłaniem CV do firmy zadzwonić do niej i
            spróbować się czegoś więcej dowiedzieć np. czy w tej chwili kogoś szukają, na
            kogo ewentualnie zaadresować podanie, jaki poziom znajomości języka jest
            wymagany itd, itp.
            Jednakże zauważyłam, że wiele osób (nie wiem dlaczego) odczuwa strach przed
            bezpośrednią rozmową telefoniczną. Wolą wysłać aplikację i czekać na telefon,
            który najczęściej nigdy nie zadzwoni. Z prostego powodu, większość aplikacji
            wysyłanych w ten sposób ląduje w koszu, jeśli nie od razu to po jakimś czasie
            są one wywalane. Sama z doświadczenia wiem, że nie warto sięgać do aplikacji
            starszych niż 6 miesięcy – kandydaci najczęściej nie są już zainteresowani
            podjęciem pracy w tej firmie. Nie pamiętają, że kiedykolwiek wysłali do niej
            podanie lub już w międzyczasie coś znaleźli. Szkoda czasu osoby rekrutującej,
            a jak wiadomo czas to pieniądz. Szybciej i łatwiej jest dać ogłoszenie, wtedy
            zgłoszą się osoby rzeczywiście zainteresowane podjęciem pracy w danym momencie.

Mało osób po wysłaniu aplikacji w ten sposób (na ilość) dzwoni później do firmy
            i pyta się o to, czy firma jest zainteresowana jego kandydaturą, czy też nie.

Wysyłanie aplikacji po rozmowie telefonicznej ma jeszcze jeden dodatkowy plus.
            Można CV i list motywacyjny odpowiednio przekształcić pod kątem wymagań
            obowiązujących w danej firmie i odpowiednio podkreślić swoje atuty w oparciu o
            informacje uzyskanie w czasie tej rozmowy.

Ludzie nie bójcie się dzwonić do firm. W końcu tam siedzą tacy sami ludzie jak
            wy i nie gryzą. Nawet jeśli zadzwonicie w niewłaściwym momencie, to i tak taki
            kandydat jest lepiej postrzegany niż ten co wysyła „na ilość-byle więcej”.
            Inna sprawa to to, że wiele aplikacji pod względem formalnym jest
            katastrofalna. Nie chodzi tylko o nieznajomość standardów, jakie obowiązują w
            tym temacie lub błędy ortograficzne. Często zdania w listach motywacyjnych są
            przepisane (bez sensu) z poradników lub artykułów na ten temat. Kandydat nie
            zadaje sobie trudu, aby odpowiednio przekształcić je pod kątem swojej osoby.
            Dokumenty włożone są następnie byle jak do koperty, lub złożone na pół i po
            dotarciu do adresata wyglądają jak makulatura. Do tego zdjęcie (wielokrotnie)
            przyczepione spinaczem. No comments.
            Polecam wysyłanie aplikacji w przeźroczystej teczce, z dziurkami. Dochodzi ona
            ładna, nie wygnieciona i świadczy o profesjonalizmie osoby starającej się o
            pracę (lub przynajmniej o jej poszanowaniu dokumentów).
            Tak więc uważam, że wiele błędów można uniknąć i szybciej dostać pracę, ale do
            jej szukania należy podejść w sposób profesjonalny, a nie na odpieprz, byle
            jak, byle było. Na zasadzie co wy ode mnie chcecie, to pracodawcy są winni, ja
            nie, przecież złożyłem dokumenty…

• Gość: Lab.... Re: kilkaset CV w miesiąc IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 02.01.07, 16:13
              > Dokumenty włożone są następnie byle jak do koperty, lub złożone na pół i po
              > dotarciu do adresata wyglądają jak makulatura. Do tego zdjęcie (wielokrotnie)
              > przyczepione spinaczem. No comments.

CV, LM... powinno się dostarczać posłańcem, winno ono byc pisane przez zaufanego skrybę na papierze czerpanym z rodowym godłem w postaci znaku wodnego. Tylko podpis winien być własnoręcznie naniesiony. Opakowanie jak wiadomo rulon z lakową pieczęcią. Można dodać "do pakietow". Wszelkie inne formy ( koperty, tw sztuczne ...o zgrozo ) są niepoważne i świadczą o plebejskim pochodzeniu kandydata.......
              • megi1974 Re: kilkaset CV w miesiąc 02.01.07, 16:16
                CV, LM... powinno się dostarczać posłańcem, winno ono byc pisane przez
                zaufanego skrybę na papierze czerpanym z rodowym godłem w postaci znaku
                wodnego. Tylko podpis winien być własnoręcznie naniesiony. Opakowanie jak
                wiadomo rulon z lakową pieczęcią. Można dodać "do pakietow". Wszelkie inne
                formy ( koperty, tw sztuczne ...o zgrozo ) są niepoważne i świadczą o
                plebejskim pochodzeniu kandydata.
              • megi1974 Re: kilkaset CV w miesiąc 02.01.07, 16:18
                Gość portalu: Lab.... napisał(a):

CV, LM... powinno się dostarczać posłańcem, winno ono byc pisane przez
                zaufanego skrybę na papierze czerpanym z rodowym godłem w postaci znaku
                wodnego. Tylko podpis winien być własnoręcznie naniesiony. Opakowanie jak
                wiadomo rulon z lakową pieczęcią. Można dodać "do pakietow". Wszelkie inne
                formy ( koperty, tw sztuczne ...o zgrozo ) są niepoważne i świadczą o
                plebejskim pochodzeniu kandydata.
                > ......

Jeśli starasz się o pracę w dziale reklamy lub grafiki to twój sposób może być
                dobry. Świadczy o kreatywności kandydata, ale w większości wystarczy jeśli
                dokumenty są schludnie przygotowane.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka