Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Czy potrzebne uprawnienie WOS do szkoły?

IP: 80.51.159.* 21.02.07, 19:41
    Mam pytanie do jakiegoś nauczyciela lub dyrektora szkoły. Czy jest od roku
    niezbędne do nauczania WOS specjalne uprawnienie. Ja jestem historykiem i
    dostałem pracę w szkole jako nauczyciel. Dostałem część zajęć z historii a
    resztę z Wiedzy o społeczeństwie, jednak z powodu braku przedmiotu Metodyka
    WOS na studiach i z powodu braku tego uprawnienia nie została ze mną
    podpisana umowa. Czy dyrektor szkoły ma możliwość i tak zatrudnić pracownika
    czy też nie?
    Obserwuj wątek
      • Gość: asialub1 Re: Czy potrzebne uprawnienie WOS do szkoły? IP: *.slp.vectranet.pl 21.02.07, 22:34
        Wcześniej tak było przez pewien czas ze trzeba bylo albo robic studia
        podyplomowe z wosu lub na podstawie indeksu z historii starac sie o uznanie
        kwalifikacji u kuratora. Nie pamietam dokładnie kiedy rok temu lub wczesniej
        (poszperaj w rozp MENu)zmieniono to w ten sposób ze dyrektor szkoly uznaje twoje
        kwalifikacje na podstawie zblizoności do innego przedmiotu, czyli wos na
        podstawie indeksu z historii, chemie na podstawie biologii itp. Z tym, ze
        dotyczy to danej szkoly, tzn jezeli w szkole gdzie pracujesz dyrektor uznal ci
        kwalifikacje z wosu to jest to nierownoznaczne z uznaniem tych kwalifikacji w
        innej szkole jezeli zmienisz prace kiedys tam. Dletego niektorzy mimo wszystko
        robia studia dodatkowe. Ja nie zamierzam robic podyplomowki z wosu, moj dyr
        uznal mi na podstawie z historii i wystarczy, pracy na razie nie zamierzam
        zmienic bo nawet nie mam mozliwości.
        • Gość: asialub Re: Czy potrzebne uprawnienie WOS do szkoły? IP: *.slp.vectranet.pl 22.02.07, 14:15
          Guzik prawda, nie trzeba miec studiow podyplomowych, jak wyzej pisalam, mozna
          zrobic jak ktos nie ma na co wydawac pieniedzy. Na podstawie znowelizowanych
          przepisow dyr moze ci uznac kwalifikacje na podstawie zblizonosci do innego
          przedmiotu w tym przypadku z historii. Sama tak mam i moj kolega w szkole wiec
          wiem co pisze. Od lat ucze wosu i nie musze robic zadnych studiów podyplomowych.
      • marysiak25 Re: Czy potrzebne uprawnienie WOS do szkoły? 27.07.21, 09:32
        Jestem nauczycielem historii i techniki, ale teraz robię podyplomówkę z wosu na wskzecie, bo chce dostać dodatkowe godziny od wrześmia własni z wosu. Nie wiem jak to u was wygląda, ale ja wolę zrobić te studia, żeby nikt mi nie podwazył kwalifikacji. Ostatnio to już w ogole niec nie wiadomo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka