Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Praca na czarno: opinie czytelników

    IP: *.acn.waw.pl 05.05.03, 09:58
    To jest polowanie na czarownice. Skłócenie ludzi, którzy chcą
    pracować po swojemu, z ludźmi, którzy chcą pracować na etacie.
    Konstytucja gwarantuje wszystkim Polakom świadczenia lekarskie,
    bez względu na to czy pracują i jak pracują. Nakładanie tych
    obowiązków na pracodawcę i pracobiorcę jest arogancją ekip
    rządowych.
    Obserwuj wątek
      • Gość: qker Niech ONI pozwolą ludziom pracować IP: *.acn.waw.pl 05.05.03, 10:02
        Ludzie chcą zatrudniać i pracować uczciwie. Po co ONI mącą i
        przeszkadzają w tej zwykłej, normalnej potrzebie. Po to jest
        konstytucja, po to są podatki, po to jest rząd, żeby sobie z tym
        poradzić. Niech ONI po prostu pozwolą ludziom pożyć i popracować.
        • Gość: Robby Re: Niech ONI pozwolą ludziom pracować IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 05.05.03, 14:43
          A ja pracuję legalnie, płace zajebisty ZUS i trzeci filar - nie wiem czy dożyje
          emerytury, a jeśli to pewnie w opłakanym wymiarze wynagrodzenia. Podatki -
          wchodzę na 40%, zdrowotne niezależnie od ilości zarobionych pieniędzy w
          odróżnieniu od ZUS-u płacisz ciągle. Mało tego skurwiel lekarz zaporponował mi
          wizytę w szpitalu, ale za pieniądze bo Kasa Chorych płaci powyżej 3 dni pobytu.
          Wszelkie zdrowotne załatwiam za pełną odpłatnościa (stomatolog - dla mnie i
          rodziny i takie tam - bo nie chcę umrzeć w kolejce najpierw do lekarza
          rodzinnego, a potem u specjalisty). Sam nie wiem co lepsze, okradać państwo,
          czy być okradanym przez pańswto. Jako osoba zatrudniona "na biało" spróbujcie,
          żeby wasze dzieci miały bezpłatną edukację. Wszystkie pieniądze powinny trafić
          do kieszeni pracownika - pracownik powinien za wszystko płacić. Tylko wtedy nie
          było by partii dotowanych z budżetu państwa (przecież nie było by budżetu ???),
          nie było by ministra Pola - tylko prywatne firmy pobierające opłaty za
          wybudowane drogi i budujące następne. Nie było by kolejek w prywatnych
          szpitalach itd. Jedyna kwestia to rzesza emerytów i rencistów - oni już swoję
          wypracowali, a teraz państwo udaję, że im się odpłaca. Podatki powinny istnieć
          tylko w formie haraczu na wojsko, policję, emerytów. Broń Boże na wszelkie
          biurwy, polityków, fundację, niby państwowe szkoły i szpitale.
          • Gość: r Re: Niech ONI pozwol� ludziom pracować IP: *.okg.gdynia.pl / 192.168.112.* 08.05.03, 00:42
            Lepiej oszukac w kolejnych wyborach wziasc lapowke 17 mil usd
            powiedziec komus ze jest zerem potem odwiedzic szpital czy jest
            przygotowany do walki z sars. To jest cala lewica scierwo tego
            kraju
          • m0905 Okradać państwo, czy być okradanym przez pańswto ? 21.05.03, 13:35
            > Sam nie wiem co lepsze, okradać państwo,
            > czy być okradanym przez pańswto.
            > Wszystkie pieniądze powinny trafić
            > do kieszeni pracownika - pracownik powinien za wszystko płacić.
            > Tylko wtedy nie było by partii dotowanych z budżetu państwa

            Zgadzam się w 100 procentach.
            Sama staram się pracować na umowę o dzieło, nie płacę ZUS-u, płacę jedynie
            ubezpieczenie zdrowotne, chociaż do dentysty też chodzę prywatnie, bo mi życie
            miłe :)
            Gdybym płaciła ZUS to i tak jako emeryturę dostałabym nędzne grosze, lepiej
            wziąć te pieniądze do kieszeni i mądrze zainwestować.
      • Gość: aaa aaaaa IP: *.matras.pl / 192.168.21.* 05.05.03, 10:22
        aaaaaaaaa
        • Gość: pracocholik Re: aaaaa IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 05.05.03, 22:26
          To się raczej nie przepracowała.
      • Gość: raf Re: Praca na czarno: opinie czytelników IP: *.okg.gdynia.pl / 192.168.112.* 07.05.03, 21:52
        Podobno jest 3 miliony bezrobotnych a ile z nich pracuje na
        czarno. Bo panstwo Polskie jest nieudolne i pozwala pracodawca
        na zatrudnianie ludzi na czarno. Nie tylko w firmach
        sprzatajacych zatrudnia sie ludzi na czarno jest wiele
        przypadkow w naszym kraju. Jest to wina przepisow podatkowych i
        jak i wysokich skladek zusowskich. Juz tak zostala schlodzona
        gospodarka ze niewiadomo kiedy sie to ruszy. Co ma zrobic
        bezrobotny jesli niechca go zatrudnic normalnych warunkach
        przeciez musi jakos egzystowac zasilem wysokosci 380 zl naco
        wystarczy na nic.Portal internetowy 1 praca to wielki smiech nic
        nie oferuje podaje durne przyklady jedna wielka propaganda
      • Gość: agnieszka Re: Praca na czarno: opinie czytelników IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.03, 20:30
        A może ktoś zajmie się sytuacją opiekunek do dzieci? Ja jestem
        nianią:skońzyłam studia pedagogiczne, moi pracodawcy (i nie
        tylko moi) mają bardzo wygórowane wymagania, chcą niani
        nauczycielki lub pielęgniarki, po studiach, po kursach,
        elokwentnej, oczytanej, dokształcającej się, ale zatrudnić na
        umowę o pracę ani myślą, a stawka za godzinę jest niższa niż
        mają szwaczki, sprzątaczki czy glazurnika. Nie obrażam tu
        nikogo, szanuję wszystkich ludzi pracujących: i tych
        wykształconych i tych nieuczonych, ale nie rozumiem: młodzi,
        mądrzy ludzie oddają nam - niańkom -największy swój skarb -
        dziecko - i nie szanują osoby która się tym skarbem zajmuje.
        Czekam na opinie.
        • zlotyrybek Re: Praca na czarno: opinie czytelników 21.05.03, 14:35
          Mam nianię do dzieci - dość leniwą zresztą, ale dzieci ją lubią.
          Płace 600 pln za jej pobyt 2-3 godziny dziennie. Nie wiem czy to dużo czy mało.
          Wiem, że gdybym jej miała opłacić ZUS , to chyba zarabiałaby jakieś 300 pln.
          Nie wiem czy byłaby szczęśliwa. Zapytam ją czy tak chce. Może przeżyję tę
          konfrontację.
          A przepraszam gdzie ja sobie odliczę jej koszty pracy ? Bez jaj. Chcesz mieć
          ZUS idź do prawdziwej pracy.
          Gdybym mogła zrezygnować z mojego ZUS-u zrobiłabym to NATYCHMIAST. Leczę się
          prywatnie, mam III filar, a w państwowej przychodni byłam ostatnio 12 lat temu.

          PA
          • Gość: a Re: Praca na czarno: opinie czytelników IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.03, 00:28
            zlotyrybek napisał:

            > Mam nianię do dzieci - dość leniwą zresztą, ale dzieci ją lubią.
            > Płace 600 pln za jej pobyt 2-3 godziny dziennie. Nie wiem czy to dużo czy
            mało.
            >
            > Wiem, że gdybym jej miała opłacić ZUS , to chyba zarabiałaby jakieś 300 pln.
            > Nie wiem czy byłaby szczęśliwa. Zapytam ją czy tak chce. Może przeżyję tę
            > konfrontację.
            > A przepraszam gdzie ja sobie odliczę jej koszty pracy ? Bez jaj. Chcesz mieć
            > ZUS idź do prawdziwej pracy.
            > Gdybym mogła zrezygnować z mojego ZUS-u zrobiłabym to NATYCHMIAST. Leczę się
            > prywatnie, mam III filar, a w państwowej przychodni byłam ostatnio 12 lat
            temu.
            >
            > PA
        • Gość: gearbox Re: Praca na czarno: opinie czytelników IP: *.lodz-retkinia.sdi.tpnet.pl 21.05.03, 15:47
          Ale ze stawką niższą niż szwaczka i glazurnik stać Cię na neostradę? Nie jest
          chyba tak źle?

          Na poważnie: firma zatrudniając pracownika wpisuje wszystkie elementy w koszty.
          Faktycznie więc płaci góra połowę tego, co widnieje na papierze. Ponadto
          szwaczka czy glazurnik generuje przychód i zyski firmie, dla której pracuje.
          Jeżeli nie - won na bezrobocie. Jak opisuje omawiany artykuł - wiele firm mimo
          to unika płacenia składek ZUS i podatków, zatrudniając pracowników na czarno.
          Właściciele tych firm motywują to ciężkimi czasami. Oczywista bzdura, choć
          czasy są faktycznie ciężkie.

          My (ja i moj żona) również zatrudniamy opiekunkę. Płacimy jej słabo. Ona jest
          bardzo zadowolona, że w ogóle ma pracę, zwłaszcza, że lubi dzieci. Gdybyśmy
          mieli jej zapłacić normalne, przyzwoite pieniądze (takie jak powinna zarobić,
          nie mówię, że nie) i zatrudniać ją legalnie, czyli opłacić PIT, ZUS, ubezp. to
          w ogóle nie miałaby pracy, bo koszty zeżarłyby 2/3 pensji mojej żony. Wtedy
          żona wolałaby sama siedzieć z dzieckiem w domu zamiast latać po połowie kraju,
          żeby sprzedawać towar jakichś frajerów.
      • d.aga Re: Praca na czarno: opinie czytelników 23.05.03, 01:20
        To czy mnie stac na neostradę czy co innego to moja sprawa,
        muszę sobie radzić chciałam zobaczyć drodzy rodzice czy
        szanujecie pracę opiekunki.Ale widzę, że nie. Ja pracuję 24
        godziny na dobę, żeby zarobić 1500 zl.Uważam, że jest to taka
        sama praca jak inne- i należą mi się świadczenia takie jak wam.
        Ja też mam III filar, do lekarzy chodzę prywatnie a wolałabym
        pracować 8 godzin i wychowywać swoje dzieci a nie cudze. Nie
        pasuje tutaj opinia,że jestem leniwa, że nie chciałam się uczyć
        i.t.d.To jest praca - jeśli opiekunki będą podchodzić do swojej
        pracy tak jak rodzice ich podopiecznych do opiekunek- to będzie
        niezły bałagan.Zyczę wszystkim rodzicom niań z przypadku i
        takich które będą niepoważnie podchodzić do pracy. Może wtedy
        zaczniecie się rozglądać za profesjonalistkami i szanować ich
        pracę a przede wszystkim swoje dzieci.
        • zlotyrybek do d.aga 23.05.03, 09:29
          Moja droga ,

          Nie jest naszą winą, że pracujesz 24 godziny na dobę za 1500 pln. Nie wiem
          dlaczego zgodziłaś sie na stawkę 2,80 pln za godzinę . Może zmień pracodawców ?
          Jak pisałam moja leniwa dość niania zarabia ok. 10 pln za godzinę. To chyba
          wyraz wystarczającego szacunku dla jej pracy ?
          Zaznaczam, że moja niania nie ma praktycznie żadnych kwalifikacji : ani
          wykształcenia pedagogicznego , ani pięlęgniarskiego, ani nie ma doświadczenia z
          dziećmi (nawet własnymi) - ale ma dobry kontakt z moimi dziećmi. I za to jej
          płacę 10 pln za godzinę. Chyba wystarczy , nie ?
          Mogę jej oczywiście co jakiś czas kupić bukiecik kwiatków....

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka