Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

praca w H&M

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.06.07, 13:50
    jesli ktos orientuje sie jak wygląda praca w H&M (na stanowisku sprzedawcy) to
    czy mógłby coś na te temat napisac... Chodzi mi o warunki pracy, zarobek i
    wszystkie inne pokrewne tematy...:)

Z góry dziękuję za odpowiedź
    Obserwuj wątek
        • Gość: pracownik Re: praca w H&M IP: *.noname.net.icm.edu.pl 09.06.10, 10:35
          Jeżeli chcesz pracować w H&M to musisz wiedzieć że:
          -jest to fizyczna praca, czasem może być ciężko
          -praca z klientem nie zawsze jest łatwa, czasem nawet klient potrafi cię wyzwać,
          powiedzieć ,że za wolno pracujesz, jesteś nie miły...
          -możesz pracować znaczniej więcej niż masz to zapisane w umowie, czyli z 1/2
          wyrabiasz 3/4 albo cały etat
          -często grafiki są zmieniane ,nawet 3 razy w tygodniu-pisane ołówkiem
          -potrafią dzwonić w wolny dzień i prosić cię, żebyś przyszedł do pracy bo
          potrzebują ludzi
          - jeżeli jest to sklep w galerii handlowej która zamykana jest o 22.00 to wiedz
          ,że szybko ze sklepu nie wyjdziesz-sprzątanie swojego działu trochę
          zajmuje...można wyjść o 23.00 albo nawet o 24..zdarza się
          -czasem masz na nockę-przebudowa działu, noc zakupów...
          -możesz stać 8 godzina na kasie...
          -finansowo? nie utrzymasz się sam z tej pensji
          Plusem tej firmy jest to ,że często pracują w niej fajni ludzie- pracownicy i
          wyplata jest na czas
      • Gość: renia Re: praca w H&M IP: *.adsl.inetia.pl 12.06.07, 21:57
        co drugi weekend mniej wiecej trzeba pracować. Najczęściej jest to umowa
        zlecenie -jeśli nie jest się w pełni dyspozycyjnym.
        Liczba godzin pracy zależy od tempa pracy i tego czy jest zapotrzebowanie duze.
        (największa głupota tej firmy)
        Czyli raz jest więcej, raz mniej godzin.
        Warunki pracy, no jak to w sklepie. Kolorowo nie jest, praca mecząca.
        Jeśli nie masz pomysłów żadnych to możesz spróbować.

• Gość: J Re: praca w H&M IP: *.connecta.pl 18.06.07, 11:59
            Bzdura. pracuje w H&M 2 lata i jeszcze nigdy nie zdarzyło się ani mnie ani
            żadnemu z moich kolegów z pracy aby pracować 7 dni w tyg pod rząd...zasada jest
            taka,że 5 dni to max i musisz mieć wolne. tak samo nigdy nie pracowałam 12
            godzin. maksymalnie to było 9 ale zazwyczaj jest to ustawowe 8 godzin plus
            przerwy, czyli w pracy jestes 8 h i 45 min.
            • Gość: sprzedawca Re: praca w H&M IP: *.adsl.inetia.pl 19.06.07, 21:30
              Gość portalu: J napisał(a):
              "> Bzdura. pracuje w H&M 2 lata i jeszcze nigdy nie zdarzyło się ani mnie ani
              > żadnemu z moich kolegów z pracy aby pracować 7 dni w tyg pod rząd...zasada
              jest taka,że 5 dni to max i musisz mieć wolne.

5 dni pracy albo i mniej jak nie potrzebują ludzi..

>tak samo nigdy nie pracowałam 12
              > godzin maksymalnie to było 9 ale zazwyczaj jest to ustawowe 8 godzin plus
              > przerwy, czyli w pracy jestes 8 h i 45 min."

taaa uroki pracy na umowę zlecenie. Codziennie zostawać 45min dłużej za friko.
              W skali miesiąca to już wychodzi znacznie więcej.
              Dodatkowo zapomniałaś doliczyć zawsze te kilkanaście minut przy zamykaniu sklepu..
              • Gość: to znowu ja:) Re: praca w H&M IP: *.connecta.pl 20.06.07, 17:55
                jestem zatrudniona w H&M na cały etat, pracuje 5 dni w tyg.plus co drugi
                weekend cały wolny.zmiany to albo od 8-16.45 lub 13 do zamkniecia.
                kazdy H&M posiada karty pracy ktore odbija sie osobiscie w zegarze przy
                przyjsciu i wyjsciu z pracy. przy pracy na zlecenie kiedy stawka
                jest "godzinowa" dostajesz pieniadze za kazda przepracowana minute. co do 45
                minut za friko , to wielu osobom to calkiem odpowiada , przeciez nie pracujesz
                w tym czasie tylko :jesz,przymierzasz ciuchy,zalatwiasz swoje sprawy. jest to
                godzina dla Ciebie. no chyba ze ktos jest cyborgiem i lubi pracowac bez przerwy
                kilka godzin.
                  • Gość: iksmen Re: praca w H&M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.08, 21:35
                    ta przerwa umzleca to masakra! to przebywanie 45 min najczęściej na sklepie i w
                    tym momencie 0 zarobku!!! potwierdzam to co napisała osoba wcześniej, ze do tego
                    nalezy doliczyć czas, kiedy wybija się kartą zegarową.....,a nim sie wyjdzie (od
                    momentu wybicia) może minać 10 do 40 minut! wiem to z autopsji! bo pracuję tu
                    prawie 36 miesięcy:) pozdro dla wszystkich
                    • Gość: ble Re: praca w H&M IP: *.aster.pl 15.11.08, 00:56
                      to jakis absurd ztym wychodzeniem do 40 min !!!! wybijasz sie na
                      zegarze ubierasz i leciz na browara, góra 5 min, nie wiem w jakim ty
                      sklepie pracowałeś - tam to kierownicy to jaikieś niemoty były. Za
                      każda przerpacowaną minute dostaje sie kasę. Smiech mnie ogarnia
                      jakie tu głupoty niektórzy wypisuja.
                      • Gość: fasolka Re: praca w H&M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.08, 16:47
                        w 016 warszawa standard wyjścia to 20minut i czekania jak pies za darmo pod
                        drzwiami... które h&m jest tak wyrozumiałe dla pracowników?????!!!!!!w ogóle
                        praca tam to tyrania ,a zamknięcia....to dopiero wyczyn zapie...nia i
                        pucowania....Nikomu nie polecam pracy tam to wyzysk i nic więcej
                        A rekrutacja tam....lepiej nie gadać robienie z siebie błazna ,kto był ten
                        wie.........
                          • Gość: pewna ona Re: praca w H&M IP: *.promax.media.pl 07.11.12, 12:35
                            Niestety w pełni potwierdzam. Pracuje w h&m od ponad roku i poza genialną ekipą dziewczyn SA, nienawidze tej pracy z całego serca. Robisz za 4 osoby naraz, stoisz na kasie, roznosisz przymierzalnie, roznosisz dostawe i najlepiei jeszcze klipsuj akcesoria na kasie. tak przynajmniej jest w sklepie w ktorym ja robie, jest to jeden z mniejszych sklepów. oszczedzaja na nas jak mogą. żeby w niedziele od 7 do 13:30 na sklepie były 2 osoby?! to się w głowie nie mieści. SYF KIŁA I MOGIŁA, ale nie zwalniam się, bo boję się ze trafię jeszcze gorzej :/
                • Gość: kalina Re: praca w H&M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.10, 23:47
                  dobra,wszystko ładnie pięknie. Ale ja mam takie pytanie.
                  Gdybym chciała się zatrudnić tylko na miesiąc na wakacje dokładnie na lipiec na
                  stanowisku kasjerki czy kogokolwiek,mając lat 18,to do kogo ewentualnie mogłabym
                  zadzwonić,spotkać się i czy w ogóle takie coś jest możliwe? Po prostu chciałabym
                  zarobić sobie trochę kasy na wakacje a i tak mam cały miesiąc wolny. Bardzo bym
                  prosiła o odpowiedź i ewentualne ALE.
              • Gość: zuza Re: praca w H&M IP: 109.243.53.* 17.02.10, 16:21
                Ja pracuje w hm ponad 3 lata i zdarza sie ze pracuje sie 6 dni z rzedu,bo jak ktos zle
                ulozy grafik to nie ma wyjscia. Zarobki sa tak kiepskie ze szkoda mowic bo wstyd sie
                czasem przyznac ze takie ochlapy placa,przy calym etacie 1100zl i jeszcze sa dni ze
                nie ma czasu sie nawet isc do toalety.Odradzam trzeba miec stalowe nerwy.
            • Gość: gość Re: praca w H&M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 18:49
              Zgadza się! Ja sama pracuję w H&M, nie jako sprzedawca. Jest wiele zastrzeżeń co
              do tej firmy, większość opisana jest na forum, ale jedno trzeba przyznać firmie
              - dni wolnych, maksymalnie 8 godzin pracy z obowiązkową przerwą firma ta
              przestrzega bezbłędnie! Nigdy nie pracuje się 7 dni. Mam oczywiście na myśli
              umowę o pracę, gdyż umowa zlecenie rządzi się swoimi prawami! W tym przypadku
              można pracować 7 dni pod rząd! i jest to zgodne z prawem pracy.
        • Gość: lukrecja Re: praca w H&M IP: *.centertel.pl 26.03.08, 10:10
          Awansują ci, którzy zapieprzają, więc niektórym nie jest to dane.
          Kasa marna, na początek 7 zł/h na ręke, więc łatwo policzyć.
          Jeśli HM to tylko w M1 - normalna kierowniczka sklepu, choć z
          działami różnie bywa.
          Nie polecam przyszłej FM Haka :)
          Chore układy, zwłaszcza w 017 i 027.Byłam więc wiem.
          Mają człowieka za nic, chyba że wchodzisz do dupy, to jest szansa!
          Własne zdanie, nie daj boże odmienne, to już dramat.
          Pozdrawiam 021
            • Gość: ja Re: praca w H&M IP: *.85-237-183.tkchopin.pl 21.02.09, 15:29
              Pracuje w h&m i wiem ze wszystko zależy od kierownika. u mnie jest super, bo świetni ludzie.u mnie nie ma żadnych układów ani gadania za plecami (tak jak czytałam na forum w wypowiedziach innych) praca dość ciężka, nie ma czasu na zbędne gadanie na sklepie w czasie pracy, każdy idzie do własnych zajęć. kasa średnia, zależy ile godzin wypracujesz. ale tez nie najgorsza bo porównywalna z innymi (a nawet większa) firmami w branży odzieżowej. a jeśli trafisz na dobrego kierownika sklepu i działów to nie będziesz narzekać na prace, wszystko będzie jak trzeba.grafik jest dostosowywany np w przypadku osób na um-zlec lub studiujących zaocznie do potrzeb człowieka (elastycznie). pracuje już 1,5 roku, jestem zadowolona
              • Gość: ja Re: praca w H&M IP: 213.76.164.* 15.09.10, 15:05
                zastanawia mnie jedno, a właściwe wpisy osób które twierdzą że pracuja w h&m już kilka lat... skoro tak im źle, tacy są nieszczesliwi to jakim cudem wytrzumali tam tyle czasu? dlaczego z takim doświadczeniem (zakładając że pracuja juz jakis czas) nie spróbują gdzie indziej! w wiekszych miastach (a salony h&m w takich własnie powstają wiec większość z was zapewne w takich wlasnie mieszka) jest bardzo dużo ofert pracy w podobnej branży jedne są gorsze drugie lepsze trzeba sie tylko troche rozejrzec. Ale co tam fajniej jest siedzieć przed komputerem i narzekać na swój okropny i straszny los razem z całą resztą nieszczęśników!
                • Gość: Henry Re: praca w H&M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.11, 15:49
                  Naprawdę baaaardzo mało wiesz o tej firmie a raczej charakterze pracy tam. H&M teraz otwiera sklepy w małych miastach bo już nie ma gdzie. Tam jest problem z pracą. Sama firma jest ok tylko ci co są na górze traktują ludzi jak roboli bez imienia. Wielka polityka "wszyscy mówią sobie na ty". To ma integrować ludzi. BZDURA!!! Non stop naciski na obroty. Opierdziel co chwila że takt za duży, że za mały obrót i.t.d. Stres Stres i jeszcze raz stres. Jest taka pani J. w jednej z area która oprócz cyferek i tego jak wycisnąć z ludzi wszystkie soki nie widzi nic innego!! Wszyscy mają dość tylko każdy boi się że straci pracę jak się odezwie.
                  To jest firma pro pracownicza ?!! Litości ludzie. Nie dajcie się omotać!!! Odradzam pracę w tej firmie na jakimkolwiek stanowisku!!!
              • Gość: Klasa Re: praca w H&M IP: *.multi-play.net.pl 04.12.12, 11:22
                ...te nagatywne komentarze na temat h&m to od ludzii którzy zamaiast mozgu maja papier a to dlatego ze pewnie do zadnej pracy sie nie bede nadawac...chcielby nic nie robic i dostawac pieniadze tak znam takich wielu...a zeby cos osiagnac trzeba ciezko pracowac w kazdej pracy,chcesz dotac awans musisz dawac z siebie 110% proste i na temat!
        • Gość: kitty Re: praca w H&M IP: *.strong-pc.com 14.04.08, 14:13
          praca na stanowisku fm w h&m jest baardzo opłacalna, problemy jak u
          dziecka w piaskownicy :) nie wysilają się zbytnio, jedynym + pracy w
          h&m jest to, że nie pracuje się za darmo ponieważ są karty czasu
          pracy i płacą faktycznie za każdą minutkę :) w razie pytań, chętnie
          odpowiem..
          • Gość: gość Re: praca w H&M IP: *.centertel.pl 16.04.08, 09:12
            Hej Kitty
            Nie wiem skąd masz takie rewelacyjne informacje???
            Bo 2000 zł netto(na ręke), to nie kokosy.
            A ja osobiście byłam fm i owszem nie wysilałam się tylko
            zapie..łam. Więc wybacz sceptyczne podejście do twojej wypowiedzi.
            A problemów wiecznie co nie miara
            • Gość: ble Re: praca w H&M IP: *.aster.pl 15.11.08, 01:04
              potwierdzam, FM nie zarabiają kokosów a odpowiadają za wszystko,
              nizadko za cały sklep a nie tylko za własny dział, a na dziale
              zbierają ciegi za wszystko - za prace z towarem, planowanie
              wydawanie godzin, za manekiny rownież czasami można zebrać baty i
              etc. mnósytwo rzeczy. Uwieżc jest to osrty zapie...a jak ma sie
              pier....go SM to juz tragedia. opinie o PLAZY sa wyssane z palca.
          • Gość: kitty Re: praca w H&M IP: *.ticom.pl 16.04.08, 19:31
            moim zdaniem to są kokosy, gdy większość czsu przesiaduje się w kv-czasami jak firmę kopnie kilku pracowników to trzeba stać na kasie, poza tym układa się grafiki-zmiany na rano, jeden weekend w miesiącu do pracy..może jesteś ze sklepu z jakiejś innej planety?? gdzie kierownicy pracują, u nas bardzo różnie to wyglądało, gdy pracowałam.. kierowniczką była wredna pi.., na awans mogli liczyć tylko ci co wiecznie skamlali i włazili jej w tyłek! dzięki bogu nie muszę już układać ubrań na deskę i obklejać..W ŻYCIU BYM TAM NIE WRÓCIŁA. marne 1/4 etatu i grafik ruchomy tak, że nie można nic zaplanować, a wartości w hm, które trzeba wykuwać są tylko po to, żeby w sytuacji audytu nikogo nie przyłąpali, że się ich nie zna..masz jeszcze jakieś sugestie odnośnie tego wątku?
            • Gość: Gość Re: praca w H&M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 18:58
              Pracuję w KV już 2 lata. Nie są to kokosy, uwierzcie mi, pensja nieco wyższa niż
              sprzedawca na cały etat, a obowiązek i odpowiedzialność jest ogromna!!! Jedyne
              co mogę powiedzieć to to, że hm zmienił się od czasu kiedy zatrudniałam się tam
              3 lata temu. Oj zmienił się!!! Niestety na niekorzyść.
          • Gość: KO Re: praca w H&M IP: *.rzeszow.mm.pl 16.04.08, 21:40
            Tak placa za kazda minutke tym na 1\4 i 1\2 etatu a ci co maja caly
            etat dostaja zwrot godz.ida po prostu wczesniej do domu jak maja
            nadgodziny ,nie ma premi i kasa tez nie jest jakas wielka 2 tys to
            tak ale na 2 miesiace pracuje tam 1 i 5 roku a zapier... jest
            • Gość: kitty Re: praca w H&M IP: *.strong-pc.com 17.04.08, 10:39
              wybacz..ale trudno, żeby 1/4 etatowym nie płacili :/ jak i tak mają
              czasami po 12 godzin tygodniowo!! to ile powinni dostawać według
              ciebie? uważasz, że takie osoby powinni jeszcze kantować. dobrze, że
              fm idą do domu jak takt nie wychodzi , bo jakby wysyłali do domu
              tych "zwyczajnych" to chyba ich wypłata nie była by większa niż 350
              zł!! i ty mówisz, że ponad 2 000, które mają kiero to mało??
              potrzeby wszystkich są takie same..jednak niestety ci co się
              najbardziej opie..ją mają najwięcej..
            • Gość: Gość Re: praca w H&M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.09, 19:03
              Ktoś kto nie ma pojęcia o rozliczaniu godzin w HM, nie powinien pisać takich
              bzdur!!! Za każdą minutkę pracy firma płaci każdemu!!! Czy jest to osoba na 1/2
              1/4 3/4 czy 1/1 etatu. Różnica polega na tym, że cały etat objęty jest tzw. 3
              miesięcznym okresem rozliczeniowym, podczas, którego dba się poprzez efektywne
              planowanie zachowania ilości godzin jakie w danym okresie trzeba przepracować. I
              tutaj dodam, iż wszelkie złamane doby pracownicze, wszelkie nadgodziny czy też
              godziny nocne zawsze są wypłacane. Po to właśnie jest 3 miesięczny okres
              rozliczeniowy i KV, który się tym zajmuje! Powtarzam, czas pracy jest w tej
              firmie bezbłędnie przestrzegany!
          • Gość: ania rz Re: praca w H&M IP: *.centertel.pl 26.04.08, 15:26
            Byłam fm w 021, a potem bez jakiejkolwiek konsultacji zostałam na
            siłe przeniesiona do 017.Zamiana fmów.Zazwyczaj zamykałam, a nie raz
            zdażało się że zostawałam do 23-24, bywało ,że do 1-2 w nocy jak się
            zawiesił system lub nie działała roleta. W kv bywałąm tylko na
            kanterze, a przymierzalnie roznosiłam bez zająknięcia. A ha, tak
            żadko bywałam w domu, że mąż mnie prawie nie poznawałam.
            Dodatkowo codziennie zjeba od sm, generalnie za wszystko,włączając
            rzeczy nie należące do obowiązków - Takich nie ma! Wszystko było
            moim obowiązkiem.
            A gdy okazało się przez prace mam problemy zdrowotne to nie
            przedłużono mi umowy.
            Jakieś pytania?
                • Gość: kitty Re: praca w H&M IP: *.strong-pc.com 29.04.08, 11:28
                  witam. przede wszystkim bardzo polecam pracę w hm, wyłącznie tym,
                  którzy traktują to jako dorobienie sobie np. gdy się uczą, studiują
                  lub mają jakąś inną "konkretną" pracę :) w hm są karty czasu pracy -
                  płącone jest naprawdę za każdą przepracowaną minutkę, wypłaty
                  przelewane są zawsze na czas :) najczęściej proponują 1/4
                  etatu..jednak godzin faktycznie jest znacznie więcej. w tego typu
                  salonach niestety grafik jest bardzo ruchomy, liczba przyznawanych
                  na dany miesiąc godzin jest uzależniona od wyrabianych planów
                  sprzedaży oraz taktu..praca w hm ma ogromne plusy jeśli chodzi o
                  zakres obowiązków, sprzedawca nie jest tylko - tak jak w
                  innych "podobnych" tylko sprzedawcą :) pracownik poznaje pracę w
                  magazynie, deko, obsługę kasy fiskalnej, termianla/wszystko ma tyle
                  szczegółów i "poddziałek", że naprawdę na początku bywa ciężko..ktoś
                  się może śmiać, jednak tak szerokie umiejętności bardzo pomagają, w
                  sytuacji, gdy ktoś zdecyduje się np. do przejścia do konkurencji :)
                  więc jako pracę na początek, bardzo polecam, bo nie kantują
                  pracownika. wszystko toczy się wegdług określonych i przyjętych
                  przez wszystkich zasad.

jeśli chodzi o rozmowę:
                  -absolutnie nie ubieraj się w jakiś sztywny uniform :) ubierz się
                  luźno, modnie, tak jak chodzisz ubrana na codzień,
                  -poczytaj o firmie,
                  -pomyśl o sobie: doświadczenie, zainteresowania..
                  będzie dobrze, te romowy sa bardzo miłe, co do tego nie mam
                  zastrzeżeń, ja moją wspominam PRZEMIŁO :)
                  • Gość: karo Re: praca w H&M IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.08, 13:26
                    Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz:)dzieki wielkie:)
                    Mam jeszcze kilka pytan jakbys znalazla czas:)
                    Wyczytalam na jakims forum,ze w hm odbywa sie kilka rozmow
                    kwalifikacyjnych,czy to prawda?gdzies co spisalo,ze na 2 spotkaniu
                    zbera sie grupa i musi dyskutowac na rzucony temat...
                    Interesuje mnie rowniez to jakie pytania Ci zadali...
                    No i jeszcze stroj na jutro,jak myslisz czy skorzana kurtka (kupiona
                    w hm tak na marginesie;) ) bedzie dobrym wyborem?dobrze sie w niej
                    czuje i chodze w niej na co dzien,ale nie jestem przekonana czy to
                    odpowiedni dobor stroju,czy moze lepiej ubrac jakis zakiecik.Hmm z
                    drugiej strony chyba lepiej nie ubierac sie jak na apel,prawda?;)
                    Jak znajdziesz chwilke to bardzo Cie prosze o odp.
                    A w ogole jak sadzisz,ciezko zalapac tam prace?duza jest konkurencja?
                    pozdrawiam serdecznie