Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Dominujący równa się kompetentny

    IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.04.09, 08:16
    Wiele razy w swojej pracy przekonałam się, że dominujący ,czyli
    bardziej mordziaści są postrzegani jako bardziej kompetentni (bo na
    przykład szybciej awansują). To jednak rozmija się z prawdą. Często
    krzykiem zagłuszają swoją ignorancję albo wręcz smierdzące lenistwo
    i szukają jeleni którzy będą na nich pracować.
    Ja się na to nie nabiorę.
    man
    Obserwuj wątek
      • Gość: Darwin Dominujący równa się właściwy IP: *.aster.pl 23.04.09, 08:39
        atawizmy są wśród nas.

        każdy kto nie boi się przejąć inicjatywę
        jest promowany przez stado.
        Kompetencje nie mają tu znaczenia, bo
        w przywództwie nie chodzi o kompetencje
        tylko o motywację.
        Jeśli pracujesz dla silnego samca to
        jesteś szczęśliwy w silnym stadzie.
        Jeśli pracujesz dla silnej samicy to
        jesteś sfrustrowana, bo konkurencja błyszczy.
      • Gość: hłe Re: Dominujący równa się kompetentny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.09, 09:59
        To prawda, po prostu takiemu ostremu szefowi trudniej cokolwiek powiedzieć,
        zwrócić uwagę, ludzie się boją albo odczuwają niepokój i chcą go bardziej
        zadowolić.
        Ale tak na dłuższą metę się nie da. Człowiek się na to uodparnia.
        Kiedy zobaczyłam, jak mój szef zostaje potraktowany przez swojego przełożonego,
        rozliczony za błędy, których tak naprawdę nie popełnił, tylko które popełnili
        jego podwładni,w tym ja, od razu chciała mu jakoś pomóc, wszyscy zaczęliśmy
        inaczej pracować, w trybie awaryjnym. Gdyby przyszedł z mordą i nas opieprzył,
        nic by nie wskórał.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka