Dodaj do ulubionych

Storczyk-pytanie o pąki

27.12.10, 20:43
Mój storczyk zaczął wypuszczać pąki już w październiku.Przed wigilią zakwitł.Ale otworzył tylko trzy pąki.Cztery pozostałe pomarszczyły się i chyba niedługo odpadną.Czy ktoś może mi powiedzieć co mogło być tego przyczyną?Za mało wody?Za ciepło?A może po prostu tak się dzieje?Jak kwitł mi wiosną to otworzyły się wszystkie pąki.Teraz nie:(
Obserwuj wątek
      • miga12 Re: Storczyk-pytanie o pąki 15.01.11, 11:48
        u mnie / ogrzewanie CO/, jak był duży mróz / kaloryfery mocniej grzały/ , pąki usychały błyskawicznie. Teraz jak mniej grzeję kwitną pełną parą. Kwiatki stoją na parapecie pod którym jest grzejnik.
        Temperatura w pomieszczeniu przy dużych mrozach 19-20st.Teraz przy słabszym grzaniu 20-21st.
        Albo im było za zimno, albo za sucho i za duże uderzenie ciepłego powietrza. Na parapecie stoją też pojemniki z wodą mające zwiększyć wilgotność powietrza.
        Bardziej skłaniałabym się do tego ,że jednak za sucho, gdyż pierwszy zaczął gubić pąki storczyk , który stał najdalej od drzwi balkonowych. Wietrzenie przez uchylenie drzwi balkonowych.Ten który stał bliżej drzwi / bardziej narażony na przeciąg i niską temperaturę zgubił najmniej pąków/. A właściwie on był najbardziej maltretowany temperaturą.
        To tyle z moich obserwacji storczyków. Wszystkie storczyki to falki.
        • wanda43 Re: Storczyk-pytanie o pąki 04.01.11, 12:41
          Ale ze spryskiwaniem ostrożnie!
          Lepiej zamgławiać z rozpylacza i to tez ostrożnie, poniewaz jeśli woda dostanie sie do stożka wzrostu,albo u nasady liści i bedzie tam zalegac, to spowoduje gnicie rosliny. One w naturalnych warunkach rosna w tropikach, gdzie powietrze cieplutkie i wilgotne, ale nie tolerują zalewania wodą. I lisci i podloza. Lepiej raz na jakis czas przetrzec liscie wacikiem zwilzonym woda z dodatkiem paru kropel soku z cytryny lub w piwie. To nadaje lisciom ladnego wyglądu i jednoczesnie je nawilza.
    • kropkaaga Re: Storczyk-pytanie o pąki 05.01.11, 10:28
      Raczej nie przelewam mojego storasia.Wilgotność powietrza umiarkowana.Stracił cztery pąki ale to nic,jest niesamowity.Puszcza nowe:)Z tej samej łodyżki.Z tym też się jeszcze nie spotkałam.Kocham go:D
      • wanda43 Re: Storczyk-pytanie o pąki 09.01.11, 10:18
        Wypuszczanie pędow bocznych to nic nadzwyczajnego. One tak często mają. Bywa rowniez, ze po przekwitnieciu wydluzają pęd i dalej kwitną. Dlatego po kwitnieniu wycina sie tylko te pedy, ktore zaschly calkiem ewentualnie tylko tyle, ile zaschlo.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka