28.07.05, 23:56
Mam problem z kwiatem, który nazywa się medinilla. Dostałam go od siostry,
miał piekne kwiatostany, niestety nie przyłozyłam się do opieki nad tym
kwiatkiem, bo jestem bardzo niesystematyczna. Chyba go przesuszyłam, a teraz
jak podlałam to opadają liscie. Wprawdzie miała raptem 6 tych liści, ale teraz
zostały dwa. Na dole ma taką zrewniała łodygę chyba ze 30 cm, potem
rozgałęzienie na dwie odnogi i były liście.... Czy ona jest do uratowania? Nie
wiem czy może ja przesadzić, bo tego nie zrobiłam wcześniej, może powinnam,
Teraz chciałabym jakoś odzyskać tą roslinkę. Czy można ją jakos przyciąć?
Tylko zastanawia mnie ta długa zdrewniała łodyga, czy ten kwiat nie powinien
byc bujniejszy od dołu? Bardzo proszę o radę.
Obserwuj wątek
    • angoba Re: medinilla 29.07.05, 09:29
      medinilla jest delikatną rośliną, dość trudną w uprawie, wymaga dużej
      wilgotności powietrza,
      zobacz tu:
      dom.gazeta.pl/czterykaty/1,61205,1525134.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka