Dodaj do ulubionych

US Piaseczno

24.10.12, 15:41
mam pytanie o Wasze doświadczenia z US w Piasecznie? Idą za hasłem - płać podatki tam gdzie mieszkasz - chciałabym przemeldować się do Piaseczna - jednak kilka osób przestrzegało mnie przed Urzędem Skarbowym w Piasecznie. Podobno, nie jest on łaskawy dla małych firm. Macie jakieś opinie czy doświadczania w tym temacie?
Obserwuj wątek
      • 3alfa.alfa Re: US Piaseczno 24.10.12, 18:57
        drzejms-buond napisał:

> jeśli możesz zostać tam gdzie jesteś- zostań!
        > jak najdalej od urzędu na Czajewicza!

Osobiście znam przypadek wezwania poleconym do US. Dwie urzędniczki sprawdzały rozliczenie podatkowe przez około 2-3 godziny. (sprawdzenie kilkudziesięciu faktur) Poszło o DWADZIEŚCIA GROSZY niedopłaty
    • lolinka2 Re: US Piaseczno 24.10.12, 19:24
      Działalność od 1.5 roku rozliczam w Piasecznie.
      Zero doświadczeń w zasadzie jakichkolwiek, pozytywnych czy negatywnych... zwrot z okazji posiadania dzieci dostałam terminowo. Wezwań zero.

Fakt, że książkę prowadzi mi biuro rachunkowe. Alfa Consulting - polecam przy okazji.
      • zosia_1 Re: US Piaseczno 25.10.12, 09:40
        wiem, ze kilka lat temu urząd skarbowy w Piaseczne był bardzo nieprzyjazny, teraz juz jest ok. Od dobrych kilku lat (8 dokładnie) mam w tej materii doświadczenie. Panie są miłe, jeśli pojawi się jakiś kłopot i wzywają, daje się z nimi dogadać ( mnie przynajmniej zawsze się to udawało). Dogadać tzn. uzgodnić co należy zrobić, żeby były zadowolone, bo podatnik, którego rozliczałam to dosyć duży bałaganiarz. Kontaktowałam się z nimi tez w tym roku, bo długo nie miałam zwrotu z PIT rocznego, udało się wyjaśnić sprawę przez telefon. Panie z US w Piasecznie nie za bardzo lubią jednak zeznania przez internet, bo gdy w tym roku musiałam poprawić błąd w zeznaniu rocznym próbowały mnie przekonać żebym lepiej poprawiła , wydrukowała i przywiozła do nich osobiście uparłam się i powiedziałam, że nie mam ani czasu ani ochoty, skoro można to załatwić w 3 minuty przez internet bez wychodzenia z domu i przyjęły do informacji.
        Zdarza się, ze jeśli jest mały błąd na deklaracji najpierw dzwonią ( i to jest moim zdaniem na plus).
        Generalnie uważam , ze nie ma co rozliczać się w urzędzie skarbowym daleko. Bo w naszym czyt. piaseczyńskim tez pracują ludzie ;-)

drzejms-buond , proszę rozwiń swoją wypowiedź, bo na razie to ona tylko straszy, na zasadzie: "jest tam tak strasznie że aż nie powiem dlaczego"
    • rene_2004 Re: US Piaseczno 25.10.12, 10:43
      Dziękuję za opinie - znajomi którzy mieszkają w okolicach, a rozliczają się właśnie w Piasecznie - podpowiadają by nie przenosić spraw do tego US. No nic pomyśle jeszcze nad tym. Ale z opinii rozumiem, że nie jest to kwestia sprawdzania na chybił trafił podatników tylko "wyłapywanie błędów" - choćby te 20 groszy.
      • zosia_1 Re: US Piaseczno 25.10.12, 10:53
        rene_2004 napisała:

"znajomi którzy mieszkają w okolicach, a rozliczają się wła
        > śnie w Piasecznie - podpowiadają by nie przenosić spraw do tego US."
        Rene, czy m Twoi znajomi argumentują swoje rady??

" No nic pomy> śle jeszcze nad tym. Ale z opinii rozumiem, że nie jest to kwestia sprawdzania > na chybił trafił podatników tylko "wyłapywanie błędów" - choćby te 20 groszy. "

u mnie tak jest żadnej kontroli. W ogóle nie rozumiem efektu strachu przed urzędem skarbowym.
        • 3alfa.alfa Re: US Piaseczno 25.10.12, 11:15

> u mnie tak jest żadnej kontroli. W ogóle nie rozumiem efektu strachu przed urz
          > ędem skarbowym.

Chyba dyskutujemy tu z pracownikiem PR z US w Piasecznie.

Moje osobiste doświadczenie jest takie, że US zgubił mój dokument ze zmianą danych osobowych (zmian miejsca zameldowania) efektem czego było wezwanie poleconym na określoną godzinę, choć i tak musiałem jeszcze odstać z godzinkę czy dwie i ponownie wypełnić stosowny dokument. Tym sposobem dzień urlopu szlak trafił
          • zosia_1 Re: US Piaseczno 25.10.12, 11:46
            3alfa.alfa napisała:
            "Chyba dyskutujemy tu z pracownikiem PR z US w Piasecznie."
            tak, tak, a na drugim etacie ciągnę w MH, bo jak w wątku o nich się wypowiadałam to tez byłam ich pracownikiem. To tendencyjne posądzać kogoś o prace dla kogoś o kim chce się powiedzieć lepiej niż poprzednicy
            >
            >" Moje osobiste doświadczenie jest takie, że US zgubił mój dokument ze zmianą dan
            > ych osobowych (zmian miejsca zameldowania) efektem czego było wezwanie polecony
            > m na określoną godzinę, choć i tak musiałem jeszcze odstać z godzinkę czy dwie
            > i ponownie wypełnić stosowny dokument. Tym sposobem dzień urlopu szlak trafił"
            bo kiepsko rozegrałeś sprawę, dokument ze zmianą danych wysyła się poleconym albo, jeśli składa się osobiście na kopii prosi się o pieczątkę, jeśli ma się potwierdzenie nadania takiego dokumentu, to po otrzymania informacji z US-u można do nich zadzwonić, powiedzieć, kiedy się składało, że ma się na to potwierdzenie i można im wysłać duplikat i to pocztą skoro zagubili, niech się i z tego cieszą. Z Twojego postu wynika, że nie tylko w USie to bałaganiarze, ale i Ty, bo nie pilnujesz swoich spraw, a pretensje masz tylko do nich.

W ogóle dziwię się, że ludzie z każda duperelą wolą iść osobiście, choćby mieli stracić cały dzień i wziąć na to urlop a później jeszcze narzekają.
            mamy XXI wiek i należy korzystać z wynalazków a nie komplikować sobie życie.

3alfa.alfa, wracając do Twojego odkrycia, że jestem pracownikiem US, możesz zdradzić po czym to wydedukowałeś? Czy gatunek homo sapiens ma to do siebie, że jeśli zdarzy mu się dobrze o kimś powiedzieć, pomyśleć, stanąć w czyjejś obronie, pomóc komuś, to od razu jest podejrzany?
            • 3alfa.alfa Re: US Piaseczno 25.10.12, 11:59
              dokument ze zmianą danych wysyła się poleconym
              > albo, jeśli składa się osobiście na kopii prosi się o pieczątkę, jeśli ma się
              > potwierdzenie nadania takiego dokumentu, to po otrzymania informacji z US-u moż
              > na do nich zadzwonić, powiedzieć, kiedy się składało, że ma się na to potwierdz
              > enie i można im wysłać duplikat i to pocztą skoro zagubili,

Nie wniosłaś nic do sprawy bo zagubiony przez US dokument trzeba dostarczyć ponownie w ten czy inny sposób
              • zosia_1 Re: US Piaseczno 25.10.12, 15:19
                3alfa.alfa napisała:

" Nie wniosłaś nic do sprawy"
                jak to nie? udowodniłam, że Ty też popełniasz błędy, jak pracownicy USu (gubisz dokumenty, bo nie posiadasz potwierdzenia odbioru) i sobie dajesz do tego prawo a innym ludziom ( trudno w to uwierzyć , ale tam też ludzie pracują) go odbierasz, przestrzegając innych.

' bo zagubiony przez US dokument trzeba dostarczyć ponownie w ten czy inny sposób" - pewnie ze tak, ale przedstawiłam Ci sposób, który trwa chwilę czas spędzony na poczcie i nie musi to być w Twoich godzinach pracy bez brania urlopu.

W dodatku nie odpowiedziałeś na moje pyt. odnośnie tego na czym bazujesz twierdząc, że jestem pracownikiem USu?

Pozdrawiam :-)
                • 3alfa.alfa Re: US Piaseczno 25.10.12, 15:50
                  zosia_1 napisała:

> 3alfa.alfa napisała:
                  >
                  > " Nie wniosłaś nic do sprawy"
                  > jak to nie? udowodniłam, że Ty też popełniasz błędy, jak pracownicy USu (gubis
                  > z dokumenty, bo nie posiadasz potwierdzenia odbioru) i sobie dajesz do tego pra
                  > wo a innym ludziom ( trudno w to uwierzyć , ale tam też ludzie pracują) go odbi
                  > erasz, przestrzegając innych.
                  >
                  > ' bo zagubiony przez US dokument trzeba dostarczyć ponownie w ten czy inny spos
                  > ób" - pewnie ze tak, ale przedstawiłam Ci sposób, który trwa chwilę czas spędzo
                  > ny na poczcie i nie musi to być w Twoich godzinach pracy bez brania urlopu.
                  >
                  > W dodatku nie odpowiedziałeś na moje pyt. odnośnie tego na czym bazujesz twierd
                  > ząc, że jestem pracownikiem USu?
                  >
                  > Pozdrawiam :-)

Nie odwracaj kota ogonem. Nie ja zgubiłem NIP3 tylko US.
                  Wyjście na pocztę i wysłanie poleconego jest dla mnie tożsame z pójściem na miejsce i wyjaśnienie sprawy osobiście. A co do tego gdzie pracujesz wyjaśnia przejrzenie twoich postów
                  • zosia_1 Re: US Piaseczno 25.10.12, 16:04
                    właśnie o Tym piszę, US zgubił dokumenty, a Ty musiałeś brać wolny dzień, jakby to Twoja wina była.

"A co do tego gdzie pracujesz wyjaśnia prze
                    > jrzenie twoich postów"
                    A moze jakieś konkrety?? które posty, bo zaczynasz mnie śmieszyć :-)
                    • 3alfa.alfa Re: US Piaseczno 25.10.12, 16:34
                      zosia_1 napisała:

> właśnie o Tym piszę, US zgubił dokumenty, a Ty musiałeś brać wolny dzień, jakby
                      > to Twoja wina była.
                      >
                      > "A co do tego gdzie pracujesz wyjaśnia prze
                      > > jrzenie twoich postów"
                      > A moze jakieś konkrety?? które posty, bo zaczynasz mnie śmieszyć :-)

A choćby w tym watku
                    • 3alfa.alfa Re: US Piaseczno 25.10.12, 22:12
                      zosia_1 napisała:

> właśnie o Tym piszę, US zgubił dokumenty, a Ty musiałeś brać wolny dzień, jakby
                      > to Twoja wina była.
                      >
                      > "A co do tego gdzie pracujesz wyjaśnia prze
                      > > jrzenie twoich postów"
                      > A moze jakieś konkrety?? które posty, bo zaczynasz mnie śmieszyć :-)

Myślałem że Zosia odpisze, ale jak widzę po godzinach pracy w US jest nieuchwytna
                      • zosia_1 Re: US Piaseczno 26.10.12, 09:05
                        " Myślałem że Zosia odpisze, ale jak widzę po godzinach pracy w US jest nieuchwyt
                        > na"

Zastanawiam się, czy może jesteś zdolnym przedszkolakiem, czytać i pisać już umies,z ale myśleć to tylko tak po dziecinnemu.
                        mam Ci opisywać na forum, co robiłam wczoraj po 16? czy właśnie skończyłam pracę, a może do niej właśnie poszłam?

to, że piszę, na prośbę forumowicza, że Urząd Skarbowy w Piasecznie nie jest zły to jest absolutny dowód dla Ciebie , ze jestem urzędnikiem urzędu??? weź Ty zastanów się, czy dobrze się czujesz.

Dla Twojej informacji, wyobraź sobie, że nie tylko Urząd Skarbowy w Piasecznie gubi dokumenty, dostarczałam duplikaty zagubionych przez urząd skarbowy do W-wy Bemowo, Urząd skarbowy W-wa Ursynów ma np. taki bałagan, że mimo prawidłowo złożonego NIP-3 nie zauważył, że przedsiębiorca zmienił siedzibę i podlega pod inny urząd, zaksięgował źle wpłatę rocznego podatku, następnie stwierdził ze podatnik zalega długo z tym podatkiem i komornik urzędu zajął przedsiębiorcy konto w banku. Odblokowanie konto na szczęście udało mi sie szybko załatwić, ale zwrot zajętych środków trwał chyba z miesiąc i trzeba było do nich dzwonić kilka razy.
                        US Warszawa-Praga zgubił kiedyś deklaracje VAt z kilkunastu miesięcy i wezwał podatnika do kontroli, bo wg nich nie składał deklaracji.

Jeśli ktoś pytał, jak jest w US Piaseczno postanowiłam odpowiedzieć , że normalnie. Wszędzie zdarzają sie błędy i pomyłki. W dodatku Ty masz przez kilka lat tylko jedno z nimi przejście, którego i tak nie potrafiłeś załatwić szybko i bezproblemowo.
                        Ja na co dzień współpracuję z wieloma urzędami skarbowymi, od wielu lat, więc jestem pewna, że moje spojrzenie na ten urząd jest o wiele szersze niż Twoje. Porównanie jako ten konkretny urząd skarbowy, i jak wypada w porównaniu z innymi.

• 3alfa.alfa Re: US Piaseczno 26.10.12, 11:51
                          Muszę stwierdzić że jesteś osamotniona w tych swoich zachwytach nad US. A jako przykład że urzędy skarbowe są bardzo nieprzyjazne obywatelowi i tylko czyhają na jakąkolwiek pomyłkę czy uchybienie a nawet działają na niekorzyść obywatela podaję dwa przykłady z dnia dzisiejszego z pierwszych stron gazet:

www.tvn24.pl/biznes-gospodarka,6/fiskus-wykonczyl-firme-wielomilionowe-odszkodowanie,285023.html
                          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12743061,Opolanka_miala_2_tys__dlugu_wobec_urzedu_skarbowego_.html
                          • zosia_1 Re: US Piaseczno 26.10.12, 12:01
                            no i co z tego, ze jestem osamotniona?? powinnam w takim razie zmienić poglądy na Twoje?? rene pyta, więc jej odpowiadam

Twoich przykładów nie czytam, wiem, o przykładach błędów popełnianych przez USy, sama Ci o nich pisałam (widocznie nie czytasz mnie ze zrozumieniem), oglądam wiele programów publicyst na ten temat, czytam artykuły..
                            Czy uważasz w taki razie, że rene powinna zamknąć działalność, albo stać się bezrobotną, żeby nie musieć kontaktować się z żadnym USem , bo są nie przyjazne dla podatnika.

napiszę Ci jeszcze raz: tak, tez uważam, że USy nie są doskonałe, nasz piaseczyński też nie jest super, ale wg mnie nie jest ani lepszy ani gorszy od innych. ale na pewno nie jest nieprzyjazny. i dodam, że mam prawo do swojego zdania.
                            I mogę być osamotniona w swoim przekonaniu i nie przeszkadza mi to.

nie muszę być taka sama jak inni, i myśleć jak inni.

3alfa.alfa napisała:

> Muszę stwierdzić że jesteś osamotniona w tych swoich zachwytach nad US. A jako
                            > przykład że urzędy skarbowe są bardzo nieprzyjazne obywatelowi i tylko czyhają
                            > na jakąkolwiek pomyłkę czy uchybienie a nawet działają na niekorzyść obywatela
                            > podaję dwa przykłady z dnia dzisiejszego z pierwszych stron gazet:
                            >
                            > www.tvn24.pl/biznes-gospodarka,6/fiskus-wykonczyl-firme-wielomilionowe-odszkodowanie,285023.html
                            > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,12743061,Opolanka_miala_2_tys__dlugu_wobec_urzedu_skarbowego_.html
                              • 3alfa.alfa Re: US Piaseczno 26.10.12, 23:29
                                vym3 napisał:

> Brawo Zosiu!
                                Vym 3 ty lepiej powiedz jak z inwestycjami którymi sie tak zachwycałeś:

"Za to ja mogę Tobie udowodnić, że zostało to zaplanowane dużo wcześniej i jest realizowane zgodnie z harmonogramem. (chodzi o budowe ulicy Bocianiej z przebiciem jej do Powstańców) Gdybyś posłuchał mojej rady to wiedziałbyś na jakim etapie jeżeli chodzi o projektowanie i zapewnienie finansowania są takie inwestycje jak kompletna przebudowa ulicy Powstańców Warszawy, modernizacja dworca PKP, stworzenie P&R przy dworcu, budowa mostów (zamiast obecnych przepustów) nad Kanałem Piaseczyńskim w ul. Wojska Polskiego i Kniaziewicza wraz z przebudową fragmantów ulic i wiele innych ważnych inwestycji. "

"Genialne!!! Nareszcie wziął ogon pod siebie! "

I kto tu ma teraz pod siebie ogon podwijać?????

forum.gazeta.pl/forum/w,234,136940995,136961228,Re_budowa_ul_Bocianiej.html
    • 3alfa.alfa Re: US Piaseczno 27.10.12, 02:20
      rene_2004 napisała:

> mam pytanie o Wasze doświadczenia z US w Piasecznie? Idą za hasłem - płać podat
      > ki tam gdzie mieszkasz - chciałabym przemeldować się do Piaseczna - jednak kilk
      > a osób przestrzegało mnie przed Urzędem Skarbowym w Piasecznie. Podobno, nie je
      > st on łaskawy dla małych firm. Macie jakieś opinie czy doświadczania w tym tema
      > cie?

Opisywałem już tu część moich perypetii z z piaseczyńskim US (egzekwowanie od znajomej 20-tu groszy czy moje problemy z formularzem NIP 3) jednak najgorsze co mnie spotkało to postępowanie karno-skarbowe i wymierzona grzywna w wysokości kilku średnich pensji (na dzisiejsze pieniądze to kilkanaście tysięcy zł) to BARDZO DUŻO jak na firmę jednoosobową jaką miałem kilka lat temu. Powód był bardzo prozaiczny: błąd w deklaracji podatkowej. Przy czym dodam że nie zalegałem w podatkach nawet grosza. Dlatego od tamtego czasu uważam (mimo zapewnień Zosi ) że US to banda złodziei realizująca budżet w postaci mandatów i grzywien i czyhająca na jakąkolwiek pomyłkę podatnika.
      • vym3 Re: US Piaseczno 27.10.12, 11:35
        To wszystko dlatego bo ja też pracuję w US, a drugi etat mam w gminie. Nie rozumiesz, że ile byś przykładów nie przytoczył, Zosia_1 ma prawo do własnego zdania, które jest inne od Twojego.
        • 3alfa.alfa Re: US Piaseczno 27.10.12, 12:41
          vym3 napisał:

> To wszystko dlatego bo ja też pracuję w US, a drugi etat mam w gminie. Nie rozu
          > miesz, że ile byś przykładów nie przytoczył, Zosia_1 ma prawo do własnego zdani
          > a, które jest inne od Two

Właśnie na tym polega idea forum że każdy może wyrazić swoje zdanie
    • schwinn1 Re: US Piaseczno 02.11.12, 23:33
      na wstępie napiszę, że pracuję w US, starostwie powiatowym a także w tym no... zusie, więc sądzę iż mam prawo wypowiedzi w temacie.
      panie w US są bardzo miłe. gdy byłam wzywana z powodu jakichś błędów, nie nakrzyczały, nie naburczały na mnie, nawet nie wyglądały na takie co to za karę pracują w tym miejscu. miło tudzież sympatycznie wskazały na błąd i poradziły co napisać by się wytłumaczyć.
      panie w ZUSIe są uśmiechnięte i pomocne. pokazują jak wypełnić każdą rubrczyczkę, są cierpliwe i się nie denerwują jak ktoś głupio pyta.
      a panie w Starostwie są sympatyczne i potrafią rozwiązać i załagodzić przykrą sprawę.
      łudbudubu łubu dubu to pisałem ja Wacław Jarząbek, niech żyje nam!
      • 3alfa.alfa Re: US Piaseczno 04.11.12, 11:35
        schwinn1 napisała:

> na wstępie napiszę, że pracuję w US, starostwie powiatowym a także w tym no...
        > zusie, więc sądzę iż mam prawo wypowiedzi w temacie.
        > panie w US są bardzo miłe. gdy byłam wzywana z powodu jakichś błędów, nie nakrz
        > yczały, nie naburczały na mnie, nawet nie wyglądały na takie co to za karę prac
        > ują w tym miejscu. miło tudzież sympatycznie wskazały na błąd i poradziły co na
        > pisać by się wytłumaczyć.
        > panie w ZUSIe są uśmiechnięte i pomocne. pokazują jak wypełnić każdą rubrczyczk
        > ę, są cierpliwe i się nie denerwują jak ktoś głupio pyta.
        > a panie w Starostwie są sympatyczne i potrafią rozwiązać i załagodzić przykrą s
        > prawę.
        > łudbudubu łubu dubu to pisałem ja Wacław Jarząbek, niech żyje nam!

Miłość, miłością ale 20 miliardów zapisanych w budżecie jako mandaty i grzywny z kogoś muszą ściągnąć. Nie chce mi sie dokładnie liczyć ale to wyjdzie po jakieś 1000 zł grzywien na pracującą osobe
      • kfiatkofska Re: US Piaseczno 05.11.12, 08:19
        panie w ZUSIe są uśmiechnięte i pomocne. pokazują jak wypełnić każdą rubrczyczk
        > ę, są cierpliwe i się nie denerwują jak ktoś głupio pyta.

z tym sie zgodze, w zusie w ciagi ostatniego miesiaca bylam 3 razy, i trezba przyznac ze owszem czas czekania na kolejke to masakra ale byly przemile przepomocne itp itd, az im powiedzialam ze nasluchalam sie tyle o wizytach w zusach ze nikt nic nie wie ze zostawic dokumenty i pojsc ble ble ble a tu takie zaskoczenie, natomiast w US w piasecznie tez przeszlam swoje, zaczynajac od tego ze skladalam deklaracje vat R i z tegpo co kojarze powinnam dostac od razu Vat 5, neistety nie dostalam, Pani wyrwala mi dokumenty sprawdzila powiedziala ze ok i ... poszla sobie. czekalam jeszze chwile ale zniknela ... bvalam sie ze nie mam ZADNEGO potwierdzenia ze zlozylam ten vatR i ze moze byc wesolo, ale jednak wszystko dobrze sie skonczylo za sprawdza biura rachunkowego ...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka