Dodaj do ulubionych

Pytania do Developera i odpowiedź

22.12.10, 14:02
Dzień dobry.

Szanowna Pani.

Uprzejmie proszę o odpowiedź na kilka poniższych pytań:

1) W momencie podpisywania umowy przedwstępnej z Pani ust padło
zapewnienie, iż na każde mieszkanie zaplanowane jest 1,5 miejsca
parkingowego przed budowanym blokiem.
Chciałbym się spytać, czy zostanie to odnotowane w akcie notarialnym?
Jeśli nie, czy Pani informacja jest wiążąca i Developer zamierza się z
niej wywiązać (umowa ustna jest traktowana na równi z pisemną)?
Jeśli tak kiedy parking oraz cała infrastruktura około budynkowa
(latarnie, chodniki) zostaną wykonane? Czy istnieje możliwość
ewentualnego wykupienia jednego, bądź dwóch miejsc parkingowych z
przypisaniem ich do mieszkania i odnotowaniem tego faktu w akcie
notarialnym?

2) Przy odbiorze planów mieszkania uzyskałem informację, iż dostanę
plany z naniesionymi instalacjami elektrycznymi i wodnymi znajdującymi
się w mieszkaniu 43 w późniejszym czasie.
Kiedy mogę spodziewać się takich planów i czy będą one dołączone do aktu
notarialnego? Nie chciałbym w przyszłości wwiercić się w rurę wodną,
bądź też przewód elektryczny.

3) Czy istnieje możliwość otrzymania xera decyzji dotyczącej zezwolenia
(odbioru) budynku do zamieszkania/użytkowania?
Jeśli tak, kiedy można prosić o taki dokument? Czy będzie on dołączony
do aktu notarialnego?

4) Kiedy zostaną usunięte usterki wymienione w protokole zdawczo
odbiorczym?
Termin realizacji upłynął w dniu 30.11.2010. Jak byłem w weekend na
budowie, okna (szyby) w dużym pokoju oraz balkonowe w małym pokoju nie
były jeszcze wymienione.
Proszę nie odsyłać mnie do pana Dariusza Żółtaka, chciałbym taką
informację uzyskać od przedstawiciela Developera zajmującego się
sprzedażą i obsługą kupujących mieszkania.
Zgodnie z umową, przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy i zwrot
poniesionych kosztów w momencie nie wywiązania się z umowy przez
Developera. Jestem jednakże osoba poważną i zleciłem przelew ostatniej
transzy zgodnie z jedną z naszych ostatnich rozmów.

5) Kiedy można spodziewać się usunięcia usterek na korytarzu w budynku?
Koło moich drzwi przy dzwonku i kontakcie od światła jest zdarta farba,
wygląda to mało estetycznie.
Napomnę, iż usterka nie została dokonana przez mnie, była od momentu
wstępnego odbioru mieszkania.

6) Kiedy można spodziewać się uruchomienia windy w klatce II?

7) W jaki sposób mam dostarczyć pieniądze za piwnicę?
Czy zgodnie z naszą ostatnią rozmową zostanie przygotowany aneks do
umowy i mogę dokonać wpłaty za wyżej wymienioną powierzchnię użytkową w
Państwa siedzibie?

8) Chciałbym prosić o potwierdzenie, czy umówione spotkanie z
Notariuszem w dniu 29.12.2010 o godzinie 15:30 zostało zatwierdzone.
Jeśli popełniłem błąd w dacie uprzejmie proszę o poprawienie mnie.

9) Czy mam przygotować jakieś specjalne dokumenty do Notariusza? Nie
wiem co mam ze sobą zabrać, żeby nie być później zaskoczonym.
W jakiej formie zostanie dokonana zapłata za czynności Notariusza? Płacę
na miejscu w kancelarii, czy też mam przesłać należność wcześniej na
jakiś numer rachunku bankowego?

Uprzejmie proszę o potraktowanie moich pytań poważnie i udzielenie na
nie odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • mariuuusz Re: Pytania do Developera i odpowiedź 22.12.10, 14:03
      Witam, bardzo przepraszam ale nigdy nie mówiłam, że na 1 mieszkanie przypada
      1,5 miejsca. Mówiłam że na 1 mieszkanie przypada 1 miejsce. Do aktu zostanie
      załącona mapka z wyrysowanymi miejscami, w akcie znajdzie się informacja o
      wykonaniu infrastruktury wokół budynków do 06.2011 roku. Miejsca należą o
      bloku i nie można ich kupić, o przypisaniu ich do konkretnych mieszkań
      będzie decydowała wspólnota budynku.

Projekty instalacyjne dostepne są u nas w biurze, przekażemy je wspólnocie w
      chwili przejęcia budynku.

Pozwolenie na użytkowanie (xero) można otrzymać u nas w biurze, jednakże
      dopiero 27.12.2010 roku będzie na nim pieczątka ostateczności - dlatego akty
      umawiamy od 27.12.2010 roku orginał będzie u notariusza

Jednak muszę pana odesłać do pana Żu (jest to jeden ze wspólników)
      ponieważ toon decyduje o wykaonaniu usterek, i o obiorze ostatecznym.
      Wypowiedieć umowę zawsze pan może - należy tylko złożyć w biurze pisemną
      rezygnację

Co do windy, jest za nią odpowiedzialny kolejny za wspólników p. Zy
      obydwaj oni są codziennie na budowie i mają najbardziej aktualne dane co do
      usterek, windy itp.
      Aneks dotyczący piwnicy jest przygotowany w biurze (w celu zapoznania się
      przesyłam druk) zapraszam o podpisu wpłata może być w gotówce w biurze

Notariusz 29.12. godz.15.10. wpłata gotówką u notariusza, jeżeli panowie
      obydwaj jesteście stanu wolnego(kawalerowie) proszę mieć przy sobie tylko
      dow.os.
      i pieniądze w got. Jeżeli ostatnia transza wpłynie do nas wcześniej żadne
      potw. nie są potrzebne.

Do mnie należy dostarczyć dokument z banku "Oświaczenie o przyznanym
      kredycie i zabezpieczeniach wymaganych przez bank. Taki dokument jest
      potrzebny aby notariusz wystąpił o wpisy hipotek w KW. - żeby pan miał już
      potem mniej biegania. Pozdrawiam
      • domino_jachas Re: Pytania do Developera i odpowiedź 22.12.10, 17:10
        Ja i moja żona również zostaliśmy poinformowani przez panią Agnieszkę że na mieszanie przypadać będzie 1,5 miejsca parkingowego. Trzeba uważać na to co się mówi, ponieważ umowa ustna jest także umową pani Agnieszko! Nie można gadać co ślina na język przyniesie żeby tylko sprzedać mieszkanie a potem wmawiać że nic wcześniej się nie mówiło. Takich przykładów fałszywych zapewnień ze strony dewelopera było więcej!
      • trakowiec_ndm Re: Pytania do Developera i odpowiedź 22.12.10, 23:10
        Podpisywałem umowę w maju 2010 r. gdy budynki już stały i byłem zapewniany że na 1 lokal będzie 1,5 miejsca parkingowego. Podczas wizyty na budowie "Deweloper" zapewniał że nie mam co się martwić bo zorganizuje parking tak że miesjca wystarczy.
        Różnica pomiędzy deklarowanymi przed podpisaniem umowy 69 miejscami a deklarowanymi dziś 46 miejscami jest ogromna - znacznie obniża komfort użytkowania i wartość nieruchomości.
        Moment podpisania aktów jest ostatecznym terminem w którym możemy skutecznie upomnieć się o swoje, czyli wywiązanie się z zawartych umów również tych ustnych.

Zastanawiam się czy w związku z brakiem infrastruktury (droga, parkingi itp.) do ??.06.2011 r. nie należy nam się zadośćuczynienie.

Powinniśmy zadbać aby zapisy wraz z projektem były załączone do aktów wraz z konkretną datą wykonania i ew. karami.
        Idąc dalej zastanawiam się czy budynek wis a wis nie będzie postawiony bliżej niż nas wstępnie zapewniano, czyli dobrze by było aby załączony do aktów projekt infrastruktury był zwymiarowany.

W momencie rozwiązania umowy z przyczyn "Dewelopera" przysługuje zwrot zadatku w podwójnej wysokości, w przypadku winy kupującego zadatek pozostaje po stronie "Dewelopera" jako zadośćuczynienie.
        • seqi_1 Re: Pytania do Developera i odpowiedź 23.12.10, 09:09
          potwierdzam, dostalem zapewnienie przed kupnem mieszkania, ze bedzie 1,5 miejsca na kazde mieszkanie, takze deweloper mija sie z prawda. Zgadzam, sie ze powinnismy miec zalaczone do deklaracje, w jakiej odleglosci od naszego budynku bedzie ten na przeciwko. Wszystkie wizualizacje i rysunki nijak maja sie do tego co jest w rzeczywistosci, wiec zaraz sie okaze ze budynek bedzie pare metrow od naszych okien. Wszystko i tak juz jest tam nawtykane na scisk, 4 metry miedzy sasiadujacymi budynkami to jakas paranoja.
          Brak drogi publicznej jest niezgodnoscia z umowa, gdzie nam to zapewniono, powinni dac jakies zadoscuczynienie za taplanie sie w blocie przez kilka miesiecy.
          • mariuuusz Re: Pytania do Developera i odpowiedź 23.12.10, 12:49
            Dzień dobry.

Poniżej załączam dalszą część rozmowy z przedstawicielem Developera zgodnie z sugestią jaka pada w jednej z odpowiedzi :)

Witam Serdecznie

Proszę mi wybaczyć ale nie może Pani kłamać prosto w oczy. Rozumiem że plany się zmieniają ale Pani jest osobą zajmującą się klientami i powinna być Pani szczera. Rozumiem także że aby sprzedać mieszkanie powie Pani wszystko, tylko proszę się zastanowić jak Pani teraz wygląda w oczach osób które już Pani oszukała. Z moich informacji wynika, że nie tylko nam obiecywała Pani 1,5 miejsca parkingowego na mieszkanie lecz większej ilości mieszkańców. Teraz wiem już na prawdę że cokolwiek się załatwia z Panią należy brać to na piśmie i proszę się spodziewać, że tak będzie. Razem ze skrupulatnym rozliczaniem się każdego drobiazgu.

Proszę mi powiedzieć jeszcze, czy parking poza osiedlem o którym Pani wspominała przy podpisywaniu umowy przedwstępnej też poszedł w zapomnienie? I już nie zamierzają Państwo go budować?

================================
            Witam, bardzo mi przyko że wymyślił pan sobie coś i obrzuca mnie pan obelgami, gratuluję podejścia do życia i może nieh pan również umieści swój mądry tekst na forum.gazeta.pl niech wszyscy zobaczą pana kulturę. Życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, pozdrawiam
            =================================

W woli jasności już skonsultowałem to z innymi mieszkańcami i mają takie same informacje. I zapewniam nikogo nie obrzucam jeśli na to nie zasługuje. Jest Pani absolutnie niekompetentną osobą do pracy w takiej firmie. Pragnę wyrazić swoje zdanie aby nie słyszała tego Pani od osób postronnych. Jestem tylko szczery i mówię prawdę w oczy. Cieszę się bardzo że jedyny kontakt jaki mi z Panią pozostaje to akty notarialne, pozostałe da się załatwić mailowo. Moja kultura jest na najwyższym poziomie i proszę się nią nie martwić. Swoje zdanie na Pani temat już mam i chętnie się nim z Panią podzieliłem. Chętnie też przekaże ten pogląd Pani szefowi. Święta byłyby spokojniejsze gdybyście Państwo pilnowali terminów. Oczywiście Pani także życzę Wesołych Świąt, bo mogą być wesołe, jeśli ma się gdzie mieszkać.
      • kowalndm Re: Pytania do Developera i odpowiedź 29.12.10, 20:23
        mariuuusz napisał:
        > Witam, bardzo przepraszam ale nigdy nie mówiłam, że na 1 mieszkanie przypada
        > 1,5 miejsca. Mówiłam że na 1 mieszkanie przypada 1 miejsce

1 miejsce na jedno mieszkanie, a ludziom jeszcze mało... :/ Oj bogaci nam się społeczeństwo, bogaci ;)
          • seqi_1 Re: Pytania do Developera i odpowiedź 04.01.11, 11:40
            co w tym smiesznego, ze jedno sie obiecuje a robi co innego, poza tym zakladajac, ze tylko w paru przypadkach (np. w moim) ktos bedzie mial wiecej niz jeden samochod w rodzinie, to zaraz zaczna sie problemy z parkowaniem, czyli bedziemy sobie wzajemnie zajmowac miejsca, badz chodniki albo trawniki bo nie bedzie wystarczajco duzo miejsc. W zasadzie mozna przyjac ze prawie kazdy ma dzis samochod, niech tylko pare rodzin bedzie mialo dwa to juz sie robi problem. A jak dojda jeszcze pozostale bloki to sie w koncu zrobi z tego balagan. 1,5 miejsca na mieszkanie dawalo jakis zapas i gwarancje wzglednego komfortu, teraz zeby nie bylo nieporozumien trzeba liczyc na to, ze liczba rodzin z 2 samochodami = liczbie rodzin bez samochodow.
              • red-meduza Re: Pytania do Developera i odpowiedź 04.01.11, 21:34
                leocard napisał:

> Z planu osiedla który otrzymałem wynika, że miejsc parkingowych na części dział
                > ki Nam przysługującej jest zaledwie 23 miejsca parkingowe to będzie stanowić po
                > ważny problem.
                Nam czyli? Pewnie masz na myśli pierwszy blok. Przecież tam jest ponad 40 mieszkań....
                  • leocard Re: Pytania do Developera i odpowiedź 06.01.11, 10:18
                    Przepraszam Was, pomyliłem się. Rzeczywiście jest 1 miejsce na mieszkanie. Niemniej zastanawia mnie gdzie będą parkować mieszkańcy budynku który powstanie naprzeciwko naszego albowiem cześć naszych parkingów mieści się po drugiej stronie ulicy, czyli pod drugim budynkiem. Chciałbym zobaczyć plan całego osiedla ponieważ z kawałka dot. naszego bloku wynika, że na przeciwko nie powstanie blok - patrz skrzyżowanie.
                    • trakowiec_ndm Re: Pytania do Developera i odpowiedź 07.01.11, 10:20
                      Dziś miałem okazję zapoznać się z rzutem osiedla ("projektem") określającym infrastrukturę okolic budynku "B1".

Mam pewne wątpliwości z którymi się dzielę:
                      1/
                      20 miejsc parkingowych [m.p.] jest wyszczególnionych po drugiej stronie drogi.
                      1a/
                      Zastanawiam się czy ten teren wogóle przynależy do działek wpisanych w akty notarialne budynku "B1"?
                      1b/
                      Na jakiej zasadzie mamy gwarancję że powyższe 20 m.p. będą przynależne tylko i wyłącznie do budynku "B1" z wyłączeniem służebności wobec kolejnych budynków?
                      2/
                      w "projekcie" wyszczególnionych jest łącznie 46 m.p. natomiast w budynku "B1" oprócz 46 lokali mieszkalnych mają powstać 3 lokale usługowe do których również musi być zagwarantowany skuteczny dojazd i m.p. nie tylko dla właścicieli, pracowników ale i dla klientów.
                      Biorąc pod uwagę powyższe sądzę że do komfortu z m.p. będzie nam daleko, ponieważ nie będzie można (np. decyzją wspólnoty) przypisać 1 m.p. do 1 lokalu mieszkalnego.
                      • domino_jachas Re: Pytania do Developera i odpowiedź 10.01.11, 11:19
                        Dlaczego nie można będzie przypisać miejsc parkingowych do poszczególnych mieszkań, czy jakieś przepisy zabraniają tego, soro jest to teren wspólny budynku B1 to wspólnota mieszkańców budynku B1 zdecyduje co zrobić z tym terenem i tym samym miejscami parkingowymi,
                        Nie jestem specjalistą od prawa w tym zakresie ale wydaje mi się że wspólnota będzie mogła przypisać mp do poszczególnych mieszkań, ewentualnie jakoś obejsć przepisy np. robiąc blokadki na poszczególne miesca i dając kluczyki do nich wybranym mieszkańcom (widziałem takie sytuacje)
                          • laszczek Re: Pytania do Developera i odpowiedź 11.01.11, 10:33
                            Witam,
                            jeżeli nie przypisze się miejsc parkingowych do poszczególnych mieszkań wielu mieszkańców nie będzie miało gdzie zaparkować samochodu, wynika to z faktu że dla lokali usługowych nie były przewidziane miejsca i część miejsc zostanie zajętych przez pracowników lub właścicieli tych lokali.

Jeśli rodzina, która nie posiada samochodu użyczyłaby miejsca innej rodzinie, która posiada dwa samochody problem zostałby rozwiązany.
                            • agi-8 Re: Pytania do Developera i odpowiedź 11.01.11, 14:29
                              przecież jest wiele takich osiedli gdzie nie ma przypisanych miejsc staje się gdzie ma się miejsce, chociaż moim zdaniem jak się zawiąże wspólnota będziemy mogli przypisać mp do mieszkania, z tego co widziałam w projekcie każdy blok ma swój teren, ale bloków grodzić nie będziemy więc nieuchronne że na naszych miejscach będą parkować sąsiedzi z bloku obok :( wszystko wyjdzie w praniu i chyba nie da się wszystkiego zrobić na tip-top :)
                                • turlajpora Re: Pytania do Developera i odpowiedź 11.01.11, 21:47
                                  Krzysztofie - niestety ale w tej kwestii się z Tobą nie zgodzę :)

Uważam, że miejsca parkingowe powinny zostać przypisane do każdego mieszkania, zaraz po ustanowieniu wspólnoty mieszkaniowej. Tak będzie wygodniej i nie będzie codziennej walki o zaparkowanie samochodu. W tym momencie mieszkam na osiedlu, gdzie znalezienie wolnego miejsca często graniczy z cudem, szczególnie teraz gdy na co drugim miejscu parkingowym są zaspy. Powiem szczerze jest to mocno wku...ce.

A rodziny co mają 2 lub więcej samochodów ... ? Może będzie parking poza obrębem osiedla lub coś w tym rodzaju, w każdym razie 1mieszkanie= przypisane 1 mp - to według mnie jest absolutne minimum.
                                  • trakowiec_ndm Re: Pytania do Developera i odpowiedź 11.01.11, 22:23
                                    turlajpora,
                                    zgadzam się z Tobą w 100%.
                                    Jeśli nie uda się przypisać 1 m.p. do 1 lokalu mieszkalnego to prawdziwa "codzienna walka" zacznie się na poważnie dopiero jak całe osiedle zostanie ukończone i do pozostałych bloków wprowadzą się lokatorzy.

Wątpliwości opisałem wcześniej
                                  • krzysiexesox1984 Re: Pytania do Developera i odpowiedź 12.01.11, 08:50
                                    Samą idee przypisywania miejsc popieram, ale nie w przypadku gdy wypada dokładnie jedno miejsce na jedno mieszkanie. Dla mnie dużo bardziej denerwująca sytuacja jest w momencie gdy ktoś do mnie przyjedzie i 25% miejsc będzie stało pustych, ale zagrodzonych słupkiem i będzie trzeba parkować przy Kauflandzie, na trawniku lub gdzie indziej. W konsekwencji ludzie będą się denerwowali, że samochody zajmują więcej miejsca (ze względu na notorycznie nie wykorzystywane miejsca) i poniszczone trawniki, krawężniki itp.
                                    Nie to żebym był na 100% przeciwny waszemu pomysłowi, bo uważam że w obu przypadkach przy tej liczbie miejsc będzie kicha z parkowaniem a wybór rozwiązania sprowadza się do wybrania mniejszego zła, niemniej jednak jeżeli będzie głosowanie to będę obstawał przy rozwiązaniu "wolnej amerykanki".
                                    • seqi_1 Re: Pytania do Developera i odpowiedź 13.01.11, 09:33
                                      odwiedziny znajomych raczej przypadaja na weekendy, a nie codziennie, takze chyba nie bedzie to jakis duzy problem, wazniejsze chyba jest zeby w ciagu tygodnia nie bylo balaganu z parkowaniem, jak kazdy bedzie mial przypisane swoje miejsce to nie bedzie nieporozumien. Ja tez mieszkam teraz na osiedlu, gdzie zaparkowanie samochodu to istny koszmar, kto przyjedzie po 18tej w zasadzie moze zapomniec o wonym miejscu, ludzie zastawiaja sie nawzajem itd. Dlatego 1,5 miejsca obiecane przez dewelopera bardzo mi sie podobalo, teraz juz mniej mi sie to podoba. Wolna amerykanka skonczy sie jak znam zycie balaganem i nieporozumieniami. Inna kwestia to odpowiedzialnosc dewelopera z obietnic i powinni sie z tego wytlumaczyc a nie wpierac, ze nic takiego nikt nie mowil, skoro slyszalo to pare osob.
                                        • domino_jachas Re: Pytania do Developera i odpowiedź 13.01.11, 22:05
                                          Zgadzam się z kolekami i koleżankami optującymi za przypisaniem miejsc do mieszkań i najlepiej gdyby jeszcze je zablokować.
                                          Gdy powstaną inne bloki i wprowadzą się do nich ludzie to mozemy zapomnieć o naszych miejscach,(przy nowych blokach praktycznie nie przewidziano miejsc parkingowych), i nie chcę żeby to był nasz problem
                                          wolna amerykanka to porażka, teraz wracając wieczorem samochodem spedzam przynajmniej 0,5 h szukając miejsca parkingowego, nie chcę tego samego przeżywać na nowym osiedlu.
                                          nie łudziłbym się że rodzinom z 2 lub więcej samochodami uda się zaparkować wszystkie pod naszym blokiem, więc chyba lepiej mieć pewne jedno miejsce niż co drugi dzień parkowac oba samochody pod kauflandem :)
                                          poza tym jak tankowiec napisał wcześniej planowany jest parking poza osiedlem (i to bedzie rozwiązanie dla kolejnych samochodów w rodzinie)
      • paprykasc Re: Pytania do Developera i odpowiedź 31.01.11, 10:36
        Witam :)
        jestem tu nowa, rozważam zakup mieszkania na osiedlu Dębowy Park i od niedawna śledzę Wasze wpisy na tym forum (bardzo się przydają i rozwiewają pierwsze wątpliwości i pytania). Co do parkingów to chciałabym się z Wami podzielić moim doświadczeniem - na osiedlu na którym obecnie mieszkam są miejsca parkingowe ponumerowane i do każdego mieszkania przypada jeden "numerek" płatny 35zł na miesiąc. Jeżeli rodzina ma więcej samochodów może wykupić dodatkowe miejsca parkingowe (jeżeli taki są), każde oczywiście płatne 35zł/m-c, a jeżeli nie chce to może parkować za darmo poza terenem ogrodzonego osiedla. Na osiedlu do niedawna był też mały parking bez numerków dla tzw. gości (na ok 20 samochodów), ale niedawno go zlikwidowali, bo niestety rodziny, które miały więcej niż 1 samochód stawiały tam często swoje drugie auto, a płaciły tylko 35zł za jedno na parkingu numerowanym :( nie można było dojść do ładu i upilnować by parking dla gości był tylko dla "gości"
        • paulo00 Re: Pytania do Developera i odpowiedź 01.02.11, 16:21
          Witam. Byłem wczoraj na osiedlu i zobaczyłem coś strasznego. Deweloper ma straszne opróźnienia. Planowany odbiór miał być we wrześniu 2010, a mamy już luty 2011. Na moje szczęście mieszkanie mam odebrać we wrześniu 2011. I tu moje pytanie. Jakie ma plany firma "Banaszek" żeby taka sytuacja nie powtórzyła się przy odbiorze następnych bloków?
          • wawa89 Re: Pytania do Developera i odpowiedź 02.02.11, 18:51
            Witam wszystkich. Jestem zainteresowany kupnem mieszkania na osiedlu "Dębowy Park”, ale po przeczytaniu większości postów ochota mi przeszła :( Czy rzeczywiście deweloper tak bardzo nie wywiązuje się ze swoich obietnic?
            • zawsze_nowodworzanin Re: Pytania do Developera i odpowiedź 02.02.11, 22:29
              nie wywiązuje sie przede wszystkim z terminów + do tego słaba informacja zawsze można usłyszeć (bedziemy, zrobimy, proszę się nie bać - a na stępnie, proszę się udać na budowe tam są dokumenty nie w biurze, ja nie wiem nie jestem projektantką, proszę rozmawiać z inwestorami itp)
              dużo obietnic mało czynów - najlepszy dowód wystarczy przejechać się i zobaczyć na jakim etepie jest pierwszy blok heh a powinno być wszystko zrobione do konca wrzesnia 2010r. :-(
              • turlajpora Re: Pytania do Developera i odpowiedź 02.02.11, 23:30
                Bez przesady - tak źle to nie jest. Co prawda 1. blok miał być oddany do użytku do końca września, ale tak naprawdę jaki deweloper w dzisiejszych czasach wywiązuje się z terminów? Uważam, że 3 miesiące poślizgu mieści się w standardach. Osobiście wolę, żeby blok został oddany 3 miesiące później, niż żeby deweloper robił wszystko "na odwal się", żeby tylko skończyć budowę w ustalonym terminie.
                Według mnie osiedle nabiera kształtu i jeszcze trochę, a będzie naprawdę miłym miejscem do mieszkania, no i przede wszystkim dobrą inwestycją.
                  • krzysiexesox1984 Re: Pytania do Developera i odpowiedź 03.02.11, 09:40
                    Podzielam opinie turlajpora.

Blok jest oddany do użytku z 3-miesięczny poślizgiem i nie robił bym z tego wielkiego aj waj, zawsze można ubiegać się o dodatkową kaskę z tego tytułu.
                    Co do parkingów to wszystko jest wyjaśnione. Będzie jeden parking na lokal i tak zostanie bo przy podpisywaniu umów przedwstępnych nie było żadnego zobowiązania mówiącego o większej ilości miejsc, także można mieć pretensje tylko do siebie. Żądanie teraz większej ilości parkingów to jak żądanie drewnianych okien, bo Pani A. lub Pan M. tak komuś powiedział.

Ja osobiście jak narazie jestem zadowolony z developera i noszę się z zamiarem kupna mieszkania w jednym z kolejnych bloków.
                    • trakowiec_ndm Re: Pytania do Developera i odpowiedź 03.02.11, 17:03
                      Piszesz że w sprawie parkingów wszystko jest wyjaśnione,
                      więc może znasz odpowiedź na pytanie:
                      "Czy i na jakiej zasadzie mamy gwarancję że miejsca parkingowe będą przynależne tylko i wyłącznie do budynku "B1" z wyłączeniem służebności wobec kolejnych budynków?",
                      - tylko taka gwarancja daje jako taki komfort po zakończeniu budowy pozostałych budynków.

Zadaję to pytanie Deweloperowi i do dziś nie mogę uzyskać odpowiedzi.
                      • wawa89 Re: Pytania do Developera i odpowiedź 03.02.11, 18:37
                        Widzę, że pojawiły się głosy dewelopera. Nie jest prawdą, że 3 miesiące poślizgu to mało ( inni deweloperzy podają realne daty i wtedy poślizgu nie ma) A co z następnymi blokami? Jeśli zdecyduje się na zakup mieszkania na osiedlu DP to juz mam założyć, że będzie poślizg? Dziwi mnie to, że firma "Banaszek" nie dba o swoją renomę.
                        • paulo00 Re: Pytania do Developera i odpowiedź 03.02.11, 18:42
                          Ponawiam pytanie:

"Re: Pytania do Developera i odpowiedź
                          paulo00 01.02.11, 16:21 Odpowiedz
                          Witam. Byłem wczoraj na osiedlu i zobaczyłem coś strasznego. Deweloper ma straszne opróźnienia. Planowany odbiór miał być we wrześniu 2010, a mamy już luty 2011. Na moje szczęście mieszkanie mam odebrać we wrześniu 2011. I tu moje pytanie. Jakie ma plany firma "Banaszek" żeby taka sytuacja nie powtórzyła się przy odbiorze następnych bloków? "
                          • krzysiexesox1984 Re: Pytania do Developera i odpowiedź 03.02.11, 21:01
                            Pierwszy blok został już dawno oddany.
                            Proszę nie utożsamiać głosu przeciwko sceptykom, jako głosu dewelopera bo to infantylne i niezgodne z prawdą.
                            Jak już kiedyś pisałem, kupno mieszkania od developera to zawsze większe lub mniejsze ryzyko. Ci co bardziej zaryzykowali, teraz zadowoleni mieszkają w nowym bloku, ci ostrożniejsi denerwują się opóźnieniami i gorączkują kolejną aferą o miejsca parkingowe...:)
                            Pozdrawiam
                            • trakowiec_ndm Re: Pytania do Developera i odpowiedź 03.02.11, 21:22
                              Jeśli ma ktoś wiedzę o wyłączeniu służebności miejsc parkingowych wobec przyszłych mieszkańców pozostałych budynków to proszę o informacje.

Dziwi mnie ignorowanie tego tematu przez Dewelopera, oraz przekazywanie infornacji że w temacie parkingów wszystko wiadomo.
                      • krzysiexesox1984 Re: Pytania do Developera i odpowiedź 04.02.11, 09:44
                        Miejscowy plan zagospodarowania oraz zapisy w akcie mogą regulować kwestie służebności. Z tego co wiem, nie regulują, więc nie mamy żadnej gwarancji. Pozostaje tylko nadzieja, że pozostałem bloki będą miały swoje miejsca i żadne pisma, wypowiedzi i bulwersacje nic tu nie zmienią.
                        • trakowiec_ndm Re: Pytania do Developera i odpowiedź 04.02.11, 22:53
                          Dziękuję za odpowiedź.
                          Rozumiem że możliwość przypisania 1 miejsca parkingowego do 1 mieszkania musimy odłożyć do zakończenia całego osiedla pozostając tylko przy nadziei.
                          Miejmy nadzieję że nie będzie to płonna nadzieja.

W takiej sytuacji podzielam pogląd że "żadne pisma, wypowiedzi i bulwersacje nic tu nie zmienią".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka