Dodaj do ulubionych

Nie nadaje się na studia

IP: *.centertel.pl 09.10.17, 11:56
Może zacznę od tego że rok temu zaczęłam nowe studia, po niewypałem z innymi. W tym momencie mam warunek z pierwszego semestru i teraz nie zdałam drugiego bo po prostu nie miałam motywacji. Studia niby miały być fajne, jednak okazały się zbyt rolnicze.
Nie wiem co mam robić. Mam już 23 lata, i zaczynać nowe studia kiedy powinnam już je kończyć...porażka. Najbardziej boje się rodziców, że znów powiedzą że jestem nieudacznikiem skoro studiów nie mogę skoczyc, ale nie czuje że to jest mi potrzebne. Chciałabym już pracować, w wakacje zrobiłam kurs strzyżenia psów i z tym łączyłam moja przyszłość, a chciałam zrobić jeszcze jeden, cukierniczy.
Czy szukać innych studiów czy iść do dziekana błagać o poprawę tych niezaliczonych przedmiotów? Sama nie wiem, boje się ich reakcji.
Obserwuj wątek
  • molik28 Re: Nie nadaje się na studia 09.10.17, 14:25
   Współczuję. Nie jest problemem to, że szukasz drogi tylko raczej twoje relacje z rodzicami. Szkoda, że tak niewielu rodziców widzi w swoich dzieciach człowieka. Często mają wymagania i aspiracje, którym sami nie dali rady. Porozmawiaj z nimi szczerze. Może jakoś się da. Jesteś dorosła. Może powinnaś iść do pracy, zobaczysz ile możesz zarobić przy swoich umiejętnościach, a studia zaocznie od października jak się zastanowisz co chcesz. To twoje życie, ale rodziców wysłuchaj, bo oni mają doświadczenie życiowe. Porozmawiajcie konkretnie, na argumenty. Może idź do pracy, ale utrzymuj się sama, bez ich pomocy, a w kwietniu jeszcze raz pogadajcie na temat studiów.
   • konradmarburg Re: Nie nadaje się na studia 15.10.17, 13:31
    Na studia zaoczne to trzeba zarobić. Z minimalnej (ewentualnie minimalnej, tylko że w netto jak Jej się poszczęści) będzie ciężko.
    Ja bym się cieszył, że rodzice sponsorują, zacisnął zęby i powiedział sobie - idę po papier i do widzenia.
  • autumna Re: Nie nadaje się na studia 16.10.17, 17:03
   Dyplom uczelni obecnie nie gwarantuje ani nadzwyczajnego miejsca pracy, ani zarobków. Sprawdź może, co rynek pracy oferuje absolwentom wybranego przez ciebie kierunku i pokaż też rodzicom. Nie ma sensu, żebyś męczyła się z czymś, co nie przyniesie ani pieniędzy, ani chociaż satysfakcji z wykonywanego zawodu. Może właśnie lepiej będzie pójść za swoją pasją, nawet jak to nie ma być poparte dyplomem uczelni.
  • firlefanz Re: Nie nadaje się na studia 16.10.17, 18:30
   przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie:
   czy problemem jest, że poszłaś na kierunki, które Cię tak naprawdę nie interesują i stąd brak motywacji?
   czy tak naprawdę w ogóle nie czujesz potrzeby, żeby studiować i robisz to tylko ze względu na rodziców?

   jeśli nie zdałaś już dwóch semestrów to na aktualne studia prawdopodobnie się nie nadajesz.

   może najlepsza opcją byłoby popracować przez rok, porównać to ze studiami i się spokojnie zastanowić?

   bo też może się okazać, że praca jest inna niż sobie wyobrażałaś.
  • bei Re: Nie nadaje się na studia 16.10.17, 18:42
   Masz pomysł co chcesz robić, idź na kurs, pracuj i bądź dobra w tym, co będziesz robić😊
   Może obudzisz w sobie pasję, i wówczas doksztalcisz się już w odpowiednim dla Ciebie kierunku.
   Szybkiego dobrego😊
  • michalmos Re: Nie nadaje się na studia 17.10.17, 18:33
   A ja ci powiem, że to, co się dzieje, to jest nic innego tylko zwyczajna przemoc psychiczna. To, że wymagają od ciebie idealnych wyników, świadczy niestety o tym, że są po prostu zwariowani. Chcą puścić ciebie w klasyczny wyścig szczurów, który nie spowoduje, że nauczysz się na tych studiach, tylko po prostu zamęczysz się.
  • koty_schrodingera Re: Nie nadaje się na studia 17.10.17, 20:01
   Po maturze rozpoczęłam studia wymarzone przez mojego ojca. Rzuciłam po 3 roku, choć nie miałam problemów z zaliczeniem. Bardziej chodziło o to, ze studiowałam dla ojca nie dla siebie.
   Ukończyłam inny kierunek i mniej więcej w czasie pisania magisterki zmieniłam pracę, trafiłam do branży z którą związany był pierwszy, ojcowski kierunek. Praca mi się spodobała, okazało się, że jestem w tym dobra i tylko brak kierunkowego wykształcenia był przeszkodą dla awansu. Rozpoczęłam więc studia po raz drugi, tym razem dla siebie.
   Może po prostu trzeba znaleźć motywację i odpowiedni moment
  • maly.minionek Re: Nie nadaje się na studia 10.07.18, 11:46
   Skoro nie masz motywacji do nauki to chyba wybrany przez ciebie kierunek nie jest odpowiedni.. moze zdecyduj sie na jakis kurs albo wykorzystaj tej, ktore juz zrobilas. Nie kazdy musi studiowac, niektorzy musza isc na studia, by wykonywac konkretny zawod, np. lekarz weterynarii. Ale jesli ty nie masz pewnosci co do swojej przyszlosci to powinnas na spokojnie przemyslec czy warto szukac kolejnego kierunku.
  • warhler Re: Nie nadaje się na studia 18.08.18, 11:31
   Jeśli nie potrafisz znaleźć motywacji na danym kierunku co owocuje warunkami już po pierwszym semestrze to czarno to widzę... może lepiej poszukać kierunku który będzie Cie interesował? Nigdy nie jest za późno na studia. To że masz 23 lata i już "powinno się w tym wieku kończyć studia" to głupie myślenie. Lepiej skończyć wartościowe studia w wieku 30 lat niż byle co mając 22.. Polecam Akademię Ignatianum w Krakowie z bogatą ofertą dla każdego :)
  • artoabc Re: Nie nadaje się na studia 10.10.20, 10:25
   Najgorsze co może być to robienie czegoś pod presją innych. Znam takie osoby, studia prawnicze, medyczne, na których wcale nie chcą być i nie wychodzi z tego nic dobrego. Sam trochę tak miałem, ale zrezygnowałem szybko. Moim zdaniem nie ma co. Ja poszedłem pracy i zapisałem się do cosinusa na zaoczny kierunek i spoko to wyszło. Przede wszystkim własne pieniądze i możliwości zamiast spędzania całych dni na uczelni. I jakoś nie żałuję tego wyboru, ani nie czuję się gorszy
  • kamilakam2 Re: Nie nadaje się na studia 13.11.20, 14:57
   Polecam podjąć nauke w policealnej, jest ona w weekendy a w tygodniu możesz pracować. 2 lata szybko zlecą, są też roczne szkoły a zdobędziesz zawód co za tym idzie super prace i wszystko się ułoży, to tylko kwestia podejścia. Ja skończyłam 3 lata studiów i totalnie nie chciałam w zawodzie pracować, zainteresowała mnie bardzo kosmetyka i skorzystałam z oferty cosinusa dzięki czemu jestem teraz w tym miejscu w którym jestem :)
  • zefirski Re: Nie nadaje się na studia 29.12.20, 17:02
   słuchaj, popracuj sobie nad strategiami kontrolowania swojej motywacji, pomyśl nad rozwinięciem umiejętności zarządzania projektami i może zacznij robić w życiu to co cię pasjonuje co da ci realny zwrot. spróbuj sobie otworzyć jakiś swój biznes. żyj swoim życiem, ciesz się nim a studia zrobisz sobie jak już uznasz że to właściwy moment.
   poczytaj sobie Zefirski.com blog kreatywnego profesionalisty o alternatywnych sposobach osiągania swoich celów i ciśnij życie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka