Dodaj do ulubionych

+++CHEMIA+++ BŁAGAM O POMOC!!!!!

24.10.05, 18:43
Błogam o pomoc w rozwiązaniu tego zadania.... tylko prosze o wmiarę czytelne rozpisani, abym wiedziała skąd co sie bierze...

Obliczyć stężenie procentowe roztworu otrzymanego po rozpuszczeniu 35g substancji w 150cm3 alkoholu etylkowego. Gęstość alkoholu etylkowego wynosi 0,78g/cm3.

Wynik ma wyjść - 22,9%
Obserwuj wątek
    • Gość: karoleczek Re: +++CHEMIA+++ BŁAGAM O POMOC!!!!! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 24.10.05, 18:53
      to jest bardzo proste
      masa alkoholu ma=0,78g/cm3*150cm3=117g
      masa roztworu mr=117+35=152
      Cp=(ms/mr)*100%=(35/152)*100%=23%
      i chyba tyle ma wyjsc :)

      pozdrawiam
      KAROL
      • Gość: magda Re: +++CHEMIA+++ BŁAGAM O POMOC!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.05, 19:37
        ja tez mam taki wynik w taki sam sposob
    • Gość: karoleczek Re: +++CHEMIA+++ BŁAGAM O POMOC!!!!! IP: *.aster.pl / *.aster.pl 24.10.05, 21:53
      Moze zle podalas gestosc alkoholu :) opuscilas jedno miejsce po przecinku nie
      wiem :)...
      Pozdrawiam
      KAROL

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka