Dodaj do ulubionych

specjalizacja na studiach

IP: *.tvkdiana.pl 28.06.07, 16:45
hej, sluchajcie interesuje mnie bardzo taka sprawa. Wybieram sie na
anglistyke niestety na specjalizacje nauczycielska (bo innych na Akademi
Pedagogicznej nie ma) i nie wiem czy po takiej specjalizacji mozna robic
jeszcze cos innego oprocz nauczania? Czy sa po tej specjalizacji jakies inne
perspektywy zawodowe czy jestem skazana na ten malo fascynujacy zawod jakim
jest nauczyciel. Prosze pomózcie!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: Ana Re: specjalizacja na studiach IP: *.chello.pl 28.06.07, 17:19
      Na jaki uniwerek idziesz? Na UW są trzy specjalizacje :British, American i
      Linguistics. W Linguistics są wszystkie sprawy językowe. Jak chcesz, możesz
      pisać magisterkę z metodyki. Mając innego "major'a" możesz po prostu zaliczyć
      ileś tam kursów metodycznych, mieć praktyki w szkole i wtedy możesz też uczyć.
      Możesz więc pisać magisterkę z tłumaczeń, a mieć zaliczone praktyki i też uczyć
      w szkole. To nie jest tak, że cię uczą tylko metodyki i przygotowują do uczenia
      innych, to jest obok. Możesz być specjalistą literatury wiktoriańskiej, a mieć
      te kursy i praktyki i też uczyć innych.
    • Gość: Ana Re: specjalizacja na studiach IP: *.chello.pl 28.06.07, 17:23
      Sorry, nie doczytałam. Po AP możesz rzeczywiście tylko uczyć innych, do tego
      jest stworzona Akademia Pedagogiczna, by krztałcić nauczycieli. Ale możesz
      zostać metodykiem, świetny metodyk może na prawdę dużo zarobić. Radziłabym
      jednak próbować na uniwerek, albo chociaż kolegium nauczycielskie, po którym
      możesz dorobić w 3 lata zaocznie magistra.
      • Gość: Ana Re: specjalizacja na studiach IP: *.chello.pl 28.06.07, 17:29
        Docztałam na stronie AP, że tam jest 3letnia anglistyka o specjalizacji
        nauczycielskiej, czyli coś jak kelegium nauczycielskie, kończy się licencjatem.
        Ale na uzupełniających magisterskich masz większy wybór, inne specjalizacje.
        Jeśli ci tak zależy na AP, zrób najpierw licencjat z tego nauczania, a potem
        dorób magistra z czegoś innego.
      • Gość: Tawananna* Re: specjalizacja na studiach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.07, 18:02
        > Po AP możesz rzeczywiście tylko uczyć innych, do tego
        > jest stworzona Akademia Pedagogiczna, by krztałcić nauczycieli.

Gdzie tam. Zawodowo AP przygotowuje nauczycieli, ale nie oznacza to, że nie
        można robić po studiach czegoś innego, choćby tłumaczyć - jeśli zna się dobrze
        język, ma umiejętności i predyspozycje. Oczywiście wymaga to więcej pracy własnej.

kSZtałcić

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka