Dodaj do ulubionych

Propaganda inżynierska

IP: *.jgora.dialog.net.pl 18.05.08, 13:15
Nie zauważyliście tego, że obecnie niemalże każdy namawia młodych
absolwentów liceów aby zbiorowo wszyscy szli na politechniki bo
tylko po niej mozna zbijac kokosy? A teraz podstawowe pytanie:
dlaczego to robią? Otóż odpowiedź jest prosta...w Polsce brakuje
inżynierów bo ich płace są małe...no chyba że jest ktoś
zaradny,utalentowany,ma znajomości i kocha tą robotę...wtedy
rzeczywiście jego pensja jest wysoka. Moim zdaniem najbardziej
przyszłościowym kierunkiem i najlepiej płatnym są finanse. Ambitny
absolwent po państwowym uniw./akademii ekonomicznej zarobi 3/4 tys
na początek.A jeśli się bardzo postara i polubi ten kierunek na tyle
żeby uzyskać certyfikat i stac sie doradcą
finansowym/inwestycyjnym/analitykiem to już sa sumy o nieebo wyższe
niż mgr.inż....10-40tys zł
Obserwuj wątek
    • Gość: inz_mech Re: Propaganda inżynierska IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 13:24
      A dlaczego inzynier nie moze zostac konsultantem technicznym np
      podobnie jak absolwent moze zostac doradca jakims tam? Sumy o
      ktorych mowisz sa w zasiegu reki.
      • Gość: monix Re: Propaganda inżynierska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 14:14
        Kolejny wątek na ten sam temat!!Ludzie mao wam watków o tym samym??
    • snegnat Re: Propaganda inżynierska 18.05.08, 14:14
      Ambitny
      > absolwent po państwowym uniw./akademii ekonomicznej zarobi 3/4 tys
      > na początek.A jeśli się bardzo postara i polubi ten kierunek na tyle
      > żeby uzyskać certyfikat i stac sie doradcą
      > finansowym/inwestycyjnym/analitykiem to już sa sumy o nieebo wyższe
      > niż mgr.inż....10-40tys zł

Dokładnie to samo można powiedzieć o absolwencie np. informatyki.
    • Gość: DRES re IP: *.toya.net.pl 18.05.08, 19:36
      Prawda jest ze inzynierom w PL kiepsko sie placi i dlatego ich brak
      ( a robota jest b ciezka i odpowiedzialna) dlatego wola pracowac
      poza branzą a nieliczni robia dobra kase za granicą. Nawet absolwent
      filozofi (Kulczyk, Palikot) czy historii (Tusk) jak chce to moze sie
      niezle ustawic:] (zna ktos tak bogatych inzynierów?)
      Z drugiej strony spójrzmy ile osób konczy polibudy a ile uniwerki i
      jeszcze liczna grupa absolwentów śmiesznych szkółek( na moje oko
      proporcje 10-40-50%). Wiec to oczywiste ze na inz moze byc wieksze
      zapotrzebowanie
      Chwilowo jest boom w budownictwie wiec moze i maja swoje 5 minut ale
      nie rozumiem ataków takiego inz mecha na humanistów. To swiadczy
      tylko o jego kompleksach.
      student ekonomii.
      • Gość: leobandit Re: re IP: 212.106.166.* 18.05.08, 19:39
        najbogatszy człowiek w Polsce jest inżynierem mechanikiem akurat
        pozdro ekonomiści - przeczytajcie kiedyś listę 100najbogatszych Polaków
        • Gość: mrs_klose Re: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.08, 19:49
          Hehe, lubie imprezy na polibudzie bo są ZAWSZE. To chyba jedyna uczelnia która
          przyjmie KAŻDEGO kto zda mature na 30%... zero konkurencji, poziom studentów
          oszołamiający... a potem semestr przedmiot: "śruby i nakrętki" buehehehe. Ja tam
          nie lubie grzebać w smarach ani czytać humanistycznych bajek. I techniczne i
          humanistyczne lipa - dla mnie zero prestiżu.

Nie wiecie co to prawdziwe pieniądze :)

Studentka 5. roku stomatologii :)
          • snegnat Re: re 18.05.08, 19:52
            > Nie wiecie co to prawdziwe pieniądze :)

Co to prawdziwe pieniądze? :)
          • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 19:52
            Widze ze dlubanie w zebach Cie pociaga-bardzo prestizowe, bardzo.
            Moze pochwal sie jakie Ty masz przedmioty na swojej uczelni-
            "czyszczenie zebow"?
            • snegnat Re: re 18.05.08, 19:58
              Stomatologia może nie jest tak prestiżowa jak medycyna, ale dużo lepiej się
              później zarabia. W końcu jak kogoś boli ząb to zapłaci niemal każde pieniądze
              byle tylko przestało boleć ;)
              • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 20:00
                Nie wiem ile dentysta zarabia do reki z kazdej zalozonej plomby.
                Moze i sie niezle zarabia-ale nie przesadzajmy.
          • simply_z Re: re 18.05.08, 19:53
            a kto normalny lubi grzebać z cudzych zębach?:D bleee
            • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 19:55
              No wlasnie nikt-ale to jest "prestizowe":)
              • Gość: mrs_klose Re: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.08, 20:16
                Za rok zaczynam 5-letnią specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej. Uważam
                np. rekonstrukcje twarzy ludzi po wypadkach, gdzie pół twarzy jest zmiażdzone za
                coś wyjątkowego. Podziwiam osoby które to robią, bo to prawdziwa sztuka. Dla
                mnie kierunki medyczne są najszlachetniejsze. Zresztą ratowanie ludzkiego życia
                jest samo w sobie cudowne

Ale czy techniczni w ogóle wiedzą o co chodzi... nie wiem :)
                • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 20:20
                  A niby dlaczego maja nie wiedziec? Myslisz ze tylko "szlachetni" tak
                  jak Ty wiedza?
                  Juz mi nie p.. o szlachetnosci, bo za kazda operacje bedziesz brala
                  kupe kasy.
                  • Gość: mrs_Klose Re: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.08, 20:38
                    Okej, będę brała kupe kasy, ale w chwili gdy kogoś przywożą na stół będzie mnie
                    interesować tylko to żeby uratować człowiekowi życie, a nie ile mi dadzą za
                    zabieg. Myślisz że gdyby kazano mi wykonać zabieg za darmo odeszłabym od stołu?
                    NIGDY! Żebym nawet padała z nóg nie myśli sie o sobie wtedy

• Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 20:42
                      No ja mam nadzieje ze bys nie odeszla. I bierz sobie nawet cale
                      walizki kasy-kogo to obchodzi. Tylko bardzo mnie dziwi, ze ta
                      swoja "kase" przedstawiasz w kategorii niedostepnosci dla innych.
                      Niektorzy beda zarabiac taka kase o ktorej Ty bedziesz mogla tylko
                      pomarzyc.
                      I nie mieszaj szlachetnosci z kasa.
                    • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 20:46
                      Zreszta zanim bedziesz brala ta super "kase", to jeszcze chyba
                      troche czasu minie-przez 5 lat mozna bardzo fajnie firme rozwinac.
                      • Gość: mrs_Klose Re: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.08, 21:00
                        Bo mnie dziwi chwalenie sie inżynierów na tym forum czym to nie są ich cudowne
                        zawody. Kiedy Wy będziecie mieszać beton albo opracowywać nową śrubę (nawet za
                        super pieniądze), inni przez kilkanaście nawet godzin będą stać nad
                        wnętrznościami człowieka i będą usiłowali złożyć go w jedną całość. Czasem może
                        nawet bez żadnych pieniędzy. Widzisz subtelną różnice między politechniką a
                        medycyną? Także troche przystopujcie z wywyższaniem politechniki i gnębieniem
                        humanistów, bo nie jest to nic nadzwyczajnego czym można sie tak szczycić.
                        pozdrawiam :)
                        • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 21:07
                          No niestety nie widze roznicy. Wiec moze odbiegajac od tej
                          Twojej "srubki", dlaczego nie wspomnisz (bedac juz przy temacie
                          szlachetnosci) o inzynierach pracujacych nad sztucznym sercem czy
                          innymi potrzebnymi rzeczami ktore ratuja (tak tak) lub poprawiaja
                          zycie ludziom.
                          Gdyby nie inzynierowie to pamietaj ze nie mialabys tylu wspanialych
                          narzedzi chirugicznych i wspomagajacych lekarza. Pomysl czasem o
                          tym. Mozliwosci w medycynie glownie powiekszaja sie dzieki rozwojowi
                          techniki, czy sadzisz ze lekarze te urzadzenia wymyslaja? Moze
                          pomagaja budowac, ale napewno nie buduja.
                          Nikt nie wywyzsza studiow technicznych and humanistycznymi, co
                          powtarzalem wielokrotnie. Poczytaj inne watki a sie o tym
                          przekonasz.
                          I rowniez nie przeceniaj roli lekarza w dzisiejszym swiecie, bo
                          czesto gdyby nie urzadzenia (zbudowane przez inzynierow) bylby
                          bezradny. Powinnas o tym wiedziec.
                          Pozdrawiam
                          • Gość: mrs_klose Re: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.08, 21:19
                            Gość portalu: inz_mech napisał(a):

> No niestety nie widze roznic

To nie ma sensu dalsza rozmowa.

Jeśli chodzi o sztuczne serce i podobne sprawy, czyli coś w stylu inżynierii
                            biomedycznej, to fakt, są to "perły wśród świń".

Zresztą w odwrotności od studentów Politechnik, którzy tak jak Ty, mają tyle
                            czasu siedzieć na forum i pierdzieć o byle czym, studenci Akademii Medycznych
                            mają troszke więcej nauki i pacjentów jutro.

My niedouczeni być nie możemy, bo pracujemy z człowiekiem a nie z betonem.

Dzięki za rozmowe, miłego wieczora życze :)
                            • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 21:23
                              Oj glupiutka jestes glupiutka. Nawet nie wiesz ile wiedzy jest w
                              betonie.
                              No ale widze ze moje argumenty Cie przytloczyly, bo
                              studentka "medycyny" nie jest w stanie wytoczyc konrargumentow i tak
                              szybko konczy rozmowe.
                              Jesli chodzi o swinie, porownujac je do Ciebie to dla nich obraza.
                              Jesli sadzisz ze tylko inzynierowie kierunkow bio maja udzial w
                              konstruowaniu narzedzi-to naprawde musisz byc glupia albo bardzo
                              tepa, nie wiem co gorsze dla "lekarza".
                              Proponuje abys wiecej sie nie odzywala na forum bo sie
                              kompromitujesz, zwlaszcza mowiac ze jestes studentka medycyny.
                              Wole inteligentnego inzyniera "swinie" niz tak tepego lekarza jak Ty.
                              Pozdrawiam
                              • Gość: mrs_klose Re: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.08, 21:30

> Oj glupiutka jestes glupiutka. Nawet nie wiesz ile wiedzy jest w
                                > betonie.
                                > No ale widze ze moje argumenty Cie przytloczyly, bo
                                > studentka "medycyny" nie jest w stanie wytoczyc konrargumentow i tak
                                > szybko konczy rozmowe.
                                > Jesli chodzi o swinie, porownujac je do Ciebie to dla nich obraza.
                                > Jesli sadzisz ze tylko inzynierowie kierunkow bio maja udzial w
                                > konstruowaniu narzedzi-to naprawde musisz byc glupia albo bardzo
                                > tepa, nie wiem co gorsze dla "lekarza".
                                > Proponuje abys wiecej sie nie odzywala na forum bo sie
                                > kompromitujesz, zwlaszcza mowiac ze jestes studentka medycyny.
                                > Wole inteligentnego inzyniera "swinie" niz tak tepego lekarza jak Ty.
                                > Pozdrawiam

Ucz sie dużo, a w nagrode jak skończysz studia będziesz mógł mi zrobić przegląd
                                w rowerze, bo samochodu bym nie dała komuś kto siedzi całymi dniami na forum i
                                udziela się w każdym wątku :D
                                • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 21:38
                                  A skad wiesz ze bedzie Cie na rower stac? Nie masz innych argumentow
                                  tylko moj wolny czas? Naprawde jestes elokwentna lekarka, ojoj.
                                  • Gość: mrs_klose Re: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.08, 21:43

> A skad wiesz ze bedzie Cie na rower stac? Nie masz innych argumentow
                                    > tylko moj wolny czas? Naprawde jestes elokwentna lekarka, ojoj.

O właśnie! Przejrzyj swoje liczne wątki w których bierzesz udział i zobacz że
                                    każdego kwitujesz w ten sam sposób. W każdym brak argumentów brakuje Twojemu
                                    rozmówcy. Przeczytaj co piszesz i zobacz jakie Ty masz argumenty :) Ja jestem
                                    tępa i mało elokwentna - okej, teraz oceń siebie i napisz co wymyśliłeś
                                    "mądrego" :)
                                    • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 21:47
                                      Na ostatnia moja merytoryczna wypowiedz odpowiedzialas chyba jakimis
                                      bzdurnymi odzywkami, czy mi sie wydaje? Jesli masz ochote mozemy
                                      pogadac, ale prosze powiedz cos na czym moglbym sie oprzec bo jak
                                      narazie to tylko pyskowka. Jak mam wypowiadac swoje argumenty, gdy
                                      od rozmowcy slysze tylko odpowiedzi na poziomie 14-latki. Zastanow
                                      sie troche.
                                      • Gość: leobandit Re: re IP: 212.106.166.* 18.05.08, 21:54
                                        a tak się składa, że moja narzeczona jest właśnie studentką stomy 5 roku, i
                                        jedno co powtarza cały czas to, że to czysta ryjówka - nie trzeba myśleć są
                                        tylko całe tony ksiązek (w wt ma prote i jak zwykle czyta i czyta)
                                        w przeciwieństwie do Ciebie pani Klose ma szacunek do innych ludzi i nie pisze
                                        takich złotych myśli jak Ty cytuje:
                                        "To nie ma sensu dalsza rozmowa. "
                                        jeszcze co często powtarza to że w większości studenci stomy to
                                        charakterystyczni zamknięci ludzie, których motywuje bardziej kasa niż
                                        szlachetność zawodu.

da się to zauważyć po sposobie formułowania zdać przez Ciebie że jesteś córką
                                        garbatego pająka i komarzycy
                                        • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 21:56
                                          No ale zgadzasz sie ze mna? Przeciez to co ona mowi to jakas
                                          niedorzecznosc.
                                          Pozdrawiam
                                          • Gość: leobandit Re: re IP: 212.106.166.* 18.05.08, 22:03
                                            oczywiście, że się zgadzam!!!

słowa naszej przyjaciółki (5rok stomy) gdy przejeżdzaliśmy autem obok wypadku z
                                            ofiarami:
                                            -dobrze że jestem dentystą, ponieważ nie wiem co bym zrobiła w takiej sytuacji,
                                            gdybym miała szybko zareagować - chyba bym zawiadomiła karetkę i odjechała

zresztą to norma - w przychodni mojego wujka dentysta zemdlał, gdy jego pacjent
                                            nie chciał się wybudzić z narkozy...

mówienie, że dentysta ratuje życie jest przesadą, a prawda jest taka że dentysta
                                            ma ciężką fizyczną pracę od której są żylaki itp i robi na pamięć i nie musi się
                                            specjalnie dokształcać ,gdy ma już jakiś staż pracy a inżynier musi być nonstop
                                            na topie bo go konkurencja zje
                                            • snegnat Re: re 18.05.08, 22:06
                                              Akurat jeżeli chodzi o mrs_klose to ona chce się specjalizować w chirurgii
                                              szczękowo-twarzowej. Oni faktycznie ratują ludziom życie.
                                              • leobandit Re: re 18.05.08, 22:11
                                                Rozumiem ją.Ona jest na ostrym dyżurze tylko, że będzie usuwać ropniaki
                                                , zakładać klamry i prostować żuchwy na czas.

I dlatego jest właśnie najwięcej samobójców dentystów pośród wszystkich zawodów
                                                na świecie (potwierdzona wieloma badaniami hehe )
                                            • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 22:08
                                              Dzieki
                                              Na szczescie sa jeszcze normalni ludzie na tym forum.
                                              Ale ja nie rozumiem dlaczego ona jest taka ograniczona i nie potrafi
                                              zrozumiec pewnym spraw.
                                              No ale to nie moj problem.
                                              Goraco pozdrawiam
                                            • Gość: wiki Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.08, 18:47
                                              ale z ciebie ignorant.. nie wypowiadaj się więcej.. nie masz
                                              zielonego pojęcia o medycynie.. prostaku nie pisz więcej
                                  • snegnat Re: re 18.05.08, 21:50
                                    > A skad wiesz ze bedzie Cie na rower stac?

Będzie ją stać gdyż stomatolodzy obok ginekologów to najlepiej zarabiający lekarze.
                                    • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 21:51
                                      Pod warunkiem ze skonczy ta medycyne-a z jej mozliwosciami to
                                      watpliwe.
                                      • snegnat Re: re 18.05.08, 22:02
                                        > Pod warunkiem ze skonczy ta medycyne-a z jej mozliwosciami to
                                        > watpliwe.

Skończyć skończy, to najmniejszy jest problem.
                                        Największym problemem dla młodych lekarzy jest LEP a w wypadku stomatologów LDEP.
                                        • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 22:03
                                          No moze i masz racje. Ale ja nie chcialbym zeby mnie leczyla.
                            • snegnat Re: re 18.05.08, 21:24
                              > My niedouczeni być nie możemy, bo pracujemy z człowiekiem a nie z betonem.

Ciekawe stwierdzenie. Widać, że nie masz zielonego pojęcia o betonie. Błąd
                              lekarza może kogoś kosztować życie i dlatego musi znać się na swojej pracy, ale
                              tak samo błąd osoby projektującej mieszankę betonową może kosztować kogoś życie,
                              bo niewiele osób jest w stanie przeżyć gdy strop im na głowę sie wali.
                              • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 21:26
                                Wlasnie o to mi chodzi. Dziewczyna nie ma pojecia o niczym:)
                                Pozdrawiam
                              • martax3 Re: re 20.05.08, 20:38
                                Z tą małą różnicą, że lekarz ratuje jedno, a jak się zawali strop to giną setki,
                                jak nie tysiące. Faktycznie mniejsza odpowiedzialność...
                          • Gość: inzynierka Re: re IP: *.home.otenet.gr 30.05.08, 05:03
                            wlasnie po przeczytaniu postu Pani Doktor pomyslalm dokladnie o tym
                            co ty napisales. swieta racja.
                            jak najbardziej szanuje lekarzy. choc czesto irytuje mnie ten
                            wlasciwy brak odpowiedzialnosci w ich zawodzie...
                        • sundry Re: re 18.05.08, 21:16
                          Gość portalu: mrs_Klose napisał(a):
                          inni przez kilkanaście nawet godzin będą stać nad
                          > wnętrznościami człowieka i będą usiłowali złożyć go w jedną całość. Czasem może
                          > nawet bez żadnych pieniędzy.

To rzeczywiście fantastyczne.A rodzina sama się utrzyma.
                    • snegnat Re: re 18.05.08, 21:22
                      > Okej, będę brała kupe kasy, ale w chwili gdy kogoś przywożą na stół będzie mnie
                      > interesować tylko to żeby uratować człowiekowi życie, a nie ile mi dadzą za
                      > zabieg.

Jesteś na medycynie czy na stomatologii? Bo o ile wiem to stomatolog nie ratuje
                      nikomu życia.

Myślisz że gdyby kazano mi wykonać zabieg za darmo odeszłabym od stołu?
                      > NIGDY! Żebym nawet padała z nóg nie myśli sie o sobie wtedy

Widać, że jesteś jeszcze studentką.
                      • Gość: mrs_klose Re: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.08, 21:26
                        snegnat napisał:

> Jesteś na medycynie czy na stomatologii? Bo o ile wiem to stomatolog nie ratuje
                        > nikomu życia.

To mało jeszcze wiesz.

Lekarz dentysta po specjalizacji z chirurgii szczękowo-twarzowej ratuje komuś
                        życie...

> Widać, że jesteś jeszcze studentką.

Asystując przy operacji widzę że są lekarze z dużym stażem którzy właśnie tak
                        robią jak opisałam :)
                        • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 21:29
                          No dobrze-ale czemu jestes taka tepa i zakochana w sobie? Domyslam
                          sie ze oceniajac wiedze innych Twoja wiedza jest rozlegla-niestety
                          po tym co piszesz widze ze tak nie jest. To jest tylko zludne
                          myslenie "studentki" medycyny.
                          • Gość: monix Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 22:26
                            > No dobrze-ale czemu jestes taka tepa i zakochana w sobie?

A dlaczego ty jestes inz-mech?
                            • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 22:27
                              Ja zakochany w sobie? Przestan
                              • Gość: monix Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 22:29
                                > Ja zakochany w sobie? Przestan
                                Alez oczywiscie :-D
                                • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 22:32
                                  Uwazasz ze jestem jakims samouwielbiajacym sie narcyzem?:) Nic z
                                  tych rzeczy. A jak odnosisz sie do wypowiedzi kolezanki dentystki?
                                  • Gość: monix Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 22:34
                                    > Uwazasz ze jestem jakims samouwielbiajacym sie narcyzem?:) Nic z
                                    > tych rzeczy. A jak odnosisz sie do wypowiedzi kolezanki dentystki?

Prawda jest taka, ze oboje jestescie siebie warci i udowodniliście
                                    to w tym wątku.
                                    • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 22:36
                                      No coz, nie dalo sie normalnie pogadac.
                                      • Gość: monix Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 22:43
                                        > No coz, nie dalo sie normalnie pogadac.

Tak, tak najlepiej wszystko zwalic na rozmówce heh.
                                        • leobandit Re: re 18.05.08, 22:47
                                          ty nawet ledwo podjales temat to juz zwaliles na rozmówce!!!
                                          • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 22:50
                                            Kto ja? Chyba widziales ze staralem sie podjac rozmowe-ale jak
                                            zamiast normalnych argumentow jest pyskowka to po co rozmawiac
                                            kulturalnie?
                                            • leobandit Re: re 18.05.08, 22:53
                                              do monixa był ten post :)
                                              dlatego jest w strukturze drzewkowej zaraz pod nim :)
                                              pzdr
                                              • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 22:56
                                                Sory, czasami sie gubie w tym drzewku:)
                                                Ja rowniez pozdrawiam:)
                                            • Gość: monix Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 22:59
                                              > zamiast normalnych argumentow jest pyskowka to po co rozmawiac

Niby gdzie?
                                              • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 23:19
                                                Argumenty:
                                                Gdyby nie inzynierowie to pamietaj ze nie mialabys tylu wspanialych
                                                narzedzi chirugicznych i wspomagajacych lekarza. Pomysl czasem o
                                                tym. Mozliwosci w medycynie glownie powiekszaja sie dzieki rozwojowi
                                                techniki, czy sadzisz ze lekarze te urzadzenia wymyslaja? Moze
                                                pomagaja budowac, ale napewno nie buduja.
                                                Nikt nie wywyzsza studiow technicznych and humanistycznymi, co
                                                powtarzalem wielokrotnie. Poczytaj inne watki a sie o tym
                                                przekonasz.
                                                I rowniez nie przeceniaj roli lekarza w dzisiejszym swiecie, bo
                                                czesto gdyby nie urzadzenia (zbudowane przez inzynierow) bylby
                                                bezradny. Powinnas o tym wiedziec.

Odpowiedz:
                                                > No niestety nie widze roznic

To nie ma sensu dalsza rozmowa.

Jeśli chodzi o sztuczne serce i podobne sprawy, czyli coś w stylu
                                                inżynierii
                                                biomedycznej, to fakt, są to "perły wśród świń".

Zresztą w odwrotności od studentów Politechnik, którzy tak jak Ty,
                                                mają tyle
                                                czasu siedzieć na forum i pierdzieć o byle czym, studenci Akademii
                                                Medycznych
                                                mają troszke więcej nauki i pacjentów jutro.

My niedouczeni być nie możemy, bo pracujemy z człowiekiem a nie z
                                                betonem.

Dzięki za rozmowe, miłego wieczora życze :)

Ja uwazam ze takie odpowiedzi sa na poziomie 14-latki a nie
                                                przyszlej pani dentystki.
                                                Pozdrawiam
                                          • Gość: monix Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 22:57
                                            > ty nawet ledwo podjales temat to juz zwaliles na rozmówce!!!

I tu sie mylisz. Juz wczesniej "wymieniaałAM poglady" z inz-mech.A
                                            poza tym przeczytałam cały post.
                                            • leobandit Re: re 18.05.08, 23:34
                                              więc uważasz, iż koleżanka dentystka będzie
                                              - ratować życie innym
                                              - na polibudzie jest strasznie dużo czasu, żeby pierdzieć w stołek
                                              - na uniwersytecie technicznym "miesza się beton" i "kopie doły" a wysoko
                                              wykwalifikowana kadra techniczna jest nie godna szacunku chociaż za tak wielką
                                              odpowiedzialność gdzie na każdym kroku, gdy coś się podpisuje można iść siedzieć
                                              a i tak zarabiamy za mało!!!!

kiedy wejdzie wam do głowy, że na zachodzie bycie inżynierem to jest bycie
                                              KIMś!! a w polsce nawet przez wydawałoby się osobę która powinna mieć wiele do
                                              powiedzenia na różne tematy a nie tylko o jamie ustnej słyszy się że inżynier
                                              jest "od mieszania betonu"??

jestem słaby, i choć studiuję na polibudzie śpię 6h dziennie a na koniec powiem:
                                              -mnie jest na ręke,że tak mało ludzi idzie na polibudę!! cieszę się z tego, dla
                                              mnie to lepsze perspektywy!!
                                              a kolezanka dentystka niech sobie poczyta m.in. o tym iż żeby dentysta mógł
                                              spokojnie myśleć o przyszłości musi mieć ok2tyś pacjentów a przypada średnio ok
                                              900!!!
                                              i niech poczyta o tym ilu wyjechało dentystów na wyspy...
                                              i niech sobie poczyta, że powinno się w Polsce zamknąć stome na 10lat żeby
                                              pozostali dentyści mieli wystarczająco pacjentów...
                                              wszystko jest w necie, pozdrawiam koleżankę która "sra wyżej niż dupe ma"
                                              • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 23:45
                                                Bardzo dobry komentarz. Sam studiuje na polibudzie i rowniez nie
                                                bedac najlepszym, wiem ile wysilku i samozaparcia potrzeba zeby
                                                dotrwac do konca. Wyrazy szacunku.
                                                Mam nadzieje ze "dentystka" szybko przejrzy na oczy.
                                                Pozdrawiam kolege inzyniera
                                              • Gość: monix Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 23:58
                                                > kiedy wejdzie wam do głowy, że na zachodzie bycie inżynierem to
                                                jest bycie
                                                > KIMś!!

A kiedy Wam wejdzie do głowy że nie musicie sie ciagle wywyższać?
                                                Czyli pozostali sa niczym?
                                                • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 19.05.08, 00:02
                                                  Nikt nic takiego nie mowi i sie nie wywyzsza. Zrozum to wreszcie i
                                                  czytaj ze zrozumieniem.
                                                  • Gość: monix Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.08, 00:03
                                                    Ja tylko pytam.
                                                  • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 19.05.08, 00:06
                                                    No to ja Ci odpowiadam. Kolega chcial powiedziec ze zawod inzyniera
                                                    w Polsce jest bardzo niedoceniany. Wysuwa bardzo konkretne argumenty
                                                    dowadzace braku slusznosci zdania kolezanki dentyski, ktora nie wiem
                                                    dlaczego uwaza sie za jakies zawodowe "cudo".
                                                    Pozdrawiam
                                                  • martax3 Re: re 20.05.08, 20:43
                                                    A który zawód w tym kraju jest doceniany. Sądząc po pensjach to chyba poseł:D
                                              • Gość: mrs_klose Re: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.08, 00:07
                                                leobandit napisał:

> więc uważasz, iż koleżanka dentystka będzie
                                                > - ratować życie innym
                                                > - na polibudzie jest strasznie dużo czasu, żeby pierdzieć w stołek

Ja odpowiem: tak właśnie jest.

> - na uniwersytecie technicznym "miesza się beton" i "kopie doły" a wysoko
                                                > wykwalifikowana kadra techniczna jest nie godna szacunku chociaż za tak wielką
                                                > odpowiedzialność gdzie na każdym kroku, gdy coś się podpisuje można iść siedzie
                                                > ć
                                                > a i tak zarabiamy za mało!!!!

A na jakim uniwersytecie studiujesz?

Aha, jakbyś nie siedział na forum pół dnia tylko wziął sie za robote, to możen
                                                ie bałbyś sie kiedyś podpisywać pod tym co "stworzyłeś"

> i niech sobie poczyta, że powinno się w Polsce zamknąć stome na 10lat żeby
                                                > pozostali dentyści mieli wystarczająco pacjentów...

Hehe, to musiałam pokazać matce :D Człeniu, wydaje Ci sie ze se poczytasz, coś
                                                podsłuchasz i coś wiesz na ten temat. Już Ty o moją prace sie nie martw, okej :D

Ps. Ulegacie prowokacji jak prostaki :) Tak, tak, polewa równa idzie :D Pieńcie
                                                sie dalej ;D
                                                • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 19.05.08, 00:10
                                                  Szkoda komentowac
                                                • leobandit Re: re 19.05.08, 16:23
                                                  Gość portalu: mrs_klose napisał(a):

> A na jakim uniwersytecie studiujesz?

Politechnika to Uniwersytet Techniczny !!!
                                                  poczytaj troszke w encyklopedi
                                                  Są też wyższe szkoły techniczne ale to nie politechniki!!!
                                        • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 22:48
                                          No jesli sie z rozmowca nie da rozmawiac to pewnie ze tak. Pyskowki
                                          wobec argumentow-dla mnie to nie rozmowa. Poczytaj pierwsze
                                          wypowiedzi.
                        • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 21:37
                          Chyba pani lekarz sie wypalila. A szkoda, na poczatku myslalem ze ma
                          cos do powiedzenia. Szkoda, naprawde szkoda.
                        • snegnat Re: re 18.05.08, 21:37
                          > To mało jeszcze wiesz.
                          >
                          > Lekarz dentysta po specjalizacji z chirurgii szczękowo-twarzowej ratuje komuś
                          > życie...

Cóż, widać myliłem się kojarząc chirurgię szczękowo-twarzową bardziej z
                          operacjami polegającymi na rekonstrukcji niż na ratowaniu życia.

> Asystując przy operacji widzę że są lekarze z dużym stażem którzy właśnie tak
                          > robią jak opisałam :)

Mówią Ci przed operacją, że pieniędzy za to nie dostaną, ale i tak operować będą?
                          • Gość: mrs_klose Re: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.08, 21:49
                            snegnat napisał:

> Cóż, widać myliłem się kojarząc chirurgię szczękowo-twarzową bardziej z
                            > operacjami polegającymi na rekonstrukcji niż na ratowaniu życia

Dokładnie, myliłeś sie.

> Mówią Ci przed operacją, że pieniędzy za to nie dostaną, ale i tak operować będą?

Jeśli kończą sie punkty z kontraktu dla szpitala, to wiadomo że odtąd pracujesz
                            za darmo albo nie pracujesz... Masz wybór.

Wyobraź sobie że są tacy któzy po 12-godzinnym dyżurze potrafią za darmo podjąć
                            się kilkugodzinnej operacji.
                            • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 21:54
                              No ale czego to dowodzi? Moze nieodpowiedzialnosci? Komu chcesz
                              zaimponowac przedstawiajac lekarzy jako nadludzi? Nie wiem na ktorym
                              roku jestes, ale jesli jestes studentka, to chyba 1 roku-zyjesz w
                              jakims nie realnym swiecie w klapkami na oczach.
                            • snegnat Re: re 18.05.08, 21:59
                              > > Cóż, widać myliłem się kojarząc chirurgię szczękowo-twarzową bardziej z
                              > > operacjami polegającymi na rekonstrukcji niż na ratowaniu życia
                              >
                              > Dokładnie, myliłeś sie.

Tylko papież jest nieomylny.

> Jeśli kończą sie punkty z kontraktu dla szpitala, to wiadomo że odtąd pracujesz
                              > za darmo albo nie pracujesz... Masz wybór.

Gdy kończą się punkty to problem ma dyrekcja gdyż za przeprowadzoną operacje nie
                              dostanie kasy z NFZ, ale personel opłacić musi. Jak sobie to wyobrażasz, że
                              dyrektor szpitala powie pracownikom, że od poniedziałku robią za darmo?
                              • Gość: mrs_klose Re: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.08, 22:07
                                snegnat napisał:

> Gdy kończą się punkty to problem ma dyrekcja gdyż za przeprowadzoną operacje ni
                                > e
                                > dostanie kasy z NFZ, ale personel opłacić musi. Jak sobie to wyobrażasz, że
                                > dyrektor szpitala powie pracownikom, że od poniedziałku robią za darmo?

Co???

Aha, powiem to matce. Że za te operacje które zrobiła za darmo dostanie kase.
                                Denerwują mnie opinie niezgodne z prawdą, ale rozumiem że nie jesteś w temacie i
                                tak Ci sie może wydawać. Tylko nie mów tego głośno i wiedz że nie zawsze to co
                                mówią w TV jest zgodne z prawdą:)
                                • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 22:09
                                  Nie mow ze Twoja mama jest lekarzem-bo to wstyd.
                                  • Gość: mrs_klose Re: re IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.08, 22:15
                                    Tak, jest lekarzem i sie tego nie wstydze. Za 1,5 miesiąca też będę i też sie
                                    tego nie wstydze.

Ostatecznie dzisiaj nie odpisze juz na tym forum, bo i tak czas spędzony na
                                    rozmowie z Tobą nie przyniesie korzyści. Dobre wrażenie robi Senegat, aż dziwie
                                    sie ze udaje mu sie z Tobą inz_mech rozmawiać. W każdym bądź razie Twoje posty
                                    we wsztkich wątkach na tym forum też nie błyszczą elokwencją. Ale przecież Ty
                                    wiesz lepiej :)
                                    Pozdrawiam, dobranoc.
                                    • leobandit Re: re 18.05.08, 22:17
                                      lekarzem to Ty bedziesz po LDEPie a póki co to masz staż przez rok za 1000zł i
                                      jesteś stażystką, i mam nadzieję że tę wiedzę którą właśnie Ci przekazałem
                                      szybko przyswoisz sobie bo widzę że przez 5lat nie wtłukli Ci tego ;/

> Tak, jest lekarzem i sie tego nie wstydze. Za 1,5 miesiąca też będę i też sie
                                      > tego nie wstydze.
                                      >
                                      > Ostatecznie dzisiaj nie odpisze juz na tym forum, bo i tak czas spędzony na
                                      > rozmowie z Tobą nie przyniesie korzyści. Dobre wrażenie robi Senegat, aż dziwie
                                      > sie ze udaje mu sie z Tobą inz_mech rozmawiać. W każdym bądź razie Twoje posty
                                      > we wsztkich wątkach na tym forum też nie błyszczą elokwencją. Ale przecież Ty
                                      > wiesz lepiej :)
                                      > Pozdrawiam, dobranoc.
                                    • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 22:18
                                      A ja jednak uwazam sie sie powinnas wstydzic. To ze nie potrafisz
                                      podjac dyskusji to swiadczy tylko o Tobie-droga "lekarko".
                                      Napewno Twoje wszystkie wypowiedzi "blyszacza elokwencja".
                                • snegnat Re: re 18.05.08, 22:13
                                  > Aha, powiem to matce. Że za te operacje które zrobiła za darmo dostanie kase.

Lepiej jej powiedz żeby z kontraktu przeszła na umowę o pracę. Wtedy to czy
                                  kontrakt będzie przekroczony czy nie, nie będzie ją obchodziło.
                        • Gość: leobandit Re: re IP: 212.106.166.* 18.05.08, 21:58
                          tak się składa,że moja narzeczona właśnie w zesżłym tygodniu miała zajęcia z
                          chirurgi i jak kolesiowi zaczęła lać się krew strumieniami z naczyć to była
                          dzięki bogu szybka interwencja naczyniowców bo facet by zmarł

zapatrzona w siebie jestes i studia ograniczyły Cię baaaardzo
          • Gość: pepe le pew buehehehe IP: *.broker.com.pl 18.05.08, 22:04
            Gość portalu: mrs_klose napisał(a):

> Hehe, lubie imprezy na polibudzie bo są ZAWSZE. To chyba jedyna uczelnia która
            > przyjmie KAŻDEGO kto zda mature na 30%... zero konkurencji, poziom studentów
            > oszołamiający...

Fakt, brak chętnych robi swoje wprowadzenie matury obowiązkowej z matmy tylko
            pogorszy sytuację bo jak ktoś się nie dostanie na upragnioną psychologię to od
            biedy pójdzie na polibudę. Z drugiej strony jak ktoś jest z przypadku to ma dużą
            szansę zakończyć edukację po pierwszym semestrze.

mrs_klose napisał(a):

> a potem semestr przedmiot: "śruby i nakrętki" buehehehe

"Buehehehe" ale jak nakrętka puści bo czegoś się nie założyło to "buehehe" nie
            jest tylko idzie się siedzieć.

"Buehehe na co komu obliczenia wytrzymałościowe, zerżniemy projekt hali z
            Portugalii i będzie git" mówili pewnie kolesie od hali w Katowicach i dzisiaj
            siedzą....

A jak ja poszedłem do dentystki i spartoliła robotę to jakoś siedzieć nie
            poszła, a ja za to zmieniłem dentystkę...
            • Gość: inz_mech Re: buehehehe IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 22:11
              Szkoda z nia dyskutowac, to jest zadufana studentka "medycyny". Ja
              zawsze myslalem ze studenci medycyny to inteligentni ludzie ale jak
              widac czlowiek cale zycie sie uczy:)
              Pozdrawiam
              • Gość: mrs_klose Re: buehehehe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.08, 22:18

> Szkoda z nia dyskutowac, to jest zadufana studentka "medycyny". Ja
                > zawsze myslalem ze studenci medycyny to inteligentni ludzie ale jak
                > widac czlowiek cale zycie sie uczy:)
                > Pozdrawiam

Są też inteligentni. Ja jestem jednostką i nie powinieneś przeze mnie zmieniać
                opinii na ten temat. Ale mądry i inteligentny jesteś to na pewno o tym wiesz.
                Przyjmijmy że ja jestem wyjątkiem w regule :) dobranoc
                • Gość: inz_mech Re: buehehehe IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 22:20
                  No wyjatkiem napewno jestes-ale bardzo negatywnym.
                • leobandit Re: buehehehe 18.05.08, 22:22
                  zanim odejdziesz to daj jeszcze linka do Twojego profilu na fotka.pl żebym się
                  strzegł a jeśli się okaże, że studiujesz z moją Śliczną wcześniej mógł sobie
                  wyrobić o Tobie zdanie, a nie dopiero po paru spojrzeniach z góry na "nie-dentystów"
        • Gość: bart Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 20:13
          carlos slim skończył civil engineering;]

a tak w ogóle, to co za wyznacznik: kasa... straszni jesteście. młodzi i napaleni na kasę. aż sie rzygać chce. rozumiem, gdyby ktoś zarabiał tyle, że nie starczałoby mu na życie, ale zabijanie się o to, żeby mieć nowe bmw, którego sąsiad nigdy mieć nie będzie... przykre. już jesteście przegrani. tylko jeszcze tego nie rozumiecie.
          • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 20:16
            A skad wiesz ze sie zabijamy o nowe bmw. Przeciez dyskusja jest
            zupelnie o czym innym. Zreszta jesli ktos dobrze zarabia to dlaczego
            ma nie miec nowego bmw? Czy to cos zlego?
            • Gość: bart Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 20:32
              nic w tym nie ma złego, pod warunkiem, że 'chęć posiadania' nie staje się sensem życia, a takie odebrałem wrażenie czytając posty w których ludzie napinają się ile to mogą zarobić po danym kierunku studiów.

ps. jesteś w cranfield na socratesie?
              • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 20:37
                Nikt nie powiedzial ze chec posiadania jest jedynym celem w zyciu.
                Ale w Polsce rzeczywistosc wymusza takie porownania, bo po jednym
                kierunku jest praca a po innym nie i bardzo czesto to nie jest
                kwestia nowego bmw, tylko kwestia czy mam za co kupic buty czy nie.

Mozna powiedziec ze jestem w cranfield na sokratesie.
                Pozdrawiam
                • Gość: bart Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 20:54
                  wg mnie przesadzasz. zdecydowana większość kierunków studiów (i nie tylko)
                  gwarantuje pensje, które pozwalają na normalne życie. kwestia odrobiny wiedzy i
                  chęci. dlatego napinka pomiędzy poszczególnymi kierunkami jest dla mnie
                  wyścigiem 'kto pierwszy do bmw';]

ps. z ciekawości, bo ode mnie kumple też się wybierają. gdzie studiowałeś i
                  jakie jest porównanie w stosunku do naszych uczelni?

• Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 20:56
                    Studiowalem na PW-a Twoi kumple skad?
                    • Gość: bart Re: re IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.08, 21:01
                      oni, jak i ja, ze śląskiej. wydział mechaniczny.
                      • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 21:08
                        Ze slaskiej jest tu pare osob. Jest ktos chyba nawet na aerospace.
                        Ogolnie w porzadku, ale po zakonczeniu sie zajec cholernie nudno.
                        Ale warto jechac.
                        Pozdrawiam
      • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 18.05.08, 19:42
        To nie swiadczy o moich kompleksach bo ich nie ma. Poczytaj moje
        posty zanim zaczniesz sie wypowiadac na moj temat.
        • Gość: Uggla Re: re IP: *.limes.com.pl 19.05.08, 00:52
          Ludzie, dajcie już sobie spokój. Te wasze niekończące się dyskusje to jak rozprawa o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy.
          W społeczeństwie potrzebni są zarówno fryzjer, stolarz, nauczyciel, bankowiec, inżynier jak i lekarz. Jeśli zabraknie choćby jednego z nich, to społeczeństwo ma duży problem. Każdą pracę trzeba szanować - myślę że rodzice przynajmniej starali się wpoić wam tę zasadę. Jeżeli jesteście jeszcze na poziomie "A ja to się na dobre studia dostałem i wydaje mi się, że złapałem Pana Boga za nogi" (to do Ciebie inż_mech), to wyluzujcie trochę, bo jeszcze nieraz się w życiu przeliczycie. Każdy niech żyje tak, jak mu się podoba. A okazywanie pogardy innym dlatego, że nie studiują na Polibudzie/Uniwerku/AWF-ie/itd. to jest przejaw zwykłego chamstwa i nie przystoi studentom, którzy POWINNI prezentować pewien poziom intelektualny.

• Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 19.05.08, 13:34
            Jesli uwazasz ze zlapalem pana Boga za nogi to poczytaj moje inne
            wypowiedzi. Nie wiem dlaczego ludzi caly czas sadza ze sie wywyzszam.
            • Gość: mrs_klose Re: re IP: 87.246.217.* 19.05.08, 13:59

> Jesli uwazasz ze zlapalem pana Boga za nogi to poczytaj moje inne
              > wypowiedzi. Nie wiem dlaczego ludzi caly czas sadza ze sie wywyzszam.

No to jak nie możesz wpaść na taki prosty tok rozumowania, dlaczego ludzie tak
              myślą... to naprawde bardzo szkoda mi Ciebie.

Ludzie po prostu od razu widzą po Twoich wypowiedziach, w bardzo licznych
              wątkach! Jeśli mówi Ci to kolejna osoba z rzędu to zastanów sie czy tak nie
              jest. Nie bez parady zakłada się wątki typu "ignorujmy inz_mech"...

Dalej tego nie łapiesz?

Jeśli nie rozumiesz tego, to nie kompromituj sie dalej i zrób w końcu coś
              pożytecznego.

Ps. A teraz pewnie jak to w Twoim stylu walniesz coś pseudointeligentnego i
              dalej bedziesz zyl w błogiej nieświadomości frajerstwa... panie inży
              • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 19.05.08, 14:03
                Nie lapie bo moze nie jestem tak inteligientny jak ty?
                Bardzo dziwne, tylko dlaczego osoby takie jak ty widza ludzi ktorzy
                sie ze mna nie zgadzaja, a nie podaja przykladow wypowiedzi
                forumowiczow zgadzajacych sie z moimi wypowiedziami.
                W kategoriach frajerstwa mozesz tylko mowic o sobie.
                • Gość: mrs_klose Re: re IP: 87.246.217.* 19.05.08, 14:13
                  Ufff, trzymałam kciuki żebyś nie dał kolejnego popisu głupoty i samouwielbienia
                  i powiem Ci, że pozytywnie to skomentowales. Oznaki kumania jak najbardziej
                  wykazujesz. Troche jakbys potrenował, to wydaje mi sie, że jestes w stanie
                  osiągnąć przyzwoity poziom.

Milego dnia Mechaniku :)
                  • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 19.05.08, 14:16
                    "Polewka idzie"
                    Dentystko
                    • Gość: mrs_klose Re: re IP: 87.246.217.* 19.05.08, 14:32
                      I pamiętaj, to że sobie wybrałeś mało szanowany i prestiżowy zawód (choć dobrze
                      płatny) to jest Twoj problem. Było sie uczyc w LO to zamiast tam gdzie jest 0,2
                      os/miejsce i przyjmują wszystkich jak leci, choćby to był absolwent
                      eksternistycznego technikum mięsnego, dostałbyś sie na jakąś
                      elektronike/mechatronike albo coś z innej dziedziny. Leczysz kompleksy pewnością
                      siebie (taki odruch obronny organizmu - bo pewnie o takim czymś to masz mniejszą
                      wiedze niż o tym jak zrobić żeby rower nie skrzypiał) jesteś tylko i wyłącznie
                      MECHANIKIEM. Także towot w łape i cieszymy sie :D

Dalej wciskaj kit z Leobanditem (nick wyborny) jak to świetnie być na polibudzie
                      i jaką to wytworną inteligencją jesteście - moze ktos sie złapie i pojdzie na
                      miechanike. Gratuluje osiągnięcia i powodzenia zycze.
                      • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 19.05.08, 15:23
                        Moje osiagniecia w liceum nie powinny cie interesowac. Idac twoim
                        tokiem rozumowania to ty jestes salowa ktora podciera dupska
                        pacjentom. Nie wiem dlaczego uwazasz siebie za wielka inteligencje,
                        twoje posty dowodza ze napewno nia nie jestes.
                        Zalosne
                        • snegnat Re: re 19.05.08, 15:34
                          Po co tyle agresji? mrs_klose nie ma pojęcia o pracy inżyniera, ale nie musi go
                          mieć. Tak samo jak ona zrównuje inżynierów niemal ze zwykłymi robotnikami, tak
                          wielu ludzi na różnych forach nazywa lekarzy konowałami i łapówkarzami. I jaki
                          to ma sens? Wiadome jest, że inżynier bez lekarza żyć nie może, tak samo jak
                          lekarz bez inżyniera.
                          Lekarze dbają o nasze zdrowie a my im dostarczamy sprzęt, który im to umożliwia.
                          Nie widzę sensu w licytowaniu się kto jest lepszy.
                          • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 19.05.08, 15:37
                            Ja rowniez nie widze sensu i sie calkowicie z Toba zgadzam. Ale
                            takie idiotyzmy ktore ona wypisuje sa po prostu smieszne. Zreszta
                            nie wiem czy to nie prowokacja, bo az nie chce mi sie wierzyc ze
                            lekarz moze byc tak ograniczony.
                            Pozdrawiam
                            • snegnat Re: re 19.05.08, 15:52
                              Prowokacja czy nie to Ty i tak dałeś się sprowokować. Przeglądałem niektóre
                              Twoje posty w różnych wątkach i choć często się z Tobą zgadzam, to jednak czasem
                              widać, że nie potrafisz zachować dystansu do toczącej się na forum dyskusji. Co
                              niestety daje świetny oręż w ręce Twoich oponentów.

Pamiętaj, w życiu ważny jest stoicki spokój i mega luz ;)
                              pozdrawiam.
                              • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 19.05.08, 16:11
                                No tutaj moze masz racje. Staram sie byc spokojny, ale rowniez nie
                                lubie jak sie mnie obraza. Chyba czasami jestem zbyt temperamentny:)
                                Pozdrawiam
                      • Gość: inz_mech Re: re IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 19.05.08, 15:30
                        Nie sadze aby babranie sie w gownie pacjentow rowniez bylo
                        prestizowym zawodem. Porownanie do salowej jest mniej wiecej na
                        takim poziomie jak porownanie inzyniera mechanika do mechanika z
                        towotem. Pamietaj, lepiej sie babrac w towocie niz w gownie :)
    • michaelpawlak7 Re: Propaganda inżynierska 19.05.08, 15:52
      Jaka propaganda, inżynier ma pewną pracę, a doradcy finansowi nie
      dostają tak pracy od zaraz. Ja myślę że piszesz bzdury. Mgr. inż.
      też może zarobić wcale nie mało.
      • snegnat Re: Propaganda inżynierska 19.05.08, 15:53
        Akurat zostanie doradcą finansowym jest dużo łatwiejsze niż zostanie inżynierem.
        Choć większość doradców finansowych nie zarabia wielkich pieniędzy.
    • leobandit do mrs dentystki 19.05.08, 18:00
      powiedz mi moja droga czy:
      -studia farmaceutyczne należą do trudnych?
      -czy ciężko się na nie dostać?
      -czy dużo się trzeba uczyć?
      -czy należy się szacunek zarówno farmaceutom jak i studentom farmacji szacunek
      za ich pracę?
      -czy farmaceuta w 90% przypadkach nie stoi za ladą i nie sprzedaje leków i nie
      nabija ich na kasę?
      -czy to iż farmaceuci mają tak trudne-pamięciowe studia a po ich skończeniu są
      "sprzedawcami" wiąże się z szacunkiem społeczeństwa?
      -dlaczego powiedziałaś, że inżynier może naprawić ewentualnie Ci rower a także
      miesza beton,a miedzy przerwami na jedzenie siedzi i pierdzi w stołe?
      -czy nie powinienem teraz ja wystawić cenzurki takiej wybornej dentystce
      ratującej życie innym ludziom czyli szanującej to co dla człowkieka jest
      najważniejsze a jednocześnie gardząc innymi ludzmi i nie szanując ich?

jesteś prostaczką
      a ja ide się uczyć
      • Gość: mrs_klose Re: do mrs dentystki IP: 87.246.217.* 19.05.08, 18:34
        leobandit napisał:

> powiedz mi moja droga czy:
        > -studia farmaceutyczne należą do trudnych?
        > -czy ciężko się na nie dostać?
        > -czy dużo się trzeba uczyć?
        > -czy należy się szacunek zarówno farmaceutom jak i studentom farmacji szacunek
        > za ich pracę?

Wszystko to na tak oczywiście. Farmacja to bardzo ambitna dziedzina.

> -czy to iż farmaceuci mają tak trudne-pamięciowe studia a po ich skończeniu są
        > "sprzedawcami" wiąże się z szacunkiem społeczeństwa?

Farmaceuci to jedna z najbardziej szanowanych profesji. Słusznie.

> -czy nie powinienem teraz ja wystawić cenzurki takiej wybornej dentystce
        > ratującej życie innym ludziom czyli szanującej to co dla człowkieka jest
        > najważniejsze a jednocześnie gardząc innymi ludzmi i nie szanując ich?

Gardze tłumokami, a nie ludźmi. Wartość czlowieka nie zalezy od wyksztalcenia.

> jesteś prostaczką

Mam do tego prawo.

> a ja ide się uczyć
        To efektywnej nauki zycze
        • Gość: inz_mech Re: do mrs dentystki IP: *.resnet.cranfield.ac.uk 19.05.08, 18:39
          Naprawde jestes zalosna. I rowniez jestes tlumokiem:) Szkoda ze tego
          nie widzisz.
        • leobandit Re: do mrs dentystki 20.05.08, 08:31
          więc np gdybym ja miał nagły przypadek i potrzebował twojej pomocy w momencie
          zagrożenia mojego życia jakimś wrzodem na dziąśle inaczej potraktowałabyś mnie
          (tłumoka) a inaczej pana "x" ?

niemówgłbym liczyć na Twoją pomoc gdyż mną gardzisz?
          • leobandit Re: do mrs dentystki 20.05.08, 09:03
            jeszcze jedno chciałbym wiedzieć od pani wklejającej amalgamat w dziury.
            mianowicie usłyszałem od niej, że żeby hale się nie burzyły to żebyśmy się
            wzieli do nauki, jakie ma zdanie na zaszywanie nożyczek, wacików i innych
            dziadostw w ciele pacjenta, jakie ma zdanie o pijących lekarzach na dyżurach, co
            powie na mój przypadek, gdy w szpitalu powiedzieli że mam stłuczoną rękę a potem
            znajomy po obserwacji zdjęć na szczęście ich poprawił i zauważył, że to złamanie
            z przesunięciem.

mianowicie co nasza wielbiąca studia lekarskie pani powie na temat ludzi którzy
            tak jak oni się duuuuużo uczyli a popełniali karygodne błędy?

jak nam się hala zawaliła to usłyszałem że się za mało uczymy.
            jak to jest, że ja nie ulegam stereotypom a pani d myśli że właśnie idę mieszać
            beton?
            czekam na riposte i linka do Twojej strony na fotka.pl
            • Gość: mrs_klose Re: do mrs dentystki IP: 87.246.217.* 20.05.08, 12:14
              leobandit napisał:
              > mianowicie usłyszałem od niej, że żeby hale się nie burzyły to żebyśmy się
              > wzieli do nauki,

Ode mnie tego nie usłyszałeś.

>jakie ma zdanie na zaszywanie nożyczek, wacików i innych
              > dziadostw w ciele pacjenta,

Operacje robisz w ciągu kilku godzin, walczysz z czasem, ważne są sekundy. Po
              kilku godzinach nie pamiętasz jak sie nazywasz,nawet tylko trzymając kleszcze
              (na razie tylko to robiłam),nie mówiąc o operatorze.

Inżynier projekt robi troszke dłużej, przypuszczam i ma czas na sprawdzenie
              swojego dzieła. Chirurg nie...

jakie ma zdanie o pijących lekarzach na dyżurach, c
              > o
              > powie na mój przypadek, gdy w szpitalu powiedzieli że mam stłuczoną rękę a pote
              > m
              > znajomy po obserwacji zdjęć na szczęście ich poprawił i zauważył, że to złamani
              > e
              > z przesunięciem.

1)zaniechanie obowiązków przez lekarza
              lub
              2)braki w wiedzy

> mianowicie co nasza wielbiąca studia lekarskie pani powie na temat ludzi którzy
              > tak jak oni się duuuuużo uczyli a popełniali karygodne błędy?

Każdemu zdarzają się błędy. Wszędzie znajdą sie olewacze czy osoby z plecami,
              ale wydaje mi sie ze wiekszy odsetek gó..anych specjalistów jest na
              politechnice niż na akademii medycznej. Mój brat jest na 4. roku politechniki
              lubelskiej - projekty robią mu koledzy, jakieś przeciąganie przedmiotow na
              kolejny rok, wieczne poprawki, zero nauki. Sorry, ale za to jest juz inzynier, a
              za rok bedzie mgr inżynier. Przykladow takich znam na peczki.

Ja na stomatologie zdawalam 2 razy. Co roku wychodzi nas okolo 1000, inżynierow
              dziesiatki tysiecy... inzynierem moze zostac kazdy, zaoczne, eksternistyczne.
              Kazdy moze zostac inz... nie kazdy specjalistą
              • Gość: ups Re: do mrs dentystki IP: *.nat.student.pw.edu.pl 20.05.08, 21:07
                Nie mierz wszystkich miarą swojego brata. Napatrzysz się na niego i myślisz, że wszyscy robią tak jak on....mają w d..pie naukę, bo zadowalają się faktem bycia studentem. DNO.
                A swoją drogą to jaki brat taka siostra.
          • Gość: mrs_klose Re: do mrs dentystki IP: 87.246.217.* 20.05.08, 12:00
            leobandit napisał:

> więc np gdybym ja miał nagły przypadek i potrzebował twojej pomocy w momencie
            > zagrożenia mojego życia jakimś wrzodem na dziąśle inaczej potraktowałabyś mnie
            > (tłumoka) a inaczej pana "x" ?
            >
            > niemówgłbym liczyć na Twoją pomoc gdyż mną gardzisz?

Ja nikim nie gardze, tylko co najwyżej mniej cenię jako specjalistę, a nie jako
            człowieka. Powtarzam że chodzi o sprawy zawodowe tylko i wyłącznie. Znam
            wspaniałych ludzi po szkole podstawowej, a ich wykształcenie nie determinuje ich
            wartości jako człowieka.

A na pomoc lekarza liczyć może każdy. Moje prywatne sprawy w żaden sposób nie są
            związane z pracą lekarza, zresztą nie będę pytać kim jest z wykształcenia
            człowiek którego przywożą na ostry dyżur, bo mnie to nie interesuje. Także nie
            rób ze mnie potwora Leobandit
    • Gość: ? Re: Propaganda inżynierska IP: 213.134.181.* 19.05.08, 20:15
      wow, nie ty jeden to odkryłeś

ale to jest prawda -> nie chcesz nie idziesz, ale potem nie płacz
    • Gość: lingwistka Re: Propaganda inżynierska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.08, 22:36
      Z tego co tu sobie poczytałam to wynika, że wszystko jedno czy jesteś
      inzynierem, humanistą, lekarzem czy marketingowcem po jakiejś zapyziałej
      "uczelni", każdy ma o sobie baaardzo wysokie mniemanie i sądzi, że bedzie
      zarabiał kokosy :) gratuluje podejścia super, że w Polsce jest tylu zadowolonych
      z siebie ludzi :)
      A ja jestem lingwistka - artystka mądra, piękna i oczytana i pozdrawiam
      wszystkich boskich inzynierów ;)
      • Gość: mrs_klose Re: Propaganda inżynierska IP: 87.246.217.* 20.05.08, 02:12
        Gość portalu: lingwistka napisał(a):
        > A ja jestem lingwistka - artystka mądra, piękna i oczytana i pozdrawiam
        > wszystkich boskich inzynierów ;)

E tam, mądry, piękny i oczytany może być tylko boski inz_mech... takie chodzące
        cudo :D:D:D
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka