Dodaj do ulubionych

Stan dróg w Chełmie.

02.05.06, 21:59
Jedno słowo mi się nasuwa - WSTYD. Czy stan nawierzchni ulic chełmski musi
być tak fatalny ?
Przoduje w tym zwłaszcza ulica Trubakowska, a przecież urzęduje tam Sz. P.
generał - dowódca Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Jadąc tą ulicą
można uszkodzić pojazd, co tam pojazd prywatny, gorzej jest z pojazdami (tymi
osobowymi) Straży Granicznej, które są pojazdami kupionymi za pieniądze
podatników i ich eksploatacja w takich warunakach może doprowadzić do
przedwczesnego ich zużycia. A zapomniałem dodać, że powstaje parking przed
główną bramą, czyżby Komendant Główny zamierza odwiedzić Chełm? Może wjechać
od strony Lubelskiej (od dawnej restauracji "Pod Kasztanami") i z głowy, nikt
nie zobaczy tych "kocich łbów". To naprawdę skandal - czy władze chełmskie
tego nie widzą, a może nie chcą widzieć?
Obserwuj wątek
    • andrzej.sawa Re: Stan dróg w Chełmie. 03.05.06, 01:13
      Jeżeli jesteś chełmiakiem,to odpowiedz na pytanie - na czym oszczędzić,żeby było
      na drogi lub czy zadłużyć miasto na kilkadziesiąt milionów,a nawet ponad 100
      przydałoby się.
      Bez dużych pieniędzy niewiele się zrobi.Ulic w złym stanie jest sporo,i nie da
      rady ich tylko łatać,wiele odcinków należy wybudować na nowo.
      • noname1 Re: Stan dróg w Chełmie. 03.05.06, 10:12
        to prawda z tym łataniem to lekka przasada ..szkoda tylko że nie ma pieniędzy bo
        najlepsze rozwiązanie to położenie wszystkiego od nowa dobrym przykładem jest
        ulica szpitalna teraz jeździ się tam jak po prostym stole ( heh gdyby nie to że
        czekało się na to kilkanaście lat no i panowie drogowcy jak zwykle cos popsuli
        ..chodzi o wiecznie stojace masy wody ) to pozatym duży plus za tą ulice
      • donpedro72 Re: Stan dróg w Chełmie. 03.05.06, 22:21
        Ale kawałek ul. Wolności jest 1 liga, i ul. (bodajże) Metalowa też. Nie bedzie
        grapczukow po terebejach sie katulał, nie?... A reszta to pikuś, niech się
        prostaczkowie martwią. Uważam, że powinien chodzić z ochroną, naplułbym mu w
        pysk, jakbym spotkał głąba pod swoim blokiem.
        • wozik Re: Stan dróg w Chełmie. 04.05.06, 14:26
          Jaki z tego wniosek? Każdy kolejny prezydent musi pochodzić z innego rejonu miasta :)
          • andrzej.sawa Re: Stan dróg w Chełmie. 04.05.06, 15:36
            Delikatnie mówiąc - pieprzysz
            • donpedro72 sawas złamans do domas 04.05.06, 22:33
              Ty frajerze, kazdy tylko pieprzy, chrzani, albo jest matołem itp. Spójrz w
              końcu w lustro, ty ciężki kretynie i zamknij się jak nie masz nic do
              powiedzenia albo nie zgadzasz się ze zdaniem innych. A jak ci nie pasuje, to
              wpadnij na dyrekcję, stuknę cię z półobrota w ten pusty łeb. Już mnie męczysz,
              ty i twoje niedoj.... posty, ty ciężki frajerze.
              • andrzej.sawa Re: sawas złamans do domas 05.05.06, 17:54
                Ostatni raz świnio do ciebie piszę.Jesteś obesrany gówniarz.
                • andrzej.sawa Re: sawas złamans do domas 05.05.06, 18:09
                  Zeby nie było wątpliwości to to było do dondupka,
                  • donpedro72 Re: sawas złamans do domas 06.05.06, 21:11
                    Masz szczęście, popaprańcu, że nie spotkam cię na ulicy. Chyba że nie boisz się
                    utawki, nakopię cię po głowię, psi wytrysku w moherowym berecie. Nie kucasz?...
                    To zgłoś się, sawasie złamasie. Spotkamy się na Dyrekcji, barani bubku.
          • avalon111 Re: Stan dróg w Chełmie. 04.05.06, 21:16
            żebyś wiedział! Za czasów poprzedniego prezydenta wyremontowano Hrubieszowską i
            jej odnogi.
          • sheanez Re: Stan dróg w Chełmie. 05.05.06, 22:57
            > Jaki z tego wniosek? Każdy kolejny prezydent musi pochodzić z innego rejonu mia
            > sta :)
            Taaak, popieram. Niech następcą Grabego będzie ktoś mieszkający na osiedlu przy
            Włodawskiej-tam wogóle nie ma asfaltu a mieszkańcy od kilkunastu lat toną błocie
            • bruzyna Re: Stan dróg w Chełmie. 05.05.06, 23:04
              masz rację, jeździ się tu jak po wiejskich drogach,ostatnio zrobili kawałeczek
              drogi,ale oczywiscie nie tam gdzie ja mieszkam.
              • andrzej.sawa Re: Stan dróg w Chełmie. 07.05.06, 01:06
                Poczytaj teraz don...,jakby smutno było bez jego chamstwa.Ale urozmaicenie!!!
            • andrzej.sawa Re: Stan dróg w Chełmie. 06.05.06, 01:06
              Mnie bardziej odpowiadał ktoś z Kolejowej.
              A ciekawe jak zdaniem narzekaczy powinien wyglądać budżet miasta,żeby na drogi
              było więcej.Niestety konkretnie nie potraficie powiedzieć.
        • mnien Re: Stan dróg w Chełmie. 04.05.06, 20:27
          proponuję, aby władze chełmskie jeźdzły do domu ulicą Trubakowską. Chyba można
          dojechać na ul. Metalową od stony "browaru", tym samym mógłby to być wspaniały
          skrót dla osób powracających ze "stolicy" województwa.
    • avalon111 Re: Stan dróg w Chełmie. 04.05.06, 21:19
      Stan dróg w Chełmie jest poniżej krytyki! W żadnym innym mieście nie widziałam
      tylu dziur! Więc tłumaczenia typu "brak pieniedzy", albo "na co nie wydać, żeby
      wydac na drogi", są bez sensu, każde miasto w Polsce ma taką samą sytuację i z
      podobnych źródeł wpływy do budżetu- wychodzi więc na to, że my mamy złych
      gospodarzy, skoro widać tylko in-minus.
      • andrzej.sawa Re: Stan dróg w Chełmie. 04.05.06, 23:11
        No to powiedz mi skąd mają być dodatkowe pieniądze?Jakaś propozycja.
        • tociekawe Re: Stan dróg w Chełmie. 09.05.06, 14:24
          Hm, wobec narastającego ataku na Ciebie, Andrzeju , az sie boję wypowiadać ,
          ale jednak zaryzykuję. Wołasz na forum o pomysły na zdobycie pieniędzy
          potrzebnych do remontowania nawierzchni ulic miejskich. Powiedz mi, dlaczego
          wymyślaniem tego mamy się zajmować my, szaraczki? Czyż nie wybraliśmy spośród
          nas najepszych, najbardziej zaradnych, operatywnych ludzi , którzy podjęli się
          określonych działań, w tym również ( tak mi sie zdaję) rozmyślań o sposobie
          ratowania miasta przed totalnym zbydleniem ( nie wspomnę o jego rozbudowie i
          rozwoju).Jeśli pomysły wszystkich mieszkańców miasta miałyby zaowocować poprawą
          obecnego stanu rzeczy to może niech Rada Miasta ogłosi referendum zrzekając się
          swoich przywilejów i pełni funkcję li i jedynie wykonawczą. A Pana Prezydenta
          jednoznacznie i bez dyskucji rozliczyłabym z jego prywaty, bo pomimo
          publicznych zarzutów kpi sobie z nas.
          • andrzej.sawa Re: Stan dróg w Chełmie. 09.05.06, 15:04
            Kilka razy pisałem na ten temat,ale z przyjemnością powtórzę.
            Wybieramy naszych przedstawicieli do władz miasta i z mocy odpowiednich ustaw są
            oni upoważnieni do zarządzania pieniędzmi i majątkiem miasta.
            Poczytaj teraz na forum co się dzieje.Często chamskie pretensje o to,że na to
            lub na co inne żle wydane pieniądze.Oczywiście,że mamy prawo do krytyki,ale przy
            okazji pomyślmy,bo np.ilość pieniędzy jest określona i niestety dużo za mała jak
            na nasze chęci i potrzeby.No i teraz trzeba mieć trochę wyobraźni.Przecież
            trochę wyobraźni wystarczy do uzmysłowienia sobie,że żeby naprawić lub
            udoskonalić ponad 70 km /nie wiem dokładnie,może prawie 100/ chełmskich ulic
            potrzeba wielu milionów.Proste żądanie nie zwiększy wielkości budżetu.I dlatego
            zadałem pytanie czy obywatele miasta zgodzą się na duże zwiększenie zadłużenia
            miasta,a potem na spłaty - z czego?
            A może nie wydawać na inne /które/ cele,a więcej na ulice.
            Teraz sprawa wyborów.Pojawią się kandydaci,którzy w różnych okręgach obiecają
            wyremontowanie lub zbudowanie różnych ulic.A za co?No i ludzie zagłosują i za
            jakiś czas będą opluwać swoich wybrańców,że nie realizują obietnic.A trzeba
            wiedzieć,że takie nadmierne obietnice nie są do zrealizowania.Bo nie ma forsy.
            Nie chodzi mi o obronę Grabczuka,że ta czy inna ulica została,lub nie została
            wyremontowana.Sam pisałem,że widzę potrzebę wyremontowania Kolejowej i gdybym
            był we władzach miasta to napewno przekonywałbym,że trzeba ją
            wyremontować.Szczególnie duże potrzeby są tam gdzie są jeszcze polne drogi lub
            bardzo słabe i dlatego trzeba też brać pod uwagę tych którzy chcą się budować na
            nowych terenach.Nie znam szczegółów i dlatego nie potrafię krytykować kolejności
            i zakresu robót.
            Na koniec moja zasadnicza uwaga.Jeżeli władze naszym zdaniem źle czynią i mają
            złe pomysły,to my obywatele zgłaszajmy własne.Może pojawią się ludzie,którzy je
            będą chcieli i umieli zrealizować.
            Jest coś takiego jak grzech zaniechania.
            • tociekawe Re: Stan dróg w Chełmie. 11.05.06, 18:04
              Aaaa, na takie dictum... ok :-)
              • andrzej.sawa Re: Stan dróg w Chełmie. 11.05.06, 21:52
                Teoretycznie jest szansa na więcej pieniędzy,ale tylko teoretycznie.
                O ile wiem miasto ma rozmaite zadania zlecone /np.oświata/ na które budżet
                państwa daje mniej pieniędzy niż powinien,no ale jak wymyślane są rozmaite
                tytuły do wydawania pieniędzy /np.becikowe/,no to czarno widzę,że rząd zacznie
                dawać miastu tyle pieniędzy ile powinien.
          • avalon111 Re: Stan dróg w Chełmie. 17.05.06, 13:08
            > Powiedz mi, dlaczego
            > wymyślaniem tego mamy się zajmować my, szaraczki? Czyż nie wybraliśmy spośród
            > nas najepszych, najbardziej zaradnych, operatywnych ludzi , którzy podjęli
            się
            > określonych działań, w tym również ( tak mi sie zdaję) rozmyślań o sposobie
            > ratowania miasta przed totalnym zbydleniem ( nie wspomnę o jego rozbudowie i
            > rozwoju).Jeśli pomysły wszystkich mieszkańców miasta miałyby zaowocować
            poprawą
            >
            > obecnego stanu rzeczy to może niech Rada Miasta ogłosi referendum zrzekając
            się
            >
            > swoich przywilejów i pełni funkcję li i jedynie wykonawczą. A Pana Prezydenta
            > jednoznacznie i bez dyskucji rozliczyłabym z jego prywaty, bo pomimo
            > publicznych zarzutów kpi sobie z nas.

Tociekawe, z ust wyjęła mi swoją wypowiedź:-)więc ja tylko na uzupełnienie
            dodam, że jest jeszcze Sektorowy Program Operacyjny Transport(dla
            niezorinetowanych dodam, że to fundusze unijne)- jak sama nazwa wskazuje
            przeznaczony jest na poprawę stanu infrasktuktury, tylko, że aktywność Chełma w
            aplikowaniu o środki unijne w skali od 0 do 5 oscyluje w granicach zera!
            • andrzej.sawa Re: Stan dróg w Chełmie. 18.05.06, 21:21
              No i ciekawa byłaby odpowiedź człowieka prezydenta na ten temat.Czy
              rzeczywiście miasto nie próbuje?
      • wozik Re: Stan dróg w Chełmie. 05.05.06, 13:21
        avalon111 napisała:

> Stan dróg w Chełmie jest poniżej krytyki! W żadnym innym mieście nie widziałam tylu dziur!

Zapraszam do Wrocławia...
        • andrzej.sawa Re: Stan dróg w Chełmie. 06.05.06, 00:51
          Z tego wynika,że we Wrocławiu jest gorzej?
          • donpedro72 Re: Stan dróg w Chełmie. 06.05.06, 21:12
            Nie, lepiej, tępaku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka