Dodaj do ulubionych

Stan dróg w Chełmie.

02.05.06, 21:59
Jedno słowo mi się nasuwa - WSTYD. Czy stan nawierzchni ulic chełmski musi
być tak fatalny ?
Przoduje w tym zwłaszcza ulica Trubakowska, a przecież urzęduje tam Sz. P.
generał - dowódca Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Jadąc tą ulicą
można uszkodzić pojazd, co tam pojazd prywatny, gorzej jest z pojazdami (tymi
osobowymi) Straży Granicznej, które są pojazdami kupionymi za pieniądze
podatników i ich eksploatacja w takich warunakach może doprowadzić do
przedwczesnego ich zużycia. A zapomniałem dodać, że powstaje parking przed
główną bramą, czyżby Komendant Główny zamierza odwiedzić Chełm? Może wjechać
od strony Lubelskiej (od dawnej restauracji "Pod Kasztanami") i z głowy, nikt
nie zobaczy tych "kocich łbów". To naprawdę skandal - czy władze chełmskie
tego nie widzą, a może nie chcą widzieć?
Obserwuj wątek
    • andrzej.sawa Re: Stan dróg w Chełmie. 03.05.06, 01:13
      Jeżeli jesteś chełmiakiem,to odpowiedz na pytanie - na czym oszczędzić,żeby było
      na drogi lub czy zadłużyć miasto na kilkadziesiąt milionów,a nawet ponad 100
      przydałoby się.
      Bez dużych pieniędzy niewiele się zrobi.Ulic w złym stanie jest sporo,i nie da
      rady ich tylko łatać,wiele odcinków należy wybudować na nowo.
    • avalon111 Re: Stan dróg w Chełmie. 04.05.06, 21:19
      Stan dróg w Chełmie jest poniżej krytyki! W żadnym innym mieście nie widziałam
      tylu dziur! Więc tłumaczenia typu "brak pieniedzy", albo "na co nie wydać, żeby
      wydac na drogi", są bez sensu, każde miasto w Polsce ma taką samą sytuację i z
      podobnych źródeł wpływy do budżetu- wychodzi więc na to, że my mamy złych
      gospodarzy, skoro widać tylko in-minus.
        • tociekawe Re: Stan dróg w Chełmie. 09.05.06, 14:24
          Hm, wobec narastającego ataku na Ciebie, Andrzeju , az sie boję wypowiadać ,
          ale jednak zaryzykuję. Wołasz na forum o pomysły na zdobycie pieniędzy
          potrzebnych do remontowania nawierzchni ulic miejskich. Powiedz mi, dlaczego
          wymyślaniem tego mamy się zajmować my, szaraczki? Czyż nie wybraliśmy spośród
          nas najepszych, najbardziej zaradnych, operatywnych ludzi , którzy podjęli się
          określonych działań, w tym również ( tak mi sie zdaję) rozmyślań o sposobie
          ratowania miasta przed totalnym zbydleniem ( nie wspomnę o jego rozbudowie i
          rozwoju).Jeśli pomysły wszystkich mieszkańców miasta miałyby zaowocować poprawą
          obecnego stanu rzeczy to może niech Rada Miasta ogłosi referendum zrzekając się
          swoich przywilejów i pełni funkcję li i jedynie wykonawczą. A Pana Prezydenta
          jednoznacznie i bez dyskucji rozliczyłabym z jego prywaty, bo pomimo
          publicznych zarzutów kpi sobie z nas.
          • andrzej.sawa Re: Stan dróg w Chełmie. 09.05.06, 15:04
            Kilka razy pisałem na ten temat,ale z przyjemnością powtórzę.
            Wybieramy naszych przedstawicieli do władz miasta i z mocy odpowiednich ustaw są
            oni upoważnieni do zarządzania pieniędzmi i majątkiem miasta.
            Poczytaj teraz na forum co się dzieje.Często chamskie pretensje o to,że na to
            lub na co inne żle wydane pieniądze.Oczywiście,że mamy prawo do krytyki,ale przy
            okazji pomyślmy,bo np.ilość pieniędzy jest określona i niestety dużo za mała jak
            na nasze chęci i potrzeby.No i teraz trzeba mieć trochę wyobraźni.Przecież
            trochę wyobraźni wystarczy do uzmysłowienia sobie,że żeby naprawić lub
            udoskonalić ponad 70 km /nie wiem dokładnie,może prawie 100/ chełmskich ulic
            potrzeba wielu milionów.Proste żądanie nie zwiększy wielkości budżetu.I dlatego
            zadałem pytanie czy obywatele miasta zgodzą się na duże zwiększenie zadłużenia
            miasta,a potem na spłaty - z czego?
            A może nie wydawać na inne /które/ cele,a więcej na ulice.
            Teraz sprawa wyborów.Pojawią się kandydaci,którzy w różnych okręgach obiecają
            wyremontowanie lub zbudowanie różnych ulic.A za co?No i ludzie zagłosują i za
            jakiś czas będą opluwać swoich wybrańców,że nie realizują obietnic.A trzeba
            wiedzieć,że takie nadmierne obietnice nie są do zrealizowania.Bo nie ma forsy.
            Nie chodzi mi o obronę Grabczuka,że ta czy inna ulica została,lub nie została
            wyremontowana.Sam pisałem,że widzę potrzebę wyremontowania Kolejowej i gdybym
            był we władzach miasta to napewno przekonywałbym,że trzeba ją
            wyremontować.Szczególnie duże potrzeby są tam gdzie są jeszcze polne drogi lub
            bardzo słabe i dlatego trzeba też brać pod uwagę tych którzy chcą się budować na
            nowych terenach.Nie znam szczegółów i dlatego nie potrafię krytykować kolejności
            i zakresu robót.
            Na koniec moja zasadnicza uwaga.Jeżeli władze naszym zdaniem źle czynią i mają
            złe pomysły,to my obywatele zgłaszajmy własne.Może pojawią się ludzie,którzy je
            będą chcieli i umieli zrealizować.
            Jest coś takiego jak grzech zaniechania.
          • avalon111 Re: Stan dróg w Chełmie. 17.05.06, 13:08
            > Powiedz mi, dlaczego
            > wymyślaniem tego mamy się zajmować my, szaraczki? Czyż nie wybraliśmy spośród
            > nas najepszych, najbardziej zaradnych, operatywnych ludzi , którzy podjęli
            się
            > określonych działań, w tym również ( tak mi sie zdaję) rozmyślań o sposobie
            > ratowania miasta przed totalnym zbydleniem ( nie wspomnę o jego rozbudowie i
            > rozwoju).Jeśli pomysły wszystkich mieszkańców miasta miałyby zaowocować
            poprawą
            >
            > obecnego stanu rzeczy to może niech Rada Miasta ogłosi referendum zrzekając
            się
            >
            > swoich przywilejów i pełni funkcję li i jedynie wykonawczą. A Pana Prezydenta
            > jednoznacznie i bez dyskucji rozliczyłabym z jego prywaty, bo pomimo
            > publicznych zarzutów kpi sobie z nas.

Tociekawe, z ust wyjęła mi swoją wypowiedź:-)więc ja tylko na uzupełnienie
            dodam, że jest jeszcze Sektorowy Program Operacyjny Transport(dla
            niezorinetowanych dodam, że to fundusze unijne)- jak sama nazwa wskazuje
            przeznaczony jest na poprawę stanu infrasktuktury, tylko, że aktywność Chełma w
            aplikowaniu o środki unijne w skali od 0 do 5 oscyluje w granicach zera!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka