Dodaj do ulubionych

Szukam watku

29.06.20, 15:05
Kto pamieta ten watek ze streszczeniami... Znalazlam ten z przesmiewczymi streszczeniami tomow Jezycjady, ale nie o to mi chodzi... Byl taki watek, gdzie byly streszczenia roznych znanych dziel literackich, miedzy innymi "Zbrodni i kary" i chodzilo o to, zeby pokazac jak absurdalnie brzmi samo streszczenie wydarzen i jak bardzo nie oddaje istoty ksiazki. Jesli ktos kojarzy, to mozna prosic o link?
Obserwuj wątek
      • reveiled Re: Szukam watku 30.06.20, 00:13
        Dzieki. To tez dobre, ale chyba bylo cos jeszcze, bo pamietam konkretne streszczenie Zbrodni i Kary, nie tylko jedno zdanie, kilka zdan, ktore w miare trafnie opisaly fabule, i kilka innych ksiazek tez bylo streszczonych w ten sposob, a przeslanie bylo takie, ze streszczenie raczej nie oddaje istoty ksiazki, w kazdym razie niekoniecznie.
          • reveiled Re: Szukam watku 30.06.20, 14:04
            Nie ma, to znaczy co, zostal usuniety? Bo chyba jako adminka mam dostep do usunietych tresci, czasem sie na nie natykam, raczej nie klikam, bo przewaznie sa obrzydliwe.
            • tt-tka Re: Szukam watku 30.06.20, 14:27
              Moze trzeba szukac gdzies w glebokiej przeszlosci, od najstarszych ? Nie pamietasz, z jakiego okresu mniej wiecej ? Bo tu jest pietnascie lat istnienia forum, czasem dosc intensywnego istnienia...
            • mika_p Re: Szukam watku 30.06.20, 21:48
              Nie ma, to znaczy, że nie znalazłam, a może go wcale nie było i tylko nam się wydaje, że to tu i że taki fajny był - kiedyś czytałam artykuł o tym, że wspomnienia nie zawsze są prawdziwe, można coś ludziom zasugerować, coś dopowiedzieć i w końcu pamiętają inaczej, niż było :)
      • reveiled Re: Szukam watku 30.06.20, 22:16
        A moze to i to bylo, i tak mi sie zmieszalo ze streszczeniem Hamleta i czegos tam jeszcze z tego watku, ktory zalinkowala mika, i moze jeszcze z tymi streszczeniami Jezycjady... Calkiem mozliwe, dzieki. Wlasnie chodzilo mi o ten argument, ktory tu przytacza guineapigs, ze streszczenie fabuly czesto nie oddaje istoty ksiazki... To tak przy okazji dyskusji w innej grupie, chcialam sie na to powolac...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka